allmac
Początkujący
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 19 lip 2010, 13:33

NTRP 3.5/4.0 Naciąg Energy 2009

Witam! Chciałbym się dowiedzieć jakie jest wasze zdanie na temat naciągu, preferowanego do rakiety Wilson Energy 2009. Gram rekreacyjnie, aktualnie mam tam stary naciąg, jeszcze nie wymieniany od zakupu rakiety na Allegro. Nigdy też nie wymieniałem owej rzeczy. Ten sklepowy naciąg to jakaś żenada chyba, bo grać się tym już nie da, po każdym uderzeniu Dunlopem Forte All Court dziura na pół rakiety (:] Nie wiem jaki najlepiej dobrać do tej rakiety. Gram głównie forhandem, ale jak jest potrzeba to oburęcznym backhandem. Mam dopiero 15 lat, więc aż tak mocnego naciągu nie potrzebuję, bo przecież tyle siły jeszcze nie mam, ale zależy mi na tym by był wytrzymały (bardzo), by nie strzelał i miał dobrą kontrolę. Wystarczy? :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: NTRP 3.5/4.0 Naciąg Energy 2009

Naciąg dobiera się do stylu gry i potrzeb a nie do ramy jaką się gra. Także istotne jest jak grasz, jaki styl prezentujesz i czego najbardziej potrzebujesz od strun (moc, rotacja, kontrola itd.).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
allmac
Początkujący
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 19 lip 2010, 13:33

Re: NTRP 3.5/4.0 Naciąg Energy 2009

Vivid pisze:Naciąg dobiera się do stylu gry i potrzeb a nie do ramy jaką się gra. Także istotne jest jak grasz, jaki styl prezentujesz i czego najbardziej potrzebujesz od strun (moc, rotacja, kontrola itd.).
rotacja, kontrola - to chyba główne czynniki :)
Andrew111
Bywalec
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 26 lip 2008, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa

Re: NTRP 3.5/4.0 Naciąg Energy 2009

allmac pisze:
Vivid pisze:Naciąg dobiera się do stylu gry i potrzeb a nie do ramy jaką się gra. Także istotne jest jak grasz, jaki styl prezentujesz i czego najbardziej potrzebujesz od strun (moc, rotacja, kontrola itd.).
rotacja, kontrola - to chyba główne czynniki :)
Luxilon Alu Power Big Banger Rough.
NTRP ~5.0
Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki. Jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć...
allmac
Początkujący
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 19 lip 2010, 13:33

Re: NTRP 3.5/4.0 Naciąg Energy 2009

Pierwsza podpowiedź, dzięki.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: NTRP 3.5/4.0 Naciąg Energy 2009

Za Luxilona trzeba zapłacić prawie połowę tego co za rakietę, raczej bym się skłaniał ku jakiejś tańszej alternatywie jak Signum Pro Hyperion czy MSV Hex lub coś podobnego.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
allmac
Początkujący
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 19 lip 2010, 13:33

Re: NTRP 3.5/4.0 Naciąg Energy 2009

Sugerujesz wyłożyć 60zł na sam naciąg?
Te za 30 to aż tak słabe będą?
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: NTRP 3.5/4.0 Naciąg Energy 2009

Andrew111 pisze:Luxilon Alu Power Big Banger Rough
Jak na mój gust, to jest za twardy naciąg jak dla początkującego 15-latka (Chyba, że wciągnie go na 15 kg :wink: ). Ja bym radził coś bardziej miękkiego. Multi, albo jak ma dłużej wytrzymać jakieś miekkie mono, np. Signum Pro Hyperion albo Pro's Pro Vendetta (grubość od 1.20) :::hmm:::
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
allmac
Początkujący
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 19 lip 2010, 13:33

Re: NTRP 3.5/4.0 Naciąg Energy 2009

Smyk pisze:
Andrew111 pisze:Luxilon Alu Power Big Banger Rough
Jak na mój gust, to jest za twardy naciąg jak dla początkującego 15-latka (Chyba, że wciągnie go na 15 kg :wink: ). Ja bym radził coś bardziej miękkiego. Multi, albo jak ma dłużej wytrzymać jakieś miekkie mono, np. Signum Pro Hyperion albo Pro's Pro Vendetta (grubość od 1.20) :::hmm:::
Nie mam niestety maszyny i sam nie naciągnę... Ale jak najlepiej naciągnąć? 26 kg?
Andrew111
Bywalec
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 26 lip 2008, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa

Re: NTRP 3.5/4.0 Naciąg Energy 2009

Smyk pisze:
Andrew111 pisze:Luxilon Alu Power Big Banger Rough
Jak na mój gust, to jest za twardy naciąg jak dla początkującego 15-latka (Chyba, że wciągnie go na 15 kg :wink: ). Ja bym radził coś bardziej miękkiego. Multi, albo jak ma dłużej wytrzymać jakieś miekkie mono, np. Signum Pro Hyperion albo Pro's Pro Vendetta (grubość od 1.20) :::hmm:::
Skoro napisał, że ma NTRP prawie 4.0, to ja mu piszę naciąg na jego poziomie spełniający jego preferencje.

Skoro ma takie NTRP na pewno gra w tenisa już z 5lat i ma jakieś doświadczenia turniejowe. W takim wypadku ten naciąg będzie ok, ale trudno się nie domyślić, że jego NTRP jest nieco nadmuchane.
allmac pisze:
Smyk pisze:
Andrew111 pisze:Luxilon Alu Power Big Banger Rough
Jak na mój gust, to jest za twardy naciąg jak dla początkującego 15-latka (Chyba, że wciągnie go na 15 kg :wink: ). Ja bym radził coś bardziej miękkiego. Multi, albo jak ma dłużej wytrzymać jakieś miekkie mono, np. Signum Pro Hyperion albo Pro's Pro Vendetta (grubość od 1.20) :::hmm:::
Nie mam niestety maszyny i sam nie naciągnę... Ale jak najlepiej naciągnąć? 26 kg?
O mój Boże...

Siła naciągnięcia jest uzależniona od własnej gry - techniki, siły z jaką uderzasz piłki i z jaką je rotujesz.
NTRP ~5.0
Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki. Jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć...
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: NTRP 3.5/4.0 Naciąg Energy 2009

allmac pisze:Nie mam niestety maszyny i sam nie naciągnę ...
Chodzilo o to ile zadysponujesz ... :rolleyes:
allmac pisze:Ale jak najlepiej naciągnąć? 26 kg?
Od Big Bangera raczej bym odstąpił. Pozostając przy 3 wyżej wymienionych naciagach, myślę że grubość ok. 1.25 mm będzie chyba dobrym kompromisem między wytrzymałością a zdolnością do wspomagania gry rotacyjnej (cieńsza żyłka - lepsze rotacje, grubsza - wieksza wytrzymałość). Wilson Energy ma chyba dość dużą główkę, zatem przy sile naciągu można (nie robiąc sobie krzywdy) poszaleć ;) Na początek wziałbym 25 kg, no może 26 kg, ale nie więcej.
Andrew111 pisze:... napisał, że ma NTRP prawie 4.0, /.../ Skoro ma takie NTRP na pewno gra w tenisa już z 5lat i ma jakieś doświadczenia turniejowe. W takim wypadku ten naciąg będzie ok, ale trudno się nie domyślić, że jego NTRP jest nieco nadmuchane.
Napisał, że gra rekreacyjnie i ma 15 lat. Gdyby rzeczywiście miał NTRP 4.0, nie grałby pewnie Wilsonem Energy i nie zadawał tak podstawowych pytań o naciąg ;)
Ostatnio zmieniony 29 lip 2010, 15:10 przez Smyk, łącznie zmieniany 2 razy.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
allmac
Początkujący
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 19 lip 2010, 13:33

Re: NTRP 3.5/4.0 Naciąg Energy 2009

Andrew111 pisze:
Smyk pisze:
Andrew111 pisze:Luxilon Alu Power Big Banger Rough
Jak na mój gust, to jest za twardy naciąg jak dla początkującego 15-latka (Chyba, że wciągnie go na 15 kg :wink: ). Ja bym radził coś bardziej miękkiego. Multi, albo jak ma dłużej wytrzymać jakieś miekkie mono, np. Signum Pro Hyperion albo Pro's Pro Vendetta (grubość od 1.20) :::hmm:::
Skoro napisał, że ma NTRP prawie 4.0, to ja mu piszę naciąg na jego poziomie spełniający jego preferencje.

Skoro ma takie NTRP na pewno gra w tenisa już z 5lat i ma jakieś doświadczenia turniejowe. W takim wypadku ten naciąg będzie ok, ale trudno się nie domyślić, że jego NTRP jest nieco nadmuchane.
4.0 "Umie dobierać uderzenia pod względem kontroli, głębokości z forhendu i bekhendu przy różnych zagraniach plus zdolność do grania z powodzeniem lobów, smeczy, uderzeń przygotowawczych do ataku przy siatce i wolejem. Czasem wymusza błędy serwisem i widać u niego umiejętność gry zespołowej w deblu. Może przegrywać wymiany przez niecierpliwość. "

Nie widzę żadnej wzmianki o jakichś turniejach czy przedziale wiekowym. Dodatkowo napisałem 3.5/4.0 - więc albo źle odczytałeś, albo ja jestem ślepy :)
Andrew111
Bywalec
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 26 lip 2008, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa

Re: NTRP 3.5/4.0 Naciąg Energy 2009

allmac pisze:
Andrew111 pisze:
Smyk pisze:
Andrew111 pisze:Luxilon Alu Power Big Banger Rough
Jak na mój gust, to jest za twardy naciąg jak dla początkującego 15-latka (Chyba, że wciągnie go na 15 kg :wink: ). Ja bym radził coś bardziej miękkiego. Multi, albo jak ma dłużej wytrzymać jakieś miekkie mono, np. Signum Pro Hyperion albo Pro's Pro Vendetta (grubość od 1.20) :::hmm:::
Skoro napisał, że ma NTRP prawie 4.0, to ja mu piszę naciąg na jego poziomie spełniający jego preferencje.

Skoro ma takie NTRP na pewno gra w tenisa już z 5lat i ma jakieś doświadczenia turniejowe. W takim wypadku ten naciąg będzie ok, ale trudno się nie domyślić, że jego NTRP jest nieco nadmuchane.
4.0 "Umie dobierać uderzenia pod względem kontroli, głębokości z forhendu i bekhendu przy różnych zagraniach plus zdolność do grania z powodzeniem lobów, smeczy, uderzeń przygotowawczych do ataku przy siatce i wolejem. Czasem wymusza błędy serwisem i widać u niego umiejętność gry zespołowej w deblu. Może przegrywać wymiany przez niecierpliwość. "

Nie widzę żadnej wzmianki o jakichś turniejach czy przedziale wiekowym. Dodatkowo napisałem 3.5/4.0 - więc albo źle odczytałeś, albo ja jestem ślepy :)

Spoko. Mam po prostu na myśli, że ja w twoim wieku ze swoim NTRP równym twojemu (które sobie aktualnie założyłeś) zdmuchnąłbym Ciebie na rowerze :)

Powracając do naciągu, spróbuj jeszcze Cyber Power od pros pro. Są to naciągi o bardzo dobrej opinii. Popatrz sobie na sportclubie.
El Diablo pisze:
Andrew111 pisze:Spoko. Mam po prostu na myśli, że ja w twoim wieku ze swoim NTRP równym twojemu (które sobie aktualnie założyłeś) zdmuchnąłbym Ciebie na rowerze :)
Proszę o większą powściągliwość w wypowiedziach...
Przepraszam mistrzu. Poniosło mnie jak to czasami każdego...
Ostatnio zmieniony 29 lip 2010, 15:22 przez Andrew111, łącznie zmieniany 2 razy.
NTRP ~5.0
Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki. Jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 3.5/4.0 Naciąg Energy 2009

Andrew111 pisze:Spoko. Mam po prostu na myśli, że ja w twoim wieku ze swoim NTRP równym twojemu (które sobie aktualnie założyłeś) zdmuchnąłbym Ciebie na rowerze :)
Proszę o większą powściągliwość w wypowiedziach...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
allmac
Początkujący
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 19 lip 2010, 13:33

Re: NTRP 3.5/4.0 Naciąg Energy 2009

Upuje temat, bo mam problem :)
Chciałbym poprosić o opinie na temat naciągów...
Chodzi mi o naciąg: http://Allegro.pl/item1160595484_naciag ... ntrol.html

Ten:
http://Allegro.pl/item1160596303_naciag ... 25_mm.html
Ten: http://Allegro.pl/item1160596308_naciag ... kazja.html

Ten: http://Allegro.pl/item1160596318_naciag ... m_hit.html

Ten: http://Allegro.pl/item1160596321_naciag ... m_hit.html

I ten: http://Allegro.pl/item1151500839_naciag ... mocja.html

Który mam wybrać i czy drożej mnie wyjdzie w Decathlonie wymienienie naciągu, który sam przywiozę niż gdybym tam kupił?
Jeszcze jedno... Naciąg nie jest pod rakietę Wilson lecz rakietę Aero Pro Jumbo (23-26KG).

Z góry dziękuję.

P.S.: I jeszcze jedno... Naciąg nie może się szybko zerwać, nie może się przesuwać zbytnio i nie może szybko tracić naprężenia.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 3.5/4.0 Naciąg Energy 2009

allmac pisze:P.S.: I jeszcze jedno... Naciąg nie może się szybko zerwać, nie może się przesuwać zbytnio i nie może szybko tracić naprężenia.
To rozwiewa wszelkie wątpliwości. Nie ma takiego. :]

Idziemy dalej...

A tak poważnie... Nie ma naciągów idealnych.
Co-poliestry najnowszej generacji to i tak olbrzymie osiągnięcie. Przypominam iż fakt iż naciąg nie pękł nie oznacza że nadaje się do gry. Wytrzymałe co-poliestry tracą elastyczność i mimo iż wizualnie wyglądają dobrze to mogą się już nie nadawać do gry.

P.S.:
1) Na pewno w nazwie ramy jest Jumbo, a nie Junior?
2) Musisz napisać więcej o grze użytkownika. :P
3) Wrzuciłeś linki do syntetyków i mono.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
allmac
Początkujący
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 19 lip 2010, 13:33

Re: NTRP 3.5/4.0 Naciąg Energy 2009

Chdziło mi o rakietę tą: http://www.smjsport.pl/index.php5?grupa ... Aero%20Pro

Nie pamiętam już teraz jaki rozmiar rączki ale ten model to jest :)

Więc jeśli chodzi o mnie to stosuje serw&wolej, jeśli tylko pierwszy serwis wejdzie, po returnie przeciwnika staram się za pierwszym razem skończyć, jeśli jednak mam drugi serwis jest to wymiana no mocne uderzenia, jeśli mam rywala już dość mocno rozbieganego to podchodzę do siatki :)

Teraz proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego naciągu i odpowiedź na pytanie, czy taniej jest kupić jakiś naciąg na miejscu w Decathlonie?
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: NTRP 3.5/4.0 Naciąg Energy 2009

allmac pisze:Chdziło mi o rakietę tą: http://www.smjsport.pl/index.php5?grupa ... Aero%20Pro
Skoro potrafisz grać takim czymś to nie masz NTRP 3,5-4. Masz NTRP 7,0.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 3.5/4.0 Naciąg Energy 2009

napalm pisze:Skoro potrafisz grać takim czymś to nie masz NTRP 3,5-4. Masz NTRP 7,0.
Nie Napalm. Za to max 5,5. Za grę Polonezem z wciągniętym kevlarem dajemy 7-mkę. rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
allmac
Początkujący
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 19 lip 2010, 13:33

Re: NTRP 3.5/4.0 Naciąg Energy 2009

Proszę o propozycję dotyczące naciągu, według mnie najlepszy będzie:

http://Allegro.pl/item1172637028_naciag ... o_12m.html

Co myślicie?

Wróć do „Naciągi”