Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

AUSTRALIAN OPEN 2024

Obrazek

Czas rozgrywania turnieju: 14.01.2024 - 28.01.2024
Nawierzchnia: Plexicushion® (twarda, akrylowa)
Lokalizacja: Melbourne, Australia
Oficjalna strona turnieju: https://ausopen.com

Zwycięzcy 2023:
Singiel: Novak Djokovic, Aryna Sabalenka
Drabinki:
Singiel Panów: https://ausopen.com/draws#!mens-singles
Singiel Pań: https://ausopen.com/draws#!womens-singles
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: AUSTRALIAN OPEN 2024

Dziś polskie godziny na John Cain Arena.
I akurat nie mam dziś roboty, to sobie popatrzę. Szczerze mówiąc oglądam nieco
transmisji ITF z takich finałów 15k, 25k czy 60k i jestem przyzwyczajony do niskiego poziomu tenisa
ale podczas szlemów, to jednak widać rażącą różnicę poziomów. Wiadomo, że Sabalenka to jest sam szczyt a Seidel zupełna debiutantka na tym poziomie, ale wczoraj Sabalence wystarczyło w zasadzie treningowo przebijać żeby odprawić młodą Niemkę (umówmy się, że tę szprychę w rowerze dała jej grzecznościowo). Teraz patrzę jak męczą się ze sobą (i męczą widzów) Fręch i Saville. Mecz, w którym emocje w gemie pojawiają się po podwójnych błędach serwisowych a zawodniczki z trudem doprowadzają do jakiejś wymiany, której z kolei nie potrafią skończyć. Punkty zdobywane seriami przez jedną czy drugą w czasie wielogemowej zapaści rywalki. Fręch po dobrej serii w drugim secie gdzie zagrała otwarty, taki książkowy tenis (zagonić do rogu i skończyć) popełniła klasyczny błąd zawodnika niedoświadczonego i przy prowadzeniu 5-2 w trzecim secie postanowiła, że mecz skończy czekaniem na błędy rywalki a własną inicjatywę w zdobywaniu punktów i kreowaniu gry odłożyła na półkę. No i zrobiło się 5-5. Na szczęście utrzymała własny serwis na 6-5 i w ostatnim gemie zagrała bardziej agresywnie zmuszając rywalkę do grania po liniach i wymuszając te błędy a nie czekając na nie, skończyła ten mecz. Dodatkowo chyba Magdzie przeszkadzało to, że reprezentująca gospodarzy dostawała solidne brawa po swoich udanych zgraniach.
Teraz Hurkacz i też z repezentującym Australię graczem po przejściach. Ale liczę, że HH wie jak się gra pierwsze rundy w szlemach będąc rozstawionym w 16.
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: AUSTRALIAN OPEN 2024

Dał radę Hurkacz. Nawet ładnie wyszedł:
https://i.iplsc.com/-/0009A6WEDG9UKC11-C322-F4.webp
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: AUSTRALIAN OPEN 2024

CFA pisze: 15 sty 2024, 16:47 Dał radę Hurkacz.
Nie powala formą. Zastanawiam się, w którym momencie postawić na jego porażkę. :::scratchy:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: AUSTRALIAN OPEN 2024

Znacznie bardziej dochodowe może być postawienie w odpowiednim momencie na porażkę Świątek. Iga pokazała dziś mistrzowski sznyt. Wyciągnęła się z 1-4 w decydującym secie i jej akcje rosną, więc jeśli zarobić na jej porażce, to teraz z Noskową. Bo porażki można oczekiwać ze Switoliną czy Ostapienko, ale Czeszka jest na pożarcie. Przemyśl to :-)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: AUSTRALIAN OPEN 2024

Ciekawe czy ktoś postawił na porażkę Rybakiny? Kurs był około 10 ;)
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: AUSTRALIAN OPEN 2024

Fajny ten turniej. Przychodzi człowiek o 17.00 z roboty i jeszcze 5 seta można obejrzeć.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: AUSTRALIAN OPEN 2024

CFA pisze: 18 sty 2024, 11:20 Znacznie bardziej dochodowe może być postawienie w odpowiednim momencie na porażkę Świątek. Iga pokazała dziś mistrzowski sznyt. Wyciągnęła się z 1-4 w decydującym secie i jej akcje rosną, więc jeśli zarobić na jej porażce, to teraz z Noskową.
Przemyśl to :-)
Ok. Posłuchałem Cię. Hurkacz też się załapał. :D
Dodałem jeszcze parę pozycji, żeby więcej kasy było. :::cheese:::

https://www.efortuna.pl/ticketdetail?id ... &source=SB
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: AUSTRALIAN OPEN 2024

Po ilu drinkach ten kupon wypełniałeś?
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: AUSTRALIAN OPEN 2024

TomPL pisze: 18 sty 2024, 21:49 Po ilu drinkach ten kupon wypełniałeś?
Koło 19 jestem już po kilku. Ale to nic.. Teraz mam już więcej. :::cheese:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: AUSTRALIAN OPEN 2024

Przepychadło Magda Fręch doczłapała do czwartej rundy (to niewątpliwie sukces) ale patrząc historycznie, to ostatnio zawsze ktoś tam docierał do półfinału (Światek, Linette) w Melbourne, ale nie sądzę, żeby to właśnie w tym roku była Magda. Choć kurs na nią będzie dobry i podobnie kuszący jest też ten na Noskovą. Ale nie zagram. Gram za to do spodu na Sinnera i Hurkacza. Sinner idzie jak burza, fakt, że nie miał jeszcze nikogo poważnego, ale też nie wyeksploatował się zanadto. Ktoś go pewnie zatrzyma i to raczej będzie musiał zrobić Djokovic w półfinale.
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: AUSTRALIAN OPEN 2024

Derler pisze: 18 sty 2024, 18:45
CFA pisze: 18 sty 2024, 11:20 Znacznie bardziej dochodowe może być postawienie w odpowiednim momencie na porażkę Świątek. Iga pokazała dziś mistrzowski sznyt. Wyciągnęła się z 1-4 w decydującym secie i jej akcje rosną, więc jeśli zarobić na jej porażce, to teraz z Noskową.
Przemyśl to :-)
Ok. Posłuchałem Cię. Hurkacz też się załapał. :D
Dodałem jeszcze parę pozycji, żeby więcej kasy było. :::cheese:::
Cóż, z kuponami zawsze tak jest, że coś nie zaskoczy - jakiś pewniak.
Hubi za to przeszedł dalej w czterech setach - tylko trochę mnie dziwi, że trener zapowiada, że pracują nad koncentracją a on wypuszcza pierwszego seta...
Ten młody Francuz, na którego trafia teraz lepszy niż będący zmorą Hurkacza Holender, ale o koncentrację będzie znacznie trudniej i wynik niepewny.
Argue
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 314
Rejestracja: 13 mar 2014, 22:20

Re: AUSTRALIAN OPEN 2024

Iga odpada z Australian Open, wielką szkoda, ciężko powiedzieć co Iga mogła zrobić lepiej, kilka kluczowych błędów przy sliceowanych voleyach z BH, które mogły być skonwertowane na punkty, a padły łupem Czeszki. Cóż, zobaczymy kto wygra AO i co dalej będzie się działo w tym sezonie. Liczyłem, że Iga przygotuje sobie nadwyżkę punktową względem zeszłego roku, gdzie odpadła w 4 rundzie. Tym razem jeszcze szybszy wypad i ciekawe co pokaże Sabalenka. Obrona tytułu sprawi, że walka o nr 1 rankingu będzie na ostrzu noża.

Obrazek
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: AUSTRALIAN OPEN 2024

Argue pisze: 20 sty 2024, 11:45 Iga odpada z Australian Open, wielką szkoda, ciężko powiedzieć co Iga mogła zrobić lepiej, kilka kluczowych błędów przy sliceowanych voleyach z BH, które mogły być skonwertowane na punkty, a padły łupem Czeszki.
Przede wszystkim Iga słabo gra jakiekolwiek woleje, a jej pójście na siatkę zawsze wywołuje u mnie strach, że tej pozycji nie domknie, bo zagra za blisko, na rakietę albo coś łatwego do odbioru. Znacznie lepiej jej idzie rozganianie w wymianach z końcowej, ale tutaj nie potrafiła zdecydowanie postawić na swoim i pogłębić przewagi. Sezon zapowiada się ciekawie.
PS
Mnie by specjalnie nie zdziwiło, gdyby głowa Sabalenki nie wytrzymała w spotkaniu z Anisimową, bo ta kilka lat temu na podobnym etapie "rozjechała" Białorusinkę tylko odgrywając jej petardy po kątach i siłowy tenis Sabalenki się rozleciał.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: AUSTRALIAN OPEN 2024

Ciekawe czy ktoś stawiał na porażkę Igi. :::hmm:::
Ja postawiłem bo widziałem jak uciekła spod topora Amerykance w poprzedniej rundzie.
Nie uwierzyłem za to w Ukrainkę. :idioticus:

https://www.efortuna.pl/ticketdetail?id ... &source=SB
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: AUSTRALIAN OPEN 2024

Derler pisze: 20 sty 2024, 13:19 Ciekawe czy ktoś stawiał na porażkę Igi. :::hmm:::
Kilka milionów Czechów na pewno kibicowało i wierzyło w zwycięstwo. Większość tych, którzy grają postawili patriotycznie na Lindę :-)
Ale, zebyś się nie zdziwił - jest bardzo dużo naszych grających właśnie na porażki w takich meczach też.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: AUSTRALIAN OPEN 2024

:mrngpress: Ćwierćfinały obstawione. :::cheese:::

https://www.efortuna.pl/ticketdetail?id ... &source=SB

:!:brv_cmn:!: :!:brv_cmn:!: :!:brv_cmn:!: :!:brv_cmn:!: :!:brv_cmn:!: :!:brv_cmn:!: :!:brv_cmn:!:

Ciekawe jakie Wy macie przewidywania... :::scratchy:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: AUSTRALIAN OPEN 2024

Derler pisze: 22 sty 2024, 13:10 Ciekawe jakie Wy macie przewidywania...
Wpadł mi w oko wpis Romera na TT, że w ćwierćfinałach męskich mamy komplet z rankingu ATP 1 do 6. Hubert jest obecnie 8 a Fritz 12 - co dopełnia ósemkę.
Tak więc moja projekcja opisana w Bukmacherce dodaje jeszcze więcej smaczku, bo HH sięgając po ten tytuł będzie mógł powiedzieć, że to najbardziej wartościowy tytuł szlema w ostatnich latach. Więc popraw sobie ten zakład :-)
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: AUSTRALIAN OPEN 2024

CFA pisze: 22 sty 2024, 17:52
Derler pisze: 22 sty 2024, 13:10 Ciekawe jakie Wy macie przewidywania...
Wpadł mi w oko wpis Romera na TT, że w ćwierćfinałach męskich mamy komplet z rankingu ATP 1 do 6. Hubert jest obecnie 8 a Fritz 12 - co dopełnia ósemkę.
Tak więc moja projekcja opisana w Bukmacherce dodaje jeszcze więcej smaczku, bo HH sięgając po ten tytuł będzie mógł powiedzieć, że to najbardziej wartościowy tytuł szlema w ostatnich latach. Więc popraw sobie ten zakład :-)
Ja widziałem każdego z graczy. I myślę, że Hubert nie da rady Ruskiemu, choć bardzo mu życzę wygranej. W finale Djokovic wygra z Alcarazem. I tak to się wszystko skończy.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: AUSTRALIAN OPEN 2024

Myślałem, że Czeszka coś powalczy z białoruskim buldożerem. :(
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”