Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Australian Open 2017 (Wielki Szlem)

Aurelius pisze:
Basic pisze:
jarosword14 pisze:Ja jestem pod wrażeniem rozpracowania Nadala przez team Federera. BH grać tuż po koźle, nie wdawać się w długie wymiany, grać agresywny return a nie slajs... wszystko realizowane.
Raczej nie team, a po prostu dokładne obejrzenie spotkania Nadala z Dimitrovem ustawiło taktykę.
Też mi to przemknęło przez głowie, że ten półfinał z Dimitrovem będzie bardzo pomocny dla taktyki. :::gd:::
Jak dla mnie to było właśnie bardzo istotne, że Fedek mógł zobaczyć, że Dimitrov właśnie ciągle próbuje wywierać presję na Nadalu nie grając slajsem z Bh tylko jak najczęściej na wznoszącej. I nawet jeśli kilka razy się pomyli, to nie zmienia taktyki nie wycofuje się z tego tylko gra swoje, próbuje. Fedek może wtedy zobaczył/uwierzył, że coś takiego faktycznie może dawać rezultaty.
Vivid pisze:To co, jutro trauma? Wstajecie rano i nie ma tenisa :P
Eee, bez przesady, chyba nikt traumy nie będzie miał bo przede wszystkim mecz był świetny. Więc co najwyżej większa motywacja da grania, że da się. :wink:
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Australian Open 2017 (Wielki Szlem)

Vivid pisze:To co, jutro trauma? Wstajecie rano i nie ma tenisa. :P

Przecież baby "grają" w Rosji i w dżungli tajwańskiej. Wielki tenis szybko powrócił. rotfl
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
ciacho
Bywalec
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 26 mar 2013, 23:27

Re: Australian Open 2017 (Wielki Szlem)

Można gdzieś obejrzeć dekorację i przemówienia? Nie mogę nic znaleźć...
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Australian Open 2017 (Wielki Szlem)

ciacho pisze:Można gdzieś obejrzeć dekorację i przemówienia? Nie mogę nic znaleźć...
https://www.youtube.com/watch?v=DUjUbdUg6sE po angielsku, ale na pewno będziesz lepiej tłumaczyć, niż Domański. rotfl
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Australian Open 2017 (Wielki Szlem)

Basic pisze:Jurek i wierzysz w przypadkowość, że 2x akurat przed 5 setem? Spoko :) .
Wręcz przeciwnie, uważam, że logiczniejsze wydaje się wzięcie medicala po setach czterech niż np. Jednym czy dwóch.
Vivid pisze:To co, jutro trauma? Wstajecie rano i nie ma tenisa. :P
Nie, ja mam dosyć, wiele mnie kosztował ten turniej, nieprzespane noce itp...turniej niesamowity, nasycił mnie wystarczająco, można spokojnie czekać na Indian Wells, w międzyczasie zerknąć na Dubaj, swoją drogą ciekawe jakie są plany Rafy i Rogera.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Australian Open 2017 (Wielki Szlem)

Na konferencji albo w wywiadzie zapytany o stronę właśnie mentalną mówił, że trenerzy wmawiali mu to, że na korcie jest przeciwnik. Nie Nadal, z którym ma ujemny bilans, tylko przeciwnik. Jest on i przeciwnik i tak do znudzenia. Pomogło.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Australian Open 2017 (Wielki Szlem)

Dobrze, że sesja dopiero jutro, więc jeszcze jest "czas", by nadrobić naukę, którą straciłem (i nie żałuję) przez tenis. :)
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Pinas
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 20 mar 2010, 21:47
Lokalizacja: Lublin

Re: Australian Open 2017 (Wielki Szlem)

W sumie pierwszy kupon od 5 lat i już wdupione 200 złotych... ale nikt nie mógł przewidzieć tak znakomitej gry Federera. W sumie to się cieszę że wygrał ze swoim odwiecznym przeciwnikiem, doskonałe podsumowanie kariery. Bariera 18 WS to w tym momencie już całkowicie nieosiągalny próg dla Nadala czy Djokovica, więc chyba nikt tu nie ma wątpliwości, kto jest GOAT. :)
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: Australian Open 2017 (Wielki Szlem)

Pochlali my z Markiem na tej OSIEMNSTCE co to solenizant ją zorganizował o nieprzyzwoicie wczesnej porze. Git było, działo się. Szkoda tylko że jakiś staruch z pampersem zawinął ładnego puchara na pohybel suczysynom, a niech mu tam sie wiedzie. Tyle jego. Niech se ma na starość. A że ziomki co to tak sobie sie znają i coś tam pomlaskali - gicio, olać ich. Słabo się znają to z nami nie chlali. rotfl
Git było, pokory trochę koniecznie (dla mnie także) i nie plujta na naszych bo od tego nie rośnie.
Stary to GOAT
czytamy się na RG (adminie koniecznie z ogonkami :twisted: )
----------->
van basten
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 31 mar 2015, 09:53

Re: Australian Open 2017 (Wielki Szlem)

Lechu67 pisze:
van basten pisze:
Ricardo 7 pisze:Oglądam powtórkę na spokojnie i trzeba przyznać, że Ljubicić zrobił nieprawdopodobną robotę. Backhand nie dość, że działał u Rogera jak jeszcze nigdy, to również sama metodyka ciągłego narzucania tempa tym uderzeniem wniosła niewiarygodnie dużo do gry akurat z takim przeciwnikiem jak Nadal.

Edberg czy Annacone nie potrafili przy całym swoim geniuszu zmusić Feda do rezygnacji z częstszego operowania slajsem, a Ivanowi się to udało. Wielkie brawa dla niego, bo rzeczywiście Fed wreszcie dzięki temu zabiegowi był w stanie na dłuższych etapach przejmować inicjatywę.
To nie Iwan tylko mecz piątkowy Nadala. :::bd::
Finał nie był długi. A z Grigorem też nie był maraton. Bh Feda ewidentnie dawał przewagę.
Nie chodzi o to, że był długi czy krótki. Chodzi o to że sposób gry Gregora i taktyka w tym meczu dały wskazówki obozowi Feda.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Australian Open 2017 (Wielki Szlem)

Jest to bardzo możliwe, dziwne tylko, że Fed mając jak się okazało tak wspaniały bekhend nie próbował tego typu rozwiązań zastosować wcześniej w meczach z Rafą. Jak jednak pamiętam ich mecz w Bazylei to bh już wtedy (zwłaszcza na returnie) robił Hiszpanowi dużo złego. Jednak to Federer, nie wiadomo do końca czy po prostu nie trafił mu się bardzo dobry dzień, w końcu już mu się zdarzały pojedynki w których zdominował Hiszpana i w których bekhend mu d siedział jak talala. Nadal zresztą to już też nie ten Nadal, mimo dosyć dobrej w finale gry, jego fh to raczej nie jest to co było kiedyś, choć znacznie lepszy niż jeszcze niedawno.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Australian Open 2017 (Wielki Szlem)

Jurek Kiler pisze:
Basic pisze:Jurek i wierzysz w przypadkowość, że 2x akurat przed 5 setem? Spoko :) .
Wręcz przeciwnie, uważam, że logiczniejsze wydaje się wzięcie medicala po setach czterech niż np. Jednym czy dwóch.
No właśnie, nie mówię, że zrobił źle... tylko chodzi o konsekwencję. Bo gdyby Djoko tak zrobił, że w 1/2F i w Finale z Fedkiem przed 5setem wziąłby taki medical do szatni to Wy fani Fedka byście jechali Novaka jak burą sukę przez kolejne lata... a jak zrobił to krystaliczny idol Roger, to wszystko jest cacy...
Jurek Kiler pisze:Jest to bardzo możliwe, dziwne tylko, że Fed mając jak się okazało tak wspaniały bekhend nie próbował tego typu rozwiązań zastosować wcześniej w meczach z Rafą. Jak jednak pamiętam ich mecz w Bazylei to bh już wtedy (zwłaszcza na returnie) robił Hiszpanowi dużo złego. Jednak to Federer, nie wiadomo do końca czy po prostu nie trafił mu się bardzo dobry dzień, w końcu już mu się zdarzały pojedynki w których zdominował Hiszpana i w których bekhend mu d siedział jak talala.
Ja mimo wszystko nie pamiętam takiego meczu, żeby naprawdę przez cały mecz Fedkowi siedział Bh (nie licząc pojedynczych akcji). Nie chodzi o sam return, którym również chyba nigdy nie grał tak mało slajsem, ale zwłaszcza z gry z pola. Teraz była praktycznie kopia tego co grał Dimitri z Nadalem, chyba, że jak już tracił siły pod koniec spotkania to trochę więcej zaczął odgrywać slajsem.
Jurek Kiler pisze:Nadal zresztą to już też nie ten Nadal, mimo dosyć dobrej w finale gry, jego fh to raczej nie jest to co było kiedyś, choć znacznie lepszy niż jeszcze niedawno.
Pełna zgoda z tym Fh Nadala, natomiast wydaje mi się, że we wcześniejszych meczach Fedek próbował odgrywać później Fh Nadal i próbował odgrywać mocnym topspinem co powodowało, że piłka bardziej ześlizgiwała się ramę, a wczoraj nie ciągnął tak mocno piłki strunami tylko dużo wcześniej odgrywał i krótszym uderzeniem. W każdym razie wychodziło mu idealnie.
Obrazek Speed Graphene MP
Ricardo 7
Bywalec
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 24 sty 2014, 12:46

Re: Australian Open 2017 (Wielki Szlem)

Przecież Dimitrov nie wymyślił prochu grając w taki, a nie inny sposób z Nadalem. Wcześniej szlaki przetarł chociażby Wawrinka (AO 2013, o ile mnie pamięc nie myli) czy Djoković, który swoje wielokrotne zwycięstwa nad Hiszpanem zawdzięczał dobrej, mocnej i głębokiej grze z obu stron.

W tym tkwi właśnie zasługa Ljubicicia, że ową receptę na grę Rafy potrafił skutecznie zaszczepić również u Fedka. Jeszcze do niedawna, mimo że sposób był "śmietance z topu rankingu" znany to Rogerowi z różnych względów nie udawało się go skutecznie realizować. Wczoraj natomiast jego backhand był w zasadzie cały mecz albo genialny albo przynajmniej dobry, dość powiedzieć, że większość z jego kłopotów i straconych podań spowodowana była błędami z forehandu.

Co do medicala. Gdyby rzeczywiście taka zagrywka wytrąciła Nadala z uderzenia to ok, ale przecież to Federer dał się złamać tuż po nim, więc dla spotkania ta przerwa nie miała znaczenia. Wręcz przeciwnie świadczy imo tylko o wielkości Rogera, bo mimo breaku nie zwiesił głowy jak to zwykle miał w zwyczaju, ale swoją agresją i koncertowym czytaniem serwisu Nadala potrafił wydobyć się z kłopotów.

Swoją drogą, jak już ktoś wcześniej wspomniał, zagrać musieli w finale Nadal z Federerem, żeby temat znów zakręcił się wokół 100 stron. Pięknie. :)
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Australian Open 2017 (Wielki Szlem)

Miał prawo, czuł potrzebę, to wziął, po co drążyć? :D Nieistotne czy zmieniał pieluchę, czy potrzebował resetu mentalnego.

W życiu bym nie przypuszczał, że Federer się wygrzebie z 0:2 w 5 secie. Połamał wszystkie standardy swojej gry przeciwko Nadalowi i chwała. Ale nie da się też ukryć, że w decydującym nie miał po drugiej stronie "starego" Nadala, nie ten czas, nie to miejsce. Bardziej ciekawi mnie dalsza część roku, jeśli Rafa zacznie dbać o swoje zdrowie (Acapulco? Poważnie???) i selektywnie dobierać starty, to może być najciekawszy sezon od lat. Bo przecież podrażnieni Djokovic czy Murray nie zapomnieli jak się gra w tenisa (jak Murek spławi dobrego Rogera na Wimbledonie to upadnie kolejny mit (:] ), Dimitrow mam nadzieję poczuł krew, a młode wilczki zwietrzyły.

No i najlepsze na koniec - przewaga 2HBH nad jednoręcznym. rotfl W ryciu na końcowej mogę podyskutować, w ofensywie zero startu. Trenerzy - patrzeć i uczyć, leniwce.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
adro
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 29 sty 2012, 19:23

Re: Australian Open 2017 (Wielki Szlem)

No tak, ale ja nie mówiłem, że Federer nie ma szans i Nadal go rozjedzie. Podałem nawet receptę na ewentualne zwycięstwo Szwajcara (poskutkowała). Nie w tym rzecz jednak, gratulacje dla obu finalistów, ale ja osobiście, chcę już świeżej krwi na tronie światowego tenisa. ;-P :D
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Australian Open 2017 (Wielki Szlem)

No pisać, pisać, do 100 stron trzeba dojechać. ;-P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Australian Open 2017 (Wielki Szlem)

Będzie ciężko, poza tym to sztuczne nabijanie statystyk. :P Niewątpliwie jednak ilość wystukanych przez nas stron oddaje jaki to niesamowity był turniej. U mnie zdecydowanie zeszło powietrze, kibicuje Federerowi już gdzieś 6-7 lat i naprawdę sporo kosztowała mnie ta przerwa pomiędzy Wimbledon 2012 a zakończonym wczoraj AO 2017. To była bardzo długa i ciężka droga, naznaczona wieloma trudnymi do przetrawienia porażkami. Teraz nie mam jakiś oczekiwań względem Federera, niewątpliwie do jego kolejnych pojedynków będę podchodził ze znacznie większym spokojem, dla tenisa dobrze by jednak było by grał jak najdłużej.
Awatar użytkownika
masteix
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 29 mar 2013, 17:08

Re: Australian Open 2017 (Wielki Szlem)

Co uważacie za większe osiągnięcie 18 tytuł Rogera czy 23 tytuł Sereny? :)

Cyferki wskazują na Williams, aczkolwiek Rogerowi przyszło całą karierę rywalizować z czołówką jeżeli chodzi o Erę Open. Nadal - najwybitniejszy gracz na clay-u i Djokovic, który wyszarpał tytuły WS z rąk Hiszpana i Szwajcara.
Awatar użytkownika
advantage
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:41

Re: Australian Open 2017 (Wielki Szlem)

Wydaje mi się że 100 stron pęknie, gdyż trzeba do tego jeszcze 21 postów tylko.

Myślę, że 18 tytuł Szwajcara jest wiekszym osiagnieciem, patrząc na to że Williams jak jest w jako takiej formie to po prostu nie ma rywalek w tourze. Oczywiście to subiektywna opinia gdyż jestem od 6 lat fanem Fedka, a Williams nie za bardzo lubię.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Australian Open 2017 (Wielki Szlem)

masteix pisze:Co uważacie za większe osiągnięcie 18 tytuł Rogera czy 23 tytuł Sereny? :)
Tak w ramach uściślenia, chodzi o ten jeden konkretny 18-ty vs 23 zdobyty tytuł czy 18-ie vs 23 tytuły?? Bo początek posta wskazuje na ten jeden konkretny... a pozostała część posta na co innego.
masteix pisze:Cyferki wskazują na Williams, aczkolwiek Rogerowi przyszło całą karierę rywalizować z czołówką jeżeli chodzi o Erę Open. Nadal - najwybitniejszy gracz na clay-u i Djokovic, który wyszarpał tytuły WS z rąk Hiszpana i Szwajcara.
Chociaż dla mnie w jednej i drugiej sytuacji zdecydowanie większe osiągnięcie Se.... Fedka oczywiście :) .

P.S.
Może któryś "Zielony" zamknie temat na ostatnim poście 99-ej strony ? :wink: :wink: .
Obrazek Speed Graphene MP

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”