Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

lake pisze:
Jurek Kiler pisze:Pamiętam, że Federer nieoczekiwanie dosyć wygrał US Open 2008, to już był czas kryzysowy, przez większość sezonu grał słabo. Zrobił formę na Wimbledon, ale jak już tam przegrał w takim epickim boju to wydawało się, że tego już za wiele. No i letnie Mastersy zdawały się to potwierdzać, bo zaliczył szybkie wyloty i z Toronto i Cinnci, a tu nagle na USO wyraźne zwycięstwo. Tyle, że to miało miejsce 10 lat temu i mimo wszystko był znacznie lepszy niż obecnie.
Owszem, ale trzeba pamiętać że tam tlen podał mu Szkot, eliminując Fafę w semi. Poza tym Hiszpan był wypruty fizycznie i przede wszystkim mentalnie. Euroslam i wcześniej cała maczka, Queens, IO, Toronto i chyba najważniejsze jedynka po 160 tygodniach pogoni. W tym roku mamy na powrót głodnego Serba i w miarę wypoczetego Hiszpana. Ale przy sprzyjających okolicznościach Feda nie można skreślać.
Nie wiem czy mu tlen podał, wyeliminowanie Nadala zawsze jest wskazane, bo Federerowi z nim się grało wyjatkowo trudno, nie ma sensu jednak zakładać, że z tym wyprutym Nadalem (choć czy on był wypruty? Jeszcze zgarnał Toronto przed USO, no po prostu przegrał półfinał)) którego pokonał Murray nie mógłby pokonać Federer. Tylko, że ja się głównie odnosiłem do tego z jaką pewnością pokonał Fed w półfinale Djokovica i Murraya, to były bardzo dobre mecze w jego wykonaniu a nic nie wskazywało, że może takie rozegrać.

Federer jeszcze w letnich mastersach w 2011 wyglądał bardzo słabo, turniej w US Open jednak pokazał, że było to spowodowane ciężkimi treningami i taki był plan by forma przyszła na Nowy Jork, rzeczywiście on grał świetnie w tamtym turnieju. Wątpię by jednak tym razem się to powtórzyło, forma z tamtrgo okresu teraz pewnie dała by mu tytuł.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

stofler pisze:
SABR pisze:Obrazek
Nie, nie, Roger już nie wygra Szlema. :::lghcry:::
Czytaj przekaz z ruchu powiek - Nie, nie, niech stofler nadal powtarza: Federer, Nadal, Sampras :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

O 18tej losowanie drabinki.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Majorka pisze:O 18tej losowanie drabinki.
A to nie jutro?
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Jurek Kiler pisze:
Majorka pisze:O 18tej losowanie drabinki.
A to nie jutro?
No ładnie..myślałam że dziś piątek.. :angel: Oczywiście, że jutro.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Agravan
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 9 mar 2015, 22:30

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

A nie dzisiaj? Wszędzie gdzie sprawdzałem było, że w czwartek będzie.
lolxd2
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 9 lis 2011, 23:40

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

"As part of Thursday’s schedule, the USTA will make the US Open draw.The ceremony will be conducted at 7pm BST (2pm ET) and will determine the match-ups for the two-week tournament." [Express.co.uk]

Czyli już dziś wieczorem będziemy świrować zastanawiając się np. z kim w drugiej rundzie odpadnie Zverev i Kyrgios :D
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Czyli Majorka ma rację, co prawda przez pomyłkę, ale jednak ma. :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Czyli jednak dziś.. :::stars:::
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Linette rok temu z "liderką" rankingu Pliskovą, a w tym roku pierwsza runda z Sereną. rotfl
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Gdzie ta transmisja z losowania?
Awatar użytkownika
advantage
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:41

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Federer w jednej ćwiartce z Djokovicem.

W 3 rundzie ma na drodze Kyrgiosa.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Robinson pisze:Gdzie ta transmisja z losowania?
Stream na stronie turnieju, początek o 2 po południu czasu lokalnego, czyli już:
https://www.usopen.org/en_US/content/li ... media_wall
Ostatnio zmieniony 23 sie 2018, 20:41 przez ayshe, łącznie zmieniany 2 razy.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Robinson pisze:Gdzie ta transmisja z losowania?
https://www.usopen.org/en_US/content/li ... media_wall
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Bardzośmy dobrze polosowali tylko skorzystać teraz z tego.
Ja jadę poza świat na urlop i mam nadzieję, zastać Rafę w 2 tygodniu.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2018, 21:02 przez Tenisówka, łącznie zmieniany 1 raz.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Dla Rafy losowanie korzystne :::gd:::
Dimitrov w pierwszej rundzie ma Wawrinkę.. :/
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Tenisówka pisze:
advantage pisze:Federer w jednej ćwiartce z Djokovicem.

W 3 rundzie ma na drodze Kyrgiosa.
Zapomniałeś o DelPotro i Wawrince po drodze. rotfl
Kara za dobre przygotowanie formy. :::gd:::
Jakoś wyjątkowo obojętny jest mi los Szwajcara w tym turnieju gdy jego samego bardziej interesują ewenty, koncerty i kontrakty niż trening. No ale zobaczymy co pokaże.
lolxd2
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 9 lis 2011, 23:40

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Część drabinki Sereny jest imponująca. Jeśli przejdzie Linette (a, niestety, pewnie tak będzie) to w drugiej rundzie może zbytnio nie ma fajerwerków, natomiast już w trzeciej... siostrzany pojedynek, a może Giorgi czy stara rywalka Kuznetsova? Naprawdę warto spojrzeć na tę część.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Eeee tam, Venus siostrze odpuści, Giorgi słaba a Kuzniecowa starzeje się szybciej niż Serena ;)
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2018

Jurek Kiler pisze:
Tenisówka pisze:
advantage pisze:Federer w jednej ćwiartce z Djokovicem.

W 3 rundzie ma na drodze Kyrgiosa.
Zapomniałeś o DelPotro i Wawrince po drodze. rotfl
Kara za dobre przygotowanie formy. :::gd:::
Jakoś wyjątkowo obojętny jest mi los Szwajcara w tym turnieju gdy jego samego bardziej interesują ewenty, koncerty i kontrakty niż trening. No ale zobaczymy co pokaże.
Ciekawie się zapowiada, ciekawie.. Już zacieram rączki i układam grafik. Okazja historyczna, bo to 50 –ta edycja. Rogera niestety chyba można wyrzucić z tego równania, ale pozostali z Big 3 mają szansę coś udowodnić – Rafa swoją „jedynkę”, a Novak przybić gwoździa nad tabliczką : wróciłem oraz zasiać panikę u konkurencji :::paq3::: :!Vicky!: . W każdym razie, kto z tej pary zgarnie puchar, ten zgarnie pulę na ten sezon. Drabinki mi się podobają, jak nigdy chyba. Rafa pozornie ma najłatwiej: Ferrer, Edmund, Sock, ale z tej drugiej strony mocna obsada do ćwierćfinałów : Anderson, Thiem, oraz mój ulubiony Denis S. za którego po cichu trzymam kciuki, bo lubię gościa.
Ćwiartka Del Po przypomina mi wesołą zbieraninę rekonwalescentów i ludzi z przeszłością + trochę młodzieży, bardzo mi tu pasuje Tsisipas. Żadnej epickiej kobyły po drodze typu Fed, jest o za to Wawrinka i Andy, będzie fajnie, o ile się chłopaki wreszcie poskładają. Stan miał kilka sparingów z Novakiem, może go to natchnie.
Dalej mamy Saszę Zviereva, ale dopóki młody nie zdejmie złotych kamlotów - olewam, choćby grał najpiękniej na świecie. Goffin, Monflis, Sushi Man Nishikori (ale finał był.. kiedyś tam) i Cilic (który z nim wygrał i dobrze), a charakterze pociechy Diego S., z fartem mam nadzieję.
Dolna część drabinki to przede wszystkim Novak i tu z radością obejrzałabym srogie baty w ćwierćfinale z „Sami Wiecie z Kim”, ale na mecz z Kyrgiosem też się nie obrażę. Po drodze Novak ma Ryszarda, Łukasza P. oraz PCB, ::!vgoodv!::.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”