Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Buty do biegania?

Polecam miCoach od Adidasa albo Run Keeper Pro. Oba biją na głowę Nike+... przynajmniej do czasu jakiegoś sensownego update'u ;-)
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Buty do biegania?

Zachęcony tematem biegam od dwóch tygodni. I niestety pojawił się problem. Odczuwam bardzo mocne bóle po wewnętrznej stronie piszczeli. Praktycznie uniemożliwiają chodzenie jak wracam do domu. Biegam głównie po asfalcie, ale coś czuję że muszę zmienić nawierzchnię na coś miękkiego. W końcu mam las pod nosem. Jak na razie biegam w butach tenisowych, ale poważnie myślę nad zmianą. Do tego wszystkiego "czuję" w czasie biegu kostki i kolana. No cóż, wiek robi swoje. :wink: Ale chociaż wiem że żyję. :wink: Które modele mają najlepszą amortyzację? Bo wnioskuję że potrzeba mi czegoś właśnie takiego.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
becki
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 358
Rejestracja: 13 kwie 2010, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty do biegania?

Przede wszystkim zwróć uwagę na technikę biegu, kilka dni temu czytałem o podobnych dolegliwościach i jak znajdę to prześlę ci linka. Swoją drogą zaopatrz się w buty stricte do biegania.
ObrazekYoutek Radical MP
ObrazekTour Edition MidPlus
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Buty do biegania?

becki pisze:Przede wszystkim zwróć uwagę na technikę biegu, kilka dni temu czytałem o podobnych dolegliwościach i jak znajdę to prześlę ci linka. Swoją drogą zaopatrz się w buty stricte do biegania.
Już znalazłem - http://bieganie.pl/?cat=25&id=939&show=1
Zwracam uwagę na technikę do tego stopnia, że odkryłem mięśnie nieużywane od kilkunastu lat. :wink:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
becki
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 358
Rejestracja: 13 kwie 2010, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty do biegania?

napalm pisze: Już znalazłem - http://bieganie.pl/?cat=25&id=939&show=1 ...
O to właśnie mi chodziło.
ObrazekYoutek Radical MP
ObrazekTour Edition MidPlus
Awatar użytkownika
yidam
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 480
Rejestracja: 6 sie 2007, 17:09
Lokalizacja: Calgary, AB, Canada

Re: Buty do biegania?

Znalazłem odpowiedź dla tych, którzy mimo wszystko nie mają ochoty pracować nad techniką i rzeczywiście potrzebują dużej amortyzacji.

Panie i panowie, przeciwieństwo butów typu barefoot:
Hoka One One
Wilson [K]Factor 6.1 Tour
"In government, the scum rises to the top." - Friederich Hayek
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: Buty do biegania?

Aurelius pisze:...a ja biegam w swoich VFF. Dzisiaj 4 km zaliczone i uwielbiam, kiedy czuję (właśnie teraz), jak mam podpompowane łydki i przez dwa następne dni lekki zakwasik ;)
Czy ktoś sprawdzał się w teście Coopera w ramach organizowanej dzisiaj ogólnopolskiej akcji Test Coopera Dla Wszystkich - Rusz Cooper? Biegłem w swoich VFF na obiekcie AWF-u w Katowicach i mój wynik, to 2545 metrów. Dla mojej kategorii wiekowej to wynik dobry. Zabrakło 155 metrów do wyniku bardzo dobrego, jaki dawał już dystans 2700 m :/ Fajna sprawa. Warto się sprawdzić ;) Ponownie po biegu bardzo przyjemna "pompka" na łydkach.
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
becki
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 358
Rejestracja: 13 kwie 2010, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty do biegania?

Odświeżę temat i się pochwalę, że udało mi się ukończyć w niedzielę maraton w Poznaniu. Przeżycie niesamowite, a satysfakcja z ukończenia nie do opisania.
ObrazekYoutek Radical MP
ObrazekTour Edition MidPlus
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Buty do biegania?

Jaki czas?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Buty do biegania?

Gary pisze:Jaki czas?
Czas jeszcze biegnie. :wink:
Gratulacje!
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Buty do biegania?

To gartulacje! :)
Ile kilosów taksówką? :P rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Buty do biegania?

Vivid pisze:To gartulacje! :)
Ile kilosów taksówką? :P rotfl
Sugerujesz że nagle poprawił życiówkę o 38 minut? :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
becki
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 358
Rejestracja: 13 kwie 2010, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty do biegania?

Czas 3:57:37 :)
Po 30 km było 2:42 ale później odmówił posłuszeństwa czworogłowy i musiałem ciut zluzować.
ObrazekYoutek Radical MP
ObrazekTour Edition MidPlus
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Buty do biegania?

becki pisze:Czas 3:57:37 :)
Będę lepszy. Kiedyś. ;-P
Kiedyś bardzo chciałem przebiec maraton, ale od kiedy zaraziłem się tenisem, to jakby mniej mam chęci. Taki maraton zabiera dużo energii, a w tenisa grać trzeba. ;-P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
becki
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 358
Rejestracja: 13 kwie 2010, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty do biegania?

Nie było tak źle jak myślałem. Teraz jest gorzej, chodzę jak robocop :D .
ObrazekYoutek Radical MP
ObrazekTour Edition MidPlus
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Buty do biegania?

becki pisze:Nie było tak źle jak myślałem. Teraz jest gorzej, chodzę jak robocop :D .
No właśnie o to chodzi. Gdzieś czytałem, że pełna regeneracja trwa około miesiąca (!), co mnie odstrasza. Nie boję się zmęczenia, kto mnie zna, ten wie, boję się tego, że moja tenisowa forma i wyniki polecą w dół.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Buty do biegania?

Maraton to lekko ponad 42km o ile pamiętam. Chłopie, mnie by się nawet na motorynce tyle nie chciało przejechać! :) No chyba że bym mógł przed sobą pędzić Garego i Go bambusowym Babolatem okładać rotfl. Może bym się skusił? ... :P ;)
Masz zaparcie, nie ma co, jeszcze raz pogratulować!
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buty do biegania?

Gratulacje Becki, pełen szacun :::glory:::. Rany mi by się w życiu nie chciało tyle biec... to jest zbyt nudne jak dla mnie... samo bieganie mnie męczy :( , jak biega się przy okazji jakiegoś sporty piłka nożna, kosz, to co innego, wtedy mogę biegać i biegać :).
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Buty do biegania?

Przecież w tym czasie można dwa filmy na DVD obejrzeć ;).
A poważnie to gratulacje, trzeba mieć kondycję i mnóstwo silnej woli.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
yidam
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 480
Rejestracja: 6 sie 2007, 17:09
Lokalizacja: Calgary, AB, Canada

Re: Buty do biegania?

Gratulacje! Nie spocznij na laurach, strasznie o to łatwo. Ja od stycznia zaczynam trening na Calgary Half Iron Man’a (koniec lipca).
Wilson [K]Factor 6.1 Tour
"In government, the scum rises to the top." - Friederich Hayek

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”