Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Ciekawe wywiady

W ostatnim wpisie na swoim blogu Karol Stopa zamieścił analizę artykułu wywiadu z Johnem McEnroe w którym Mac chwali się swoją utalentowana podopieczną.
http://www.rp.pl/artykul/66717,626702-S ... grid-.html
Poniżej wywiad który Karol Stopa analizuje i jeden fragment z niego:
http://www.nytimes.com/2011/03/08/sport ... ref=tennis
McEnroe believes that Florida’s live-in tennis academies have created an assembly-line sameness to America’s young players and have contributed to the country’s inability to produce big winners on the men’s and women’s professional tours.
McEnroe uważa że za sprawą funkcjonujących na Florydzie akademii tenisowych, tworzących z młodych tenisistów klony pilnujące jedynie końcowej linii, Ameryce przychodzi zapłacić wysoką cenę poprzez niemożność wychowania wielkich postaci zwyciężających w męskich i kobiecych turniejach tenisowych.

Jest nadzieja dla tenisa jaki lubimy i pamiętamy. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ciekawe wywiady

PitS pisze:Jest nadzieja dla tenisa jaki lubimy i pamiętamy. :D
Mam nadzieję, że paru jego wychowanków osiągnie sukces i dzięki temu powstaną podobne "akademie", które będą szukać "własnej" drogi na sukces.
Pewnie "fabryki" pozostaną, ale może coś się zmieni w zawodowym tenisie.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciekawe wywiady

http://www.atpworldtour.com/Tennis/Medi ... denko.aspx

Fajnie tutaj wypadł Davydenko. Niektóre dylematy całkiem przyjemne ;)
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciekawe wywiady

http://www.youtube.com/watch?v=5hlGcEJU ... re=related

Bardzo fajna i sympatyczna rozmowa Rogera Federera z...Rio Ferdinandem. Sprzed 2 lat, ale chyba mało popularna w internecie. Sympatyczna :)
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ciekawe wywiady

Wrzucam tutaj, ponieważ szkoda zakładać nowy temat (chociaż jak się rozwinie dyskusja to przeniosę), a jest trochę o "rodzinnych" trenerach:
http://www.sport.pl/tenis/1,64987,10636 ... _kolo.html
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Ciekawe wywiady

Bardzo ciekawy artykuł... oczywiście nie zgadzam się z Panem Iwańskim w kwestii poziomu rozgrywek. Nie wiem co ma wyrównanie płac oraz większa ilość zawodniczek do poziomu...

Jasne że może mieć przełożenie ale w przypadku tenisa kobiet nie ma... co widać.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Ciekawe wywiady

El Diablo pisze:Bardzo ciekawy artykuł... oczywiście nie zgadzam się z Panem Iwańskim w kwestii poziomu rozgrywek. Nie wiem co ma wyrównanie płac oraz większa ilość zawodniczek do poziomu...

Jasne że może mieć przełożenie ale w przypadku tenisa kobiet nie ma... co widać.
A czy Iwański mówi o poziomie w kontekście ilości zawodniczek i wyrównania płac z mężczyznami? Moim zdaniem nie. Mówi o tym, że babski tenis jest w tej chwili najmocniejszy w historii, a nie że poziom jest najwyższy. Czy "najmocniejszy" musi odnosić się do poziomu? Niekoniecznie. Może się odnosić do medialnej siły, do kasy jaką można zarobić, oglądalności. Jego dalsze słowa to potwierdzają:
U mężczyzn decyduje sport. I poza nielicznymi przypadkami nie rządzą nim rodzice, lecz trenerzy i menedżerowie. Jak ktoś mi mówi, że woli oglądać kobiecy tenis, to się śmieję, bo to tak jakby uważał, że kobieca piłka jest na wyższym poziomie od męskiej. Ale światem rządzą wyniki oglądalności w telewizji. Jeśli widownia uzna, że gra kobiet jest atrakcyjniejsza, bo np. długo trwają wymiany, to nic na to nie poradzimy.

Tenis kobiecy to marketing, fantastycznie sprzedawany przez WTA. I z komercyjnego punktu widzenia to fenomen. Ana Ivanović od trzech lat nic znaczącego nie ugrała, ale jest jedną z największych gwiazd, bo się uroczo uśmiecha. W tym światku bardziej się liczą ładne nogi. Wygrane mogą tylko pomóc.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Ciekawe wywiady

A pytanie, zaraz po pytaniu o "siłę" sugeruje co innego...
Jakub Ciastoń: Kobiecy tenis jest mocniejszy czy słabszy niż 10-15 lat temu?

Tomasz Iwański*: Patrząc generalnie i uśredniając, jest mocniejszy, bo gra więcej zawodniczek. Jest więcej pieniędzy, nagrody są równe tym w męskich rozgrywkach. Tenis kobiecy stał się atrakcyjnym biznesem dla rodzin.

Można jednak odnieść wrażenie, że większość tenisistek gra tak samo - mocno, bez finezji, techniki...
- Bo ten wysoki, średni poziom bierze się stąd, że trenują w prymitywny sposób. Zaczęło się od taty Williamsa, który doszedł do wniosku, że nauczy córki grać siłowo. Wszyscy go naśladują. Sukces Williamsa uznano też za dowód, że rodzice mogą sami wychowywać i trenować córki.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Ciekawe wywiady

Moim zdaniem cytat powyżej potwierdza wersję Garego i tak też to zrozumiałem.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Ciekawe wywiady

El Diablo pisze:A pytanie, zaraz po pytaniu o "siłę" sugeruje co innego...
Jakub Ciastoń: Kobiecy tenis jest mocniejszy czy słabszy niż 10-15 lat temu?

Tomasz Iwański*: Patrząc generalnie i uśredniając, jest mocniejszy, bo gra więcej zawodniczek. Jest więcej pieniędzy, nagrody są równe tym w męskich rozgrywkach. Tenis kobiecy stał się atrakcyjnym biznesem dla rodzin.

Można jednak odnieść wrażenie, że większość tenisistek gra tak samo - mocno, bez finezji, techniki...
- Bo ten wysoki, średni poziom bierze się stąd, że trenują w prymitywny sposób. Zaczęło się od taty Williamsa, który doszedł do wniosku, że nauczy córki grać siłowo. Wszyscy go naśladują. Sukces Williamsa uznano też za dowód, że rodzice mogą sami wychowywać i trenować córki.
Pytanie zadał dziennikarz, więc może ono co najwyżej oznaczać, że on zrozumiał słowa Iwańskiego tak jak Ty. Inna natomiast kwestia, co na myśli miał sam pytany. A biorąc pod uwagę całość wywiadu, ciężko mi przypuszczać, że sam poziom sportowy uważa on za mocniejszy. Choćby te słowa raczej na takie coś nie wskazują:
Jest szansa, że kobiecy tenis będzie bardziej różnorodny, rozwinie się?

- To wróżenie z fusów, ale patrząc na rodzinne teamy, które nie dopuszczają ludzi z zewnątrz, raczej nie prędko. W 2007 r. negocjowałem z Jeleną Dementiewą. Skończyło się na tym, że jej mama zadzwoniła i powiedziała: "Wiesz, Tomek, szanujemy cię i twoje dokonania, ale doszliśmy do wniosku, że nie chcemy nikogo z zewnątrz, kto zacznie coś zmieniać. Mamy swoje utarte ścieżki i dobrze nam z tym".
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ciekawe wywiady

Wydaje mi się, że jest mowa o tym, że podniósł się średni poziom zawodniczek, ze względu na to, że tenis został uproszczony, a wraz z większymi pieniędzmi pojawiło się się więcej chętnych na kasę.
Dochodzą do pewnego poziomu i egzystują, zarabiając jakieś tam pieniądze, co "parę" lat temu nie było możliwe.
W związku z tym rozrosła się i wzmocniła klasa "średnia", ale dzieje się to kosztem elity, ponieważ mało która zawodniczka chce zaryzykować i zmienić mały rodzinny biznes zwłaszcza jeżeli wymaga to nakładów finansowych i zmian w tym co się nauczyła.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Ciekawe wywiady

Tenisistki zaczęły lepiej korzystać z siły marketingowej od czasów Kurnikowej która turnieju wprawdzie nie wygrała, ale każdy wie kto zacz.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Ciekawe wywiady

Ciekawy wywiad, bo szczery i demaskatorski. Szczególnie rozbawił mnie ten fragment: "Większość trenerów w WTA Tour to tak naprawdę młodzi sparingpartnerzy, często związani emocjonalnie poprzez łóżko z zawodniczkami. Robią to, czego chcą tenisistki, bo boją się stracić pracę".
Dosłownie jakieś bezwzględne rządy bab w tym WTA. Ciekawe co na to Gary? :wink:
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Ciekawe wywiady

PitS pisze:Tenisistki zaczęły lepiej korzystać z siły marketingowej od czasów Kurnikowej która turnieju wprawdzie nie wygrała, ale każdy wie kto zacz.
Kournikova wygrywała turnieje WS w deblu i mikstach. A w singlu osiągała finały.

Przypominam również że była #8 w singlu i #1 w deblu.

Robienie z Kournikovej tylko ładnej tenisistki to nieporozumienie.

Pan Iwański mówi o Ivanovic ale ta dziewczyna grać potrafi i wygrała French Open!
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ciekawe wywiady

jurek pisze:Dosłownie jakieś bezwzględne rządy bab w tym WTA. Ciekawe co na to Gary? :wink:
No cóż, kariery jako trener w WTA nie zrobi rotfl
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Ciekawe wywiady

Ja wiem, ty pamiętasz które to były Szlemy, a ja pamiętam że miała gruby warkocz, jędrna pupę i... mówiła po rosyjsku.
Chmary wylęgu rosyjskich tenisistek jest pokłosiem jej wyglądu, sławy, zarobków które wywarły wrażenie na dzisiejszych tatusiach i mamusiach Dementiewych, Zwonariowych i Czakwetadze.
ppeter pisze:
jurek pisze:Dosłownie jakieś bezwzględne rządy bab w tym WTA. Ciekawe co na to Gary? :wink:
No cóż, kariery jako trener w WTA nie zrobi rotfl
Odpadłem. :::gd:::
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Ciekawe wywiady

El Diablo pisze:
PitS pisze:Tenisistki zaczęły lepiej korzystać z siły marketingowej od czasów Kurnikowej która turnieju wprawdzie nie wygrała, ale każdy wie kto zacz.
Kournikova wygrywała turnieje WS w deblu i mikstach. A w singlu osiągała finały.
Nie, nie osiągała. :] Nawet jeśli byś to liczył tak: 1/2 finału + 1/4 finału + 2x 1/8 finału=1 finał, to nie wiem, czy Ci wyjdą finały w liczbie mnogiej. rotfl
ppeter pisze:Wydaje mi się, że jest mowa o tym, że podniósł się średni poziom zawodniczek, ze względu na to, że tenis został uproszczony, a wraz z większymi pieniędzmi pojawiło się się więcej chętnych na kasę.
Dochodzą do pewnego poziomu i egzystują, zarabiając jakieś tam pieniądze, co "parę" lat temu nie było możliwe.
W związku z tym rozrosła się i wzmocniła klasa "średnia", ale dzieje się to kosztem elity, ponieważ mało która zawodniczka chce zaryzykować i zmienić mały rodzinny biznes zwłaszcza jeżeli wymaga to nakładów finansowych i zmian w tym co się nauczyła.
Też tak to w większości zrozumiałem.
jurek pisze:Dosłownie jakieś bezwzględne rządy bab w tym WTA. Ciekawe co na to Gary? :wink:
Ja byłbym z tych kontrowersyjnych. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Ciekawe wywiady

Gary pisze:Nie, nie osiągała. :] Nawet jeśli byś to liczył tak: 1/2 finału + 1/4 finału + 2x 1/8 finału=1 finał, to nie wiem, czy Ci wyjdą finały w liczbie mnogiej. rotfl
Chodziło mi o singla turniejów WTA, nie o finały singla WS.

Natomiast jeśli chodzi o singla i WS'y to osiągnęła maksymalnie półfinał. I tak więcej niż... ;-P
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciekawe wywiady

El Diablo pisze: Natomiast jeśli chodzi o singla i WS'y to osiągnęła maksymalnie półfinał. I tak więcej niż... ;-P
Tylko bez nazwisk... polskich rotfl
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Ciekawe wywiady

logigamer pisze:Tylko bez nazwisk... polskich rotfl
:angel:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Audycje, filmy, artykuły i inne publikacje...”