Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kącik Gracza...

Kilkanaście godzin temu wyszedł oficjalny gameplay*/trailer GTA 5. Gry zapewne nie kupię, ale zaintrygował mnie ten moment. ;) W grze będziemy mogli kontrolować trzy postacie i zmieniać je w czasie questów** bądź luźnego łażenia po mieście. Podobno GTA zarzuciło na chwilę obecną produkcję gry na PC***. Jak dla mnie zapowiada się miodzio. :::gd:::

Vividsekcja językowa:

* gameplay - grająca gra
** quest - misja
*** PC - personal computer - (z ang.) komputer osobisty
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Kącik Gracza...

Mnie GTA jakoś strasznie nie jara. San Andreas było bardzo dobre. W czwórkę grałem długo po premierze, również całkiem przyjemnie. W piątkę też zapewne w końcu zagram, ale nie jestem na nią tak napalony, żeby śledzić wszystkie materiały i kupować w dzień premiery :D.

Są dwie inne produkcje, na które czekam bardziej, mianowicie - Wiedźmin 3: Dziki Gon, oraz Battlefield 4 ;).
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Kącik Gracza...

BF4 wygląda mi na trójkę w ładniejszym opakowaniu... ;)
Awatar użytkownika
FEDEER
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 31 maja 2010, 19:28
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt: Strona WWW

Re: Kącik Gracza...

Martinek, co byś chciał zmieniać? Tak samo o FIFIE można napisać :wink: Nie widzę sensu, a nowe "ficzery" są całkiem interesujące, a nawet można spotkać nawiązania do BF2.
Mazzakollo pisze:Mnie GTA jakoś strasznie nie jara. San Andreas było bardzo dobre. W czwórkę grałem długo po premierze, również całkiem przyjemnie. W piątkę też zapewne w końcu zagram, ale nie jestem na nią tak napalony, żeby śledzić wszystkie materiały i kupować w dzień premiery :D.

Są dwie inne produkcje, na które czekam bardziej, mianowicie - Wiedźmin 3: Dziki Gon, oraz Battlefield 4 ;).
Mazzakollo, spokojnie za rok/ponad dostaniesz 5 prawdopodobnie na PC.
Obrazek
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Kącik Gracza...

Fedeer, chodziło mi głównie o grafikę i doznania audio-wizualne. Jeśli chodzi o zmiany to DICE wprowadziło fajne ulepszenia jeśli chodzi o rozgrywkę, np. lepsi grają z lepszymi a słabsi ze słabszymi.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Kącik Gracza...

Mazzakollo pisze:Są dwie inne produkcje, na które czekam bardziej, mianowicie - Wiedźmin 3: Dziki Gon, oraz Battlefield 4 ;).
Tiaaaa... mam 2-jkę i jeszcze jej nie ruszyłem. :::fcplm:::

System sterowania do mnie nie przemawia. Ja jestem z generacji point&click*.


* - wskaż i kliknij
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kącik Gracza...

Niedawno zakupiłem dwie pierwsze części "Twierdzy" w wersji Deluxe i wszystkimi dodatkami. Chwyciłem za jedynkę i muszę przyznać że zrobiła na mnie wrażenie. Stary, dobry RTS z grafiką 2D. Rozczuliła mnie linia fabularna która mimo że jest trochę liniowa (mamy czterech wrogich lordów i mamy wykosić wszystkich :)) jest naprawdę dobrze zrobiona i nawet zawiera zwroty akcji. Dopiero uczę się tej gry, bardzo mi przypomina nieśmiertelną serię "Age of Empires".
Awatar użytkownika
FEDEER
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 31 maja 2010, 19:28
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt: Strona WWW

Re: Odp: Kącik Gracza...

Martinek pisze:Fedeer, chodziło mi głównie o grafikę i doznania audio-wizualne. Jeśli chodzi o zmiany to DICE wprowadziło fajne ulepszenia jeśli chodzi o rozgrywkę, np. lepsi grają z lepszymi a słabsi ze słabszymi.
Wiesz już w BF3 wygląda to świetnie, i było masakrycznym skokiem na przód także fajerwerków większych nie można było się spodziewać. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
madridista
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 29 mar 2013, 20:39

Re: Kącik Gracza...

Ech... Nie ma to jak nocne sesje w The Last of Us :D.
Tylko czasu ostatnio trochę brak :(.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Kącik Gracza...

Martinek pisze:BF4 wygląda mi na trójkę w ładniejszym opakowaniu... ;)
Mi tam niesamowicie podobał się gameplay z multi BF4 - szczególnie patent z walącym się
wieżowcem, albo czołgiem który po zapada się pod ziemię za sprawą wybuchu użytego przez innych graczy dynamitu :D. Na pewno nie zmieni się jakoś masakrycznie dużo, ale dorzucą pewnie jakieś usprawnienia, dzięki którym będzie się grało przyjemniej. Oprócz tego, ilość graczy w 3jce zmaleje, więc trzeba się będzie przerzucić na nowszą odsłonę ;).
El Diablo pisze:
Mazzakollo pisze:Są dwie inne produkcje, na które czekam bardziej, mianowicie - Wiedźmin 3: Dziki Gon, oraz Battlefield 4 ;).
Tiaaaa... mam 2-jkę i jeszcze jej nie ruszyłem. :::fcplm:::

System sterowania do mnie nie przemawia. Ja jestem z generacji point&click*.


* - wskaż i kliknij
A ja właśnie jestem z trochę nowszej generacji i taki system sterowania bardzo mi odpowiada. Myślę, że warto się ze sterowaniem przemęczyć, bo gra oferuje naprawdę fajną historię :D.
Mi za to nie najwygodniej steruje się w sposób point&click - w klasyczne RPGi, a tym bardziej hack'n'slashe gra mi się trochę ciężko.


Ogólnie rzecz biorąc, ostatnio gram mało, a jeśli już gram, to są to zazwyczaj 2-3 rundki w Battlefielda. Jakoś mnie tak strasznie do gier nie ciągnie, mam też trochę innych zajęć. Chociaż mam czasami ochotę na jakąś grę pod singla. Ostatnio skończyłem dorwane za mocno okazyjną cenę Fable III, i mam apetyt na coś jeszcze. Może Dragon Age? A może to tak ostatnio zachwalane The Last of Us? Albo Assassin's Creed?
...
Albo pyknąć sobie ze 3 rundki w BFa a potem iść na rower bądź do znajomych ;).
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Kącik Gracza...

Mazz, "Fable III" co prawda nie przerabiałem ale 1-nka była czymś nowym, świeżym.
Prostota i wyraźny rozdział między dobrem i złem był trochę "dziecinnawy".
Ale wesoła i humorystyczna historia sprawiła, że bardzo fajnie się tą część przechodziło.

Dla mnie "Dragon Age" jest przereklamowany. Jak nie lubisz tego 'starego' systemu sterowania to Ci raczej nie podejdzie. "Wiedźmin" jest zdecydowanie lepszy. Tak jak napisałem wcześniej, olbrzymie nadzieje wiążę z "Project Infinity".

RPG'i ze stałą fabułą mają jedną wadę. Jak raz się przeszło to powrót do gry nie przynosi satysfakcji skoro i tak wiesz jak się skończy. :(
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Kącik Gracza...

El Diablo pisze:
Mazzakollo pisze:Są dwie inne produkcje, na które czekam bardziej, mianowicie - Wiedźmin 3: Dziki Gon, oraz Battlefield 4 ;).
Tiaaaa... mam 2-jkę i jeszcze jej nie ruszyłem. :::fcplm:::

System sterowania do mnie nie przemawia. Ja jestem z generacji point&click*.


* - wskaż i kliknij
No co ty? Poważnie?
Kupiłem jak była premiera potem zmiana pracy i gra leży. :tired:
Co do sterowania to Cię pocieszę - spróbuj na Xboxa rotfl . Tam nie mam celownika w ogóle O_O . Zatrzymałem się na samouczku czyli początku potem nie było czasu na powrót...
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Kącik Gracza...

A co sądzicie o nowych generacjach konsol? Xbox One i PS4?
Ja raczej nie kupię żadnej od razu po premierze, z tego względu, że będzie mi szkoda kasy. Ale jak wyjdą nowe konsole, to gry na stare stanieją jeszcze bardziej, i sobie w spokoju ogram pół darmo wszystkie gierki, których nie miałem szansy ogarnąć ;).
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Kącik Gracza...

Mazzakollo pisze:A co sądzicie o nowych generacjach konsol? Xbox One i PS4?
Ja raczej nie kupię żadnej od razu po premierze, z tego względu, że będzie mi szkoda kasy. Ale jak wyjdą nowe konsole, to gry na stare stanieją jeszcze bardziej, i sobie w spokoju ogram pół darmo wszystkie gierki, których nie miałem szansy ogarnąć ;).
Moim zdaniem słuszny kierunek :::gd::: .
Jakbym kierował się giercowaniem to wybrałbym PS3 ale kierowałem się młodymi i ważniejszy był Kinect niż Muv. Nie widziałem specyfikacji nowych konsol o których piszesz ale znając życie PS znów wypadnie lepiej sprzętowo. Poczekałbym aż pierwsza fala kupi PS4 i wykryją wszystkie bugi i usterki, a potem je wyeliminują i wypuszczą wersję mk2 :-).
Poza tym nie sądzę aby 'mały miękki' zrezygnował z płatnego grania po sieci, a to ich dyskwalifikuje w moich oczach.
Jak dzieciaki podrosną powyżej 10 lat to pewnie skończę z dwiema konsolami :rolleyes: .

Pisałeś jeszcze o sterowaniu. Dużo grałem w Assassin'a i tam sterowanie na konsoli jest zdecydowanie lepsze niż na PC. A Revelations jeszcze mam do skończenia... :/
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Kącik Gracza...

Czy są chętni na zagranie sparingu w Tennis Elbow 2013 (ITST)?
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Kącik Gracza...

Właśnie zastanawiam się nad kupnem jakiejś fajnej gry... W sumie wolałbym RPG, więc przeczesałem ofertę sklepu i wpadły mi w oko dwie propozycje:

Fallout 3 http://www.gram.pl/sklep/pc/pkk-fallout-3
Fallout New Vegas Wydanie Kompletne http://www.gram.pl/sklep/pc/npg-fallout ... -kompletne

Gothic Saga http://www.gram.pl/sklep/pc/saga-gothic ... -worlds-ii

Specjalnie rozdzieliłem na Fallouty i Gothic. Jeśli brałbym Fallouty to od razu te dwie pozycje. Grał z Was ktoś może? Co jest bardziej wciągające i emocjonujące?
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Kącik Gracza...

A bardziej masz ochotę postrzelać, czy powalczyć mieczem i magią ;)?
Grałem w Fallouta 3, i było to dla mnie ok. 40 godzin świetnej zabawy. Bardzo przyjemna fabuła, dużo questów pobocznych... Jest co robić w tej grze. W New Vegas natomiast nie grałem, ale znajomi mówili, że ponoć jeszcze lepszy. Są to też nowsze produkcje, stąd lepsza oprawa graficzna itp.

Jeśli idzie o samą sagę Gothic, to znajdziesz ją taniej. Tutaj masz, jak widzisz, również Torchlight i Two Worlds II. Co do Gothica... Cóż, to są gry mojego dzieciństwa ;). Zarówno 1nka, jak i 2jka z dodatkiem Noc Kruka to absolutnie przekozackie gry. Długie, wciągające, interesująca fabuła, zwroty akcji, tony klimatu, masa możliwości, dobra oprawa dźwiękowa i mnogość rozwiązań.
3jka została według mnie trochę skopana. Grafika lepsza, świat większy, ale PUSTY. W grze wieje nudą, ciagle robisz to samo. Ciekawą odmianą są oczywiście zmiany w terenie po jakim chodzimy, walka dwoma mieczami itp., ale nigdy mnie nie oczarowała tak jak poprzednie części. Dodatek Zmierzch Bugów* to klapa.

W Two Worlds II nie grałem, w Torchlighta chwilkę. Jeśli lubisz Diablowate klimaty - może Ci się spodobać ;).

Podsumowując, oba zestawy zapewnią Ci mega fun. Kwestia tego, czy wolisz pograć w coś nowego, czy klasyki? Na Twoim miejscu kupiłbym te 2 Fallouty, a samą sagę Gothic znalazł w jakimś innym zestawie. Jak wybierzesz zestaw bez Gothica 3 i Zmierzchu Bogów, które nie są wg mnie warte uwagi, to wyniesie Cię on grosze, więc będziesz mógł również kupić. Masa świetnej zabawy ;).

Ja to się potrafię o grach rozpisać...


*bug = błąd = zmierzch bugów = nasycenie błędami i usterkami ;)
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Kącik Gracza...

Dzięki Mazzak za info. Bardzo pomocne. Chyba skuszę się na Fallouty :).
Awatar użytkownika
pi50
Orator
Orator
Posty: 502
Rejestracja: 2 lip 2013, 16:53

Gry tenisowe

Mam pytanie. Które z znanych wam gier tenisowych ocenilibyście najwyżej? Są trzy podstawowe gry: Virtua Tennis, Topspin i Grand Slam Tennis 2 (tylko na Xboxa). A teraz o każdej z gier: Jeżeli chodzi o VT, przegrywa z innymi grami. Niestety tam jeżeli coś wyrzucisz na aut, to wyrzucisz 100-tną piłkę. Poziom trudności też mało zadawalający. Grafika też nie powala. Topspin: Graficznie bardzo dobry, (szczególnie na X360). Masz też wszystkie mastersy w wersji na X-a, 3 Szlemy. Poziom bardzo dobry. W Grand Slama nie grałem. Ale patrząc na filmiki wygląda imponująco.
Babolat Aero Pro Drive 2013 GT x2 pi50 Limited Edition
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Gry tenisowe

Spróbuj Tennis Elbow 2013. :)

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”