jogilol
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 7 cze 2010, 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Mięsień skośny biodra

Mam problem z mięśniem skośnym biodra lewego, a konkretnie został on naciągnięty. Pierwszego dnia pojechałem do szpitala, tam pojawiło się podejrzenie złamania kolca biodrowego ale ostatecznie wyszło tylko te naciągniecie z czego bardzo się cieszę. RTG nic nie wykazało, USG zresztą też nie zbyt wiele więc niby jest wszystko ok, ale... noga nadal boli. Jeden z lepszych lekarzy w Szczecinie stwierdził, że z czasem wszystko powinno się ustabilizować. Chodzić już mogę normalnie, z jazdą na rowerze też jest wszystko ok, ale gdy próbuję biegać przeszywa mnie dość mocny ból. Jak myślicie, kontuzja przejdzie sama, czy może powinienem chodzić na jakieś spacery albo próbować lekkim truchtem rozruszać tę nogę? Może ktoś z was miał kiedyś podobny problem?

PS.: Kiedy złamałem rękę w nadgarstku, po zdjęciu gipsu jeszcze mnie przez jakiś czas bolała ale stwierdziłem, że pójdę na korty i po kilku treningach ból ustąpił.
Obrazek
Babolat Pure Drive GT + Pro Hurricane Tour
Tennis runs in our blood
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Mięsień skośny biodra

Szukałem tego mięśnia na obrazkach, ale nie mogłem nigdzie znaleźć. Ile minęło od tej kontuzji?
Piotr Szyba.
jogilol
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 7 cze 2010, 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mięsień skośny biodra

Prawdę mówiąc, też pierwszy raz się spotkałem z takim mięśniem ale lekarze chyba wiedzą co mówią. :D Kontuzja od 22.05.
Obrazek
Babolat Pure Drive GT + Pro Hurricane Tour
Tennis runs in our blood
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Mięsień skośny biodra

Ból jest sygnałem ostrzegawczym i każdą ruchliwość należy prowadzić do granicy bólu. Nawet rehabilitacja odbywa się do niej.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
jogilol
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 7 cze 2010, 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mięsień skośny biodra

Tak jak przypuszczałem. Ostrożnie będę próbował rozruszać nogę, żeby tylko nie przesadzić bo konsekwencje mogą być nieciekawe...
Obrazek
Babolat Pure Drive GT + Pro Hurricane Tour
Tennis runs in our blood
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: Mięsień skośny biodra

Pochwalę się, że jestem po zdanym praktycznym z anatomii. :) Nie ma czegoś takiego jak mięsień skośny biodra. Mogło chodzić im o mięsień skośny zewnętrzny lub wewnętrzny brzucha, jako że obydwa przyczepiają się do grzebienia kości biodrowej. Ani jeden, ani drugi mięsień nie przyczepia się do kolca biodrowego (żadnego z moich informacji, bo mamy pakiet 4x2).
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete
jogilol
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 7 cze 2010, 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mięsień skośny biodra

Nie zaprzeczam, akurat w tych sprawach jestem kompletnie zielony... :::silencium::: Jakieś rady, żeby szybciej powrócić do zdrowia? Dziś rano poszedłem pobiegać i z każdym krokiem ból się nasilał, więc bardziej skończyło się na porządnym spacerze. Teraz gdy nic nie robię ból znów ustępuje.

Zastanawiam się nad pójściem na kort, i poćwiczeniu samego serwisu... przy tym noga nie jest aż tak bardzo obciążona :::idea:::
Obrazek
Babolat Pure Drive GT + Pro Hurricane Tour
Tennis runs in our blood
JacekT
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2010, 09:37

Re: Mięsień skośny biodra

Jeszcze nie jestem po praktycznym z anatomii ale może chodziło o m. krawiecki który przyczepia się do kolca biodrowego i z mięśni uda ma najbardziej skośny przebieg? Mógł się naciągnąć przy jakimś wślizgu bądź podobnej czynności.
jogilol
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 7 cze 2010, 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mięsień skośny biodra

Już powoli wszystko wraca do normy, jutro idę pierwszy raz od 3 tygodni na kort i zobaczymy. ;-) Dzięki za odpowiedzi.
Obrazek
Babolat Pure Drive GT + Pro Hurricane Tour
Tennis runs in our blood
Awatar użytkownika
yidam
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 480
Rejestracja: 6 sie 2007, 17:09
Lokalizacja: Calgary, AB, Canada

Re: Mięsień skośny biodra

To może być również kwestia ścięgien, nie tylko mięśni.

Polecam walec z pianki i ćwiczenia polegające na (hmm, trudno to określić, ale...) walcowaniu obolałych partii ciała dwa razy dziennie ok. 20 powtórzeń.

Ja w ten sposób wyleczyłem Iliotibial Band Syndrome (* - jak ktoś zna polską nazwę to proszę o przetłumaczenie, ja już się czasem gubię). Podobne objawy, tylko umiejscowienie bólu w zewnętrznej dolnej części kolana. A jak wiadomo, wszytko to tam jest jakoś połączone.

Nie wiem czy pomoże (początkowo ból przy tych ćwiczeniach jest taki że pampersy zmieniać), ale warto spróbować.

------------------------------

I nie idź na kort, bo się doprawisz na cacy. To tak z autopsji i troski o zdrowie innych.
Wilson [K]Factor 6.1 Tour
"In government, the scum rises to the top." - Friederich Hayek
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Mięsień skośny biodra

yidam pisze:Ja w ten sposób wyleczyłem Iliotibial Band Syndrome (* - jak ktoś zna polską nazwę to proszę o przetłumaczenie, ja już się czasem gubię).
Pełna nazwa to Illotibial Band Friction Syndrome czyli zespół tarcia pasma biodrowo-piszczelowego.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Zdrowie i kontuzje”