Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Esther Vergeer

To jest to dopiero osiągnięcie. Jak przeczytałem to kopara mi opadła. Wielki szacunek!!! :::yay:::

Opowieść o najlepszej tenisistce świata - Esther Vergeer niepokonana x 400
Tenisowe rekordy Federera, Nadala czy Steffi Graf bledną przy tym, czego dokonała blondwłosa dziewczyna z Holandii. Esther Vergeer wygrała w sobotę 400. mecz tenisowy z rzędu.

Co to znaczy zdominować swoją dyscyplinę sportu? Federer wygrał 16 Wielkich Szlemów, Graf najdłużej, bo przez 377 tygodni, utrzymywała się na czele światowego rankingu. Nadal, obecny męski lider, pięć razy triumfował w Rolandzie Garrosie, zwyciężył też choć raz w każdym z pozostałych trzech Szlemów.

Żadne z nich nie ma jednak prawa równać się z 29-letnią Esther Vergeer. Holenderka nieprzerwanie od 1999 r. jest numerem jeden na świecie. Od 2003 r. nie poniosła żadnej singlowej porażki, wygrała każdy z 400 meczów, w którym wystąpiła. Dziesięć razy z rzędu zdobyła tytuł mistrzyni świata, triumfowała też w 16 singlowych Szlemach, wszystkich, w których wzięła udział przez ostatnie siedem lat (Wimbledon w singlu nie jest rozgrywany). W całej karierze zwyciężyła w 96 proc. pojedynków, dla porównania Federer - w 81 proc. "Tenis tak naprawdę należy do niej" - napisał we wrześniu "New York Times".

Jest jednak kilka istotnych różnic. Federer, Nadal i Graf wygrywali przy pełnych trybunach, na mogących pomieścić po 15-20 tysięcy widzów kortach. Hiszpan za swój ostatni triumf w US Open odebrał czek na 1,6 mln dol.

Vergeer gra zazwyczaj na bocznych kortach, finały z jej udziałem ogląda garstka fanów i przyjaciół, a za ostatnie zwycięstwo w US Open otrzymała 9,6 tys. dol.

Do tego dochodzą jeszcze nogi. Esther od ósmego roku życia jest sparaliżowana od pasa w dół i porusza się na wózku inwalidzkim.

Cały artykuł: http://www.sport.pl/tenis/1,64987,86938 ... rgeer.html
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Esther Vergeer - Federer przy jej osiągnięciach blednie

I tak gdyby ktoś się śmiał śmiać :twisted:
Tenis na wózkach jest też całkiem mocno obsadzony więc wbrew pozorom o taki wynik jest piekielnie trudno.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Esther Vergeer - Federer przy jej osiągnięciach blednie

Trochę tematycznie, a trochę off-topowo. Tak się składa, że należę do integracyjnego klubu IKS "Spartakus". Mamy w klubie wielu zawodników na wózkach, w tym czołowego zawodnika w Polsce, olimpijczyka - Albina Batyckiego. Często robimy turnieje integracyjne, zwłaszcza w debla, więc wiem co to znaczy grać z "wózkowiczami". I przyznam, że nie mogę wyjść z podziwu. Siłą charakteru i mobilizacją na korcie biją na głowę większość pełnosprawnych. Dużo się można od nich nauczyć.
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Esther Vergeer

444 mecz bez porażki z rzędu i 20 wielkoszlemowe zwycięstwo.
Czapki z głów.
Esther Vergeer wygrała 20. z rzędu turnieju wielkoszlemowy tenisistek na wózkach, zwyciężając w sobotę w Australian Open. Holenderska zawodniczka pokonała w finale w Melbourne rodaczkę Aniek van Koot 6:0, 6:0 i przedłużyła serię bez porażek do 444 meczów.

Był to jej 20. występ w Wielkim Szlemie, w którym zadebiutowała w 2002 roku właśnie na twardych kortach w Melbourne Park. W Australian Open triumfowała po raz dziewiąty (wcześniej też w latach 2003-09, 2011). Sześciokrotnie była najlepsza w nowojorskim US Open (2005-07, 2009-11) i pięciokrotnie w paryskim Roland Garros (2007-11).

Ostatni mecz Vergeer przegrała w styczniu 2003, pokonana przez Australijkę Danielę di Toro 6:4, 6:1. Od tego czasu nie znalazła pogromczyni w kolejnych 444 pojedynkach.
http://sport.onet.pl/tenis/australian-o ... omosc.html
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Esther Vergeer

napalm pisze:444 mecz bez porażki z rzędu i 20 wielkoszlemowe zwycięstwo.
Czapki z głów.
Absolutnie niesamowite! :::gd:::
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Esther Vergeer

Po prostu dla dziewczyny Wielki :::glory:::.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Esther Vergeer

Esther Vergeer zakończyła karierę. Występowała na kortach od 1995 do 2013. Od 2003 roku do końca kariery wygrała 470 spotkań z rzędu i 120 kolejnych turniejów w grze pojedynczej. W przeciągu całej kariery Vergeer zwyciężyła w 169 turniejach singlowych i 158 deblowych.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”