Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Wimbledon 2009 (Wielki Szlem)

milar1 pisze:Nie kumam tych zasad punktacji do rankingu. Np. Federer za zwycięstwo w Wimbledonie powinien dostać 2000 pkt. to dlaczego w rankingu doliczonu mu tylko 600??
Wszystko jest ok :)
W tym roku punktacja uległa zmianie. Raz, że zwiększono liczbę punktów uzyskiwanych w poszczególnych imprezach, a dwa, że nowy system punktacji premiuje zwycięzców imprez, zwłaszcza względem finalistów.

Stara punktacja (z zeszłego roku):
Triumfator WS - 1000 pkt
Finalista WS - 700

Nowa punktacja:
Triumfator WS - 2000 pkt
Finalista WS - 1200

Aby nie komplikować sobie życia władze ATP postanowiły, że po prostu podwoją liczbę punktów uzyskanych na koniec roku 2008, a ewentualne poprawki naniosą w trakcie trwania sezonu, w potocznym "praniu".
W związku z powyższym Nadalowi 1000 pkt z zeszłego roku zamieniło się w 2000, a 700 pkt Rogera po pomnożeniu przez 2 dało 1400 pkt. Teraz tę nadwyżkę zniwelowano. Fed wygrał Wimbledon i do 1400 pkt jakie miał wliczone dodano tylko 600, aby za sam Wimbledon miał nie mniej, nie więcej, a 2000 pkt :)

Mam nadzieję, że nie zamotałem specjalnie.
mtenis team
Awatar użytkownika
bodysek
Weteran
Weteran
Posty: 1075
Rejestracja: 30 sty 2006, 16:02

Re: Wimbledon 2009 (Wielki Szlem)

Nic nie czaję, ale wierzę Ci :wink: .
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wimbledon 2009 (Wielki Szlem)

DUN I LOVE pisze:Mam nadzieję, że nie zamotałem specjalnie.
Niet... ślicznie wszystko wyłożyłeś... lepiej się nie dało! :good:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
milar1
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 30 cze 2007, 17:16

Re: Wimbledon 2009 (Wielki Szlem)

Swoją drogą to tak kombinują w tej punktacji, że człowiek może się pogubić :rolleyes:

A i jeszcze jedno. Gdzie można znaleść tą punktacje z tamtego roku??
Andy Roddick--------> 249 km/h....
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Wimbledon 2009 (Wielki Szlem)

milar1 pisze: A i jeszcze jedno. Gdzie można znaleść tą punktacje z tamtego roku??
Punktację w jakim sensie? Jak był punktowany dany turniej czy ile punktów uzyskanych za turnieje w tamtym roku jest obecnie wliczanych do rankingu gracza?
mtenis team
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wimbledon 2009 (Wielki Szlem)

milar1 pisze:Swoją drogą to tak kombinują w tej punktacji, że człowiek może się pogubić :rolleyes:
Raficio chciał aby ranking składał się z osiągnięć z 2 lat...

A tak w tej kwestii... no wiesz. Jak dla mnie lekko śmieszna jest sytuacja w której liderką rankingu WTA jest kobita która nie ugrała tytułu WS... Safinę można przełknąć bo zaliczyły 2 finały i 1 półfinał ale nie tak dawno była liderką Jankovic, która już nie mogła się pochwalić takimi osiągnięciami...

Większe dysproporcje między finalistą, a mistrzem może w końcu trochę poprawią ranking i ograniczą jego promowanie regularności wyników danego zawodnika.

Oczywiście pod tym względem Rafcia nie można się czepiać... RG i Wimbl. Zasłużył w 100% na numer 1... ale u kobitek... ehhh tak trochę śmiesznie to wygląda.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Wimbledon 2009 (Wielki Szlem)

PitS pisze: Federer powiedział że udało mu się fuksem i dlatego że nie było Nadala. A co miał powiedzieć? To co myślał? Naiwni!
Być może jestem natrętny, ale znalazłem polską wersję tej konkretnej wypowiedzi Szwajcara:
Redaktor: Zdobył pan tytuły w Paryżu i Londynie oraz odzyskał nr 1 w rankingu bez gry przeciwko Nadalowi. To nie zmniejsza pańskiego sukcesu?

Roger: Nie sądzę. Tenis taki właśnie jest. Wszyscy spodziewali się Murraya w finale, a nie było go. Ale to nie jest wina tego, który ostatecznie wygrał. Oczywiście to smutne, że Rafa miał kontuzję i nie grał w Wimbledonie, lecz jeszcze ją dostanie tu i gdzie indziej. W tenisie sprawy biegną szybko.
mtenis team
Awatar użytkownika
milar1
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 30 cze 2007, 17:16

Re: Wimbledon 2009 (Wielki Szlem)

DUN I LOVE pisze:Punktację w jakim sensie? Jak był punktowany dany turniej czy ile punktów uzyskanych za turnieje w tamtym roku jest obecnie wliczanych do rankingu gracza?
Jak był punktowany np. Wimbledon w tamtym roku od 1 rundy.
Andy Roddick--------> 249 km/h....
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Wimbledon 2009 (Wielki Szlem)

milar1 pisze:Jak był punktowany np. Wimbledon w tamtym roku od 1 rundy.
Trzeba będzie mocno poszukać. Nie wiem czy gdzieś to się zachowało. Tzn. gdzieś na pewno, ale nie dysponuję konkretnym linkiem do oficjalnej strony tenisowej. Mam natomiast punktacje sporej ilości turniejów na własny użytek. Jakby Cię jakiś turniej interesował to pisz na PW - jak znajdę w bazie danych to odpiszę :)

A odnośnie Wimbledonu to rok temu to wyglądało tak:
W - 1000
F - 700
1/2 - 450
1/4 - 250
4 r - 150
3 r - 75
2 r - 35
1 r - 5
mtenis team
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: Wimbledon 2009 (Wielki Szlem)

PitS pisze:Przecież trawa zawsze taka była, a zeszłoroczny wyjątek potwierdza tylko tę regułę. Polecam mecze Ivanisevica z Krajickiem, Raftera, Lendla.
No nie... To ostatnie nazwisko mogłeś sobie odpuścić...
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete
Awatar użytkownika
milar1
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 30 cze 2007, 17:16

Re: Wimbledon 2009 (Wielki Szlem)

Chodziło mi konkretnie o Wimbledon. Wielkie dzięki Dun, masz wirtualne piwo u mnie :D
Andy Roddick--------> 249 km/h....
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Wimbledon 2009 (Wielki Szlem)

milar1 pisze:Chodziło mi konkretnie o Wimbledon. Wielkie dzięki Dun, masz wirtualne piwo u mnie :D
Nie piję alkoholu, ale jak to ma być wirtualne piwo to może się skuszę :D
mtenis team
Awatar użytkownika
milar1
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 30 cze 2007, 17:16

Re: Wimbledon 2009 (Wielki Szlem)

To łap :D Jeszcze raz dzięki :)
Andy Roddick--------> 249 km/h....
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wimbledon 2009 (Wielki Szlem)

Kończymy :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”