daw09
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 26 maja 2011, 22:50

Re: ATP 500: Bazylea 2017

Mało brakowało, a jadłby właśnie o 24tej, mamy już prawie 23. :) Dzisiaj falowanie Szwajcara, grał momentami niechlujnie. Proste błędy popełniane seriami, na szczęście w ważnych momentach potrafił się zmobilizować. Trzy sety z Mannarino nie muszą o niczym świadczyć, nie zdziwię się, jak Roger już jutro włączy wyższy bieg w swojej grze, tak jak to miało miejsce w Szanghaju.

Akcja na obronę break pointa przy 2:3 30:40 w trzecim secie cudowna, pod taką presją wyszedł niewiarygodny półwolej.
.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 500: Bazylea 2017

Goffin wygrywa pierwszego seta z Sockiem 7:6 w 50 minut, a miał dwie setowe Skarpeta, prowadził w taju 6:4. W każdym razie jeśli Amerykanin wygra drugiego seta to panowie skończą najwcześniej o 1:30 w nocy...

Ed. No jednak nie, Goffin mimo 7:6, 6:3, mimo przegrywania 0:2 w secie drugim, mecz trwał 80 minut i był najkrótszym ćwierćfinałem. Belg zagra z Federerem z którym to nie wiem czy kiedykolwiek wygrał seta, wydaje mi się, że oni 2-3 lata temu mierzyli się w Bazylei.

Ps. Łeee i to nawet 2-krotnie, w 2014 w finale i w 2015 w 1/4. No i dwa sety Belg ugrać zdołał, raz w pamiętnym meczu na RG w 2012 i nie wiem jak mogłem o tym zapomnieć, drugi raz to właśnie w tym ćwierćfinale w Bazylei. Jak Federer znowu zagra taką kaszanę jak wczoraj i dzisiaj w pierwszej partii to może być (nie)wesoło.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: ATP 500: Bazylea 2017

Mannarino jest wybitnie trudnym przeciwnikiem, szczególnie dla ultraofensywnych graczy. Jego precyzyjne"pucki" szczególnie z fh, takie martwe piłki bez rotacji to wyzwanie dla graczy. Trzeba wejść w każde uderzenie dobrze nogami i nadać swoją siłę, kierunek, rotację.... No i jeszcze zagadka w którą stronę z jego rakiety odejdzie piłka. Gra specyficzny bh i fh i to często w 1,5 tempa, widząc gdzie ruszył przeciwnik. Kapitalna praca nóg i poruszanie się. Gdyby był lepszy mentalnie to wg mnie pierwsza 10 świata. Fed zagrał dobrze, przeciwnik był skrajnie "niekomfortowy"! :-)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 500: Bazylea 2017

Nie no w pierwszym secie zagrał bardzo niedobrze, straszne farfocle robił i choć masz rację opisując Mannarino to jego gra aż takiego wpływu na tak fatalną postawę Feda nie miała. Francuz to też nikt nowy dla Feda, grali wcześniej kilka razy i nie pozostawiał mu złudzeń, dziś pierwszy raz miał problemy, mam nadzieję, że to czysty przypadek.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: ATP 500: Bazylea 2017

JurekK. Zagraj raz w życiu np z TomemPl, a będziesz wiedział o co chodzi z tego typu graczem. :-) Geniusz Rogera polegał na znalezieniu sposobu na tak grającego przeciwnika. Niestety pierwszego seta nie dało się uratować. Ilość błędów była wynikiem stylu gry Francuza. Obejrzyj kilka meczów z Manarrino w kontekście ilości błędów popełnianych przez przeciwników. Z nim jest tak zawsze. Wczoraj grał szczególnie dobrze.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

X

Prezentuję zbyt niski poziom by grać z kimkolwiek, właściwie to odszedłem od tenisa jako dyscypliny sportu, którą sam uprawiam, jest to sport o tyle problemowy, że gra się we dwójkę a jak nie ma z kim to się nie gra. :D

Ale wracając do meczu, ja rozumiem, że Mannarino go irytował, ale naprawdę wiele błędów wynikało nie z gry Francuza, nie chce mi się spłycać wszystkiego do tego co grał rywal. Może się jednak mylę, mam nadzieję, bo rzeczywiście grali ostatnio cztery lata temu, Francuz mógł wówczas być na innym poziomie i Federer zgłupiał. Podobnie zresztą jak z Paire choć przyczyny były inne, ale Fed grał również bardzo słabo z nim. Trzeba przyznać, że Szwajcar w decydujących momentach pokazał wielką klasę przy kluczowych punktach.

Zobaczymy co dziś pokaże Roger, mam nadzieję, że pokaże klasę.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP 500: Bazylea 2017

Delpo melduje się w finale, Cilic zdecydowanie dziś odstawał serwisowo od swojej normalnej formy - 6 asów i 6 podwójnych to zdecydowanie poniżej standardów.

Trochę szkoda, że Delpo nie wybrał teoretycznie "łatwiejszego" Wiednia, gdzie miałby ciut większe szanse na tytuł. Nie, nie neguję tego, że Argentyńczyk nie jest w stanie odprawić Feda w finale, jednak będzie o to niezwykle trudno nawet przy średniej dyspozycji Szwajcara na tym turnieju.
Za bardzo odbiegam w przyszłość, Roger ma do przejścia jeszcze Goffina, czyli bezpośredniego rywala Juana w walce o Londyn.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 500: Bazylea 2017

Federer od początku siadł na Goffina i mocno się stara, prowadzi 4:1 i dobrze wygląda.

E. 6:1, na razie nic nie może zdziałać David i robi wrażenie trochę zrezygnowanego.

E2. Już ma przewagę przełamania Szwajcar w secie drugim, skupieniem i zaangażowaniem przypomina zawodnika sprzed dwóch tygodni. Nic nie oddaje za darmo i nie odpuszcza żadnej piłki. Lubię to.

E3. 6:1, 6:2 po bardzo dobrej grze w 60 minut, absolutna dominacja, to już za wysokie progi dla ambitnego Davida, najlepszy mecz Federera w tym tygodniu, mam nadzieję, że wzorem Szanghaja najlepsze zostawił na półfinał i finał.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP 500: Bazylea 2017

No cóż. Fed szybko rozwiał jakiekolwiek wątpliwości. Wczorajszy przegrany set to tylko wypadek przy pracy.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 500: Bazylea 2017

Del Potro to najgorszy chyba możliwy rywal dla Federera w tych halowych warunkach, gdybym miał oceniać na podstawie półfinałów to na pewno bym stawiał na Szwajcara, ale w Nowym Jorku też tak było. To będzie już 24-y mecz tej dwójki, nieźle.

Ps. Federer ma bilans 11-1 z top 10 w tym roku a ogólny 48-4. O_O
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: ATP 500: Bazylea 2017

Patrząc przez pryzmat całego turnieju wygląda trochę jakby Federer chciał grać jak najmniejszym nakładem sił, nawet kosztem większej ilości błędów i dopiero w tych istotnych fragmentach spotkań mobilizował się do lepszej gry. Myślę że na finał wyjdzie już w pełni skoncentrowany.
Edberg
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 17 kwie 2016, 21:47

Re: ATP 500: Bazylea 2017

Co do finału dzisiejszego w Bazylei, to jednak obstawiam, że Roger przed własną publiką zepnie się na maksa i po zaciętej walce pokona DelPo, ale dla tego drugiego to ogromny szacunek jak w pięknym stylu powraca do ścisłej światowej czołówki (czy ktoś pamięta z której pozycji w rankingu rozpoczynał ten sezon?) , jak dla mnie to w tej chwili realnie zawodnik nr 3 na świecie po Rafie i Rogerze i przyszyły sezon, jak kontuzje nie pokrzyżują mu planów, powinien już na stałe zadomowić się w top 5 ATP i walczyć o WS.
Kiedyś Edberg, Agassi, Lendl, Sampras i Becker obecnie Federer, Nadal i Djokovic.
daw09
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 26 maja 2011, 22:50

Re: ATP 500: Bazylea 2017

Co do dzisiejszego finału, wierzę w Rogera. Ale co się na korcie wydarzy, trudno przewidzieć, Juan w dobrej formie, Szwajcar również. Powinny zadecydować szczegóły.
.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 500: Bazylea 2017

Pouille wygrywa 6:1 pierwszego seta z Tsongą. Busta się cieszy.

Ed. I ma przełamanie w secie drugim, chyba nie okaże się znowu takim błaznem jak z Rafą...
Ed2. Nie okazał, 6:1, 6:4.

W Bazylei panowie zaczęli ciekawie, od przełamań.

Ed. Roger na razie kompletnie bez serwisu, jedynie 27%.

Ed2. Fed będzie serwował na seta, 5:4. Szwajcar lepiej wygląda, ma niski poziom pierwszego serwisu, ale to DelPo praktycznie nic serwisem nie może zdobyć, Szwajcar jest świetny na returnie.
daw09
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 26 maja 2011, 22:50

Re: ATP 500: Bazylea 2017

Ależ piękne minięcia Rogera, cztery w jednym gemie, rzadko się coś takiego ogląda :wink:
.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 500: Bazylea 2017

daw09 pisze:Ależ piękne minięcia Rogera, cztery w jednym gemie, rzadko się coś takiego ogląda :wink:
Nieczęsto się też ogląda by tracił dwa razy przewagę przełamania w jednym secie. Gra bez serwisu Helwet, choć nie jest to jedyny powód tracenia podań.
daw09
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 26 maja 2011, 22:50

Re: ATP 500: Bazylea 2017

Racja, dziś oglądam u Rogera to, czego nie lubię u niego najbardziej. Niechlujności - Juan trzyma w meczu taki poziom, że cały czas trzeba mieć się na baczności. A u Szwajcara gra faluje, nie wiem gdzie się podział pierwszy serwis.
.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 500: Bazylea 2017

Cóż, ze wczorajszą starannością już by miał dawno seta w kieszeni.

Ed. W tie-breaku prowadzi 3:0, ale co z tym serwisem...

Ed2. Prowadził 3:0, przegrywa 3:6...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 500: Bazylea 2017

Demony Nowego Jorku? ... :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 500: Bazylea 2017

Vivid pisze:Demony Nowego Jorku? ... :)
Demony Bazylei ;)

Federer jest lepszy, widać, że więcej od niego zależy, ale co z tego...

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”