Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka ręczna

PitS pisze:
htb pisze:Ale jak to z przepisami w innych dyscyplinach tak i tutaj. Przepis przepisem a interpretacja sędziego najważniejsza :) A sędziowie często nie lepsi niż np. w piłce nożnej, tyle że w ręcznej ciężej wydrukować wynik :)
Absolutnie nie ciężej, tak samo łatwo. :D
Przegraliśmy tak w Poznaniu akademickie Mistrzostwo Polski, mecz z Poznaniem, sędziowie wiadomo skąd. Jak graliśmy w 4 na sześciu jeszcze nam nie mogli dać rady, ale już przy 3 na 6 w polu Poznań sobie poradził.
To samo było w nogę na jakimś gminnym turnieju wakacyjnym o puchar wójta. Turniej odbywał się we wsi L., sędzia - wf-ista stamtąd. W grupie mamy 2 zespoły miejscowe. Pierwszy mecz wygrany, ale w drugim zaczynają się jaja. Sędzia odgwizdywał spalone po wrzutach z autu i różne dziwne faule. Ale jak chciał wywalić mojego kolegę, to się zdziwił:
-5 minut kary
-Spier#$^^
-No dobra, to graj.

Ale przegrana po karnym z kosmosu nie dziwi.
W obu sportach można drukować, ale w piłce nożnej jedna bramka więcej "waży", w ręcznej po jednej przydrukowanej bramce (np. karny) można spokojnie odrobić straty z nawiązką, w nogę - niekoniecznie.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2010, 12:32 przez Gary, łącznie zmieniany 1 raz.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Gary pisze:W obu sportach można drukować, ale w piłce nożnej jedna bramka więcej "waży", w ręcznej po jednej przydrugowanej bramce (np. karny) można spokojnie odrobić straty z nawiązką, w nogę - niekoniecznie.
Właśnie o to mi chodzi. W piłce nożnej często wystarczy jedna sytuacja, w ręcznej trzeba tych sytuacji stworzyć więcej. Chociaż przy zbliżonej klasie drużyn gdy idą równo nieraz wystarczy 2 bramki przewagi i po meczu :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Gary pisze: To samo było w nogę na jakimś gminnym turnieju wakacyjnym o puchar wójta. Turniej odbywał się we wsi L., sędzia - wf-ista stamtąd. W grupie mamy 2 zespoły miejscowe. Pierwszy mecz wygrany, ale w drugim zaczynają się jaja. Sędzia odgwizdywał spalone po wrzutach z autu i różne dziwne faule. Ale jak chciał wywalić mojego kolegę, to się zdziwił:
-5 minut kary
-Spier#$^^
-No dobra, to graj.
Tamten mecz będę pamiętał zawsze, to był taki układ że w drużynie mieliśmy byłych juniorów Korony i Końskich, jeden grał w kadrze Polski juniorów, paru ligę. Bez drukowania byłoby mistrzostwo w cuglach. Ponieważ w normalnej grze prowadziliśmy schodząc na przerwą sześcioma bramkami pomimo gwizdania fauli ofensywnych bez kontaktu z przeciwnikiem, musiał nas powyrzucać.
Jeden dostał 2min za to że pokazał na siebie palcem po tym jak odgwizdano faul. Chciał się upewnić że o niego chodziło bo sędzia z daleka pokazywał faul. Drugiemu zagwizdano przekroczenie linii 7m kiedy on odbił się z 9m, każdy kontakt w ataku to był faul ataku, a w obronie 2 minuty.
Kolega po meczu podszedł do sędziego i rzekł : żebym cię #### nigdy nie widział, a był tak wkurzony że kupił potem klatkę piwa, poszedł do pokoju, wydudlił wszystko sam, rozbijając każdą pustą flaszkę o ścianę naprzeciwko. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: Piłka ręczna

Oni to robią specjalnie! Na odprawie Wenta im mówi "Panowie, gdybyśmy przypadkiem prowadzili więcej niż 2 bramkami, dajcie im przechwycić ze 3 razy, żeby emocje były" :wink:
Pierwsza Dama TenisNET
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Mało mi serducho nie stanęło ale czas poprawić podpis :D
Jak słaba była nasza gra niech świadczy wynik w obronie.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
at-clan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 26 wrz 2008, 20:37
Lokalizacja: Siedlce

Re: Piłka ręczna

gato pisze:Oni to robią specjalnie! Na odprawie Wenta im mówi "Panowie, gdybyśmy przypadkiem prowadzili więcej niż 2 bramkami, dajcie im przechwycić ze 3 razy, żeby emocje były" :wink:
Czasem myślę, że tak właśnie jest :D
Jednak dzisiaj prowadziliśmy 3 bramkami i "daliśmy się" dogonić.
Obrazek Vacuum Pro Mid
Obrazek Tour 10 Mid V-Engine
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

at-clan pisze: Czasem myślę, że tak właśnie jest :D
Jednak dzisiaj prowadziliśmy 3 bramkami i "daliśmy się" dogonić.
Dziś była damska piłka ręczna :P
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Kurza stopa. Drugi ciekawy mecz naszych na tych mistrzostwach i niestety dane mi było obejrzeć tylko ostatnie 5 minut :discon: No ale najważniejsze że do przodu. Zresztą nie było innej opcji :) Ciekawe kogo kogo nam przyjdzie pchnąć w półfinale :D
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

htb pisze:Kurza stopa. Drugi ciekawy mecz naszych na tych mistrzostwach i niestety dane mi było obejrzeć tylko ostatnie 5 minut :discon: No ale najważniejsze że do przodu. Zresztą nie było innej opcji :) Ciekawe kogo kogo nam przyjdzie pchnąć w półfinale :D
Chorwację omijałbym aż do finału. Za solidna i żywiołowa gra dla nas musimy jeszcze okrzepnąć.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Też myślę że z nimi lepiej spotkać się w finale, będzie też wtedy większe ciśnienie i myślę że my będziemy mieli większą szansę to wytrzymać zwłaszcza jak będzie szła bramka za bramkę.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
at-clan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 26 wrz 2008, 20:37
Lokalizacja: Siedlce

Re: Piłka ręczna

PitS pisze:Chorwację omijałbym aż do finału. Za solidna i żywiołowa gra dla nas musimy jeszcze okrzepnąć.
Zgadzam się, obecnie Chorwacja to dla nas chyba najbardziej niewygodny przeciwnik. Lecz w ich grupie(Chorwacji) są 4 reprezentacje, mogące awansować do półfinału: Chorwaci, Islandia, Dania i Norwegia.

Układ grupy(przed ostatnią kolejką):
Chorwacja - 7 pkt.
Islandia - 6 pkt.
Dania - 6 pkt.
Norwegia - 4 pkt.

W czwartek wszystko się okaże, będą mecze Norwegia - Islandia i Chorwacja - Dania. Może być i tak, że Balic i spółka nie awansują do strefy medalowej i zagramy z jedną z ekip skandynawskich, z którymi potrafimy grać i wygrywać. Przed meczem Polaków będzie wiadomo, z kim ewentualnie zagramy. Będziemy mogli wybrać sobie przeciwnika odpowiednim wynikiem z Francją :)
Obrazek Vacuum Pro Mid
Obrazek Tour 10 Mid V-Engine
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

at-clan pisze:Będziemy mogli wybrać sobie przeciwnika odpowiednim wynikiem z Francją :)
Gramy postradziecką piłkę ręczną z odrobiną modyfikacji :D . Trzon to pewna płaska obrona 6-0 pozwalająca na rzuty z 9m (od tego mamy bramkarza) i zagrożenie mocnym rzutem z rozegrań powodujący wyjście wysokie do tych rozgrywających dające miejsce skrzydłowym i obrotowemu.
Każda drużyna która będzie grała w podobnym stylu będzie nam pasowała, natomiast widzieliście co dzieje się kiedy gramy w ganianego lub nasi rozgrywający tracą siłę ognia i obrona może się cofnąć stojąc płasko. Każdą bramkę wtedy trzeba wymęczyć.

Dlatego taki zły mecz zagraliśmy z Czechami. Dania i Norwegia to drużyny b.solidne ale grające twardą pozycyjną piłkę. Francja za to za dobrze gra z kołem i to samo Chorwaci.
Jedyna dobra wiadomość że my awans już mamy a w tamtej grupie będą się dopiero o niego kopać na potęgę, a to sporo sił będzie kosztowało.

Cytat dnia? - "Wenta: Nie pękliśmy, bo mamy wielkie jaja!"
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: Piłka ręczna

A czy ktoś mógłby tu jeszcze objaśnić coś o pozycjach :wink: Bo słyszę, że jakiś obrotowy, rozgrywający, skrzydłowy - niech się Szpece wypowiedzą :)

Przyuważyłam w meczu z Czechami, że ich obrona wychodziła do naszych kiedy podawaliśmy sobie budując akcję, stąd te 3 przechwyty. My natomiast bronimy linii koła jak niepodległości - tu się objawia ta postradziecka piłka PitS?
Pierwsza Dama TenisNET
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Patrząc na naszych w ataku od prawej:
prawy skrzydłowy, prawy rozgrywający, środkowy rozgrywający, lewy rozgrywający, lewy skrzydłowy. Ten wmieszany w obronę to obrotowy - inaczej kołowy (bo biega po kole). Bramkarza pewnie poznajesz.
Można grać na dwa "koła", wtedy gramy bez środkowego rozegrania, albo jedno skrzydło czasami zabiega na środek wiążąc obronę aby armaty miały te trzy kroki na rzut.
Najsilniejszym (najlepiej zbudowanym zawodnikiem) jest zwykle ?? Kołowy bo czasami musi się obrócić w miejscu z dwoma rywalami wiszącymi na plecach. :D

Zmiany.
To co oglądamy rzadko ma miejsce w ligowej piłce ręcznej. Taki Siódmiak nie ma takiego zastępstwa w lidze aby grał (wysmienicie) tylko w obronie. Jest też kołowym w ataku.
Jurasik w Vive gra głównie na prawym rozegraniu, a tu na prawym skrzydle. Dlatego jest tak wyjątkowo wartościowym zawodnikiem że jest świetny z zerowego kąta a i zagrozi zza obrony.
Reprezentacja ma tak szeroką ławę (to tym wygrywamy te mistrzostwa) że ma lepszych w obronie i lepszych w ataku a wolno wykonywać zmiany w locie pod warunkiem że najpierw jeden zejdzie nim drugi wejdzie.
gato pisze:Przyuważyłam w meczu z Czechami, że ich obrona wychodziła do naszych kiedy podawaliśmy sobie budując akcję, stąd te 3 przechwyty. My natomiast bronimy linii koła jak niepodległości - tu się objawia ta postradziecka piłka PitS?
My mamy armaty, oni nie. (no mają jedną)
Gdyby oni do nas nie wyszli wysoko pozwalając rozgrywającym zrobienie 2-3 kroków bez kontaktu z obrońcą to Bielecki sam by im wrzucił 10 goli a pozostali rozgrywający walili jak w kaczy kuper bez litości. Hiszpanie nam stanęli tak płasko jak my stoimy i widziałaś czym to się skończyło.

My natomiast przeciw ruchliwym drużynom bez wyrośniętych silnych rozgrywających właśnie tak powinniśmy stać, niech sobie rzucają z daleka nad obroną. Ot tego jest Szmal. Do jednego Jichy mieliśmy lekko wysuniętego obrońcę ale nie było to ustawienie 5-1 gdzie ten wysunięty pilnuje bezpośrednio swojego podopiecznego tak jak to się robi czasami jak rywal jest rzadki i ma tylko jedną strzelbę. Tą strzelbę się wtedy wyłącza z ataku i po meczu.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: Piłka ręczna

Łeee, co to było?! :rolleyes: Ciekawam czy weszła w to kalkulacja kwalifikacji do MŚ, czy faktycznie nie mieliśmy środków, żeby grać wyrównanie z Francją. Jak to powiedział kiedyś komentator na tvp1 przy okazji meczu naszej reprezentacji w piłkę kopaną "to jest kolektywna mizeria" - i to stwierdzenie oddaje dzisiejszą naszą postawę niestety.
Pierwsza Dama TenisNET
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Dwa możliwe rozwiązania. Zdaniem Wenty jesteśmy tak mocni że wygramy z każdym a daliśmy chłopakom odpocząć jednocześnie załatwiając kwalifikacje MŚ.

Nie byliśmy w stanie tego wygrać. Patrząc na mecz to powiem że nawet żeśmy się nie skupili na wygraniu. Nie zrobiliśmy nic w tym kierunku.

Koncepcja gry z Chorwacją (moim zdaniem najlepszą drużyną obecnie) ma sens jedynie wtedy kiedy 2 tyg. temu na turnieju oszukiwalibyśmy ich przegrywając specjalnie. :([
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Koncentracji zabrakło nam całkowicie na początku spotkania :( Ale też myślę i mam nadzieję że jednak to wszystko było trochę naciągane. W końcu nie było większego sensu się szarpać, żeby złapać jakieś dodatkowe kontuzje na mecz półfinałowy zwłaszcza że jak napisał PitS przegrywając załatwialiśmy sobie od razu awans na MS :) Ale czy nasze podejrzenia są słuszne przekonamy się w półfinale, chociaż niestety gra Chorwatów nam strasznie nie leży i na pewno będzie ciężko.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Nie wiem czy Chorwaci kupią ew. podpuchę że nie byliśmy w stanie wygrać z Francją, jak też z nimi na turnieju przed mistrzostwami.
Jedyna rzecz jaka nam sprzyja to to że mieliśmy 2 łatwe spokojne mecze i nie walczyliśmy jak Chorwaci do ostatniego meczu. Czy to wystarczy?
Mój trener takie myki robił, że ustawiał z kim wygramy a co oddamy żeby było dobrze.
Ja tego nie lubię bo zawsze trudno wraca się do koncentracji po nawet lekkim rozprężeniu.


EDIT: Moja rodzina chciała mnie wczoraj przebadać - nie darłem się wniebogłosy i nie robiłem za trenera.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

PitS pisze:EDIT: Moja rodzina chciała mnie wczoraj przebadać - nie darłem się wniebogłosy i nie robiłem za trenera.
Hehe. Moja lepsza połowa po pierwszych 10 minutach się poddała. Ja byłem twardy do końca, dobrze że dzieci mają twardy sen więc nie musiały słuchać moich komentarzy :)
Ale w sobotę pewnie razem ze mną zasiądą przed TV, wyciągną flagę i trzeba będzie się powstrzymywać :::silencium:::
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
at-clan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 26 wrz 2008, 20:37
Lokalizacja: Siedlce

Re: Piłka ręczna

PitS pisze:Nie wiem czy Chorwaci kupią ew. podpuchę że nie byliśmy w stanie wygrać z Francją, jak też z nimi na turnieju przed mistrzostwami.
Jedyna rzecz jaka nam sprzyja to to że mieliśmy 2 łatwe spokojne mecze i nie walczyliśmy jak Chorwaci do ostatniego meczu. Czy to wystarczy?
Niestety nie obejrzałem wczorajszego meczu Polski w całości, ale w drugiej połowie zagraliśmy naprawdę dobrze. Pierwsza połowa została przez nas przespana, szczególnie początek. Francuzi nas przycisnęli, bo musieli ten mecz wygrać, na remis w piłkę ręczną się nie gra, przynajmniej nie w początkowej fazie meczu. W II połowie goniliśmy rywala, doszliśmy go na 3pkt., ale potem sędziowie trochę pomogli francuzom, jak i nasze głupie faule i kary 2min.
Z Chorwatami gra się nam najtrudniej, Islandia byłaby dużo prostsza ale to tylko moje gdybanie. Podejrzewam, że nasz mecz z Chorwacją to będzie przedwczesny finał, oby tylko zwycięski dla nas. Bo w finale to ani Francja, ani Islandia nie są drużynami, z którymi nie potrafimy wygrać jeśli zagramy w pełni sił i w 100% zmobilizowani.
Obrazek Vacuum Pro Mid
Obrazek Tour 10 Mid V-Engine

Wróć do „Inne sporty”