Awatar użytkownika
Rafi
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 19 wrz 2008, 21:43
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Doha 2009

Słabo, Fed żadnych zmian w porównaniu do poprzedniego sezonu. Murray dość mocny i regularny dużo punktów w AO zyska po zeszłorocznej porażce w I rundzie, bo na pewno daleko zajdzie.
Obrazek Aerogel 300, M-Fil 200

NTRP 3.0
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP Doha 2009

No i Roger zebrał pierwsze prestiżowe baty. Ładne spotkanie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP Doha 2009

Pewnie przez te włosy ..... :P
W returnie nie przypomina Andre. Trudno go byłoby "podrobić". To był dar, talent, a nie efekt tylko pracy który można powielać.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: ATP Doha 2009

Murray może ewentualnie przypominać Agassiego pod tym względem, że gra dwuręczny beckhand... Andre był jedyny w swoim rodzaju.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Doha 2009

Agassi w mojej pamięci siedzi cały czas jako najlepiej returnujący zawodnik. Obecnie nie widzę nikogo takiego ale Murray returnowo teraz jest na pierwszym miejscu. Musiało mi się zdawać... Andre już od jakiegoś czasu nie ma.

P.S.: Jakoś specjalnie nie czekam na finał Doha... myślę że najlepsze już za nami tj. Monfils vs Nadal i Fed vs Murray...

Ehhhh i znowu będą Brytole z Amerykańcami wszędzie truć o Bitwie Andych...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
bodysek
Weteran
Weteran
Posty: 1075
Rejestracja: 30 sty 2006, 16:02

Re: ATP Doha 2009

Murray jest w życiowej formie, w swojej krótkiej karierze jak dotychczas, ciekawe ile to potrwa, ale pomimo tego jestem za Roddickiem w finale.

Szkot stoi 3 metry za kortem przed odbiorem podania, ale tuż przed uderzeniem piłki przez rywala wchodzi dynamicznie w kort i uderza ze wznoszącej.
Awatar użytkownika
kobbe66
Orator
Orator
Posty: 543
Rejestracja: 12 kwie 2008, 15:33
Lokalizacja: Piła

Re: ATP Doha 2009

Pierwszy mecz na dobrym poziomie było na co popatrzeć .

A 2 semi no cóż . Nie tak trzymający w napięciu ale było na co popatrzeć. Wszyscy fani Feda chyba już mają coraz mniej nadziei że powróci na szczyt. Taktyka na niego jest znana: bekhend bekhend bekhend i jeszcze raz bekhend !!! Nie wytrzymuje wymian czyli to samo co w zeszłym roku a po 2 Szkot ma patent na niego.
Obrazek
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: ATP Doha 2009

Patrzyła ja na pierwszy semis i nie zachwycił, choć zły nie był [jakim prawem Francuz się tam znalazł?! Toż Hiszpanin by Andy'ego raz dwa rozbujał i ograł, o!] Potem patrzyła ja takoż na semis drugi i zasnęła - to nienajlepiej świadczy o panu eM i panu eF, choć przemęczona ostatnio jest i może to dlatego? Finałowo obstawia Murray'a, bo jakkolwiek A-Rod Młot jest skuteczny serwisowo, to jednak Szkociszcze więcej wyrafinowania w zagraniach prezentuje, no chyba, że plecy zaabsorbują bardziej niż przeciwnik...
Pierwsza Dama TenisNET
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: ATP Doha 2009

Spodziewałem się przegranej z Murrayem, to już nie te progi. Murray zresztą doskonale wie jak grać ze Szwajcarem. No, ale Monfilsowi wczorajszy mecz z Nadalem się trochę odbił z Roddickiem. W finale to bez dwóch zdań stawiam na Murraya bo po prostu gra najlepszy swój tenis.
Obrazek
NTRP ~4.0
ariel
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 3 mar 2008, 18:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Doha 2009

gato pisze:] Potem patrzyła ja takoż na semis drugi i zasnęła - to nienajlepiej świadczy o panu eM i panu eF, choć przemęczona ostatnio jest i może to dlatego?
Ja dzisiaj po raz trzeci oglądając ostatnio Feda miałem to samo. Po prostu się zdrzemnąłem w czasie pierwszego seta. Nie jestem przekonany, czy te rady psychologów (ponoć) dotyczące takiego sposobu koncentracji Feda są dobre. Przynajmniej na obecny okres jego kariery. Toż z tego człowieka zrobiono po prostu miałkie takie to-to, które tylko czasami się przebudza. Nudny jestem, ale brak mi w jego grze agresji, zęba, pasji, złości. On już się stał po prostu za "grzeczny". A z taką grzecznością, to czarno widzę powrót na tron.
None but Jesus...
http://thaleia.pl
Awatar użytkownika
kobbe66
Orator
Orator
Posty: 543
Rejestracja: 12 kwie 2008, 15:33
Lokalizacja: Piła

Re: ATP Doha 2009

BM pisze: 1. Nadal - 13 160 pkt.
2. Federer - 10 610 pkt.
3. Djokovic - 10 590 pkt.

Tak więc jeżeli dobrze liczę, to Dżoker ma raptem 20pkt straty. Czyżby Federer powoli żegnał się i z pozycją numeru 2 na świecie? A za plecami Dżokera rozpędzony Murray, który tłucze Feda raz po raz. Jeżeli wszystko dalej pójdzie tym torem, to Fed może wypaść nawet z top3. To by były dopiero jajca...
Wg mnie jest to nieuniknione że wypadnie z 2 miejsca a poszedłbym dalej i powiedziałbym ze i nawet z 3 wyleci .

Ktoś pisał że brakuje mu agresji - zgadzam się, mnie wręcz drażni jego zachowanie na korcie. Bardziej koncentruje się żeby poprawić swoje polo ze swoimi inicjałami lub włosy niż skupić się przy returnie. Szczerze to bardziej on mi przypomina naszego (przepraszam za wyrażenie)"zpedalonego" stylistę Jacykowa niż zawodnika czołówki ATP .
Obrazek
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Doha 2009

BM pisze:A patrzył ktoś w ogóle na nowy ranking? Jeżeli nie to spójrzcie, ciekawe rzeczy się dzieją w czołówce...
1. Nadal - 13 160 pkt.
2. Federer - 10 610 pkt.
3. Djokovic - 10 590 pkt.

Tak więc jeżeli dobrze liczę, to Dżoker ma raptem 20pkt straty. Czyżby Federer powoli żegnał się i z pozycją numeru 2 na świecie? A za plecami Dżokera rozpędzony Murray, który tłucze Feda raz po raz. Jeżeli wszystko dalej pójdzie tym torem, to Fed może wypaść nawet z top3. To by były dopiero jajca...
Obecnie uważam że prędzej Murray wyprzedzi najpierw Djokovica, a potem Federera. BM zauważ że Djokovic odpadł w 1 rundzie w Brisbane i tylko dzięki dzikiej karcie będzie mógł się wgrać w AO podczas turnieju w Sydney. Poza tym Djokovic broni tytułu, to dużo punktów i nie jest faworytem. Federer broni półfinału AO i jest to etap do osiągnięcia. Wszystko zależy od tego kogo dostanie w drabince. Spójrzmy na Roddicka... gdyby nie to że Monfils rozegrał genialne spotkanie z Nadalem, Amerykanin przegrałby z Hiszpanem w półfinale. A tak finał...

Jednakże widać że to nie mononukleoza, przespany okres treningowy tylko marazm stanowi problem. Widać było przecież że Szwajcar co jakiś czas w meczu się budził i potrafił zakończyć punkt backhandem. Ale mimo wszystko backahand nie jest już tak pewny i regularny jak kiedyś przez co jest prosta i skuteczna taktyka - grać na backhand do oporu, a na pewno pojawi się krótsza piłka lub niewymuszony błąd.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: ATP Doha 2009

Widać też było, że serwis mu nie leży, miał słaby procent pierwszego i dużo podwójnych (w tie-breaku 1 seta 2)... Trzeba pracować i mieć wiarę.
A powtórzę pytanie ze wczoraj... O której jest dziś finał? :)
out of business
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Doha 2009

Jeśli dobrze pamiętam okolice 16 na ES2.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP Doha 2009

Ja też Djoko nie widzę bo poza tytułem w AO ma zaraz do obrony tytuł w San Jose. Ma co gubić. Szybciej Murray będzie gonił.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Bysiu
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 10 sty 2009, 10:07

Re: ATP Doha 2009

Oglądałem cztery mecze Roddicka w tym turnieju (z Navarro, Clementem, Hanescu i Monfilsem) a Murraya tylko dwa z Petzschnerem i Federerem. Na podstawie tych oglądanych meczów stawiam w dzisiejszym finale na triumf mimo wszystko Roddicka. Murray moim zdaniem może przy przedłużającym się pojedynku mieć problemy po prostu ze zmęczeniem, bo najpierw finał w pokazowym turnieju Abu Dhabi a teraz znowu finał... Na razie kończę, bo oglądam finał WTA w Brisbane i kibicuje Bartoli, bo na nią postawiłem :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP Doha 2009

Bysiu pisze:.. Na razie kończę, bo oglądam finał WTA w Brisbane i kibicuje Bartoli, bo na nią postawiłem :)
Chyba Cię tu wszyscy polubią ......
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Doha 2009

Vivid pisze:
Bysiu pisze:.. Na razie kończę, bo oglądam finał WTA w Brisbane i kibicuje Bartoli, bo na nią postawiłem :)
Chyba Cię tu wszyscy polubią ......
Sarkazm na dzień dobry... :D
Bysiu pisze:Oglądałem cztery mecze Roddicka w tym turnieju (z Navarro, Clementem, Hanescu i Monfilsem) a Murraya tylko dwa z Petzschnerem i Federerem. Na podstawie tych oglądanych meczów stawiam w dzisiejszym finale na triumf mimo wszystko Roddicka. Murray moim zdaniem może przy przedłużającym się pojedynku mieć problemy po prostu ze zmęczeniem, bo najpierw finał w pokazowym turnieju Abu Dhabi a teraz znowu finał...
Roddick łatwej przeprawy z Monfilsem nie miał. Jeśli Murray'owi nie będzie doskwierał kręgosłup nie wydaje mi się aby mógł Roddick coś zdziałać. Ale pożyjemy zobaczymy...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Doha 2009

Bysiu pisze: Na razie kończę, bo oglądam finał WTA w Brisbane i kibicuje Bartoli, bo na nią postawiłem :)
Ja kolegę już lubię, uratował mnie przed poważną traumą, miałem ten kanał włączyć.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: ATP Doha 2009

Sprawdziłem w programie tv i na Eurosporcie "18:45 Turniej ATP w Doha Finał". Myślałem że jest o 16:30. Poczekam co pokażą na Livescore.com. Jeśli ktoś nie ma ES to polecam stronkę http://www.livescorehunter.com/Livescor ... ennis.html
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”