greeeg
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 6 sie 2010, 22:48

Jaki naciąg do Head Prestige YouTek MP?

Zmieniłem rakietę z Radicala LM na w/w., jednak pozostałem przy naciągu: Babolat Pro Hurricane Tour 1,20mm. NTRP 4.5, gram dużo rotacją awansującą, może coś innego zaproponujecie?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki naciąg do Head Prestige YouTek MP?

Signum Pro Tornado. Wyjątkowo dobrze się dogaduje z Prestige'ami. Obiektyw może to potwierdzić.
greeeg
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 6 sie 2010, 22:48

Re: Jaki naciąg do Head Prestige YouTek MP?

Hurricane mam na 25,5/24 kg.
Ile w tym przypadku Ty proponujesz?
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki naciąg do Head Prestige YouTek MP?

Signum Pro trzyma lepiej naprężenie niż PHT. Możesz naciągnąć tak samo lub zejść o 0,5-1kg.
Awatar użytkownika
Wielki Szu
Bywalec
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2010, 16:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Jaki naciąg do Head Prestige YouTek MP?

ESP pisze:Signum Pro Tornado. Wyjątkowo dobrze się dogaduje z Prestige'ami. Obiektyw może to potwierdzić.
Tragedii również nie ma w przypadku APD.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Jaki naciąg do Head Prestige YouTek MP?

MSV Focus-HEX jest w moim odczuciu także żyłką bardzo podobną do Hurricane'a jednakże bardziej trwałą i komfortową. Do tego masz jeszcze skręconą wersję Focus-HEX'a - Hepta-Twist. Jeśli chciałbyś wypróbować, wciągnij tak samo albo 0.5 kg mniej.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Jaki naciąg do Head Prestige YouTek MP?

Smyk pisze:Do tego masz jeszcze skręconą wersję Focus-HEX'a - Hepta-Twist. Jeśli chciałbyś wypróbować, wciągnij tak samo albo 0.5 kg mniej.
Nazywanie Hepta Twista skręconą wersją Focus-HEX'a nie jest zbyt fortunnym zwrotem bo "Hex" jest sześciokątny, a HT siedmiokątny. Ale jak zwykle się czepiam... :P

Natomiast oczywiście co-poliestry MSV były tu doceniane nie raz np. zagorzałym fanem MSV Focus Hexa o średnicy 1,10mm jest Yogi. :)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Jaki naciąg do Head Prestige YouTek MP?

El Diablo pisze:... "Hex" jest sześciokątny, a HT siedmiokątny. Ale jak zwykle się czepiam... :P
Nie czepiasz się - jesteś tylko trochę bardziej uważny :::glory:::
Chodziło mi o to, że żyłki Focus-Hex i Hepta-Twist są wykonane z tego samego materiału. Zaś jeśli chodzi o kształt, to producent trochę "kręci" i "kantuje" ;)
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
greeeg
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 6 sie 2010, 22:48

Re: Jaki naciąg do Head Prestige YouTek MP?

Zakupiłem 200m Signum Pro Tornado 1,17mm, naciągnięty na 25/23,5kg. Po 20h gry subiektywnie stwierdzam:
W porównaniu do Pro Hurricane Tour 1,20, naciągniętego na 25,5/24kg nie jest tak "tępy", dynamika uderzenia lepsza z zachowaniem niesamowitej precyzji.
Topspin lepszy, przeciwnicy są w szoku, to co ma wypaść ląduje w korcie lub na linii. Czucie piłki niesamowite. Podsumowując: ocena tego naciągu co najmniej po 8h gry, proponuję naciągnąć rzeczywiście 10 % mniej jak poprzedni (po zerwaniu spróbuję 24,5/23kg) naciąg się nie przesuwa! Po 20 h nie zerwałem w ani jednej rakiecie (mam trzy). Niesamowita kontrola i precyzja, nie wspominając o rotacji. Polecam.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki naciąg do Head Prestige YouTek MP?

Cieszymy się że pomogliśmy :)
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Jaki naciąg do Head Prestige YouTek MP?

Też się zastanawiam by przetestować. Są do wyboru następujące grubości strun : 1,17; 1,23; 1,29 mm. Czym one się różnią?
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
Wielki Szu
Bywalec
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2010, 16:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Jaki naciąg do Head Prestige YouTek MP?

benno pisze:Też się zastanawiam by przetestować. Są do wyboru następujące grubości strun : 1,17; 1,23; 1,29 mm. Czym one się różnią?
Grubością :D Im grubsza struna tym większa jej wytrzymałość kosztem rotacji i mocy.
Awatar użytkownika
zNei
Orator
Orator
Posty: 547
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:09
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt: Strona WWW

Re: Jaki naciąg do Head Prestige YouTek MP?

benno pisze:Też się zastanawiam by przetestować. Są do wyboru następujące grubości strun : 1,17; 1,23; 1,29 mm. Czym one się różnią?
Im mniejsza średnica tym naciąg lepiej "oddaje" piłkę, ma po prostu większego kopa :) Natomiast jak to w tenisie wszystko jest kosztem czegoś a więc im grubszy naciąg tym teoretycznie większa kontrola i jego żywotność ;)
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Jaki naciąg do Head Prestige YouTek MP?

Zamówiłem sobie 12 metrów na testy :D
Tak przy okazji czy jest tu ktoś może, kto grał Head Prestige MP i teraz zmienił na Head YouTek Prestige MP? Chodzi mi o to, czy i jaka jest różnica w graniu?
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki naciąg do Head Prestige YouTek MP?

benno pisze:Zamówiłem sobie 12 metrów na testy :D
Tak przy okazji czy jest tu ktoś może, kto grał Head Prestige MP i teraz zmienił na Head YouTek Prestige MP? Chodzi mi o to, czy i jaka jest różnica w graniu?
Wydaje mi się, że ESP przechodził taką zamianę :?
Obrazek Speed Graphene MP
greeeg
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 6 sie 2010, 22:48

Re: Jaki naciąg do Head Prestige YouTek MP?

Witam ponownie!
Zmniejszyłem siłę naciągu do 24/22,5kg i jest to dla mnie najbardziej optymalne. Stosunek dynamiki do kontroli w moim subiektywnym odczuciu najlepszy. Próbowałem również z 23/21,5kg, jednak jest to już dużym kosztem kontroli. Z duetu Prestige i Tornado jestem w 110% zadowolony.

Pozdrawiam!

Wróć do „Naciągi”