Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

WIELKI SZLEM: USO 2023

WIELKI SZLEM: USO 2023

Obrazek

Czas rozgrywania turnieju: 28.08.2023 - 10.09.2023 r.
Kategoria: Wielki Szlem
Lokalizacja: Nowy Jork, Stany Zjednoczone
Oficjalna strona turnieju: https://www.usopen.org/index.html
Zwycięzcy 2022:
Singiel: Carlos Alcaraz, Iga Świątek
Drabinka mężczyzn: https://www.usopen.org/en_US/scores/dra ... S_draw.pdf
Drabinka kobiet: https://www.usopen.org/en_US/scores/dra ... S_draw.pdf
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: USO 2023

Przeanalizowałem drabinkę. Oczywiście ważny jest sport, emocje, dobre widowisko i zwycięstwa naszych faworytów czy idoli. Jednak dobrze by było przy okazji wygrać trochę "lewej" kasy, żeby móc kupić żonie fajną perfume, nowy ciuch czy chociażby uzupełnić barek. :::cheese:::
Zatem wstawiam na początku tego turnieju kursy na uczestników i swoje typy. Łącząc wszystkie moje przewidywania na jednym zakładzie uzyskujemy kurs końcowy 286. To dużo. Może macie jakieś uwagi, może faworyzuję kogoś kto nie ma prawa wygrać. Mamy dwa dni na decyzję. Wygrajmy w końcu duże pieniądze!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: USO 2023

Aleksandrowa i Cipas mogą zawieść.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: USO 2023

TomPL pisze: 26 sie 2023, 09:51 Aleksandrowa i Cipas mogą zawieść.
Tsitsipas? Ta nadzieja męskiego tenisa ma odpaść w I rundzie? Ze starym drewniakiem? Nie.
Raczej Aleksandrowa jest nie pewna. Dzisiaj gra finał w Cleveland i może się do wtorku nie zregenerować. :rolleyes:
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Argue
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 314
Rejestracja: 13 mar 2014, 22:20

Re: WIELKI SZLEM: USO 2023

Nigdy nie postawiłbym na Hurkacza złotówki z jego psyche, z każdym zawodnikiem może się posypać i nie zamknąć meczu.
Na Murrayu możesz się przejechać.
z WTA Bencic, Badosa i Cornet, mogą Ci coś zepsuć.
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: USO 2023

Argue pisze: 26 sie 2023, 17:01 Nigdy nie postawiłbym na Hurkacza złotówki z jego psyche, z każdym zawodnikiem może się posypać i nie zamknąć meczu.
Właśnie dlatego był na niego kurs (jeszcze przed drabinką) 1-50. To sobie 10zł postawiłem :-).
Martwi mnie to, że Alcaraz i Sinner są w jednej ćwiartce - mogli by się w finale eliminować.
Bo chyba obaj są w gazie.
A co do typów Derlera - kiedyś też tak się bawiłem -pewniakami wymnożyłem duży kurs - ale zawsze coś, zawsze ktoś nawali...
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: USO 2023

CFA pisze: 26 sie 2023, 19:31
A co do typów Derlera - kiedyś też tak się bawiłem -pewniakami wymnożyłem duży kurs - ale zawsze coś, zawsze ktoś nawali...
W końcu wygram. :::gd::: Już byłem bardzo blisko. Ten kupon gdzie mi tylko Rybakina nie weszła, właściwie był przypadkowy, nie wierzyłem w niego. Dlatego postawiłem między innymi na porażkę Igi. Tak myślę, że wygranie większej kasy musi być oparte na trafieniu niespodzianki(ek).

https://www.efortuna.pl/ticketdetail?id ... &source=SB
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WIELKI SZLEM: USO 2023

Badosa się wycofała.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: USO 2023

Derler pisze: 26 sie 2023, 23:55 W końcu wygram.
To tak nie działa. Zakłady to normalne zdarzenia rozłączne i o wyniku każdego z osobna decydują tylko warunki danego zakładu. Buki ustawiają kogoś bardziej w roli faworyta lub nie ale to bardziej na podstawie typowań ludzi niż okoliczności (te znają typujący).
Statystycznie jak się gra tylko w dyscyplinach, o których wiemy co może zdecydować o wyniku, to statystycznie i tak mimo,
że stawiamy na teoretycznie pewne wydarzenia, kwota kapitału włożonego pozostaje mniej więcej stała.
Tak więc w koncu wygrasz, a potem przegrasz :-)
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: USO 2023

CFA pisze: 27 sie 2023, 11:22
Derler pisze: 26 sie 2023, 23:55 W końcu wygram.
To tak nie działa. Zakłady to normalne zdarzenia rozłączne i o wyniku każdego z osobna decydują tylko warunki danego zakładu. Buki ustawiają kogoś bardziej w roli faworyta lub nie ale to bardziej na podstawie typowań ludzi niż okoliczności (te znają typujący).
Statystycznie jak się gra tylko w dyscyplinach, o których wiemy co może zdecydować o wyniku, to statystycznie i tak mimo,
że stawiamy na teoretycznie pewne wydarzenia, kwota kapitału włożonego pozostaje mniej więcej stała.
Tak więc w koncu wygrasz, a potem przegrasz :-)
Działa. Właśnie tak to działa. Wszystko jedno czy zakładamy zdarzenie łączne czy rozłączne, decyduje prawdopodobieństwo. Jak chcę wyrzucić kostką szóstkę i rzucam 10 razy to mogę sobie obliczyć prawdopodobieństwo, że wypadnie mi raz albo dwa razy, itd. Ale mogę też chcieć, żeby w ciągu tych 10 rzutów wypadła mi szóstka 10 razy. To samo jest z zakładami bukmacherskimi. Im dłużej gram tym większą mam szansę na wygraną, czy to w zakładach pojedynczych czy łączonych. Zresztą obserwuję to po wynikach - co jakiś czas wygram. Ja już pomijam bilans pieniężny, ja chcę wygrać większą kasę, np. kilkadziesiąt tysięcy i rozkoszować się sukcesem. ::!vgoodv!:: A nad włożoną (przegraną) gotówką panuję... jeszcze mam co dzieciom jeść dać. :::cheese:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: USO 2023

Derler pisze: 27 sie 2023, 12:00
CFA pisze: 27 sie 2023, 11:22
Derler pisze: 26 sie 2023, 23:55 W końcu wygram.
To tak nie działa. Zakłady to normalne zdarzenia rozłączne i o wyniku każdego z osobna decydują tylko warunki danego zakładu. Buki ustawiają kogoś bardziej w roli faworyta lub nie ale to bardziej na podstawie typowań ludzi niż okoliczności (te znają typujący).
Statystycznie jak się gra tylko w dyscyplinach, o których wiemy co może zdecydować o wyniku, to statystycznie i tak mimo,
że stawiamy na teoretycznie pewne wydarzenia, kwota kapitału włożonego pozostaje mniej więcej stała.
Tak więc w koncu wygrasz, a potem przegrasz :-)
Działa. Właśnie tak to działa. Wszystko jedno czy zakładamy zdarzenie łączne czy rozłączne, decyduje prawdopodobieństwo. Jak chcę wyrzucić kostką szóstkę i rzucam 10 razy to mogę sobie obliczyć prawdopodobieństwo, że wypadnie mi raz albo dwa razy, itd. Ale mogę też chcieć, żeby w ciągu tych 10 rzutów wypadła mi szóstka 10 razy. To samo jest z zakładami bukmacherskimi.
No właśnie nie jest. Rzut kostką czy ciągnienie karty z talii są zdarzeniami elementarnymi o stałym prawdopodobieństwie a zdarzenia, na które są zakłady,
to są zdarzenia o zmiennym prawdopodobienstwie. Pomijam już kwestię dochodowości tego - sam traktuję to jak zabawę - wpłaciłem raz 100zł kilka lat temu -
jak urosło to przegrałem szafując zakładami jak spadłem do groszy, co uniemożliwiało sensowną zabawę, to raz dopłaciłem kolejną stówkę. W sumie koszt 100zł a zabawa długoletnia - na odciętym expekcie zostawiłem jakieś grosze a bawiłem się za 100zł przez ponad 10 lat.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: USO 2023

Oczywiście, że stawianie na zdarzenia sportowe to nie rzucanie kostką. Dlatego są ciekawsze i dają możliwość pewnego wpływu na zakład. Dlatego nie gram w totolotka bo tam chodzi tylko o wytypowanie liczb - mało prawdopodobne i zupełnie nie ciekawe. Jednak rachunek prawdopodobieństwa w zakładach bukmacherskich jest kluczowym determinantem wygranej.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: USO 2023

Derler pisze: 27 sie 2023, 13:12 Oczywiście, że stawianie na zdarzenia sportowe to nie rzucanie kostką. Dlatego są ciekawsze i dają możliwość pewnego wpływu na zakład. Dlatego nie gram w totolotka bo tam chodzi tylko o wytypowanie liczb - mało prawdopodobne i zupełnie nie ciekawe. Jednak rachunek prawdopodobieństwa w zakładach bukmacherskich jest kluczowym determinantem wygranej.
Teoria dla zdarzeń elementarnych daje długofalowo taki efekt jak napisałeś, czyli, że im dłużej grasz tym większą masz szansę na wygraną nawet jeśli grasz losowo. Jak byś obstawiał stale ten sam zakład w lotto, to on w końcu kiedyś padnie, ale nawet jak już wszystkie inne kombinacje po tych kilkunastu milionach losowań padną, to nadal nie jest pewne, że kolejnym będzie Twój zakład (zakładając 100 losowań rocznie musiałbyś żyć ponad sto tysięcy lat, żeby to sprawdzić :-))) Ale jak jest ładna kumulacja, to nie odmawiam sobie emocji za kilka złotych. Natomiast zakłady sportowe mają tę cechę, że wartość zakładu kształtują sami gracze i to przy znajomości minimalnej jakiejś dyscypliny - pozwala czasem trafić na ciekawy kurs i jak do tego dołożysz jakieś własne sentymenty, to robi się przyjemna rozrywka. Ale dość tych offtopiców - wróćmy do US Open. Para Rybakina-Kostiuk wygląda ciekawie, ale Ukrainka ostatnio w słabej formie podobnie jak Auger-Aliassime, którego leją wszyscy :-)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: WIELKI SZLEM: USO 2023

Derler pisze: 26 sie 2023, 23:55
CFA pisze: 26 sie 2023, 19:31
A co do typów Derlera - kiedyś też tak się bawiłem -pewniakami wymnożyłem duży kurs - ale zawsze coś, zawsze ktoś nawali...
W końcu wygram. :::gd:::
Bukmacherzy lubią to.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: USO 2023

wyczesany pisze: 27 sie 2023, 15:30
Derler pisze: 26 sie 2023, 23:55
CFA pisze: 26 sie 2023, 19:31
A co do typów Derlera - kiedyś też tak się bawiłem -pewniakami wymnożyłem duży kurs - ale zawsze coś, zawsze ktoś nawali...
W końcu wygram. :::gd:::
Bukmacherzy lubią to.
Owszem. Dlatego dobrze prosperują. Ale popatrz na to z innej strony - gdyby "biorców" było więcej niż "dawców", nie byłoby firm bukmacherskich i nie byłoby zabawy. A tak możemy grać, dobrze się bawić i mieć nadzieję. :D
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: USO 2023

Kudermietowa przegrała - to już po zabawie?
Aaa i Cornet przerżnęła, no to już po balu ;)
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: USO 2023

TomPL pisze: 29 sie 2023, 08:37 Kudermietowa przegrała - to już po zabawie?
Aaa i Cornet przerżnęła, no to już po balu ;)
No. Ciężko wyczuć te baby. Niby wszystko z taką ok, a zaraz foch i pozamiatane. :rolleyes:
Mam jeszcze taki mały zakładzik, jak wejdzie to kupie jakiś trunek. :::cheese::: :::%%%:::

https://www.efortuna.pl/ticketdetail?id ... &source=SB
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: USO 2023

Eeee... wszystko w rękach, znaczy w nogach nogokopaczy ;)
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: USO 2023

TomPL pisze: 29 sie 2023, 11:05 Eeee... wszystko w rękach, znaczy w nogach nogokopaczy ;)
Nogokopacze już załatwione. :::gd::: Czekam na "pewniaki" tenisowe. :!:brv_cmn:!:
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: USO 2023

Czy ktoś wie na jakiej zasadzie startuje Zwonariowa? Bo rankingowo w singlu jest w siódmej setce (a deblowy rankig jak wiek :-) )
Jakaś dzika karta? Coś zamrożonego? Zasłużona na polu?

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”