Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Bukmacherka

Ładnie weszły dwa klocki!!! :::vnice::: :!ok!: ::!vgoodv!::

:::bananas::: :::bananas::: :::bananas::: :::u_c_d3::: :::u_c_d3::: :::u_c_d3::: :!party!: :!party!: :!party!:

Zagrałem na siedem remisów. I gdy pięć już weszło, O_O zaproponowali mi wcześniejszą wypłatę. Wówczas Lipsk remisował z Freiburgiem do przerwy 1:1 a Atletico Madryt miało zacząć swój mecz o 21. Na kuponie było do wygrania 62 tys! Trochę szkoda ale wziąłem cash-out 2225 zł. I opłaciło się - Lipsk ostatecznie wygrał 3:1. :::lghcry:::

https://www.efortuna.pl/ticketdetail?id ... &source=SB
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Bukmacherka

Tom, grasz coś na Australię? Mi weszło 300 profitu ale apetyt mam sporo większy. :drool:

https://www.efortuna.pl/ticketdetail?id ... &source=SB

Mam zakład na jutro. Do wygrania 200 klocków... :::gd::: :!:brv_cmn:!: :::sooo_big:::
Trzymajcie kciuki!

https://www.efortuna.pl/ticketdetail?id ... &source=SB

Jeśli ktoś gra, dawajcie jakieś pewniaki. Wykorzystam.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Bukmacherka

Nie gram od pandemii...
Z tym drugim kuponem to pojechałeś, 30(?) pozycji?! Statystycznie musi się coś spieprzyć ;)
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Bukmacherka

TomPL pisze: 18 sty 2024, 08:28 Z tym drugim kuponem to pojechałeś, 30(?) pozycji?! Statystycznie musi się coś spieprzyć ;)
Tak. Prawdopodobieństwo trafienia jest małe. Ale jakie ono jest? Kto zna odpowiedź na to pytanie?
Otóż nikt.
I właśnie dlatego stawiając na takie zakłady mamy stosunkowo duże szanse na wygranie dużych pieniędzy. Te szanse są "o niebo" większe niż bezsensowne stawianie na liczby w Lotto. Dowodem na potwierdzenie mojej teorii jest przegrany zakład (jedno nietrafienie), zagrany na kilkadziesiąt pozycji, za minimalną - właściwie "zerową" stawkę (nie ryzykujemy samobójczego skoku z wieżowca), w której wygraną było 47 tys. zł.
Tom, z bukmacherem da się wygrać!
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bukmacherka

Derler pisze: 20 sty 2024, 00:04
TomPL pisze: 18 sty 2024, 08:28 I właśnie dlatego stawiając na takie zakłady mamy stosunkowo duże szanse na wygranie dużych pieniędzy. Te szanse są "o niebo" większe niż bezsensowne stawianie na liczby w Lotto. Dowodem na potwierdzenie mojej teorii jest przegrany zakład (jedno nietrafienie), zagrany na kilkadziesiąt pozycji, za minimalną - właściwie "zerową" stawkę (nie ryzykujemy samobójczego skoku z wieżowca), w której wygraną było 47 tys. zł.
Potraktuj to jako jednak rozrywkę, bo widać, że statystyki nie rozumiesz. To, że było jedno nietrafienie nie znaczy, że to prawdopodobieństwo w kolejnym takim zakładzie jakoś dramatycznie się zmieni. Generalnie ja zakładam, że rocznie utopię kilkaset złotych, ale za te 200zł mam frajdę z takiego typowania przez dwa lata, bo raz tam trafiłem jakiegoś fuksa i zagrałem za kilkanaście złotych, które mi zostało. Ciesz, się z wrażenia, że coś Ci się udaje, ale zarobić długofalowo na bukmacherce się nie uda (w kasynie też nie). Matematyka królową nauk!
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Bukmacherka

Derler pisze: 20 sty 2024, 00:04 Tom, z bukmacherem da się wygrać!
Derler pisze: 20 sty 2024, 00:04Dowodem na potwierdzenie mojej teorii jest przegrany zakład (jedno nietrafienie), zagrany na kilkadziesiąt pozycji[...]
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Bukmacherka

Derler pisze:
CFA pisze:
Derler pisze: I właśnie dlatego stawiając na takie zakłady mamy stosunkowo duże szanse na wygranie dużych pieniędzy...
...widać, że statystyki nie rozumiesz. To, że było jedno nietrafienie nie znaczy, że to prawdopodobieństwo w kolejnym takim zakładzie jakoś dramatycznie się zmieni.
A dlaczego tak twierdzisz? :::scratchy:::
Nigdzie nie napisałem, że trafiając kilkanaście lub kilkadziesiąt pozycji dzisiaj, jutro mam na to co najmniej równą szansę. Typowanie wyników sportowych jest nie tylko ciekawe, ciekawsze od typowania liczb, ale przede wszystkim daje nam większą szansę na powodzenie, porównując do analogicznej próby losowej w lotto.
Dzisiaj trafiłem porażkę Igi Świątek z kursem 9,3. Jakie było prawdopodobieństwo? Ktoś umie to policzyć? Załóżmy, że 1/10. Ale zaraz... raz już trafiłem jej potknięcie, w zeszłym roku, z kursem coś koło 6. A grałem na to tylko dwa razy, wtedy i teraz. No to znowu załóżmy, że prawdopodobieństwo trafienia dwa razy z rzędu porażki Polki wynosiło 1/60. To dlaczego mi się udało? Bo zakłady sportowe to nie stricte matematyka, choć gra oparta jest na prawdopodobieństwie. :mrngpress:
Ostatnio zmieniony 21 sty 2024, 00:53 przez Derler, łącznie zmieniany 1 raz.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Bukmacherka

Derler pisze: 20 sty 2024, 00:04
TomPL pisze: 18 sty 2024, 08:28 Z tym drugim kuponem to pojechałeś, 30(?) pozycji?! Statystycznie musi się coś spieprzyć ;)
Tom, z bukmacherem da się wygrać!
Ale ja to wiem, to CFA wierzy tylko w matematykę i statystykę ;)
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bukmacherka

Derler pisze: 20 sty 2024, 20:56
CFA pisze: 20 sty 2024, 11:10
Derler pisze: 20 sty 2024, 00:04
TomPL pisze: 18 sty 2024, 08:28 I właśnie dlatego stawiając na takie zakłady mamy stosunkowo duże szanse na wygranie dużych pieniędzy...
...widać, że statystyki nie rozumiesz. To, że było jedno nietrafienie nie znaczy, że to prawdopodobieństwo w kolejnym takim zakładzie jakoś dramatycznie się zmieni.
A dlaczego tak twierdzisz? :::scratchy:::
Nigdzie nie napisałem, że trafiając kilkanaście lub kilkadziesiąt pozycji dzisiaj, jutro mam na to co najmniej równą szansę. Typowanie wyników sportowych jest nie tylko ciekawe, ciekawsze od typowania liczb, ale przede wszystkim daje nam większą szansę na powodzenie, porównując do analogicznej próby losowej w lotto.
Niczego takiego nie sugerowałem. Bardziej chodziło mi o to, co nazywasz urozmaiceniem w stosunku do typowania samych liczb. Zakłady opierają się na matematycznym modelu (wręcz zmieniają się w czasie na skutek zawartych już realnych zakładów) więc nadal decyduje prawdopodobieństwo danego zdarzenia modelowana matematycznie (nie wiem jak się ustala algorytm). To, że nie jest to suche zdarzenie elementarne, które można rozebrać statystycznie na czynniki, jest tą namiastką, że o czymś więcej decydujesz sam. Ale w praktyce statystyka jest nieubłagana i tylko rozkłady zdarzeń przy podobnie zdefiniowanej zmiennej losowej są podobne. Przykładowo - porażka nr 1 w rankingu w 3 rundzie szlema z kimś nieoczekiwanym (niezależnie kto gra) - sprawdź ostatnie 40 szlemów bedzie się kształtować jak 1:10. Statystycznie więc raz wygrasz a 10 razy przegrasz - zarobić możesz w pewnych ramach czasowych i to tylko chwilowo. Amen
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Bukmacherka

Derler pisze:
CFA pisze:
Derler pisze:
CFA pisze:
Derler pisze: I właśnie dlatego stawiając na takie zakłady mamy stosunkowo duże szanse na wygranie dużych pieniędzy...
...widać, że statystyki nie rozumiesz.
A dlaczego tak twierdzisz? :::scratchy:::
Niczego takiego nie sugerowałem.
Sugerowałeś.
CFA pisze: Przykładowo - porażka nr 1 w rankingu w 3 rundzie szlema z kimś nieoczekiwanym (niezależnie kto gra) - sprawdź ostatnie 40 szlemów bedzie się kształtować jak 1:10. Statystycznie więc raz wygrasz a 10 razy przegrasz - zarobić możesz w pewnych ramach czasowych i to tylko chwilowo. Amen
Postawiłem na porażkę Igi pół roku temu - przegrała. Potem na nią nie stawiałem w ogóle. Postawiłem dzisiaj i znowu przegrała. Chodzi o to, że matematyka jest tylko matematyką, królową nauk - niczym więcej. A życie jest życiem, sport sportem, a zarabianie pieniędzy naszym celem.
Udowodnię Ci to. Za chwilę postawię 10 zł na bardzo prawdopodobne zdarzenia - na dwa mecze AO. Kupon zamieszczę w kolejnym poście. Zobaczysz, że będzie wygrany. Ale żeby wygrać konkretne pieniądze musimy jednak pozbyć się ograniczeń, które sami sobie narzucamy. Chodzi oczywiście o wysokość stawki.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Bukmacherka

Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bukmacherka

Derler pisze: 20 sty 2024, 23:51 Postawiłem na porażkę Igi pół roku temu - przegrała. Potem na nią nie stawiałem w ogóle. Postawiłem dzisiaj i znowu przegrała. Chodzi o to, że matematyka jest tylko matematyką, królową nauk - niczym więcej. A życie jest życiem, sport sportem, a zarabianie pieniędzy naszym celem.
Udowodnię Ci to. Za chwilę postawię 10 zł na bardzo prawdopodobne zdarzenia - na dwa mecze AO. Kupon zamieszczę w kolejnym poście. Zobaczysz, że będzie wygrany. Ale żeby wygrać konkretne pieniądze musimy jednak pozbyć się ograniczeń, które sami sobie narzucamy. Chodzi oczywiście o wysokość stawki.
Nic nie udowodnisz. Zabukuj te zakłady na kilkanaście takich par - wygrasz połowę. Możesz gdzieś podciągnąć sobie prawdopodobieństwo, bo wiesz, jaka jest sytuacja gracza czy zespołu, potrafisz z wielu infomacji wyciągnąć wnioski (jak przy inwestowaniu), ze akurat dziś ktoś może być minimalnie lepszy i to Ci pomoże wytypować dokładniej. Ale to tylko tyle, że wygrasz w tym tygodniu.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Bukmacherka

CFA pisze: 21 sty 2024, 08:59 Ale to tylko tyle, że wygrasz w tym tygodniu.
A w następnym nie będę grał. Wrócę do gry dopiero wtedy, gdy będę wygrywał.
Mi to pasuje. :::cheese:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bukmacherka

Derler pisze: 21 sty 2024, 14:19
CFA pisze: 21 sty 2024, 08:59 Ale to tylko tyle, że wygrasz w tym tygodniu.
A w następnym nie będę grał. Wrócę do gry dopiero wtedy, gdy będę wygrywał.
Tak, ja też doskonale wyczuwam ten moment, kiedy będę wygrywał ;-)
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Bukmacherka

wyczesany pisze: 20 sty 2024, 17:40
Derler pisze: 20 sty 2024, 00:04 Tom, z bukmacherem da się wygrać!
Derler pisze: 20 sty 2024, 00:04Dowodem na potwierdzenie mojej teorii jest przegrany zakład (jedno nietrafienie), zagrany na kilkadziesiąt pozycji[...]
Sprytna manipulacja poprzez zestawienie elementów wyrwanych z kontekstu. :::gd:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Bukmacherka

CFA pisze: 21 sty 2024, 08:59
Derler pisze: 20 sty 2024, 23:51 Postawiłem na porażkę Igi pół roku temu - przegrała. Potem na nią nie stawiałem w ogóle. Postawiłem dzisiaj i znowu przegrała. Chodzi o to, że matematyka jest tylko matematyką, królową nauk - niczym więcej. A życie jest życiem, sport sportem, a zarabianie pieniędzy naszym celem.
Udowodnię Ci to. Za chwilę postawię 10 zł na bardzo prawdopodobne zdarzenia - na dwa mecze AO. Kupon zamieszczę w kolejnym poście. Zobaczysz, że będzie wygrany. Ale żeby wygrać konkretne pieniądze musimy jednak pozbyć się ograniczeń, które sami sobie narzucamy. Chodzi oczywiście o wysokość stawki.
Nic nie udowodnisz. Zabukuj te zakłady na kilkanaście takich par - wygrasz połowę. Możesz gdzieś podciągnąć sobie prawdopodobieństwo, bo wiesz, jaka jest sytuacja gracza czy zespołu, potrafisz z wielu infomacji wyciągnąć wnioski (jak przy inwestowaniu), ze akurat dziś ktoś może być minimalnie lepszy i to Ci pomoże wytypować dokładniej. Ale to tylko tyle, że wygrasz w tym tygodniu.
Zabukuję na tyle par ile akurat w danym dniu potrafię wytypować, może jedną jak Derler a może 5, to moja sprawa i żaden book mi w tym nie przeszkodzi :)
Poza tym sam sobie przeczysz pisząc, że mogę wiedzieć o sytuacji gracza/zespołu więcej od buka i więcej od innych - czyli jednak nie sama statystyka i prawdopodobieństwo?
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bukmacherka

TomPL pisze: 21 sty 2024, 19:05 Zabukuję na tyle par ile akurat w danym dniu potrafię wytypować, może jedną jak Derler a może 5, to moja sprawa i żaden book mi w tym nie przeszkodzi :)
Poza tym sam sobie przeczysz pisząc, że mogę wiedzieć o sytuacji gracza/zespołu więcej od buka i więcej od innych - czyli jednak nie sama statystyka i prawdopodobieństwo?
W ramach statystyki i prawdopodobieństwa masz tę satysfakcję, że o czymś decydujesz czy masz jakiś wpływ.
Tak jest teoretycznie, a w praktyce grałem dawno temu dużo w pewne dyscypliny i nawet jeśli się zna rynek dobrze, to można owszem sobie okresowo "podciągnąć" wynik, ale sumarycznie wynik oscyluje wokół zera. Czyli nawet z udziałem wiedzy dodatkowej wynik się wypłaszcza.
Teraz to sobie gram, ot tak - za kilka złotych co mi się podoba - np na AO przed turniejem obstawiam finalistów i kilka wyników w trakcie i za cały turniej obstawiam wyniki w sumie za stówkę i po turnieju jakieś 70% mi zostaje a jak coś trafię ekstra (np taką Fręch czy Noskową) to zostaje mi tyle za ile zgrałem i tak się toczy.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Bukmacherka

Ciekawą opcją jest czekanie na cash-out. Stawiając kupon przy bardzo dużym AKO i mając do wygrania kilkadziesiąt albo kilkaset tysięcy, warto tak dobrać daty poszczególnych spotkań, żeby po trafieniu większości pozycji mieć czas na decyzję i delektować się paniką bukmachera. :::cheese:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bukmacherka

Derler pisze: 21 sty 2024, 20:59 Ciekawą opcją jest czekanie na cash-out. Stawiając kupon przy bardzo dużym AKO i mając do wygrania kilkadziesiąt albo kilkaset tysięcy, warto tak dobrać daty poszczególnych spotkań, żeby po trafieniu większości pozycji mieć czas na decyzję i delektować się paniką bukmachera. :::cheese:::
Tak, ale takie skomponowanie kuponu wymaga już więcej czasu i śledzenia jak na giełdzie, żeby coś pokombinować, a na to nie mam czasu specjalnie.
Klikam zakłady sporadycznie - głównie tenis ITF kobiety, kiedyś koszykówkę jak się orientowałem w PLK i Eurolidze. Inne dyscypliny tylko jak są jakieś imprezy mistrzowskie. Ale ten cash-out brzmi interesująco - kiedyś spróbuję tak się zabawić.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Bukmacherka

CFA pisze: 21 sty 2024, 19:32
TomPL pisze: 21 sty 2024, 19:05 Zabukuję na tyle par ile akurat w danym dniu potrafię wytypować, może jedną jak Derler a może 5, to moja sprawa i żaden book mi w tym nie przeszkodzi :)
Poza tym sam sobie przeczysz pisząc, że mogę wiedzieć o sytuacji gracza/zespołu więcej od buka i więcej od innych - czyli jednak nie sama statystyka i prawdopodobieństwo?
W ramach statystyki i prawdopodobieństwa masz tę satysfakcję, że o czymś decydujesz czy masz jakiś wpływ.....
No toż to jest jakiś bełkot...
Decyduję które mecze wybiorę do obstawiania i za ile. Wpływu na wyniki nie mam, chyba żebym kogoś skorumpował...

Wróć do „Różności tenisowe”