Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Pan Olejniczak ma wyjątkową zdolność do układania danych statystycznych, które jego pupila windują do pozycji tenisowego boga. Jakoś Tomaszewski wazelinuje Federera subtelniej, oczywiście okrasza transmisje nowinkami towarzyskimi, które są ważne dla widza jak dane wydobycia Węgla w Bangladeszu przed pierwszą wojną, ale fakt że aż tak mnie to nie irytuje jak nieustannie ubóstwianie Nooooole przez Olejniczaka. Rodzina i znajomi ochrzcili go nawet mianem dżokoliz.

A sam djoker? Dla mnie wystarczy, gra na swoim poziomie, wciąż GENIALNIE jak nikt OTWIERA KĄTY, ale coś czuję, że to nie ani Rafciu ani Nole tym razem. AO wygra albo ktoś bardzo stary, albo bardzo młody... ;-)
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

optymista pisze: 12 sty 2020, 13:52 ReTo: pełna zgoda, oczywiście z marginesem na łokieć Novaka (miał problem w jednym meczu, problemy pojawiły się również podczas PD). Moim zdaniem największym zagrożeniem dla Serba będą Tsitsipas i Medveded, którzy ewidentnie mu nie leżą.
Widziałem sporą część turnieju i bardzo mi się podobało, większość tenisistów traktowało to poważnie i parę epickich meczów również miało miejsce, ponadto im plus podniesienie rangi rozgrywek podwójnych (!). Na pewno całość wyglądała lepiej niż PD, najpewniej z uwagi na punkty i czas turnieju przed sezonem zamiast na jego koniec.
Kilka osób miało okazję się pokazać na dużej scenie, kilku tenisistów zdobyło sporo punktów, rozstawienia. Większość może być zadowolona.
Mam podobne odczucia. Fajnie, że o tytule decyduje właśnie rozgrywany debel z udziałem Novaka, co raczej jest rzadkością. Rafa pewnie też by grał, gdy miał siłę po singlu. Poza tym dla naszego Huberta 3 zwycięstwa singlowe, w tym nad numerem 4 rankingu - Thiemem, poza kopem mentalnym, dało awans o 3 pozycje w rankingu z miejsca 37 na 34, dzięki czemu będzie w AO rozstawiony z numerem 32 (wyżej notowani Pouile i Nishikori wycofali się). Czyli Hurkacz zyskał przed AO bardzo dużo, nie trafi np. w pierwszej rundzie na kogoś z Big 3, czy z pierwszej 30tki. Biorąc pod uwagę, że rok temu odpadł w pierwszej rundzie, to teraz przejście każdej rundy może dać awans w rankingu. Z drugiej strony Kacper Żuk miał szansę zagrać z przeciwnikami, z którymi biorąc pod uwagę swój ranking (około 450), nie miałby żadnej możliwości się spotkać. Okazało się, że rankingi nie grają, bardzo wyrównany mecz z Cilicem i wygrana z Austriakiem (ranking około 100). Serbowie w deblu 1:0 w setach i 1:0 w drugim po przełamaniu. Sądzę, że już tego nie wypuszczą. Ten mecz przypomina dawne czasy, gdy najlepsi singliści regularnie grali w debla. Z drugiej strony, jakby tak było w dzisiejszych czasach, to Łukasz Kubot nie odniósł tylu sukcesów deblowych.
Awatar użytkownika
Tenisfan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:58

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Na pewno sam turniej jest dobrym pomysłem i widać, że gracze dają z siebie 100 procent, a to najważniejsze. Ciekawy bilans w tym turnieju ma Roberto Bautista Agut: 6 wygranych i bilans setów 12:0 :D . Jednak na koniec w finale spotykają się tenisowe dziady, więc nawet w drużynówce młodzi nie mogą ich ugryźć.
Co do Pana Olejniczaka, to odkąd trafił do Polsatu stał się lekko irytujący aczkolwiek nie takich już przeżyłem. Najbardziej zdumiewają mnie jego teorie o "Najlepszym Federerze w historii(kiedy miał 36 lat. :) )" . No, ale teraz finał debla maluje nam słowem Tomasz "Tabernakulum artyzmu" Lorek, który poetycko urozmaica nam oglądanie spotkania.
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Każdy z komentatorów ma swoich ulubieńców, Olejniczak jest Nolefanem, Kasia Nowak wzdycha do Rafy, a Tomaszewski woli Feda, jedynie Lorek jest bezstronnych bo wychwala zawsze wszystkich. :D
Na szczęście AO na Eurosporcie.
Lorek wspomniał, że turniej powstał jako alternatywa dla ATP250 Sydney, które cieszyło się raczej małym zainteresowaniem, więc organizatorzy dobrze odrobili pracę domową.
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

optymista pisze: 12 sty 2020, 14:47 Każdy z komentatorów ma swoich ulubieńców, Olejniczak jest Nolefanem, Kasia Nowak wzdycha do Rafy, a Tomaszewski woli Feda, jedynie Lorek jest bezstronnych bo wychwala zawsze wszystkich. :D
Na szczęście AO na Eurosporcie.
Lorek wspomniał, że turniej powstał jako alternatywa dla ATP250 Sydney, które cieszyło się raczej małym zainteresowaniem, więc organizatorzy dobrze odrobili pracę domową.
Pewnie, raczej na pewno w ATP 250 w Sydney nie zagraliby Nole i Rafa. :)


Serbowie zasłużenie wygrali debel i cały mecz finałowy. Nole rzucił swoją rakietę w trybuny...Zauważyłem, jak EL Diablo przebrany za kobietę z czarnymi długimi włosami złapał tą rakietę i cieszył się jak dziecko, że teraz wreszcie sprawdzi wszystkie prawdziwe parametry rakiety Novaka. rotfl
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

optymista pisze: 12 sty 2020, 13:52 ReTo: pełna zgoda, oczywiście z marginesem na łokieć Novaka (miał problem w jednym meczu, problemy pojawiły się również podczas PD). Moim zdaniem największym zagrożeniem dla Serba będą Tsitsipas i Medveded, którzy ewidentnie mu nie leżą.
Widziałem sporą część turnieju i bardzo mi się podobało, większość tenisistów traktowało to poważnie i parę epickich meczów również miało miejsce, ponadto im plus podniesienie rangi rozgrywek podwójnych (!). Na pewno całość wyglądała lepiej niż PD, najpewniej z uwagi na punkty i czas turnieju przed sezonem zamiast na jego koniec.
Kilka osób miało okazję się pokazać na dużej scenie, kilku tenisistów zdobyło sporo punktów, rozstawienia. Większość może być zadowolona.

Tylko żeby oni stali się realnym zagrożeniem dla Serba to najpierw muszą z nim zagrać, a o to wcale latwo nie jest, bo wlaśnie to jest najgorsze, że oni są młodzi zdolni ale jak na razie to nie tylko nie są w stanie wygrać szlema i przerwać dominację big 3, ale oni nawet nie potrafią regularnie potwierdzać swojej formy dochodząc powiedzmy do ćwierćfinałów. Zawsze zdarzają im się wpadki z teoretycznie słabszymi rywalami, a dobra gra w szlemach to tylko przeblyski jak Tsitsipas w Australii przed rokiem. Wyjątkiem oczywiście jest Thiem w Paryżu, ale wiadomo jak jest....
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Po ATP Cup można pokusić się o przypuszczenie, że Djokovic zajdzie daleko, a może nawet zgarnie tytuł.
To co zagrał przeciwko Nadalowi w finale jest poza zasięgiem młodych niespełnionych...

Ciekawe co z Nadalem, momentami wyglądał na wykończonego, a to dopiero początek sezonu...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Jacek iREM pisze: Pan Olejniczak ma wyjątkową zdolność do układania danych statystycznych, które jego pupila windują do pozycji tenisowego boga.
To może niech ze stolerem wyliczankę poćwiczy? :twisted: rotfl
Też na statystyce bazuje. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
masta
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2019, 21:50

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Djokovic oczywiście mocnym faworytem, ale wcale się nie zdziwię jak się rozleci, a tytuł zgarnie Medvedev tudzież Tsitsipas. :wink:
Awatar użytkownika
Tenisfan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:58

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Ja już nawet nie napalam się na wygraną młodych. Jak dla mnie poziom żenady przez ostatnie 5-6 lat został przekroczony na skalę dotąd niespotykaną....Takie pokolenie Dimitrova czy Raonica już kompletnie zmarnowane a wydawali się być na tamten czas tymi, którzy przejmą pałeczkę, a legendarny następca Nadala o nazwisku Thiem przyprawia mnie o śmiech przez łzy, jak widzę jak próbuję ograć Hiszpana na RG, który i tak już nie gra na mączce tak jak jeszcze 10 lat temu. Teraz na takich kreuję się Tsitsipasa, czy Medvedeva.(Chociaż tego pierwszego bardzo cenię, Rosjanin też OK, ale tenisowo nie moja bajka :) ). Jak patrzę na wiek Panów, którzy dotarli do finału ATP CUP to śmiech to mało: Hiszpania: Lopez 38, Carreno Busta 28, Nadal 33, Bautista Agut 31; Serbia: Djokovic 32, Lajovic 29, Troicki 33. Ale i tak jak jakiś młody jakimś cudem ogra dziadka to będzie "Brawo młodzi ,udało się geniusze, wirtuozi"(chodzi mi głównie o tak zwanych ekspertów telewizyjnych).
Oczywiście mam iskierkę nadziei, że coś się zmieni w tym roku.(bo jak nie teraz to kiedy do cholery...)
Ciekawe jak zaprezentuje się Federer, bo jakoś tak o nim ani słychu ani widu. rotfl
Awatar użytkownika
Marco Polo
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 27 sty 2016, 15:11

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

:::bd:: Tu trzeba mieć jaja a nie orzeszki.
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

No i właśnie to odróżnia Medvedeva od reszty szrotu, że on wydaje się mieć spore jaja co pokazał w finale US Open (tak wiem, przegrał).
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

ReTo pisze: 13 sty 2020, 23:02 No i właśnie to odróżnia Medvedeva od reszty szrotu, że on wydaje się mieć spore jaja co pokazał w finale US Open (tak wiem, przegrał).
Za dużo zmiennych. Jaja, talent, zdrowie, szczęście...
Ale powoli widać kto może kogo "zastąpić"*** :
Podkreślam jeśli zdrowie dopisze:
Djoko - Medviedev, Fed - Cipas, Rafcio - Thiem. Ale jest wyjątkowo dużo młodych wilczków, tylko czy się przebiją czy też zgasną jak koreańska kalka Novaka w okularkach – okaże się.
Ubiegłoroczni finaliści z Mediolanu mi się bardzo podobali, więc wydaje mi się że jest „lepiej i więcej” niż za wzlotów młodego Dimitrova.

*** zastąpić... taaa, wiem, za duże słowo, bo tej trójcy już chyba nikt nie będzie w stanie dogonić statystycznie.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Fatalna jakość powietrza w Melbourne. Jedna zawodniczka dzisiaj omal nie zemdlala podczas meczu kwalifikacji, i musiała skreczowac. Tak nie powinno być..
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Niech się od Bjoergen dowiedzą jak sobie radzić rotfl.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

Właśnie trwa popykajka w miłej atmosferze między drużynami Williams i Woźniackiej na rzecz poszkodowanych. Jak ktoś ma czas i ochotę, to można się trochę pośmiać.
Jakuboto pisze: 14 sty 2020, 19:36 Niech się od Bjoergen dowiedzą jak sobie radzić rotfl.
Żart nie na miejscu. Ale to tylko moje zdanie.

https://youtu.be/M735785EI5A
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

To był sarkazm :P.
Wiadomo każdy ma różną wrażliwość na słabą jakość powietrza, ale mino wszystko zdrowie zawodników powinno być najważniejsze...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

mapi pisze:
Jakuboto pisze: Niech się od Bjoergen dowiedzą jak sobie radzić rotfl.
Żart nie na miejscu. Ale to tylko moje zdanie.
Kowalczyk to powiedz :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

https://youtu.be/rrXBj5mpt8U?t=4445 Serena podpadła fanom Rafy i Djokovica. rotfl
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2020

To Coco już taka gwiazda-celebrytka???

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”