CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Ale w sumie mecz był dla mnie nudny. Gdyby nie zaangażowanie z racji udziału Polki, to może nawet bym wyłaczył. Taka przebijanka trochę - Muchova trochę słabej i tyle. A nasza śrubuje rekordy :-)
Argue
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 314
Rejestracja: 13 mar 2014, 22:20

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Majorka pisze: 10 cze 2023, 18:08 Jak tam Vivid ? W kwestii Igi i Muchowej .. :wink:
Vivid wziął swój koszyczek i sztundki na stragan czy jakoś tak i będzie czekał na pendrive od znajomych z nagraniem meczu ;)
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

live pisze: 10 cze 2023, 18:20
CFA pisze: 10 cze 2023, 18:18 Ale w sumie mecz był dla mnie nudny. Gdyby nie zaangażowanie z racji udziału Polki, to może nawet bym wyłaczył. Taka przebijanka trochę - Muchova trochę słabej i tyle. A nasza śrubuje rekordy :-)
(...)
Może kolega live by coś więcej napisał. :wink:

Przecież CFA zaznaczył swoją subiektywną opinię. Czyżby nie można było jej mieć? Dla mnie też ten mecz z gatunku nudnawych. Takich do odfajkowania. Ze strony Igi jak zwykle topspiny z oby stron, a coś innego tylko jak była do tego zmuszona. Jeśli ktoś wprowadzał jakieś urozmaicenie to Muchova swoimi wypadami do siatki i slajsem.

W pierwszym secie Karo zapłaciła frycowe za jej pierwszy finał i zaczął się powtarzać scenariusz z finałów z Gauff i Jabeur (US Open). W drugim secie przy 3-0 dla Igi ta wpuściła Karolinę do gry i ta się odblokowała. W tym momencie nawet myślałem, że Iga to przewali. W trzecim przy 2-0 dla Karoliny z kolei ta zaczęła myśleć chyba o wygraniu meczu i przestała grać to co może.

Cały czas miałem wrażenie, że to nie jest dzień Igi i że jest spięta. Nawet w pierwszym secie. Forehand był często krótki, grany w pół kortu, bez mocy, przynajmniej takiej do jakiej Iga przyzwyczaiła kibiców. Z bekhendu też było parę dziwnych błędów.

Ogólnie to był mecz błędów z obu stron, a Iga go wygrała bo popełniła ich mniej i w kluczowym momencie trzeciego seta zagrała trochę odważniej. Ale ciężko nazwać ten mecz jakimś epickim wydarzeniem.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Muchova dzielnie walczyła ale zabrakło sił. Był moment na początku trzeciego seta, że mogła Polkę dojechać ale nie było pierwszego serwisu. Szkoda bo chciałem, żeby wygrała. Zaimponowała mi wyrzucając białoruskiego buldożera. :::gd::: Myślę, że dzięki niej Iga ma tytuł. Gdyby dzisiaj grała z Sabalenką, pewnie by przegrała.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

RatRace pisze: 10 cze 2023, 18:41
live pisze: 10 cze 2023, 18:20
CFA pisze: 10 cze 2023, 18:18 Ale w sumie mecz był dla mnie nudny. Gdyby nie zaangażowanie z racji udziału Polki, to może nawet bym wyłaczył. Taka przebijanka trochę - Muchova trochę słabej i tyle. A nasza śrubuje rekordy :-)
(...)
Może kolega live by coś więcej napisał. :wink:
A co tu więcej pisać? Kolega trafnie podsumował to co napisał drugi kolega :)
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Wielki, pasjonujący, usypiający finał.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

RatRace pisze: 10 cze 2023, 18:41

Cały czas miałem wrażenie, że to nie jest dzień Igi i że jest spięta. Nawet w pierwszym secie. Forehand był często krótki, grany w pół kortu, bez mocy, przynajmniej takiej do jakiej Iga przyzwyczaiła kibiców. Z bekhendu też było parę dziwnych błędów.

Ogólnie to był mecz błędów z obu stron, a Iga go wygrała bo popełniła ich mniej i w kluczowym momencie trzeciego seta zagrała trochę odważniej. Ale ciężko nazwać ten mecz jakimś epickim wydarzeniem.
Przepraszam za formę, potraktuj to jako ars poetica :D widzę ,że "..." ciąg dalszy, zasadniczo każdy mecz można skwitować stwierdzeniem "bo popełnił /ła mniej błędów"... Nikt nie nazwał tego meczu epickim wydarzeniem, więc obalasz tezę, którą sam postawiłeś :wink:

Ostatnie ostrzeżenie. hokej
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Brawo :::yay::: . Było ciężko, Czeszka pomogła . Iga jest na pewno poza szczytem formy i są problemy mentalne jak straci prowadzenia ale liczy się zwycięstwo :!PL!: , czwarty WS i 3 Paryż. Jeszcze 3 lata temu wydawało się to abstrakcją . Nawet po pierwszej wygranej w Paryżu która mogła być jednorazową przygodą. Super IGA.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Ostatnie ostrzeżenie. hokej


A Ty co uważasz, ze można gnoić ludzi byleby "parlamentanie"? Dla mnie jest to zdecydowanie gorsze świństwo, niemniej zdaje sobie sprawę o wyobrażeniu parobka o kulturze wysokiej, teraz możesz mnie zbanować dożywotnio :D
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Musisz się mocniej postarać, żeby mi coś udowodnić. Ubogie słownictwo to za mało.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Tenisówka pisze: 10 cze 2023, 20:02 Brawo :::yay::: . Było ciężko, Czeszka pomogła . Iga jest na pewno poza szczytem formy i są problemy mentalne jak straci prowadzenia ale liczy się zwycięstwo :!PL!: , czwarty WS i 3 Paryż. Jeszcze 3 lata temu wydawało się to abstrakcją . Nawet po pierwszej wygranej w Paryżu która mogła być jednorazową przygodą. Super IGA.
Ja też szczerze gratuluję Idze i Jej sztabowi! Bardzo przeżywałem ten mecz w towarzystwie kolegów, którzy na co dzień nie oglądają i nie grają w tenisa. Super, że Iga wygrała wojnę nerwów po dramatycznym meczu. Moi ‚współoglądacze” przekonali się, jak trudnym mentalnie sportem jest tenis. Nie zgadzam się z większością maruderów na Forum, że mecz był nudny, senny itp. Zarówno Iga, jak i Karolina grały nierówno, miały kryzysy w tym meczu, ale też pokazały wiele fantastycznych zagrań. Cieszmy się, że mamy Taką Zawodniczkę, która potrafi wygrać RG, nawet jak Jej nie idzie i jest numerem jeden na świecie w naszej ukochanej dyscyplinie.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Dla mnie objawieniem turnieju była Czeszka. :::gd::: A najlepszym meczem RG2023 jej zwycięstwo z Białorusinką. :::gd::: Coś wspaniałego!

Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Argue
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 314
Rejestracja: 13 mar 2014, 22:20

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Było narzekanie na poziom finału Swiatek vs Muchova. Ilosc UE w pierwszym secie panów masakryczna. Przestrzelone smecze z obu stron, które decydują o breakach...
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Derler pisze: 11 cze 2023, 00:57 A najlepszym meczem RG2023 jej zwycięstwo z Białorusinką. :::gd::: Coś wspaniałego!
Daj już spokój z tym promowaniem Sabalenki :-)
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Obrazek
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Ciekawa liczba - i do tego pierwsza. Będzie musiał Serb sobie nową bluzę sprawić na finał w Londynie :-)
Słabi rywale tych dziadków w finałach - tylko Medwiedew potrafił coś ugrać. Przeglądając informacje o ostatnich rywalach w Londynie znalazłem w necie, że Berrettini zmienił ukochaną a przez tę nową ma kontuzje mięśni brzucha, bo za dużo seksu uprawiają (przegląd plotków i pudelków) Jedynym, który poważnie mógłby coś ugrać u Serba na trawie będzie chyba Hurkacz :-)
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

CFA pisze: 11 cze 2023, 20:58 [...]

Jedynym, który poważnie mógłby coś ugrać u Serba na trawie będzie chyba Hurkacz :-)
Jak nie zaśnie na korcie. ;-)
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Vivid coś się nie ujawnia. Może wyjechał już na wczasy... :::hmm:::
Zestawienie zwycięzców - Novak23 + 1GA - to chyba jego najgorszy koszmar. :::hot:::

:lol: rotfl :::lghcry:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Najnowszy sposób zapisu imienia Świątek to 1G4
;)
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Marcoone pisze: 14 cze 2023, 14:45 Najnowszy sposób zapisu imienia Świątek to 1G4
;)
Mi się to od razu skojarzyło, że zdobędzie 14 szlemów. :::gd:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”