Awatar użytkownika
kross
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 284
Rejestracja: 3 sie 2008, 19:38
Lokalizacja: Wschód

Porsche Tennis Grand Prix - Stuttgart 2008

Radwańska, dziś o 17 (ES ma przewidzianą transmisję) zaczyna zmagania singlowe w Stuttgarcie, w I rundzie zagra z niejaką Sandrą Zahlavovą (WTA 198). Agnieszce chyba za mało tenisa bo gra także w deblu - z Azarenką są już w II rundzie.
Sam turniej obchodzi w tym roku 30-lecie, do 2005 roku rozgrywano go w Filderstadzie.

Edit. Polka pierwsze koty ma za płoty. Jutro o 17 (transmisja w ES) zmierzy się o ćwierćfinał ze swoją partnerką deblową Wiktorią Azarenką. Bilans ich oficjalnych pojedynków to jeden do jednego. Ale ostatni mecz - przed rokiem, na hali w Luksemburgu - po zaciętej walce wygrała Białorusinka (broniąc meczbola/meczboli - jak mnie pamięć nie myli). Gdybym miał wskazać faworytkę, wybrałbym Wiktorię.
"Człowiek doskonały używa umysłu jak lustra, niczego nie chwyta i niczego nie odrzuca, otrzymuje lecz nie zatrzymuje."
adner
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 125
Rejestracja: 30 cze 2008, 08:39

Re: Porsche Tennis Grand Prix - Stuttgart 2008

No, ciekawe, ile z was teraz będzie trzymać kciuki za Bartoli :)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Porsche Tennis Grand Prix - Stuttgart 2008

My za Bartoli ? Na pewno wszedłeś na to forum co trzeba ? :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
adner
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 125
Rejestracja: 30 cze 2008, 08:39

Re: Porsche Tennis Grand Prix - Stuttgart 2008

Trzeba czasami się poświęcić dla wyższego dobra(wykopania Zvonarevej) ;)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Porsche Tennis Grand Prix - Stuttgart 2008

Przykro mi... a właściwie nie, tak mi się napisało ... ale wolę oglądać Zwonariewą w turnieju mistrzyń z prostego faktu. Ona może coś tam ciekawego pokazać. Turniej mistrzyń powinien jednak mieć jako taki poziom, którego Radwańska obecnie nie ma. Polka jest zmęczona, gra tragicznie, a mimo to gra deble...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Porsche Tennis Grand Prix - Stuttgart 2008

Po raz kolejny pokazała że grać przeciw siłowemu tenisowi nie potrafi. Trudno ale tak to jest. Weszła do pierwszej 10-tki rankigu i jest to niewątpliwie sukces przy takim serwisie i motoryce. Trzeba się z tego cieszyć i uczciwie pogratulować co nie znaczy że przymykać oczy na mankamenty. Niestety mnie się wydaje że z tym już się nic nie zrobi.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Porsche Tennis Grand Prix - Stuttgart 2008

Rozumiem że koledze chodziło o to że po przegranej Agnieszki z Azarenką, Bartoli ma jakieś zadanie w poprawie gry Radwańskiej ? Bo jakoś selekcji negatywnej nie dopuszczam do myśli, bo będzie z tego jeszcze większa kompromitacja.
Nie, nie będę kibicował Bartoli.
Zwonariowa gra od jakiegoś czasu lepiej od Radwańskiej i lepiej dla tenisa będzie jak ona znajdzie się w Mastersie.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: Porsche Tennis Grand Prix - Stuttgart 2008

Mecz Williams z Li jest też trochę trzeba przyznać dziwny. Najpierw w pierwszym secie kompletna dominacja Amerykanki, co skończyło się do zera, a w drugim Li znikąd doprowadziła do 6/1 i jednocześnie 3 seta. Nie jestem zwolennikiem Sereny i liczę, że Chinka ją wyeliminuje, choć za dużo jest tego optymizmu z mojej strony.
Obrazek
NTRP ~4.0
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Porsche Tennis Grand Prix - Stuttgart 2008

Wydaje mi się, że Agnieszka, gdy przestanie już rosnąć, to wtedy można mówić o szansach na znaczną poprawę siły. Teraz, gdy rośnie wiele się zrobić nie da, tak mi się wydaje przynajmniej. Poza tym, młodego organizmu nie ma co przeciążać za bardzo, bo może wyjść skutek odwrotny do zamierzanego. Miejmy nadzieję, że będzie prowadzona z przez ludzi z głową i oszlifują ten diament jeszcze lepiej;)
adner
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 125
Rejestracja: 30 cze 2008, 08:39

Re: Porsche Tennis Grand Prix - Stuttgart 2008

A w międzyczasie szanowna numer 1 przegrała z Li i jest już byłym numerem 1 - Jankovic na 100% ją wyprzedzi.
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: Porsche Tennis Grand Prix - Stuttgart 2008

TadX pisze:Wydaje mi się, że Agnieszka, gdy przestanie już rosnąć, to wtedy można mówić o szansach na znaczną poprawę siły.
Ona ma 19 lat! Etap gwałtownego 'przybierania na wysokości' już za nią...
TadX pisze:Teraz, gdy rośnie

Ponoć rośnie się całe życie, to ile mamy czekać ? :twisted:

Ale muszę przyznać, że jak na nią dziś patrzyłam, to w swojej grze podobała mi się o wiele bardziej, niż chociażby parę miesięcy temu. Całkiem ładne zagrania prezentowała, chociaż brak szybkiego pomyślunku także było widać :twisted: Byłabym skłonna zaprezentować chęć zobaczenia jej w 'Ostatnim Mohikaninie' 8) Choć jak przeczytałam o kłopocie z wizą rosyjską, to może nie ma już o czym rozmyślać? :roll:

Li vs. Villiams -> no proszę, szczerze wyznam, że Chinka mnie zaskoczyła... Choć może bardziej Serena, która sporo niewymuszonych nabębniła. Niby zebrała się pod koniec, obroniła bodajże 2 meczbole, ale widocznie los sprzyjał dziś Chince, której podarował serwisy przy stanie 0:40 i skończyło się przegraną Amerykanki :P
Pierwsza Dama TenisNET
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Porsche Tennis Grand Prix - Stuttgart 2008

Artykuł o wizie rosyjskiej ja puściłem na główną, ale bardziej z tego powodu że nie rozumiem całej tej sytuacji. To jest jakaś kolejna zasłona dymna bo nie wierzę że nie można w dowolnej polskiej placówce konsularnej dla kogoś takiego jak Radwańska załatwić nowego paszportu, "od ręki" jeśli taka potrzeba.

Teraz rośnięcie, lekarzem nie jestem, ale kobiety wcześniej od facetów zaczynają i kończą rosnąć. W 19 wiośnie jest już po wszystkim, teraz to może rosnąć wszerz. :)

Inny trener ? Wątpię ze względów psychologicznych i to nie jej a taty, to raczej niemożliwe. On się lepiej odnajduje w roli trenera, niż córki w roli pretendentek do pierwszej dziesiątki.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Porsche Tennis Grand Prix - Stuttgart 2008

PitS pisze:Artykuł o wizie rosyjskiej ja puściłem na główną, ale bardziej z tego powodu że nie rozumiem całej tej sytuacji. To jest jakaś kolejna zasłona dymna bo nie wierzę że nie można w dowolnej polskiej placówce konsularnej dla kogoś takiego jak Radwańska załatwić nowego paszportu, "od ręki" jeśli taka potrzeba.
Tzn. odczytujesz to jako szukanie wytłumaczenia dla niezakwalifikowania się Radwańskiej do turnieju mistrzyń? Dobrze rozumiem?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Porsche Tennis Grand Prix - Stuttgart 2008

Też uważam, że ojciec jest najlepszym trenerem, jednak może warto by zatrudnić psychologa, fizjologa, ortopedę (z tego co wiem, Agnieszka ma problemy ze stopami)...? Na przykładzie Małysza widać, że podobny system się sprawdził.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Porsche Tennis Grand Prix - Stuttgart 2008

To że Rosjanie nie będą jej iść na rękę i niczego ułatwiać to oczywiste. Nasi politycy pracują na to. A to że to żaden problem - moim zdaniem - to inna sprawa. Papa R. ma tendencje do puszczania swoistych asekuranckich balonów próbnych.
TadX pisze:Też uważam, że ojciec jest najlepszym trenerem, jednak może warto by zatrudnić psychologa, fizjologa, ortopedę (z tego co wiem, Agnieszka ma problemy ze stopami)...? Na przykładzie Małysza widać, że podobny system się sprawdził.
Z mojej strony to był sarkazm. Ojciec może być dobrym trenerem tylko tam gdzie potrafi być obiektywny i ponadto zachowa dystans. A który potrafi ?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Porsche Tennis Grand Prix - Stuttgart 2008

No tak, ale patrz - mamy po raz pierwszy w historii tenisistkę w pierwszej dziesiątce na świecie...

Można też na tą sprawę spojrzeć tak - a co, gdy tylko ta 10 jest maksymalnym pułapem trenerskim i wyżej po prostu się już nie da? Gdy ponad to nic już się nie da wywalczyć? Wtedy faktycznie, może czas na zmiany...
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Porsche Tennis Grand Prix - Stuttgart 2008

TadX pisze:No tak, ale patrz - mamy po raz pierwszy w historii tenisistkę w pierwszej dziesiątce na świecie...

Można też na tą sprawę spojrzeć tak - a co, gdy tylko ta 10 jest maksymalnym pułapem trenerskim i wyżej po prostu się już nie da? Gdy ponad to nic już się nie da wywalczyć? Wtedy faktycznie, może czas na zmiany...
Zasługa Radwańskiego w wywindowaniu córek na poziom światowy jest przeogromna, ale tak jak kończysz podstawówkę i zmieniasz nauczycieli, tak samo w tenisie, też trzeba poszukiwać coraz to nowych rozwiązań w tym trenerskich, bo wszystko bieże naprzód. Ja myślę że maksymalny pułap w obecnej konwencji to Aga już osiągnęła. Czas pokaże kto się z tym pogodził a kto nie.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
bodysek
Weteran
Weteran
Posty: 1075
Rejestracja: 30 sty 2006, 16:02

Re: Porsche Tennis Grand Prix - Stuttgart 2008

Agnieszka jest wyraźnie w dołku, miała 5-2 przegrała 5-7, ot cały urok tenisa kobiecego. Ja tutaj jako główną deskę ratunku widzę wycofanie się 2, a może i nawet 3 zawodniczek z Turnieju Mistrzyń, tylko kto chętny...(nie licząc Maszy)? :)
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Porsche Tennis Grand Prix - Stuttgart 2008

Kurka, w sumie też racja... Hmmm.... może i faktycznie czas na zmiany, z tym, że może nie robić rewolucji (bo ona zawsze pożera swoje dzieci) a ewolucję, może tak jak wspomniałem dodać do sztabu fizjologa, psychologa - może coś ruszy z miejsca? Obecnie faktycznie, mamy do czynienia z kryzysem i jakaś rada na to musi być, bo tak biernie czekać też nie ma sensu. Może za dużo Agnieszka grała i zmęczyła się po prostu?
Awatar użytkownika
kross
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 284
Rejestracja: 3 sie 2008, 19:38
Lokalizacja: Wschód

Re: Porsche Tennis Grand Prix - Stuttgart 2008

PitS pisze:Ojciec może być dobrym trenerem tylko tam gdzie potrafi być obiektywny i ponadto zachowa dystans. A który potrafi ?
Proszę bardzo, cała śmietanka :wink: : Jim Pierce (krzyczał z trybun: Dalej Mary, zabij tę dziw...", awanturujący się na lewo i prawo Damir Dokić, utalentowany Richard Williams - radził córkom by, "uderzały piłkę tak długo, aż wyjdzie z niej guma", oraz nieoceniony dyplomata Jurij Szarapow.

A tak serio, zawodniczki z wiekiem same dochodzą do rozumu i wprowadzają zmiany w swoim sztabie szkoleniowym, np. Venus od jakiegoś czasu ma osobistego sparing-partnera, a w wywiadach stwierdza, że gdy pięła się na szczyt swojej kariery, to grała często bezmyślnie, dopiero teraz odkryła uroki sprytniejszego prowadzenia wymian w meczu. Agnieszce nie zaszkodziłoby się podzielić się z nią umiejętnościami taktycznymi, a przyjąć w prezencie większą dawkę mocy rażenia. Jednak do tego potrzeba pewnych zmian w systemie treningowym. Pytanie tylko, czy na tym etapie kariery córki podejmie jakieś zmiany pewny swego tata-trener?
"Człowiek doskonały używa umysłu jak lustra, niczego nie chwyta i niczego nie odrzuca, otrzymuje lecz nie zatrzymuje."

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”