Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

1. W tenisie obowiązują przepisy. Takie same dla nerwowych, spokojnych, dużych, małych, silnych, przemęczonych.. 120 sekund trwa przerwa pomiędzy setami. 2 minuty - nie 15.
2. Przekroczenie przepisów przez jednego - powoduje dekoncentrację u drugiego i wypaczenie wyniku meczu. (Każdy kto sam kiedykolwiek grał o stawkę, nawet amatorsko - wie co to znaczy).
3. Nishikori zachował się niesportowo. Nie ma znaczenie co tam robił - płakał, rzygał, jadł, pił walerianę, modlił się - powinien wyjść po obowiązującym czasie i podjąć grę.

Za to nie wiem co powinien zrobić sędzia.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

Majorka pisze:1. W tenisie obowiązują przepisy. Takie same dla nerwowych, spokojnych, dużych, małych, silnych, przemęczonych.. 120 sekund trwa przerwa pomiędzy setami. 2 minuty - nie 15.
2. Przekroczenie przepisów przez jednego - powoduje dekoncentrację u drugiego i wypaczenie wyniku meczu. (Każdy kto sam kiedykolwiek grał o stawkę, nawet amatorsko - wie co to znaczy).
3. Nishikori zachował się niesportowo. Nie ma znaczenie co tam robił - płakał, rzygał, jadł, pił walerianę, modlił się - powinien wyjść po obowiązującym czasie i podjąć grę.

Za to nie wiem co powinien zrobić sędzia.
Czy aby nie za stanowczo biorąc pod uwagę, że przeciwnikiem był Nadal słynący z naruszania przepisów dot. czasu pomiędzy punktami?

Przeczytałem przepisy ATP (podkreślam gdyż nie wiem jakie miały zastosowanie na IO) dot. przerwy toaletowej i nie ma tam nic dotyczącego czasu jej trwania.
Owszem, te 120 sekund obowiązuje ALE tylko kiedy zawodnik wykorzysta już wcześniej przysługującą mu przerwę toaletową. Dokładniej - w meczu do 2 wygranych ma 1 przerwę toaletową, w meczu do 3 wygranych ma do dyspozycji 2 takie przerwy.

Przypomnę również iż Nadal ma podobne zagranie w swoim repertuarze - ktoś mnie kiedyś prostował, że to było w meczu z Murrayem, mnie się zdawało, że w meczu z Del Potro, niezależnie jednak od tego, który to był zawodnik sytuacja była zbliżona. Rafa dostawał baty, nagle zaczął ledwo chodzić etc., zszedł z kortu wykorzystując przerwę medyczną, a wracając na kort już sprinty uprawiał zygzakiem. Wybił przeciwnika z rytmu...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

El Diablo pisze: Czy aby nie za stanowczo biorąc pod uwagę, że przeciwnikiem był Nadal słynący z naruszania przepisów dot. czasu pomiędzy punktami?
Nie ma znaczenia kto był przeciwnikiem. Nadal za przekroczenia czasu dostaje upomnienia.
El Diablo pisze:..Rafa dostawał baty, nagle zaczął ledwo chodzić etc., zszedł z kortu wykorzystując przerwę medyczną, a wracając na kort już sprinty uprawiał zygzakiem. Wybił przeciwnika z rytmu...
No i co? To jest argument, który ma usprawiedliwiać Japończyka? Jego zniknięcie na prawie 15 minut?

I zapytam jeszcze raz - jak powinien zareagować sędzia? Bo to nie była minuta czy dwie... Wie ktoś?
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
ratmus
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2012, 17:15

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

Majorka pisze:
El Diablo pisze: Czy aby nie za stanowczo biorąc pod uwagę, że przeciwnikiem był Nadal słynący z naruszania przepisów dot. czasu pomiędzy punktami?
Nie ma znaczenia kto był przeciwnikiem. Nadal za przekroczenia czasu dostaje upomnienia.
W takim razie Rafa upomnienia powinien dostawać co wymianę, a nie raz czy dwa w meczu.
El Diablo pisze:..Rafa dostawał baty, nagle zaczął ledwo chodzić etc., zszedł z kortu wykorzystując przerwę medyczną, a wracając na kort już sprinty uprawiał zygzakiem. Wybił przeciwnika z rytmu...
Majorka pisze:No i co? To jest argument, który ma usprawiedliwiać Japończyka? Jego zniknięcie na prawie 15 minut.?

I zapytam jeszcze raz - jak powinien zareagować sędzia? Bo to nie była minuta czy dwie..Wie ktoś?
Nie ma limitu czasu na toaletę. Ma być "rozsądny". Jak sędzia uzna, że przerwa jest zbyt długa, to może dawać kary według narastającego systemu kar (upomnienie, zabranie punktu, gema itd.). Może w tym przypadku toaleta była dalej od stadionu, może miał zatwardzenie albo sędzia najzwyklej w świecie bał się dać karę. Wiesz potem mu jeszcze jakiś obrażony tenisista powie w twarz, że nie życzy sobie, by ten kiedykolwiek sędziował jego mecze i poskarży się do ATP. Brzmi znajomo?
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

Generalnie wiadomo, że Rafa jeśli chodzi przestrzeganie przepisów święty nie jest, ale właściwie jakie to ma znaczenie? Dyskusja dotyczy Japończyka, który odwalił moim zdaniem niezły numer, zrobiłby to Rafa to on byłby krytykowany.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

Emocje jak na grzybach. Kei mógł zrobić trik którym chciał sobie dać więcej czasu na ochłonięcie, a także wybić z rytmu Nadala. Mógł ale tego nie wiemy na pewno. Może zalało tron albo Kei musiał czekać w kolejce bo akurat kilka osób miało rozwolnienie na raz. Inna sprawa, że taki numer działa bardzo różnie na różnych graczy. Niektórych podwójnie mobilizuje, na przykład mnie. Nie zdarzyło mi się przegrać meczu o stawkę kiedy ktoś mnie zdenerwował, a bywało że do tego momentu sporo przegrywałem. Dawniej zdenerwowanie Rafy oznaczało pewne lanie i większość tego unikała. Teraz już ten rekin nie ma takich zębów.
Jurek Kiler pisze:Nie uważam się za klasowego zawodnika ATP i nie muszę wychodzić na kort. Nie zmienia to faktu, że po Keiu za wczorajszy numer z przerwą i sraczkę przy serwisie na mecz mając po drugiej stronie człapiącego Nadala będę jechał. To jest numer 7 na świecie i przez pryzmat tej lokaty oczekuje się od gracza czegoś innego, a nie takiej żenady.
Numer 7 który grał z numerem 5 (skoro jesteśmy przy numerkach). Do tego numer 5 który jak nikt z obecnie grających (a być może nawet w historii tej dyscypliny) znany jest z odwracania losów meczu. Widziałem dziesiątki meczów Nadala gdzie wracał w beznadziejnych sytuacjach, grając piach. Polecam poszukać w sieci, fajne spotkania z punktu widzenia zmian mentalnych zachodzących u zawodników w czasie meczu. No i na koniec zapraszam na kort pograć mecze o stawkę wtedy zobaczysz co to jest presja, jak działa, kiedy się uaktywnia i co powoduje.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

Majorka pisze:
El Diablo pisze: Czy aby nie za stanowczo biorąc pod uwagę, że przeciwnikiem był Nadal słynący z naruszania przepisów dot. czasu pomiędzy punktami?
Nie ma znaczenia kto był przeciwnikiem. Nadal za przekroczenia czasu dostaje upomnienia.
Nie zawsze i jako śledząca rozgrywki ATP/WTA wiesz, że sędziowie boją się egzekwować żeby nie narażać się gwiazdom. Nadal czy Szarapowa to dobre przykłady.
Majorka pisze:
El Diablo pisze:..Rafa dostawał baty, nagle zaczął ledwo chodzić etc., zszedł z kortu wykorzystując przerwę medyczną, a wracając na kort już sprinty uprawiał zygzakiem. Wybił przeciwnika z rytmu...
No i co? To jest argument, który ma usprawiedliwiać Japończyka? Jego zniknięcie na prawie 15 minut?

I zapytam jeszcze raz - jak powinien zareagować sędzia? Bo to nie była minuta czy dwie..Wie ktoś?
Usprawiedliwiać? Nie. Wskazałem jedynie, że wybicie z rytmu jest zabiegiem stosowanym nie tylko przez Japończyka.
Co do dalszej części to podałaś konkretny czas, który sprawdziłem pod kątem przepisów ATP. Nawiasem mówiąc wujek Google podaje, że przerwa trwała 11 minut.

Jeśli chodzi o kwestię co, kto mógł to akurat sprawa otwarta...
Ponieważ przepisy nie określają górnej granicy czasu to jest to w gestii sędziego.
Nadal mógł poprosić o pojawienie się supervisora jeśli nie zgadzał się ze stanowiskiem sędziego i jemu zgłosić zastrzeżenia co do decyzji tego ostatniego.

Jeśli chodzi o sam przepis to pamiętam spotkanie gdzie przerwa też była długa, komentator mówił wtedy, w kontekście tamtego konkretnego obiektu, że toalety są spory kawałek dalej...
Rozwiązanie tej kwestii na przyszłość może być w przypadku powyższym kłopotliwa, a procedura w postaci mierzenia stoperem czasu po przekroczeniu progu łazienki trąci groteską.

Zarówno Nadal jak i Del Potro mają pecha, bo ich spotkanie było spokojnie na poziomie finału o złoto.
Niestety był to jeden z półfinałów i Nishikori dostał osłabionego Hiszpana, a Murray wolniejszego Delpo ze słabszym forehandem - przynajmniej ja tak to widzę porównując dyspozycję z meczów z Nadalem czy Djokovicem...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
ratmus
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2012, 17:15

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

Przez kilka lat nie mogłem wybaczyć DelPotro, jak ten z premedytacją opóźniał sprawdzanie śladów na USOPEN 2009 w finale z Federerem. Nie znosiłem typa, bo wiedziałem, że robił to celowo, gdy zobaczył jak to działa na Rogera. Po tych kilku latach, gdy emocje już trochę opadły :) patrzę na to trochę zupełnie inaczej. To była tylko i wyłącznie wina sędziego, a DelPotro to tylko wykorzystał.

Jak zawodnik idzie do toalety to razem z nim idzie jeden z sędziów liniowych, który ma pilnować co zawodnik robi. Na takim turnieju pewnie ma radio i kontaktuje się z sędzią głównym. Albo faktycznie ten czas był adekwatny, bo tak jak napisałem miał bardzo długą drogę do pokonania lub były jakieś inne okoliczności, których nie znamy albo zwyczajnie grał na czas i oszukał sędziego. Problem w tym, że sędzia musi podjąć bardzo trudną decyzję, za którą może potem zapłacić swoją karierą. Dlatego sędziowie postępują asekurancko i nie karają Nadala, Djokovica tak jak na to zasługują i nie ukarali Japończyka zwłaszcza, że akurat tu przepis nie określa dokładnego czasu "na toaletę".
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

Powtórrę, zawodnik, który prowadzi 5:2 ( i jest już któryś rok czołowym graczem świata) z podwójnym przełamaniem mając gigantyczną przewagę i rywala, który delikatnie mówiąc jest w kiepskim fizycznie stanie jest miękki i tyle, z czym tutaj dyskutować? Są psychicznie mocni i są słabi, słaby jest ponoć Federer, ale on mając średnio dysponowanego Rafę ogrywał 6:3, 6:0. Kei jest beznadziejny, fakt pójścia do klopa na ponad 10 minut po tej wtopie jedynie to potwierdza. Wspomniałeś o Nadalu, który potrafi wychodzić z niesamowitych opresji, no tak, zgadza się, gdyby to Nadal zaczął nagle znakomicie grał to bym nic nie napisał o słabym psychicznie Japończyku.

Kolejne wywody odnośnie zapraszania na kort mnie śmieszą. Wygląda na to, że na forum dyskutować powinni jedynie Ci co świetnie grają w tenisa i brali udział w turniejach i meczach o stawkę.
ratmus
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 18 sie 2012, 17:15

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

Takie mamy czasy, że 99% tenisistów nie wytrzymuje presji, gdy gra z ikonami tego sportu. Niestety...
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

kris pisze:
Jurek Kiler pisze:Co za durnowate gadanie, tak mógł mieć lepszą kondycję, bo nie spędził w przeciągu poprzednich 24 godzin 8 na korcie. Faktycznie się wyrównało, bo jeden głupieje gdy prowadzi 5:2, 5:2 w meczu o brązowy medal. Normalny klasowy zawodnik by po Nadalu się po prostu przejechał od początku do końca, Nishikori się do takich jak widać nie zalicza i jeszcze gdy rywal jest na fali wznoszącej to sobie bez słowa znika na prawie kwadrans. Mięczak i tyle.
To wyjdź ty twardzielu na kort bo mocny jesteś w stukaniu w klawiaturę.
Brawo, brawo... A co ma kort do tego?
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

Chyba przerwy Nadala - 30 sekundowe, nie wybijają z meczu tak jak przerwa 12-minutowa. Co tak bronicie tego Japończyka.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

Zależy co jak na kogo działa - ja bym już wolał, żeby rywal poszedł do kibla raz a dobrze, niż żeby co chwile grzebał sobie tu i ówdzie. ;)
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

TomPL pisze:Zależy co jak na kogo działa - ja bym już wolał, żeby rywal poszedł do kibla raz a dobrze, niż żeby co chwile grzebał sobie tu i ówdzie. ;)
Zapamiętam, będę grzebał gdzie się da :] .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

matek20 pisze:Chyba przerwy Nadala - 30 sekundowe, nie wybijają z meczu tak jak przerwa 12-minutowa. Co tak bronicie tego Japończyka.
Każdy pisze tak jak uważa. Mnie na ten przykład nie podoba się Djoko i jego klepanie piły przed serwem z dziesięć razy. :-)

A tak abstrahując od tenisa, to kobiety górą. Z siedmiu medali wywalczyły 5. Trochę wstyd i sromota. ;-)
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”