Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

Brawo chłopaki! Uratowaliście honor tenisa na Olimpiadzie! Piękny mecz. Połączenie Wielkiego Szlema z Pucharem Davisa (kibice!).
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

Wow. Del Potro wieczny szacun.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

Drewniany Juan to i drewniane nogi ...
No ale można wybaczyć, 3 godziny z Nadalem swoje zrobiły.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

Szlemy są cztery w ciągu roku i na koniec jeszcze jeden, olimpiada raz na cztery lata. Emocji było mnóstwo, zaangażowania zawodników nie mniej, poziom gry bez zarzutu, nie ma co jęczeć i biadolić.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

Nie był taki zły ten tenis na igrzyskach? :wink:
Dla mnie bohaterem nr 1 turnieju będzie Del Potro :::gd::: . Od pierwszej rundy :::gd::: - do finału.

Murek z podwójnym złotem w singlu zapisze się w historii.
Największym przegranym jest chyba Novak który zlekceważył Del Potro - patrząc na jego ostatnie mecze - trudno się dziwić że nie był gotowy na taką walkę w pierwszej rundzie.
No i trochę Rafa który walczył jak lew do końca, a skończył na najgorszym 4 miejscu.

Mam nadzieje,że Szkot na tyle dojrzał, żeby teraz rok nie odchorowywać sukcesu tylko w NY sięgnąć po tytuł.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

Tenisówka pisze:..No i trochę Rafa który walczył jak lew do końca, a skończył na najgorszym 4 miejscu.
Ale ze złotem w deblu. :wink: Występ Hiszpana dodał turniejowi bardzo wiele. Nie sądziłam - prawdę mówiąc myślałam, że poniesie flagę i taki to będzie występ. :wink:
To co pokazał wczoraj DelPotro - :::gd:::. Oby ten turniej był drugim początkiem wielkiej kariery.

Wspaniale było oglądać tak grających, tak walczących, tak zmotywowanych sportowców- walczących nie o punkty, nie o kasę -a o sportowe laury. Czapki z głów. :::gd:::
A mogli wybrać jakieś kasiaste 250tki. rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
ciacho
Bywalec
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 26 mar 2013, 23:27

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

Ale niektórzy tu są pocieszni. Nishikori z tytułem frajera roku, bo przegrał 2 seta prowadząc 2:5. A Del Potro bohater Igrzysk... serio??? Mówimy o tym samym del Potro, który decydującego seta przegrał z 5:3 na 5:7? Żałosne.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

ciacho pisze:Ale niektórzy tu są pocieszni. Nishikori z tytułem frajera roku, bo przegrał 2 seta prowadząc 2:5. A Del Potro bohater Igrzysk... serio??? Mówimy o tym samym del Potro, który decydującego seta przegrał z 5:3 na 5:7? Żałosne.
Moim zdaniem sam jesteś żałosny. Japończyk przestraszył się wygranej w meczu pocieszenia z gościem, który gra na 50% i ma go na łopatkach. Del Potro nie przestraszył się niczego, po prostu w końcówce okazał się minimalnie słabszy mając już prawie 4 godziny w nogach i 3 godziny z dnia wcześniej. Pomijam fakt, że Nishikori miał podwójne przełamanie, a Del Potro miał przewagę jednego. Dawno nie widziałem tak rzadkiego zawodnika jak Nishikori, pomyśleć, że dwa lata temu twierdziłem, że to przyszły numer jeden. Taki ktoś w czołówce to wstyd dla ATP, daleko mu nawet do Berdycha i nie ważne, że potrafi grać fajniej, lepiej dla oka. Jeden turniej jak widać wiosny nie czyni, brązowego medalu IO nie potrafi nawet normalnie zwyciężyć, po drugim secie jest tak osrany, że na 15 minut idzie do szatni nikomu tego nie zgłaszając...
Awatar użytkownika
advantage
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:41

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

Przed igrzyskami wielu mówiło, że to będzie bardzo słaby turniej olimpijski w tenisie, a okazało się że turniej był według mnie świetny, było kilka pięknych meczów, z cudownym finałem na koniec, który był lepszy niż finały w Australii, Rolandzie i Wimbledonie.
Okazało się, że prawdziwym tenisistom nie zawsze są potrzebne ogromne pieniądze czy punkty (które powinny jednak być), aby stworzyć wielkie i wyniszczające widowisko.
Do pełni szczęścia z mojego punktu widzenia brakowało Federera w formie z zeszłego roku.
Na koniec okazało się również, że brak takich tenisistów jak Berdych, Raonic czy Thiem wcale nie jest wielką stratą dla tenisa.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

A ja teraz chyba pierwszy raz w życiu tak bardzo ciesze się na US Open. :) I to wyłącznie w męskim wydaniu.

Może być bardzo ciekawie, Djokovic będzie chciał się odgryźć za ostatnie niepowodzenia, Murray standardowo, wrócili Nadal, Del Potro, zawsze groźny jest Wawrinka czy Nishikori. Szkoda tylko Rogera, no ale patrząc na poprzednie WSy w tym roku, USO ma szansę być tym najciekawszym.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

Del Potro, szkoda, że facet po takim kapitalnym występie będzie w dalszym ciągu w rankingu 140...naprawdę nieporozumienie.

Co będzie na USO, myślę, że wygra Djokovic i tyle, Nadal już go nie pokona, ciężko by DelPo powtórzył wyczyn z IO a Murray to jednak rzeźbiarz, którego regularnie ogrywa. Chciałbym jednak wygranej Szkota i by w końcu był numerem jeden, nawet jeśli nie w tym roku to może na jakiś czas w przyszłym. Będę mu kibicował w Cinnci.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2016, 13:53 przez Jurek Kiler, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

ciacho pisze:Ale niektórzy tu są pocieszni. Nishikori z tytułem frajera roku, bo przegrał 2 seta prowadząc 2:5. A Del Potro bohater Igrzysk... serio??? Mówimy o tym samym del Potro, który decydującego seta przegrał z 5:3 na 5:7? Żałosne.
Zastrzegam, że nie widziałem meczów o medale, gdyż byłem na weselu, ale moim zdaniem jest różnica między przegranym setem od 5/2 z ledwo stojącym na nogach rywalem, gdy powodem przegranej jest własny strach przed wygraną, a oddaniem przewagi z powodu bardzo dobrej gry rywala, gdy samemu jest się bardzo zmęczonym.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
kris
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 16 wrz 2012, 16:58

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

Gary pisze:
ciacho pisze:Ale niektórzy tu są pocieszni. Nishikori z tytułem frajera roku, bo przegrał 2 seta prowadząc 2:5. A Del Potro bohater Igrzysk... serio??? Mówimy o tym samym del Potro, który decydującego seta przegrał z 5:3 na 5:7? Żałosne.
Zastrzegam, że nie widziałem meczów o medale, gdyż byłem na weselu, ale moim zdaniem jest różnica między przegranym setem od 5/2 z ledwo stojącym na nogach rywalem, gdy powodem przegranej jest własny strach przed wygraną, a oddaniem przewagi z powodu bardzo dobrej gry rywala, gdy samemu jest się bardzo zmęczonym.
A Japończyk to robot? Nie mógł być zmęczony? Zwłaszcza, że jest drobny i zawsze w finałach czy półfinałach miał problem z kondycją.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

kris pisze: A Japończyk to robot? Nie mógł być zmęczony? Zwłaszcza, że jest drobny i zawsze w finałach czy półfinałach miał problem z kondycją.
Pewnie, że był... Dlatego odpoczął "se" kwadransik w kibelku (:]
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
kris
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 16 wrz 2012, 16:58

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

Gary pisze:
ciacho pisze:Ale niektórzy tu są pocieszni. Nishikori z tytułem frajera roku, bo przegrał 2 seta prowadząc 2:5. A Del Potro bohater Igrzysk... serio??? Mówimy o tym samym del Potro, który decydującego seta przegrał z 5:3 na 5:7? Żałosne.
Zastrzegam, że nie widziałem meczów o medale, gdyż byłem na weselu, ale moim zdaniem jest różnica między przegranym setem od 5/2 z ledwo stojącym na nogach rywalem, gdy powodem przegranej jest własny strach przed wygraną, a oddaniem przewagi z powodu bardzo dobrej gry rywala, gdy samemu jest się bardzo zmęczonym.
hohvar pisze:
kris pisze: A Japończyk to robot? Nie mógł być zmęczony? Zwłaszcza, że jest drobny i zawsze w finałach czy półfinałach miał problem z kondycją.
Pewnie, że był... Dlatego odpoczął "se" kwadransik w kibelku (:]
A Nadal w tym czasie nie odpoczywał?
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

kris pisze:
Gary pisze:
ciacho pisze:Ale niektórzy tu są pocieszni. Nishikori z tytułem frajera roku, bo przegrał 2 seta prowadząc 2:5. A Del Potro bohater Igrzysk... serio??? Mówimy o tym samym del Potro, który decydującego seta przegrał z 5:3 na 5:7? Żałosne.
Zastrzegam, że nie widziałem meczów o medale, gdyż byłem na weselu, ale moim zdaniem jest różnica między przegranym setem od 5/2 z ledwo stojącym na nogach rywalem, gdy powodem przegranej jest własny strach przed wygraną, a oddaniem przewagi z powodu bardzo dobrej gry rywala, gdy samemu jest się bardzo zmęczonym.
A Japończyk to robot? Nie mógł być zmęczony? Zwłaszcza, że jest drobny i zawsze w finałach czy półfinałach miał problem z kondycją.
Przepraszam bardzo, ale czym Japończyk miał być zmęczony? Grał cały turniej na jednym froncie, a poza meczem z Monfilsem grał same 2-setówki. Przypomnę, że Nishikori to zawodnik, który dwa lata temu po 2-óch 5-setówkach potrafił pokonać Djokovica w półfinale US Open. Kondycyjnie on słaby nie jest, na pewno jest kruchy, ale wczoraj nie miał problemów zdrowotnych, natomiast, że mentalnie jest rzadki jak dziewczynka już nie raz pokazał. Zresztą wystarczyło obejrzeć mecz, spojrzeć w jego oczy by zobaczyć, że przed szansą na wygraną zrobił się sztywny jak agrafka, tutaj nie było żadnych problemów fizycznych, w przeciwieństwie do Nadala co było od pierwszych gemów widoczne gołym okiem.
Awatar użytkownika
kris
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 16 wrz 2012, 16:58

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

Jurek Kiler pisze:
kris pisze:
Gary pisze:
ciacho pisze:Ale niektórzy tu są pocieszni. Nishikori z tytułem frajera roku, bo przegrał 2 seta prowadząc 2:5. A Del Potro bohater Igrzysk... serio??? Mówimy o tym samym del Potro, który decydującego seta przegrał z 5:3 na 5:7? Żałosne.
Zastrzegam, że nie widziałem meczów o medale, gdyż byłem na weselu, ale moim zdaniem jest różnica między przegranym setem od 5/2 z ledwo stojącym na nogach rywalem, gdy powodem przegranej jest własny strach przed wygraną, a oddaniem przewagi z powodu bardzo dobrej gry rywala, gdy samemu jest się bardzo zmęczonym.
A Japończyk to robot? Nie mógł być zmęczony? Zwłaszcza, że jest drobny i zawsze w finałach czy półfinałach miał problem z kondycją.
Przepraszam bardzo, ale czym Japończyk miał być zmęczony? Grał cały turniej na jednym froncie, a poza meczem z Monfilsem grał same 2-setówki. Przypomnę, że Nishikori to zawodnik, który dwa lata temu po 2-óch 5-setówkach potrafił pokonać Djokovica w półfinale US Open. Kondycyjnie on słaby nie jest, na pewno jest kruchy, ale wczoraj nie miał problemów zdrowotnych, natomiast, że mentalnie jest rzadki jak dziewczynka już nie raz pokazał. Zresztą wystarczyło obejrzeć mecz, spojrzeć w jego oczy by zobaczyć, że przed szansą na wygraną zrobił się sztywny jak agrafka, tutaj nie było żadnych problemów fizycznych, w przeciwieństwie do Nadala co było od pierwszych gemów widoczne gołym okiem.
To są IO i presją jest ogromna , nie tacy faworyci spalają się psychicznie. Nasz faworyt na 800 m Kszczot też odpadł w eliminacjach i mówił że przybiegł nie zmęczony a nogi nie chciały pracować. Ale ty wiesz lepiej, najłatwiej obrażać zawodnika. Skoro Nishikori ma taką słabą psychikę a Nadal tak świetną to siły były wyrównane, jeden miał kondycję a drugi psychikę.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

Co za durnowate gadanie, tak mógł mieć lepszą kondycję, bo nie spędził w przeciągu poprzednich 24 godzin 8 na korcie. Faktycznie się wyrównało, bo jeden głupieje gdy prowadzi 5:2, 5:2 w meczu o brązowy medal. Normalny klasowy zawodnik by po Nadalu się po prostu przejechał od początku do końca, Nishikori się do takich jak widać nie zalicza i jeszcze gdy rywal jest na fali wznoszącej to sobie bez słowa znika na prawie kwadrans. Mięczak i tyle.
Awatar użytkownika
kris
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 16 wrz 2012, 16:58

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

Jurek Kiler pisze:Co za durnowate gadanie, tak mógł mieć lepszą kondycję, bo nie spędził w przeciągu poprzednich 24 godzin 8 na korcie. Faktycznie się wyrównało, bo jeden głupieje gdy prowadzi 5:2, 5:2 w meczu o brązowy medal. Normalny klasowy zawodnik by po Nadalu się po prostu przejechał od początku do końca, Nishikori się do takich jak widać nie zalicza i jeszcze gdy rywal jest na fali wznoszącej to sobie bez słowa znika na prawie kwadrans. Mięczak i tyle.
To wyjdź ty twardzielu na kort bo mocny jesteś w stukaniu w klawiaturę.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: RIO 2016 Letnie Igrzyska Olimpijskie

Nie uważam się za klasowego zawodnika ATP i nie muszę wychodzić na kort. Nie zmienia to faktu, że po Keiu za wczorajszy numer z przerwą i sraczkę przy serwisie na mecz mając po drugiej stronie człapiącego Nadala będę jechał. To jest numer 7 na świecie i przez pryzmat tej lokaty oczekuje się od gracza czegoś innego, a nie takiej żenady.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”