Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

ATP 1000: Toronto 2016

Rogers Cup
Obrazek

25.07.2014-31.07.2016
Kategoria: ATP World Tour Masters 1000
Pula nagród: 4 089 740 USD
Strona główna turnieju: Klik!
Nawierzchnia: hard
Lokalizacja: Toronto, Kanada
Drabinka: Niedostępna
Finał 2015:
Andy Murray [2] vs Novak Djokovic [1] 6:4, 4:6, 6:3
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Toronto 2016

Pamiętam ten zeszłoroczny finał, naprawdę na wysokim poziomie, jak mało który w ich wykonaniu w ostatnich latach.

Ciekawe ilu zawodników zdecyduje się opuścić ten turniej ze względu na IO (które pasują do tenisa jak piąte koło u wozu) albo zrezygnuje ze starty w Cincinnati. Jakośnie widzę takiego Federera dającego z siebie maksa w trzech kolejnych startach. Trudno oczekiwać by nie wystąpił jednak w Cinci gdzie czuje się jak ryba w wodzie. Możliwe zatem, że ponownie zostanie pokrzywdzona Kanada.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP 1000: Toronto 2016

Roger dziś się wycofał z Toronto, Andy też wczoraj podziękował.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 1000: Toronto 2016

Tenisówka pisze:Roger dziś się wycofał z Toronto, Andy też wczoraj podziękował.
I dobrze. Bez czołówki będzie ciekawiej. Swoją szansę dostanie Thiem, Goffin albo Kyrgios.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2016, 21:47 przez niespotykany, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kis12
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 472
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Toronto 2016

Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP 1000: Toronto 2016

kis12 pisze:http://www.rogerscup.com/federer-nadal- ... onal-bank/

No i Nadal ,też się wycofał.
To było do przewidzenia całkiem w przypadku Rafała. Ciekawe co będzie z Rio.
Dla mnie lepiej - w Krakowie ŚDM więc tydzień w górach , a tam szkoda mi czasu na oglądanie :? .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Toronto 2016

Tenisówka pisze:Roger dziś się wycofał z Toronto, Andy też wczoraj podziękował.
Jakbym zgadł. :)
Awatar użytkownika
Czarek.
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 7 lis 2013, 12:21
Lokalizacja: Gdańsk.

Re: ATP 1000: Toronto 2016

Ale Djokovic zagra, czy też zrezygnował?
Długich dni i przyjemnych nocy.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Toronto 2016

Tak swoją drogą to bez sensu, że za IO nie ma punktów do rankingu, od razu wartość tej imprezy by urosła a przypomnę, że cztery lata temu za wygraną było 750 punktów, a więc spora rekompensata za rezygnacje np. Mastersa w Toronto. Nie oszukujmy się, startują w IO kosztem mastersa z patriotycznego obowiązku i poprawności, a nie dlatego, bo ranga tego turnieju jest wieksza.

Coż, szkoda, że Kanadyjski masters został tak potraktowany, Novak może wystąpi, ale nie zdziwie się jeśli kosztem turnieju w Cincinnati. Myślę, że w jego wypadku byłaby to mądra decyzja, bo w Kanadzie się jednak lepiej czuje i gra niż w Cinci. No chyba, że chęć skompletowania wszystkich mastersów zwycięży i jednak spróbuje również w Cincinnati.
Awatar użytkownika
kszymon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:24

Re: ATP 1000: Toronto 2016

Ja myślę jednak że dla Rogera nie jest to patriotyczny obowiązek, bo zawsze można wytłumaczyć się zdrowiem itd. ale raczej chęć zwycięstwa. Jakby nie patrzeć to brakuje mu tego złota. Czy tak bardzo są mu potrzebne pkt do rankingu w tym momencie ? Wątpię, myślę, że jego motywacją jest bardziej zdobycie to czego nie zdobył, niż to co jest obiektywnie najbardziej pożądane przez innych zawodników.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Toronto 2016

Nie no przypadek Rogera jest troszkę inny, on ma wszystko, a z udziału w Kanadyjskim Mastersie zrezygnował po raz czwarty na przestrzeni pięciu lat. Nie zmienia to faktu, że punkty do rankingu są dosyć istotne i kosztem Igrzysk zawodnicy z nich rezygnują. Na Igrzyskach również powinna być możliwość zdobycia punktów, nawet i 1000 właśnie, żeby zwyczajnie startując na IO nie tracił. Tenisa jest po prostu za dużo, więc siłą rzeczy zawodnicy muszą z czegoś rezygnować, a trudno by nie startowali na Igrzyskach, bo wybrali Masters w którym mogą startować sezon w sezon. Choć jak widać przypadków rezygnacji z IO trochę jednak jest, np. John Isner jasno dał do zrozumienia, że są dla niego ważniejsze imprezy, zwłaszcza ta w rodzimym mieście Atlanta rozgrywana w tym samym czasie co IO.

Ja co prawda jestem za tym, by impreza, która jest rozgrywana raz na cztery lata była najważniejsza, dla mnie to logiczne. Jednak czy to w piłce nożnej czy tenisie to po prostu nierealne. Nawet nie jestem wstanie ocenić wartości IO w tenisie, nie wiem na równi z czym postawić ten turniej. Nie mam wątpliwości, że Federer mając do wyboru złoty medal czy kolejny Wielki Szlem to bez chwili zawahania wybrałby to drugie mimo, że ma takich tytułów na koncie aż 17, zdecydowanie najwięcej w historii.

PS. Djokovic potwierdził swój start w Toronto, obstawiam, że nie zobaczymy go w Cinci, chyba, że na IO prędko polegnie... Murray natomiast trochę pewnie wkurzony, że musiał wybierać, broni w Kanadzie 1000 punktów a coś wspominał, że chciałby być numerem jeden, szans co prawda wielkich nie miał, ale teraz to już tym bardziej nie.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP 1000: Toronto 2016

No tak, moi tenisowi znajomi są przekonani, że Igrzyska Olimpijskie są najważniejszą imprezą w sezonie, gdy one się odbywają. :) Można tłumaczyć, przekonywać, argumentować, a oni dalej swoje. Tenis i piłka nożna to dyscypliny, gdzie medal IO zawsze będzie stał gdzieś z boku. Ja traktuję ten olimpijski turniej "rankingowo" w następującej hierarchi - turniej wielkoszlemowy > World Tour Finals/ WTA Championship > ATP Masters 1000/Premier Mandatory > Premier 5 (dla WTA) > Igrzyska Olimpijskie > turnieje rangi 500 > turnieje rangi 250.
Kiedyś w wywiadzie czytałem, że Dementjeva bez wahania wymieniłaby złoty medal IO za choć jeden tytuł wielkoszlemowy. Henin myślę także wolałaby mieć Karierowego, niż być bez niego ze złotym medalem.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Toronto 2016

W takim razie to "tylko" znajomi, bez "tenisowi". :) Generalnie jeśli chodzi o zestawienie chodzi to mam podobne podejście, choć w przypadku takiego Federera wiadomo, że wolałbym jako fan złoty medal i niż kolejny turniej rangi Masters 1000, choć już gdybym miał do wyboru World Tour Finals to pojawiłby się problem. :)
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: ATP 1000: Toronto 2016

Każdy z nas jakby był zawodowym tenisistą na pewno wolałby wygrać turniej Wielkiego Szlema niż złoto IO, ale już poświęcenie turnieju 1000 dla ewentualnego sukcesu na Olimpiadzie, to już inna bajka. Zgadzam się z tym, że głupotą było pozbawienie punktów ATP za start w IO. W takiej sytuacji IO mają sens dla kogoś, kto ma REALNĄ szansę na medal, zwłaszcza złoty, czyli dla zaledwie kilku z pierwszej 5-6 rankingu. Po co start na IO np. wspomnianemu wcześniej Isnerowi, czy nawet Berdychowi?
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Toronto 2016

Oczywiście, chciałem nawet o tym wspomnieć, że brak punktów powoduje, że tenisiści, którzy szans na medal nie mają nie mają również żadnej potrzeby startu, wolą poświęcić IO i zagrać w innej imprezie gdzie może uda się coś osiągnąć, wygrać nawet turniej, zdobyć sporą liczbę punktów jak i również dolarów. Oczywiście można argumentować, że wielu sportowców z innych dyscyplin są w podobnym położeniu co Berdych i Isner, ale ci inni nie rezygnują za sprawą IO z innych startów i generalnie nie mają po prostu nic lepszego do roboty. Myślę jednak, że tenisiści nawet ci najlepsi mogą być troszkę wkurzeni, że jadą na turniej poświęcając inne gdzie nawet nie ma do zdobycia punktów rankingowych. Można złośliwie napisać, że ilość punktów do zdobycia w turnieju świadczy o jego randze, sami i tak traktujemy IO z przymrużeniem oka, a fakt, że do zdobycia jest ich zero jedynie nasze podejście do nich może pogłębiać.
Awatar użytkownika
kis12
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 472
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Toronto 2016

Tsonga podobno się wycofał..
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: ATP 1000: Toronto 2016

kis12 pisze:Tsonga podobno się wycofał..
Z Toronto, czy z IO?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
kis12
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 472
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Toronto 2016

Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Toronto 2016

Kurde, ale biedny ten masters w tym sezonie, normalnie tragedia. W sumie szkoda, bo nie ukrywam moje zainteresowanie nim mocno zmalało.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: ATP 1000: Toronto 2016

Jurek Kiler pisze:W takim razie to "tylko" znajomi, bez "tenisowi". :) Generalnie jeśli chodzi o zestawienie chodzi to mam podobne podejście, choć w przypadku takiego Federera wiadomo, że wolałbym jako fan złoty medal i niż kolejny turniej rangi Masters 1000, choć już gdybym miał do wyboru World Tour Finals to pojawiłby się problem. :)

Często mi poprawiają humor, gdy wymieniają turnieje wielkoszlemowe w sezonie i podają turniej w Miami. rotfl
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”