Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

A idźcie w .. krzaki z tym całym pojazdem na Serba, że cwaniak, że symulant, koksiarz i nie wiem co jeszcze. Dla mnie zawsze najlepszy , bo charakter, bo return, bo całokształt. A teraz wracam do pracy, do dowalili mi nockę, więc radzę nie wkurzać! (:] GRR..
Jeszcze się odkujemy.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Stan taki niby misiowaty a jaki 6-pan na brzuchu. O_O
Awatar użytkownika
masteix
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 29 mar 2013, 17:08

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Widzę, że sporo osób nie spało. :D

Świetny mecz Stana, zasłużona wygrana, a gdyby nie jedna piłka z Evansem w trzeciej rundzie, to Szwajcar dawno mógłby już po górach chodzić. :wink:
jarosword14
Bywalec
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 9 mar 2014, 18:11

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Ten Stan to jeszcze gorszy od Novaka - podpuszcza go dając mu wygrać pierwszego seta a potem miażdży bezlitośnie :twisted:
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2016, 02:29 przez jarosword14, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arez
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 24 sie 2014, 23:57
Lokalizacja: Radomsko

Re: RE: Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Tenisówka pisze:
arez pisze:Czyli że Stan ma więcej tytułów WS niż "Szkocina" ? :D
Tyle samo.
Ok, niedoszacowałem Andy'ego :)

Sprzedaż Yonexa poszybuje w górę :D
Yonex VCORE Tour 89 (x2)
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Nie jest w formie Serb od jakiegoś czasu. Zobaczymy jak będzie w AO .
Niezwykła rola przypadła Wawrince. Trzy finały 3 wygrane. W tym dwa razy z Serbem.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Ale ten stosunek wygranych do przegranych finałów w WS u Novaka, 12-9... niby imponujący (wiadomo), ale jednak coś ewidentnie kuje w oczy.

11 finałów wygranych z rzędu u Stana :O
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

ayshe pisze:A idźcie w .. krzaki z tym całym pojazdem na Serba, że cwaniak, że symulant, koksiarz i nie wiem co jeszcze.
Łatwo o niezdrowe emocje jeśli raz kuśtyka, a zaraz biega i odgrywa wszystko. Jak robi taką karuzelę to sprawia wrażenie, że gra na czas, chce wybić z rytmu etc.

Novak nie ma na co narzekać, spędził na korcie tyle co nic, mając w półfinale nie powiem kogo, bo przeciwnikiem bym "tego" nie nazwał.
Cambrinus pisze:
Czyli że Stan ma więcej tytułów WS niż "Szkocina" ? :D
Mają tyle samo - po 3.
A jednak jakoś te 3 tytuły Wawrinki... nie wiem jak to określić... znamienitsze? Bardziej wartościowe sportowo? Obrazek
arez pisze:Sprzedaż Yonexa poszybuje w górę :D
Wawrinka potęguje sprzedaż Yonków już od czasów Vcore Tour G...

No i coś dla Artlighta... ;-P :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Barti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 21 cze 2016, 00:27

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

I ja się przyłączę do ogólnej radości spowodowanej wygraną Stana ( :::yay::: :::gd::: ), w sumie już po przegranym pierwszym secie z Del Potro pisałem, że jest moim faworytem! Super rekompensata za brak możliwości oglądania Rogera.
Co do komentarza, to była jakaś farsa.. Olejniczak jeszcze ujdzie, ale słuchając współkomentującego można było się załamać.. momentami odnosiłem wrażenie, że ma on pretensje do Stana o to, że gra tak dobrze (?!).
„Zgasiłem światło w knajpie i teraz niech się biją po mordzie, ja idę sobie na spacer.”
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Tak patrząc pobieżnie na statystyki, to chyba dwie były kluczowe wykorzystane break pointy 6/10 Stana i tylko 3/17 Novaka, oraz 46 niewymuszonych błędów Serba.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Całkiem sympatyczna ceremonia. Stan podziękował Serbowi za wkład jaki włożył w tą dyscyplinę i za możliwość trenowania z nim. Docenił też swój obóz i rodzinę, bo jak sam stwierdził na co dzień nie jest z nim łatwo wytrzymać. Aż szkoda, że Szwajcar od stycznia będzie miał już 32 lata.
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2016, 02:41 przez niespotykany, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

El Diablo - sportowo to raz, styl nieporównywalny do Szkockiego przebijania, jednak po zakończeniu kariery liczba tytułów tylko ma znaczenie, a tutaj jest na remis. Za Stanem przede wszystkim przemawia fakt, że wygrał 3 z 4 wielkoszlemowych imprez.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Nie lubię siebie cytować w takich sytuacjach ale cóż, tak jak wspominałem czułem, że Djokovic zdrowy nie jest, później jeszcze ta kontuzjowana stopa. Z czymś takim nie wygrasz, widać było, że to nie ten Serb co zawsze. Odnośnie Wawrinki to również to co mówiłem okazało się być prawdą. Widziałem jego mecz z Suszi i od razu domyślałem się co nadchodzi, takie rzeczy się czuje i widzi od razu. Wynik 3:1 oczywiście trafiłem, jedyne pocieszenie. Styl gry Djokovica będzie wymuszać różne kontuzje, nic dziwnego a im starszy tym częściej coś takiego będzie się pojawiać. Dopadło go w kiepskim momencie ale i tak wiele w tym sezonie zrobił a patrząc na takiego Stacha to jak widać i w wieku 31 lat można mieć świetną wydolność i grać wielki tenis także niech stopniowo goni Nole w WS'ach Nadala a później Federera. Dla mnie sezon już jest skończony. Niech Djoko też odpoczywa i ładuje vibovit na AO. ;-P

Jeszcze dodam na koniec, ciekawiło mnie w trakcie meczu ile piłek na przełamanie nie wykorzystał Djokovic. Po spojrzeniu na końcowe statystyki już wiem dlaczego tyle o tym myślałem. rotfl Szkoda bo mimo tej formy okazje były. Taki jest tenis, decydują detale o wygranej.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: RE: Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Jurek Kiler pisze:El Diablo - sportowo to raz, styl nieporównywalny do Szkockiego przebijania, jednak po zakończeniu kariery liczba tytułów tylko ma znaczenie, a tutaj jest na remis. Za Stanem przede wszystkim przemawia fakt, że wygrał 3 z 4 wielkoszlemowych imprez.
Stasiek pokonał raz Nadala i 2 razy Serba. A Murek ostatnio "tylko" Raonica.
Ma 100 % skuteczność w finałach - nie musiał się pół życia oswajać z finałami.
No i takiego meczu jak w finale w Paryżu lub z Serbem w AO nie ma w biografii Szkota i raczej nie będzie.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

La_Patik- pisze:...później jeszcze ta kontuzjowana stopa.
Komentatorzy anglojęzyczni mówili, że to pęknięty pęcherz.
Jurek Kiler pisze:El Diablo - sportowo to raz, styl nieporównywalny do Szkockiego przebijania, jednak po zakończeniu kariery liczba tytułów tylko ma znaczenie, a tutaj jest na remis. Za Stanem przede wszystkim przemawia fakt, że wygrał 3 z 4 wielkoszlemowych imprez.
Przecież wiem... ale póki pamiętamy to warto to podkreślić. Na papierze podobnie, a w życiu i pamięci jednak zupełnie inne dokonania.

Nawiasem, dobrze, że nie było 5 setów bo Vekic wyglądała jakby miało ją pogotowie zbierać.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: RE: Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Tenisówka pisze:
Jurek Kiler pisze:El Diablo - sportowo to raz, styl nieporównywalny do Szkockiego przebijania, jednak po zakończeniu kariery liczba tytułów tylko ma znaczenie, a tutaj jest na remis. Za Stanem przede wszystkim przemawia fakt, że wygrał 3 z 4 wielkoszlemowych imprez.
Stasiek pokonał raz Nadala i 2 razy Serba. A Murek ostatnio "tylko" Raonica.
Ma 100 % skuteczność w finałach - nie musiał się pół życia oswajać z finałami.
No i takiego meczu jak w finale w Paryżu lub z Serbem w AO nie ma w biografii Szkota i raczej nie będzie.
Pewnie, że nie, różnica jest ogromna. W 2012 w US Open wygrał po absurdalnym meczu gdzie obaj grali przy silnym wietrze i obaj sobie z tym nie radzili, grali słabo. Następnie pokonał Novaka na Wimbledonie kiedy Serb nie wytrzymał fizycznie po półfinale z Del Potro, zatem w dużej mierze robotę za niego zrobił rywal. No a teraz w finale Raonic więc nie ma porównania.

To czego dokonał Wawrinka to po prostu coś niespotykanego, styl w każdym z wielkoszlemowych triumfów niesamowity, a jego bekhend po linii to ósmy cud świata. Szkoda jedynie, że ten gościu dorósł do takich rzeczy po 30-tce, a nie z pięć lat wcześniej.
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2016, 02:56 przez Jurek Kiler, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: RE: Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Jurek Kiler pisze:Pewnie, że nie, różnica jest ogromna. W 2012 w US Open wygrał po absurdalnym meczu gdzie obaj grali przy silnym wietrze i obaj sobie z tym nie radzili, grali słabo. Następnie pokonał Novaka na Wimbledonie kiedy Serb nie wytrzymał fizycznie po półfinale z Del Potro, zatem w dużej mierze robotę za niego zrobił rywal. No a teraz w finale Raonic więc nie ma porównania.
Ano właśnie... te wygrane WS Szwajcara to pokaz wyśmienitej gry w finałach, przy czym RG pozostaje w mojej ocenie meczem życia Wawrinki.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

No w finale RG przede wszystkim grał z niesamowicie przygotowanym Djokovicem. Dzisiaj obaj byli dalecy od ideału, ale wymian wyjąwszy z RG nie brakowało, po prostu popełniali dużo prostych błędów, których w Paryżu nie było. Mimo wszystko było co oglądać, pojedynek Murka z Nishikorim może się chować.

To jak, Novak przebije Federera albo chociaż wyrówna jego 17 szlemów czy nie?
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Moim zdaniem nie dogoni Rogera. Do 30-ki ma dwa Szlemy po drodze .
Ciekawe czy coś się dowiemy w sprawie zdrowia Serba. Czy coś wymaga naprawy czy też to już go lata gonią powolutku.
Dobranoc.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2016 (Wielki Szlem)

Tenisówka pisze:Ciekawe czy coś się dowiemy w sprawie zdrowia Serba. Czy coś wymaga naprawy czy też to już go lata gonią powolutku.
Śmiem twierdzić, że bardziej styl gry jaki przyjął, a który dał mu tyle triumfów.
Tenisówka pisze:Moim zdaniem nie dogoni Rogera. Do 30-ki ma dwa Szlemy po drodze .
Brakuje mu 5?
To są 3 sezony na tym samym poziomie co teraz...
Za dużo zmiennych żeby przewidywać bo jego gra to jedno ale pytanie czy ktoś wypłynie bo na razie mamy teatr starszych Panów.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”