Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Już 5 bramek przewagi Islandczyków.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Może jeszcze jednak zdążą... teraz 3 w plecy... Trochę mało czasu :(

EDIT:
2 bramki i jeszcze 5 min.... Rany, Chłopaki zróbcie to :::!!!:::

EDIT:
No niestety, ponownie przestój i już po zawodach... Znowu głupie błędy Naszych w końcówce :dvl(:
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

4 miejsce... także bez różnicy czy przegraliśmy z Francją czy nie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: Piłka ręczna

Nie mogłam się powstrzymać i jednak włączyłam znów mecz :twisted: Patrzę, a tu już tylko 3 bramki straty, a do końca z 6 min. Myślę sobie - może jeszcze nie wszystko stracone. Ale znów nie wykorzystaliśmy sytuacji sam na sam [dwa razy bodajże]. A w końcówce, po ewidentnym faulu w ataku Islandii, sędziowie oddali im piłkę :? Ehh, gdyby tak w pierwszej połowie mieli mniejszą stratę wszystko mogło wyglądać zupełnie inaczej, ale jest jak jest - teraz rzecznik rządu będzie mógł powiedzieć, że to wina prezydenta, bo za wcześnie zaprosił drużynę do siebie :twisted:
Pierwsza Dama TenisNET
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

El Diablo pisze:4 miejsce... także bez różnicy czy przegraliśmy z Francją czy nie.
Ogromna różnica, zaczęliśmy bez motywacji. Jak wiesz że stać cię na złoto, masz serce walczyć o brąz?
W trakcie Wenta ich zmobilizował. Oglądałem bez fonii ale dziś to ja zastrzeliłbym sędziów. Za atak na Tłuczyńskiego zawodnik powinien zobaczyć karę meczu, czyli czerwoną kartkę bez możliwości zastąpienia po 2 minutach.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: Piłka ręczna

PitS pisze:Za atak na Tłuczyńskiego zawodnik powinien zobaczyć karę meczu, czyli czerwoną kartkę bez możliwości zastąpienia po 2 minutach.
Dlatego oprócz meczów naszej reprezentacji nie oglądam piłki ręcznej - zbyt denerwuje mnie możliwość dowolnej interpretacji sytuacji przez sędziów, od których widzimisię zależą losy całego spotkania :? Nie podoba mi się, że banda "kolesi z gwizdkami" jest ważniejsza od zawodników :? A decydującą rolę w czasie meczów pełnią ich sympatie i antypatie (a czasem uszczerbki w widzeniu).
Pierwsza Dama TenisNET
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Niestety tak jest. W końcówce Lijewski zagrodził drogę skrzydłowemu. Jeśli ten faulował to karny i 2 minuty - chłop był na czystej pozycji, jeśli nie to kontra i ew. 2 min za aktorstwo dla skrzydłowego. Takiego cuda jakie sędziowie odgwizdali jeszcze nie widziałem, a byłem sędzią.

Niestety Islandia to nie Czechy i nie Słowenia która da się dogonić. Genialne zagranie zagrali wczoraj Chorwaci, nie pisałem o tym wczoraj zaklinając rzeczywistość że Islandia nie zauważy skuteczności tego nowatorskiego pomysłu.
Jaki jest nasz najgroźniejszy rzucający którego trzeba wyeliminować? Karol Bielecki. Jak to zrobić? Wysunąć do niego obrońcę. Nieźle. Może być lepiej? Może! Sam na to nie wpadłem. Dopiero zobaczyłem. Oni nie wysunęli obrońcy do Karola a ... do drugiego rozegrania, tym samym eliminując oba bo Karol musi dostać pozycję, sam nic nie rozegra. Od razu musiał zejść.
Islandia nam zrobiła dziś to samo i to od początku, a nie od drugiej połowy. My w drugiej powoli znaleźliśmy na to lekarstwo ale ... czasu nie starczyło i sędziowie przed meczem mieli faworyta.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Może sędziowie mieli swojego faworyta, a organizatorzy swojego.
Słyszałem, że jak były próby dzisiejszej ceremonii rozdania medali, to spiker zapowiedział Polskę na brąz, przy złocie Chorwację, zobaczymy jak będzie w finale :P

Mi się wydaję, że jak już doszliśmy na dwie, a nawet, na moment, na jedną bramkę, to Chłopaki trochę jakby za szybko chcieli to wygrać i bardziej się spieszyli, a było wtedy jeszcze ok. 10min do końca...
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
at-clan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 26 wrz 2008, 20:37
Lokalizacja: Siedlce

Re: Piłka ręczna

Oczekiwałem dzisiaj więcej od naszych graczy ale wiem jak to jest, jak grasz o finał, przegrywasz i musisz się zebrać w kilka godzin, żeby wyjść ze "świeżą" głową i grać. Wenta w I połowie podczas czasu, słusznie zwracał uwagę zawodnikom żeby frustracji z meczu półfinałowego nie zamieniali na głupie faule i wykluczenia. W II części meczu poskutkowało.
Odnośnie samego meczu to pokazaliśmy dużo charakteru w II połowie. Po beznadziejnej grze w I połowie, myślałem że reszta spotkania to będzie "dorżnięcie" naszych i marne widowisko. Było wręcz odwrotnie, niestety nie doczekaliśmy się remisu i dogrywki.
Poza tym brawa dla chłopaków, nie mam do nich żadnych pretensji za ten turniej, jestem z nich dumny i gratuluję IV miejsca.
PitS pisze: Za atak na Tłuczyńskiego zawodnik powinien zobaczyć karę meczu, czyli czerwoną kartkę bez możliwości zastąpienia po 2 minutach.
Nie znam bardzo dokładnie zasad ale czy aby na pewno powinno być wykluczenie?
Obrońca Islandzki rzucił się i wpierw trafił w piłkę, którą Tłuczyński odbijał o parkiet.
Upadek naszego gracza nie był spowodowany faulem, tylko konsekwencję rzucenia się obrońcy, który przecież atakował piłkę(skutecznie), a nie nogi czy ręce rywala.
Obrazek Vacuum Pro Mid
Obrazek Tour 10 Mid V-Engine
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

at-clan pisze:
Nie znam bardzo dokładnie zasad ale czy aby na pewno powinno być wykluczenie?
Obrońca Islandzki rzucił się i wpierw trafił w piłkę, którą Tłuczyński odbijał o parkiet.
Upadek naszego gracza nie był spowodowany faulem, tylko konsekwencję rzucenia się obrońcy, który przecież atakował piłkę(skutecznie), a nie nogi czy ręce rywala.
Muszę zobaczyć powtórkę. Oglądałem bez fonii. Jeśli zaatakował piłkę (tylko jeśli ja sięgnął zanim spowodował upadek) to masz rację.
Jeśli nie sięgnął i spowodował upadek jest karny (lub spowodował upadek zanim sięgnął).
W innym przypadku to był brutalny faul mający na celu przerwanie ataku szybkiego. Czyli sankcja od 2 min. do 5 a nawet wykluczenie.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
at-clan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 26 wrz 2008, 20:37
Lokalizacja: Siedlce

Re: Piłka ręczna

Oglądałem powtórki i ewidentnie nie było faulu wg mnie. Obrońca islandzki rzucił się (Tłuczyński właśnie kozłował piłkę) i w locie trafił piłkę prawą dłonią, bez żadnego wcześniejszego kontaktu z naszym graczem. Obrońca wpierw trafił w piłkę, upadł i w konsekwencji tego za nim Tłuczyński. Jak obejrzysz powtórki to odpowiedz jak Ty to widzisz, bo ja to interpretuję na podstawie zasad piłki nożnej :)
Obrazek Vacuum Pro Mid
Obrazek Tour 10 Mid V-Engine
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: Piłka ręczna

Miło się czyta wypowiedzi Szmala, że się nie spodziewali tylu kibiców, którzy witali ich jak zwycięzców i dzięki temu już nie są przybici, ale wstąpiły w nich chęci do dalszej walki :) To są takie pozytywne chopaki, Ci piłkarze ręczni, w dodatku fenomenalnie wyglądali na zdjęciu z parą prezydencką, która była od nich ciut niższa :wink:

A żeby poprawić sobie humor obejrzałam bramkę Siódmiaka i posłuchałam komentatora, bez obrazu, który się na koniec ze szczęścia popłakał - on to tak mówił, takie emocje miał w głosie, że aż sama zaczęłam się denerwować, czy Naszym uda się wygrać ten mecz z Norwegią :wink:
Pierwsza Dama TenisNET
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

gato pisze:Ci piłkarze ręczni, w dodatku fenomenalnie wyglądali na zdjęciu z parą prezydencką, która była od nich ciut niższa :wink:
Mogę prosić o link? :::silencium:::
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: Piłka ręczna

Pierwsza Dama TenisNET
Awatar użytkownika
at-clan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 26 wrz 2008, 20:37
Lokalizacja: Siedlce

Re: Piłka ręczna

gato pisze:... To są takie pozytywne chłopaki, Ci piłkarze ręczni
Wg mnie są to fenomenalni chłopcy, cenię ich na równi z naszymi siatkarzami (może siatkarzy ciut mniej, o 1% :) ).
gato pisze:A żeby poprawić sobie humor obejrzałam bramkę Siódmiaka i posłuchałam komentatora, bez obrazu, który się na koniec ze szczęścia popłakał - on to tak mówił, takie emocje miał w głosie, że aż sama zaczęłam się denerwować, czy Naszym uda się wygrać ten mecz z Norwegią :wink:
Mam cały ten mecz z polskim komentarzem wspomnianego Pana. Kiedy mam gorszy dzień lub na po prostu na zakończenia dnia, to uwielbiam oglądać ostatnie minuty tego meczu. Za każdym razem przeżywam ten mecz od początku, a komentarz jest kapitalny.
Posiadam jeszcze jeden mecz, ale siatkarzy z mistrzostw świata w 2006r. Pamiętny mecz z Rosją, kiedy przegrywaliśmy 0:2 w setach, a końcowy wynik to 3:2 dla Polski. Ten mecz również czasami sobie odtwarzam, szczególnie tie-break, którego komentarz (również świetny, wielkie emocje) i przebieg każdej akcji znam na pamięć. :)
Obrazek Vacuum Pro Mid
Obrazek Tour 10 Mid V-Engine
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Co nie udało się na ME może uda się w klubowym pucharze Europy, jak nie teraz to za rok. 13 lutego w Kielcach Vive Targi zagra przeciw Rhein Neckar Löwen. Tym sposobem na boisku będzie można złożyć prawie całą naszą reperezentację. Bielecki i Szmal u Niemców, a reszta u nas.
Zresztą ci dwaj też są na kieleckiej liście życzeń. Paka jest już taka że w Pucharze Polski (ćwierćfinał) Vive wygrało (połowa meczu rezerwami) 45:19, a Wenta przesiadywał na ławeczce :D
http://www.sport.pl/reczna/1,64983,7530 ... usia_.html
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Tylko że wtedy liga krajowa może się zrobić trochę nudnawa, jak Vive będzie wszystkim bęcki spuszczać.
Ale z drugiej strony dzięki temu będzie można pooglądać na miejscu czołowe drużyny europejskie, jak będą dobrze grali w pucharach.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Gdyby kogoś to bawiło i chciał zobaczyć najlepsze kluby europejskie to proszę:
http://www.vivetargi.pl/pl/sezon/puchar ... /terminarz
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Zobaczyć to bym wolał na żywca niż w tabelce, ale terminy które zostały mocno niekorzystne, chyba że z moim młodszym kibicem zrobimy sobie prezent urodzinowy i pojedziemy na ostatni mecz do Kielc :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
fufu10
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 16 cze 2009, 16:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Piłka ręczna

PitS pisze:Gdyby kogoś to bawiło i chciał zobaczyć najlepsze kluby europejskie to proszę:
http://www.vivetargi.pl/pl/sezon/puchar ... /terminarz
Bardzo chętnie wybrałbym się na mecz 06.03, czy jest gdzieś możliwość kupna biletów przez internet?
NTRP-4.0

Wróć do „Inne sporty”