Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: ATP Madryt 2008

O której są półfinały?
out of business
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Madryt 2008

Wystarczy kliknąć na stronę turnieju http://www.mutuamad-mastersmadrid.com/p ... /18/OP.pdf
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: ATP Madryt 2008

Dzięki, PitS.
O, polski debel! Ciekawe, czy pokażą... Wątpię :(

Edit: Pierwszy set: dość lajtowe 6:3 dla RF.

Edit2: Niespodzianka! 3:6 dla Murraya! Zaczął grać bardzo pewnie, już prawie nie popełnia błędów. Szykuje się ciekawa końcówka.
out of business
terminator
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2008, 11:16

Re: ATP Madryt 2008

PIXI pisze: Edit: Pierwszy set: dość lajtowe 6:3 dla RF.

Edit2: Niespodzianka! 3:6 dla Murraya! Zaczął grać bardzo pewnie, już prawie nie popełnia błędów. Szykuje się ciekawa końcówka.
Murray - Federer 3:6 6:3 7:5

A więc jest niespodzianka (choć dla mnie niewielka). Piękny mecz, wspaniałe emocje 8)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP Madryt 2008

Mnie to jakoś nie dziwi ale muszę to jeszcze zobaczyć.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: ATP Madryt 2008

Simon - Nadal 1:1 w setach, 6:6 w gemach, 6:6 w tie breaku! Nadal obronił meczową.

Edit: 8:6!!!! Simon wygrał!! Ostatnia piłka - Hawkeye pokazał aut Nadala! ok. centymetr... Jezu, ale się denerwowałem... :shock:
out of business
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: ATP Madryt 2008

Simon wywala za burtę Nadala!

Kurde jednak nie doceniłem tego Simona, wielkie słowa uznania. Nie można powiedzieć, że Nadal był w słabej formie bo grał dobrze, ale to co Simon zrobił...
Obrazek
NTRP ~4.0
Awatar użytkownika
bodysek
Weteran
Weteran
Posty: 1075
Rejestracja: 30 sty 2006, 16:02

Re: ATP Madryt 2008

A meczu nikt nie zobaczył, bo na PS piłkę dają, a szkoda. Przez neta tenisa nie oglądam ,bo piłeczkę kiepsko widać. Mecz Murray'a z Fedem niezły, nie wiem na jakim poziomie stał drugi półfinał, ale też pewnie było na co popatrzeć.

Szkoda również, ze nie ma spotkań o 3 miejsce :) .

PS. Gato, a nie mówiłem.
ariel
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 3 mar 2008, 18:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Madryt 2008

No, no... :) . Dwóch pierwszych setów nie oglądałem, ale w trzecim Gilles sprawiał wrażenie jakby miał zaraz umrzeć. Szczerze mówiąc, do końca nie wierzyłem, że to wygra. A jednak... Zuch chłopak :) .
None but Jesus...
http://thaleia.pl
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: ATP Madryt 2008

Ale tak emocjonującego, zaciętego i ciekawego meczu jeszcze nie widziałem. To było całe piękno tenisa :)
out of business
Awatar użytkownika
kross
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 284
Rejestracja: 3 sie 2008, 19:38
Lokalizacja: Wschód

Re: ATP Madryt 2008

Nadal i Federer za burtą, no że też tego nie widziałem! A po tym co wczoraj zrobił Simon (a także we wcześniejszych meczach, gdzie obronił 5 meczboli) to dzisiejszy wynik mnie już nie zaskakuje. Piąta trzysetówka, piąte zwycięstwo i znów w wyrównanych okolicznościach. On przed jutrzejszym meczem może być podbudowany jak nikt inny i gdyby miałało dojść do trzeciego seta to postawiłbym na Francuza.
"Człowiek doskonały używa umysłu jak lustra, niczego nie chwyta i niczego nie odrzuca, otrzymuje lecz nie zatrzymuje."
ariel
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 3 mar 2008, 18:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Madryt 2008

No, nie wiem... Życzę mu wygranej, bo zdecydowanie zasłużył na wygranie tego turnieju, tylko nie wiem czy chłopak kondycyjnie da radę. Widziałem go wczoraj i dzisiaj i różnica była. Dzisiaj miałem wrażenie, że ledwo łazi po tym korcie (przynajmniej w trzecim secie), podczas gdy wczoraj grał bardzo agresywnie i trudno było dostrzec jakieś większe zmęczenie. Zobaczymy :) .
None but Jesus...
http://thaleia.pl
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: ATP Madryt 2008

Dywagacje prowadziliśmy który wygra w finale, a tu się okazuje, że ani Federer ani Nadal tego nie dokonają bo nie będą mieli okazji :) Fajnie, tak lubię.
Awatar użytkownika
kross
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 284
Rejestracja: 3 sie 2008, 19:38
Lokalizacja: Wschód

Re: ATP Madryt 2008

Simona w akcji dziś nie widziałem więc ufam naocznym świadkom. Jednakże z tym umieraniem na korcie jest często bardzo złudnie. W dodatku Francuz wczorajszy mecz skończył po północy, zanim doszedł do siebie i położył się spać musiało pewnie upłynąć jeszcze sporo czasu - a po takich emocjach nie zasypia się tak na dzień dobry, więc dziś prawdopodobnie odczuł najbardziej trudy całego turnieju. Do jutrzejszego finału ma trochę czasu, a perspektywa ostatniego meczu w turnieju może wyzwolić dodatkowe paliwo z baku.
"Człowiek doskonały używa umysłu jak lustra, niczego nie chwyta i niczego nie odrzuca, otrzymuje lecz nie zatrzymuje."
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: ATP Madryt 2008

Największą wg mnie siłą Simona było to, że grał po prostu mądrze. Atakował często backhand Nadala, czyli jego zdecydowanie słabsze uderzenie. Poza tym walczył o każdą piłkę i zapominał o niepowodzeniach. To było naprawdę piękne, szczególnie ostatnie 5 punktów.
out of business
ariel
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 3 mar 2008, 18:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Madryt 2008

W tiebreaku przegrywał 1-3, fakt. Też myślałem, że tym razem padnie. Miła niespodzianka. Aż nam Gato zamilkła z wrażenia ;) .
None but Jesus...
http://thaleia.pl
Awatar użytkownika
kross
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 284
Rejestracja: 3 sie 2008, 19:38
Lokalizacja: Wschód

Re: ATP Madryt 2008

ariel pisze: Aż nam Gato zamilkła z wrażenia ;) .

Eee tam... Pewnie bryluje w najlepsze gdzieś na prywatce, nieświadoma co jej Przyszłemu zgotował los w Madrycie. Dobrze... gdy wróci nie w pełni zmysłów to może łatwiej przełknie brutalną pigułkę rozczarowania. :wink:
"Człowiek doskonały używa umysłu jak lustra, niczego nie chwyta i niczego nie odrzuca, otrzymuje lecz nie zatrzymuje."
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: ATP Madryt 2008

PIXI pisze:Atakował często backhand Nadala, czyli jego zdecydowanie słabsze uderzenie
Ty się lepiej zastanów, czy faktycznie bh Rafy jest słabszy :twisted: [moja odpowiedź brzmi - nie. I fh i bh są na takim samym poziomie, tylko że Hiszpan woli to pierwsze]
kross pisze:
ariel pisze: Aż nam Gato zamilkła z wrażenia ;) .

Eee tam... Pewnie bryluje w najlepsze gdzieś na prywatce, nieświadoma co jej Przyszłemu zgotował los w Madrycie. Dobrze... gdy wróci nie w pełni zmysłów to może łatwiej przełknie brutalną pigułkę rozczarowania. :wink:
Najpierw oglądałam, potem z tytułu przegranej poszłam ekhm odreagować... To oglądanie mnie kiedyś wykończy!
W 2 secie mnóstwo niewymuszonych, jakby mu co najmniej za każdy płacili grubą kasę, albo obiecali dzień wolny... W 3 Simon w sposób dla mnie nieprawdopodobny dobiegał do wszystkiego, choć pomiędzy punktami wyglądał jakby z respiratora musiał zakorzystać - wciąż się zastanawiam co on jadł przed meczem? Bułkę z bananem? Ale jak to u mnie w LO mówiono - spoko bażant, półfinał to bardzo dobry wynik, a Rafa nr 1 dalej jest, także z uśmiechem patrzę w przyszłość 8)
Pierwsza Dama TenisNET
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: ATP Madryt 2008

Wow, wszyscy skupili się na singlu, a tu w pojedynku deblowym finał z udziałem pary Fyrstenberg/Matkowski! Powodzenia!

A jeszcze a propos singla... ja obstawiam mecz w 2 setach na korzyść Murraya. Jakie są Wasze typy?
gato pisze:
PIXI pisze:Atakował często backhand Nadala, czyli jego zdecydowanie słabsze uderzenie
Ty się lepiej zastanów, czy faktycznie bh Rafy jest słabszy :twisted: [moja odpowiedź brzmi - nie. I fh i bh są na takim samym poziomie, tylko że Hiszpan woli to pierwsze]
W moich oczach są na podobnym poziomie z lekkim wskazaniem na forehand. Ale Francuz dość ostro grał pod samą końcową linię na jego beckhand, co zmuszało Katalończyka do zagrania slajsa. Racja, nie można powiedzieć, żeby Rafa miał dużo gorszy bh, albo dużo lepszy fh. On jest po prostu królem linii końcowej ^^.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2008, 13:10 przez PIXI, łącznie zmieniany 1 raz.
out of business
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: ATP Madryt 2008

To może zaraz ktoś napisze, że ma na takim samym poziomie volley, ale woli grać z tyłu ? :?
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”