Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

ATP Madryt 2008

Już od poniedziałku [ 13.10.08 ] rusza turniej z cyklu Masters Series w Madrycie. Kto będzie zwycięzcą i kogo upatrujecie za głównego faworyta ? Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: ATP Madryt 2008

Moimi zdecydowanymi faworytami są Federer i Roddick. Ten drugi raczej bardziej z mojej sympatii do niego ;).
Drabinka: http://www.mutuamad-mastersmadrid.com/p ... 08/MDS.pdf
Oficjalna strona: http://www.mutuamad-mastersmadrid.com/eng/index.htm
Najciekawsza jak dla mnie ostatnia ćwiartka - Federer, Nalbandian, Schuettler, Berdych, Youzhny, Nieminen, Del Potro, Tsonga, Mathieu, Monaco, Stepanek.
Chyba z faworytów najłatwiej ma Novak, choć w półfinale może spotkać Nadala.
Spodziewam się finału Federer - Djokovic, mocno liczę i wierzę w Andy'ego Roddicka.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2008, 16:24 przez PIXI, łącznie zmieniany 1 raz.
out of business
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: ATP Madryt 2008

Ja liczę oczywiście na Szwajcara, nie mniej jednak zobaczymy, czy Nalbandianowi znowu się w tym roku nie zdarzy tak jak rok temu. Od UO 08 nie widziałem w jakiej formie znajduje się Federer, więc ciężko coś wiecęj mówić.
Obrazek
NTRP ~4.0
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: ATP Madryt 2008

A ja się tu wcale nie zdziwię jak Tsonga wszystkich powymiata i wygra cały turniej :lol:

Roddick ?! Nie upatrywałbym większych nadziei. Szanse na finał Nadal - Federer znowu są i szczerze to bym bardzo chciał , żeby zagrali ze sobą. Djoko może coś pokaże. U Del Potro coś forma ma zdaje się tendencję spadkową więc większych sukcesów mu nie wróżę.
Awatar użytkownika
kross
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 284
Rejestracja: 3 sie 2008, 19:38
Lokalizacja: Wschód

Re: ATP Madryt 2008

Pierwszym rywalem Nadala będzie dobrze rokujący Ernests Gulbis i wcale nie zanosi się na takie oczywiste spotkanie dla Hiszpana. Trzymam kciuki za Łotysza, bo gra momentami z niesamowitym polotem. A z kolei Federer jeśli uporałby się ze Stepankiem, a Tsonga ze swoim rywalem to możemy mieć do czynienia z najciekawiej zapowiadającym się meczem III rundy.
"Człowiek doskonały używa umysłu jak lustra, niczego nie chwyta i niczego nie odrzuca, otrzymuje lecz nie zatrzymuje."
kameleon
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 28 lip 2008, 00:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Madryt 2008

Zapowiada się jakaś transmisja w TV gdziekolwiek? Co do faworytów to wg. mnie Fedzio, jeżeli wygra z Tsongą.
Jak się uda to przebijam na drugą stronę, a przy odrobinie szczęścia to czasem nawet w kort!
Awatar użytkownika
kross
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 284
Rejestracja: 3 sie 2008, 19:38
Lokalizacja: Wschód

Re: ATP Madryt 2008

Od jutra na Polsacie Sport Extra od godziny 19.
Edit. Mała poprawka - już od 10.30 do 17, a potem od 19 do 20.30.
"Człowiek doskonały używa umysłu jak lustra, niczego nie chwyta i niczego nie odrzuca, otrzymuje lecz nie zatrzymuje."
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: ATP Madryt 2008

Duże szanse jednak dałbym, również Nalbandianowi. Wygrał nie dawno turniej, z zawsze nie przewidywalnym Soderlingiem, więc forma może przyjść na Madryt. Tsonga, hmm... nie upatrywałbym w nim wielkiego zagrożenia dla Szwajcara. To głównie zależy od jego formy, jeśli będzie taka jak choćby w finale z Djoko (oczywiście w tym ostatnim turnieju nie pamiętam Tokyo chyba) , to owszem może pomęczyć Federera 3 seta, ale o zwycięstwo będzie ciężko.
Obrazek
NTRP ~4.0
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: ATP Madryt 2008

Oj chłopcy chłopcy, mędrkujecie sobie radośnie, a i tak wygra Rafa :twisted:
Pierwsza Dama TenisNET
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: ATP Madryt 2008

gato pisze:Oj chłopcy chłopcy, mędrkujecie sobie radośnie, a i tak wygra Rafa :twisted:
Ale w jakiej kategorii ? :lol: Chyba, że na najbardziej żółty naciąg albo najdłuższe włosy no bo nie... :D
Ostatnio zmieniony 12 paź 2008, 23:31 przez daroos, łącznie zmieniany 1 raz.
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: ATP Madryt 2008

W każdej, złośliwcze :twisted:
Pierwsza Dama TenisNET
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: ATP Madryt 2008

Setnie się ubawiłem teraz :) Gato, zawsze dysponowałaś dobrym dowcipem, ale widzę, że przez wakacje nie próżnowałaś i grubo szlifowałaś... Chciałoby się powiedzieć, że teraz jest ostry, jak brzytwa niemal :)
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: ATP Madryt 2008

Żartownisie się znalazły :P . Ja tu już czekam na ten mecz bo wcale nie powiedziane , że Nadal wygra. Jak Gulbis będzie miał swój dzień to bój się cała Hiszpanio :twisted: .
Awatar użytkownika
bodysek
Weteran
Weteran
Posty: 1075
Rejestracja: 30 sty 2006, 16:02

Re: ATP Madryt 2008

No w końcu jakiś porządny tenis, z porządnym turniejem nadszedł, bo taka posucha była, że zapomniałem jak paru graczy już wygląda :) . A tak na serio to liczę na niezłe meczyki i triumf Fedka :). Faktycznie Nadal - Gulbis może być widowisko, ale nie musi...
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: ATP Madryt 2008

Rybka pewnie z Darcisem ale moje największe ubolewanie... przegrana Almagro z Bolellim, choć to właśnie Włoch był bardziej faworytem tego spotkania. Czekam jeszcze na Robredo.
Obrazek
NTRP ~4.0
Awatar użytkownika
kross
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 284
Rejestracja: 3 sie 2008, 19:38
Lokalizacja: Wschód

Re: ATP Madryt 2008

kiket pisze:... przegrana Almagro z Bolellim, choć to właśnie Włoch był bardziej faworytem tego spotkania.
A z jakiej racji "szczęśliwy przegrany" z kwalfikacji - Simone Bolelli był faworytem tego spotkania? Almagro w rankingu jest na miejscu 17, a Włoch na 43 - Bolelli w dodatku ma ujemny bilans spotkań zarówno w tym roku, jaki i całej karierze. Poza tym Hiszpan grał na własnym podwórku, więc raczej nie zanosiło się na przegraną Almagro.
"Człowiek doskonały używa umysłu jak lustra, niczego nie chwyta i niczego nie odrzuca, otrzymuje lecz nie zatrzymuje."
Statystyczny
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:24

Re: ATP Madryt 2008

Almago jest dużo gorszym zawodnikiem na hardzie niż na clayu, a poza tym ostatnio jego forma nie jest najlepsza. Prawdą też jest to, że Bolleli nie radzi sobie jakoś cudownie.


A, i jeszcze jedno- rankingi nie grają :)

Spacja po przecinku nie przed nim /REGFOR2/ PitS
http://dropszot.blogspot.com- świetny blog poświęcony niższym szczeblom męskich rozgrywek tenisowych.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: ATP Madryt 2008

Rankingi nie grają , ale pokazują w pewnym stopniu kto powinien być faworyzowany w danym meczu. Przykładowo jak zawodnik nierozstawiony gra z numerem jeden to normalny człowiek od razu sobie w głowie kojarzy i bierze na logikę , że skoro teraz tu gra najwyżej sklasyfikowany zawodnik z nikomu nieznanym przeciwnikiem okupującym dół w rankingu to od razu uzna , że zdecydowanym faworytem takiego spotkania będzie gracz z 1. Takie moje zdanie w tym temacie.

A faworytem w tamtym spotkaniu był Almagro i trochę się zdziwiłem , że odpadł. Meczu nie oglądałem , ale patrząc na wynik to za dużo walki nie było. Może trochę w pierwszym secie.
Statystyczny
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:24

Re: ATP Madryt 2008

Oczywiście, masz rację, że rankingi są ważne z pewnym sensie i dość często są wyznacznikiem, co nie oznacza, że kiedyś nie może być jakiejś niespodzianki.

UWAGA! BRAK SPACJI PO PRZECINKACH! REG. PKT.2... / ED
http://dropszot.blogspot.com- świetny blog poświęcony niższym szczeblom męskich rozgrywek tenisowych.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: ATP Madryt 2008

Niespodzianki swoją drogą. Mi chodziło o faworyzowanie i te sprawy :wink:.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”