ariel
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 3 mar 2008, 18:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Rzym 2009

I3 pisze:Oni odrywają kawałek po kawałku z monolitu zwanego Roger Federer. Teraz ciężko nazwać go monolitem. To zupełnie normalne, czy on jest zniewieściały, czy nie. Ktoś kto tak dominuje ma pewien przydzielony czas, nie potrafi być numerem 2, nie potrafi przegrywać.
Mi nawet nie o to chodzi, że on przegrywa, lecz bardziej o to, w jaki sposób przegrywa. I w jaki się zachowuje. Każdy ma swój koniec i jest to w sporcie normalne. Pamiętam czasy Borga bo wtedy zaczynałem grać w tenisa i pamiętam jak odchodził. To był do końca facet z krwi i kości, który w niczym nie przypominał panienki strojącej się w fatałaszki.
None but Jesus...
http://thaleia.pl
Awatar użytkownika
bodysek
Weteran
Weteran
Posty: 1075
Rejestracja: 30 sty 2006, 16:02

Re: ATP Rzym 2009

Mam dokładnie to samo co powiedział senior Tomaszewski, lęk przed każdym uderzeniem Rogera, o ironio to samo pewnie ma i Szwajcar. No i faktycznie gra teraz jakby nie miał jaj, bez życia, jakby mu nie zależało, przykre...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP Rzym 2009

Kolejny raz Fedek przewalił w sumie wygrany mecz, no ale samo to się nie wygra ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: ATP Rzym 2009

Vivid pisze:Kolejny raz Fedek przewalił w sumie wygrany mecz, no ale samo to się nie wygra ...

A ileś postów wyżej:
I3 pisze:Przewiduję, że Federer przegra dziś na własne życzenie :?.
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: ATP Rzym 2009

Roger nieborak znów do finału nie dotarł, fragmentami grę jego widziałam i dziwić to się nie dziwię, ale jakoś smutno się robi [nie przypuszczałam, że to kiedyś powiem...].

W drugim półfinale było wg. przewidywań, bo inaczej być nie mogło, tak jak i inaczej jutro nie będzie :twisted: Gdyby nie to, że to Mój Przyszły wygrywa, to bym rzekła, że nudna jest monotonia i poczekam z oglądactwem, aż się jakieś przetasowania zadzieją :twisted: No ale jako Wierna i Oddana nie mogę tego uczynić, także tfu tfu, liczę że jutro Djoko pokaże trochę zaradności mącznej, powalczy i niech się lud cieszy z emocji na korcie :twisted:

P.S. jestem w trakcie czytania w serwisie ATP prognozy punktowej, z której wynika, że Rog niebawem na 3 miejsce spadnie, ciekawam czy się sprawdzi, a jeśli tak czy świat wtenczas przestanie istnieć :wink:
Pierwsza Dama TenisNET
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: ATP Rzym 2009

gato pisze:P.S. jestem w trakcie czytania w serwisie ATP prognozy punktowej, z której wynika, że Rog niebawem na 3 miejsce spadnie, ciekawam czy się sprawdzi, a jeśli tak czy świat wtenczas przestanie istnieć :wink:
Dla mnie mniej więcej od roku jest matrix...
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete
Misiek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 322
Rejestracja: 23 kwie 2009, 14:41

Re: ATP Rzym 2009

Każdy chyba chce oglądać ciekawe finały turniejów tenisa, ale mnie nic nie elektryzuje bardziej niż finały Roger - Nadal... Jednak niestety nie wyszło. A Roger miał Novaka na widelcu.

Mimo wszystko to jednak Roger był 4 lata numerem 1. Nikomu wcześniej nie udało się takiego wyniku osiągnąć. Roger ma fenomenalną technikę, jednak on przestał się rozwijać, a jego rywale wręcz przeciwnie - wymyślają patenty na niego.

Jednak fart Novaka się skończył. Zapewne na następnym turnieju będą po jednej stronie drabinki i któryś z nich odpadnie w półfinale... jednak tym razem będzie to Djokovic. Uwielbiam patrzeć na Rogera, jego świetna technika, uderzenia... Ach...
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: ATP Rzym 2009

Misiek pisze:Każdy chyba chce oglądać ciekawe finały turniejów tenisa, ale mnie nic nie elektryzuje bardziej niż finały Roger - Nadal... Jednak niestety nie wyszło.
Nie wiem, skoro lubisz oglądać mecze, w których jeden z zawodników przegrywa już w szatni Twoja sprawa, no ale o gustach się nie dyskutuje :D
Misiek pisze: A Roger miał Novaka na widelcu.
Przepraszam, w którym momencie? <:D
Misiek pisze:Mimo wszystko to jednak Roger był 4 lata numerem 1. Nikomu wcześniej nie udało się takiego wyniku osiągnąć.
Pardon, Sampras był liderem 286 tygodni, ciut więcej niż te 4 lata.
Misiek pisze:Roger ma fenomenalną technikę, jednak on przestał się rozwijać, a jego rywale wręcz przeciwnie - wymyślają patenty na niego.
Pograj trochę mocniej na przebicie, ewentualnie świdra w bh, doprawdy arcyskomplikowany patent. Co mu z tej techniki, skoro z przodu ma oponę jak w samochodzie ciężarowym.
Misiek pisze: Jednak fart Novaka się skończył. Zapewne na następnym turnieju będą po jednej stronie drabinki i któryś z nich odpadnie w półfinale... jednak tym razem będzie to Djokovic. Uwielbiam patrzeć na Rogera, jego świetna technika, uderzenia... Ach...
Na czym polegał fart Djokovica ? Na tym że pokonał Twojego idola, tak ? Dziwne, bo jakoś na przestrzeni ostatnich dwóch turniejów '1000' na dwóch różnych nawierzchniach Roger dostał po d@#$e równo od Novaka, zresztą teraz regularnie moczy z całą TOP 4.
#NKrising
Awatar użytkownika
kobbe66
Orator
Orator
Posty: 543
Rejestracja: 12 kwie 2008, 15:33
Lokalizacja: Piła

Re: ATP Rzym 2009

Oj zostawcie już tego Federera.

Wyniki tak jak typowałem Djoker w finale i to on jest głównym kandydatem do finału RG o ile w drabince nie dostanie Nadala.
Obrazek
Misiek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 322
Rejestracja: 23 kwie 2009, 14:41

Re: ATP Rzym 2009

No ale Roger był na tronie tyle tygodni z rzędu. Jak wróci na szczyt to przebije Samprasa :).

Roger przy stanie 2:0 w 2. secie miał Novaka na widelcu :). I tego stanowiska będę się trzymał ;). W każdym razie dzisiaj finał. Szkoda tylko, że pokrywa się z meczem Lecha Poznań ;)
ariel
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 3 mar 2008, 18:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Rzym 2009

Fakt, pewnie gdyby nie ten deszcz to Fedzia siłą rozpędu by wygrała.

PS.
A co to jest Lech Poznań? :lol:
None but Jesus...
http://thaleia.pl
Misiek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 322
Rejestracja: 23 kwie 2009, 14:41

Re: ATP Rzym 2009

To może jakiś mały konkursik w sprawie wyniku?

Ja obstawiam, że jeśli 2 sety to 6:3 6:3 dla Nadala.
A jak 3:
6:3
4:6
7:5 Nadal oczywiście ;)
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: ATP Rzym 2009

Gdyby nie deszcz, to by popłynął w 3 setach na Wimbledonie 08, kocham takie rozumowania.
#NKrising
Awatar użytkownika
jeryy20
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 25 mar 2009, 17:34
Lokalizacja: Webside

Re: ATP Rzym 2009

Misiek pisze:To może jakiś mały konkursik w sprawie wyniku?

Ja obstawiam, że jeśli 2 sety to 6:3 6:3 dla Nadala.
A jak 3:
6:3
4:6
7:5 Nadal oczywiście ;)
Serb nie urwie mu 5 gemów w jednym secie :lol: , a zwłaszcza w ostatnim decydującym. Daję mu max 4 gemiki na początku bo zapewne jak będzie meczyk 3-setowy to Novak będzie zdychał w ostatnim i nie będzie miał sił żeby powalczyć te 12 gemów :lol: .
Obrazek
NTRP ~ 3.0-4.0
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Rzym 2009

Jak tak dalej pójdzie to podczas sezonu na mączce w ogóle nie będę włączał TV... ehhhh... VAMOS RAFA!
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: ATP Rzym 2009

Chciałam emocji i miałam. Aż ciężko uwierzyć, że Rafa nie potrafił postawić kropki nad "i" i dał się przełamać 2 razy pod sam koniec :?
Za to Djokerowi nie siedzą dziś skróty, próbuje i próbuje, a tu nic :twisted: Ten ostatni to bez wiary w sukces był zagrywany, chyba tylko po to, żeby skończyć w końcu tego seta...
Pierwsza Dama TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Rzym 2009

Mów sobie co chcesz Gato ale z taką grą na innych nawierzchniach Djokovic będzie dla Nadala przeszkodą nie do sforsowania...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: ATP Rzym 2009

Na trawie też ... ?

edit.

Według mnie nie ma najmniejszego sensu dywagować na podstawie meczu Nadala na clayu tego co będzie na innych nawierzchniach. On po prostu gra tu inaczej, mniej agresywnie, więcej przebija spokojnie, bo po prostu nie musi robić nic więcej, w tym jest najlepszy i to wystarcza żeby golić 99 % stawki nie tracąc więcej niż 6 gemów i wygrywać i tak pewnie z Djokoviciem. Aż tak tu dominuje. Popatrz na Nadala z AO, czy IW, tam takie przebijanie to może było 50 % obecnego Rafy.
Ostatnio zmieniony 3 maja 2009, 18:10 przez HeadShot, łącznie zmieniany 1 raz.
#NKrising
Awatar użytkownika
kobbe66
Orator
Orator
Posty: 543
Rejestracja: 12 kwie 2008, 15:33
Lokalizacja: Piła

Re: ATP Rzym 2009

El Diablo pisze:Mów sobie co chcesz Gato ale z taką grą na innych nawierzchniach Djokovic będzie dla Nadala przeszkodą nie do sforsowania...
Dobre sobie :lol: Aż nie mogę się tego doczekać :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: ATP Rzym 2009

Djokovic wraca do swojej starej dobrej formy i jestem pewien, że do końca tego sezonu nastąpi roszada "2" z "3". To nieuniknione.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”