Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Filmy

Natknąłem się na to całkiem przypadkiem. Polskie legendy osadzone w dzisiejszych realiach przyprawione piernym (lecz nie nazbyt) językiem, świetnym humorem i zacną obsadą aktorską. Na razie obejrzałem tylko Bazyliszka, ale już wszystkim gorąco polecam. :D
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=qS2xTGLCu-M[/youtube]
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Filmy

Świetne. A są jeszcze Twardowsky i Twardowsky2.0 :)
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Filmy

Widzę, że jest jeszcze "Smok" i "Jaga"... Chyba na TF'a przyjadę niewyspany. :D
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Filmy

RoTTeN pisze:Polskie legendy osadzone w dzisiejszych realiach przyprawione piernym (lecz nie nazbyt) językiem, świetnym humorem i zacną obsadą aktorską.
Mnie przyciągnęłoby samo nazwisko reżysera, dlatego jak już robimy taką reklamę, to warto wspomnieć, że spiritus movens całego zamieszania jest Tomasz Bagiński.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Filmy

Czyli jest szansa, że tym razem podejście do adaptacji Wiedźmina będzie zdatne do oglądania...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy

Oglądełem 4 i są świetne :). Możliwe, że Wiedźmin już w przyszłym roku...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Filmy

Część piąta, czyli słowiańska Lara Croft https://www.youtube.com/watch?v=uKbuFYd468w Wciąga jak chodzenie po bagnach. Warto oglądać do końca, bo po napisach kolejne jajko niespodzianka. Btw, nikt jeszcze nie wspomniał o muzyce, to ja. Fantastyczna nomen omen. Świetne aranżacje, a poszczególne utwory doskonale wplecione w fabułę.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Filmy

W sumie z wszystkich dotychczasowych legend Jaga, jak dla mnie, stanowi część najsłabszą.
Ale poziom i tak trzyma, szczególnie muzycznie. "Jaskółka" trzeba przyznać, że wymiata. ;)
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Filmy

Swoją drogą, ta Jaga, to diabeł wcielony... A z postem powyżej w pełni się zgadzam.

Jaskółka wymiata, Boruta rozbraja, Jaguś hipnotyzuje, Perun intryguje (ciekawe, czy się pojawi/objawi w następnych częściach). Jest dobrze. :::gd:::
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Filmy

Ech, gdyby znalazł się Mikołaj, który dałby Bagińskiemu ze 100mln $ na fabularnego Wiedźmina... . Może przestałbym mieć kaca po poprzednim "dziele".
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Filmy

hokej pisze:Ech, gdyby znalazł się Mikołaj, który dałby Bagińskiemu ze 100mln $ na fabularnego Wiedźmina... . Może przestałbym mieć kaca po poprzednim "dziele".
Ja się do dziś zastanawiam czemu jeszcze nikt się za Thorgala nie zabrał. Świetny materiał na kilka filmów i jest to w sumie pewna inwestycja ze sporym zwrotem.
Ponoć przymierzał się Uwe Boll - czyli gość - czego się dotknie to sp....li. :P
Na szczęście nic z tego nie wyszło bo byśmy oglądali jeszcze większego gniota niż nasz Wiedźmin, uff ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy

Vivid pisze:Ja się do dziś zastanawiam czemu jeszcze nikt się za Thorgala nie zabrał. Świetny materiał na kilka filmów i jest to w sumie pewna inwestycja ze sporym zwrotem..
Uwielbiałem komiksy z Thorgal'em :). Może jakby Peter Jackson się wziął, to byłoby co oglądać.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Filmy

Basic pisze:
Vivid pisze:Ja się do dziś zastanawiam czemu jeszcze nikt się za Thorgala nie zabrał. Świetny materiał na kilka filmów i jest to w sumie pewna inwestycja ze sporym zwrotem..
Uwielbiałem komiksy z Thorgal'em :). Może jakby Peter Jackson się wziął, to byłoby co oglądać.
Zasadniczo saga znana na całym świecie. Dlatego mnie właśnie zastanawia, że nikt jeszcze się za to nie zabrał.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Filmy

Marcoone pisze:W sumie z wszystkich dotychczasowych legend Jaga, jak dla mnie, stanowi część najsłabszą.
Ale poziom i tak trzyma, szczególnie muzycznie. "Jaskółka" trzeba przyznać, że wymiata. ;)
Humoru prawie nie ma, wszystko przewidywalne, bez zaskoczeń, a "Jaskółka" to ćwiczenia z Matrixa. Mam nadzieję, że Twardowski zdąży wrócić i ocalić Ziemię :]
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy

Mnie też Jaskółka nie powaliła, niektóre teksty jedynie fajne, ale bez szału. Dla mnie zdecydowanie najlepszy Bazyliszek później Twardowski, Jaskóła i Smok na końcu.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Filmy

TomPL pisze:Humoru prawie nie ma, wszystko przewidywalne, bez zaskoczeń, a "Jaskółka" to ćwiczenia z Matrixa. Mam nadzieję, że Twardowski zdąży wrócić i ocalić Ziemię :]
Że Ci tak powiem przy 13-tym grudnia - A idź precz czerwona nomenklaturo!!! :P
;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Filmy

Każdemu tak dzisiaj mówisz?
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Filmy

Basic pisze:Mnie też Jaskółka nie powaliła, niektóre teksty jedynie fajne, ale bez szału. Dla mnie zdecydowanie najlepszy Bazyliszek później Twardowski, Jaskóła i Smok na końcu.
Ja w kwestii formalnej. ;)
"Jaskółka" to skrót tytułu piosenki "Jaskółka uwięziona", użytej dość umiejętnie w filmie o tytule "Jaga".
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy

Marcoone pisze:
Basic pisze:Mnie też Jaskółka nie powaliła, niektóre teksty jedynie fajne, ale bez szału. Dla mnie zdecydowanie najlepszy Bazyliszek później Twardowski, Jaskóła i Smok na końcu.
Ja w kwestii formalnej. ;)
"Jaskółka" to skrót tytułu piosenki "Jaskółka uwięziona", użytej dość umiejętnie w filmie o tytule "Jaga".
Wiem wiem, ale i tak już skrótowo myśli się, że to Jaskółka a nie Jaga :wink: .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Filmy

TomPL pisze:Każdemu tak dzisiaj mówisz?
Gdybym był w jedynej słusznej partii pod kocim patronatem to pewnie bym mówił. ;)
Ale że nie jestem to mówię tylko Tobie :), masz wyłączność. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”