Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Eugenie Bouchard

Poważnie nikt tutaj jeszcze tematu o niej nie założył?
Tenisistka mająca szansę nie tylko dorównać osiągnięciom Marii Sharapovej (nie mówię tutaj akurat o sportowych, ale marketingowych), ale nawet je przebić. Imponujący sezon 2014. (dwa półfinały turnieju wielkoszlemowego i jeden finał)
Od Singapuru z tego samego sezonu gra piach, jej wybitne losing streaki, cudowny sezon 2015 - 12-17 w bilansie meczy wygranych do przegranych. Przegrywanie spotkania jak wczoraj z jakąś nonejmką z drugiej setki 6:2 6:0. Ona i Dimitrov genialnie się uzupełniają. rotfl

// dobra, jednak znalazłem, wyszukiwarka potrafi płatać figla, można skasować. ;)
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Eugenie Bouchard

Nie wiem skąd myśl, że Buchard może przegonić Szarapową. Szarapowa jednak zaczęła z przytupem i wygrała Wimbledon w wieku lat 17-tu - Gienia może za nią torbę nosić , marketingowo też raczej nie grozi jej sukces na miarę Maszy - sam "związek" z przechodnim bawidamkiem WTA nie wystarczy raczej. :wink: - mimo szczerych chęci różnych sponsorów i samego WTA.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Eugenie Bouchard

Jeśli założyć hipotezę że: nieważne jak, byle mówili to rzeczywiście ma szansę na to żeby o niej było głośno. Niespecjalnie rozgarnięta dziewucha, o żadnej szczególnej urodzie, za to bijąca ilością gaf i kontrowersyjnych zachowań sporą część damskiego touru do kupy.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Eugenie Bouchard

Zwłaszcza, że Maszeńka ma karierowego Wielkiego Szlema, srebry medal olimpijski i była jedynką. To już prędzej Muguruza. Była w finale Wimbla i wygrała RG.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Eugenie Bouchard

Wg mnie gwiazdka Bouchard zgasła szybciej niż się pojawiła, zachłysnęła się w tym 2014 i tak samo zachłysnęli się nią liczni sponsorzy co dało jej tytuł najbardziej perspektywicznej tenisistki czy coś takiego. Wg mnie sportowe i obyczajowe nieporozumienie z wyskokiem typu Cilic (no Cilic ma przynajmniej WS). Poza tym to co tu dużo pisać, zgadzam się z PitSem.
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Eugenie Bouchard

O kobiecym tenisie od dawna panuje opinia, że wystarczy parę wyników, ładna buzia i $$$ będzie płynąć strumieniami...
Babolat wypuścił budżetową linię dla Radwańskiej nie dawno, pomijając czy się sprzedają czy nie, Bouchard o nieporównywalnych wynikach z Polką od dawna ma "swoje" rakiety w Kanadzie.

Przypominam, że jedną z nielicznych z dożywotnim kontraktem ciuszkowym jest z kolei Ivanovic, tutaj można podyskutować o wynikach ale od lat niczego nie pokazała. Jest wieszakiem na ciuchy i tyle.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Eugenie Bouchard

Przecież nie od dziś wiadomo, że wyniki niekoniecznie są adekwatne do wartości marketingowej sportowca. I właśnie najwięcej takich przykładów można znaleźć w żeńskim tenisie. Co z tego, że Genie nie ma żadnego wygranego turnieju wielkoszlemowego i nie była liderką? Popatrzmy na ranking najlepiej zarabiających tenisistek 2015 roku. Na szóstym miejscu na świecie jest Wozniacki, na ósmym Ivanovic. Raczej spektakularnych wyników to one nie odnosiły. Masza niby miała ważne zwycięstwa, ale nie dość, że miała dłuższą przerwę, to jeszcze nie zdobyła żadnego tytułu wielkoszlemowego. Lepsze osiągnięcia już miała Radwańska czy Muguruza. A mimo to Rosjanka jest na drugim miejscu. Genie zaś mamy na dziesiątym miejscu, choć sezon miała tragiczny. Gdyby Genie pokazywała się częściej na korcie i nie wywoływała skandali, jak "hendszejk" przy meczu Fedcupowym oraz wstrząs mózgu na USO po przewróceniu się i uderzeniu w szafkę, to by była dużo wyżej.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Eugenie Bouchard

El Diablo pisze:Przypominam, że jedną z nielicznych z dożywotnim kontraktem ciuszkowym jest z kolei Ivanovic, tutaj można podyskutować o wynikach ale od lat niczego nie pokazała. Jest wieszakiem na ciuchy i tyle.
Przed rokiem zrobiła półfinał RG. Tak na poważnie to wyniki jej w wieku 20-21 lat wskazywały, że osiągnie znacznie więcej. Ana niby jest w czołówce, ale to tak samo jak Wozniacki, więc nie wiadomo za co, generalnie w stawce się nie liczy. Jest jednak coś, co jest atutem Serbki, a czego inne ładne nie mają, przede wszystkim jej wyniki nie były dziełem przypadku, nie była jakąś przypadkową triumfatorką RG czy liderką rankingu (jak Wozniacki), po drugie nie robi wrażenia słodkiej idiotki (kiedy widziałem jak Wozniacki wypycha sobie cycki w trakcie gry to czułem po prostu żenadę). No i przede wszystkim Ivanovic jeśli o zachowanie chodzi nie można chyba niczego zarzucić, robi wrażenie niezwykle fajnej i kumatej dziewczyny, a że przy tym ślicznej i z osiągnięciami...w każdym razie moim zdaniem ona sobie zasłużyła by móc zbierać miliony za bycie jedynie "wieszakiem". ;)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Eugenie Bouchard

SABR pisze:Masza niby miała ważne zwycięstwa, ale nie dość, że miała dłuższą przerwę, to jeszcze nie zdobyła żadnego tytułu wielkoszlemowego. Lepsze osiągnięcia już miała Radwańska czy Muguruza. A mimo to Rosjanka jest na drugim miejscu.
Pieniądze z kontraktów mają różną siłę korelacji z wynikami. Szarapowa ma tych kontraktów od groma i nie musi mieć mistrzowskich wyników.
SABR pisze:Przecież nie od dziś wiadomo, że wyniki niekoniecznie są adekwatne do wartości marketingowej sportowca. I właśnie najwięcej takich przykładów można znaleźć w żeńskim tenisie. Co z tego, że Genie nie ma żadnego wygranego turnieju wielkoszlemowego i nie była liderką? Popatrzmy na ranking najlepiej zarabiających tenisistek 2015 roku. Na szóstym miejscu na świecie jest Wozniacki, na ósmym Ivanovic. Raczej spektakularnych wyników to one nie odnosiły.
Ivanovic wygrała Roland Garros i po tym podpisała dożywotni kontrakt z Adidasem. Wozniacki osiągnęła 2 finały US Open i też sporo kontraktów w jej lepszym okresie podpisała. Kontrakty mają to do siebie, że można z nich żyć nie mając wielkich wyników, przykłady wyżej, i tracić na nich kiedy się wygrywa (Federer).
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Eugenie Bouchard

Tenis męski ma grać, a damski wyglądać, ot cała filozofia. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Eugenie Bouchard

Jurek Kiler pisze:Przed rokiem zrobiła półfinał RG. Tak na poważnie to wyniki jej w wieku 20-21 lat wskazywały, że osiągnie znacznie więcej. Ana niby jest w czołówce, ale to tak samo jak Wozniacki, więc nie wiadomo za co, generalnie w stawce się nie liczy. Jest jednak coś co jest atutem Serbki a czego inne ładne nie mają, przede wszystkim jej wyniki nie były dziełem przypadku, nie była jakąś przypadkową triumfatorką RG czy liderką rankingu (jak Wozniacki), po drugie nie robi wrażenia słodkiej idiotki (kiedy widziałem jak Wozniacki wypycha sobie cycki w trakcie gry to czułem po prostu żenadę). No i przede wszystkim Ivanovic jeśli o zachowachnie chodzi nie można chyba niczego zarzucić, robi wrażenie niezwykle fajnej i kumatej dziewczyny, a że przy tym ślicznej i z osiągnięciami...w każdym razie moim zdaniem ona sobie zasłużyła by móc zbierać miliony za bycie jedynie "wieszakiem". ;)
Ana miała seryjnie wygrywać turnieje wielkoszlemowe. Po 2008 roku nastąpiło totalnie załamanie formy. Niby tłumaczyła się kontuzjami, ale myślę, że dużą rolę grała tutaj presja nałożona na nią po wygraniu French Open. Szkoda. Ale zgodzę się, że jej zwycięstwo nie było przypadkowe. Wszak była w trzech finałach wielkoszlemowych. Niby w 2014 roku zaczęła częściej pojawiać się w dalszych etapach turniejów. Szkoda,że nie udało się jej tego podtrzymać. Najlepszy moim zdaniem forhend w obecnym tourze. Gdyby jeszcze udało się jej podrzut piłki skorygować... Wozniacki to najbardziej przereklamowana liderka rankingu. Była bodajże 70 tygodni jedynką, zaś Venus około 10, a ma siedem tytułów wielkoszlemowych. To tylko pokazuje sytuację tenisa żeńskiego w 2010/2012. :)

El Diablo pisze:Ivanovic wygrała Roland Garros i po tym podpisała dożywotni kontrakt z Adidasem. Wozniacki osiągnęła 2 finały US Open i też sporo kontraktów w jej lepszym okresie podpisała. Kontrakty mają to do siebie, że można z nich żyć nie mając wielkich wyników, przykłady wyżej, i tracić na nich kiedy się wygrywa (Federer).
Zastanawia mnie to, dlaczego z Karoliną kontraktu nie zerwą, skoro jej wyniki są jednym słowem tragiczne? Są w czołówce inne zawodniczki, które mogą ją godnie zastąpić.

Vivid pisze:Tenis męski ma grać, a damski wyglądać, ot cała filozofia. ;)
Męski tenis ma tylko grać, a nie wyglądać? Czyli poziom WTA jest wyższy? rotfl
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Eugenie Bouchard

SABR pisze:
El Diablo pisze:Ivanovic wygrała Roland Garros i po tym podpisała dożywotni kontrakt z Adidasem. Wozniacki osiągnęła 2 finały US Open i też sporo kontraktów w jej lepszym okresie podpisała. Kontrakty mają to do siebie, że można z nich żyć nie mając wielkich wyników, przykłady wyżej, i tracić na nich kiedy się wygrywa (Federer).
Zastanawia mnie to, dlaczego z Karoliną kontraktu nie zerwą, skoro jej wyniki są jednym słowem tragiczne? Są w czołówce inne zawodniczki, które mogą ją godnie zastąpić.

Skąd wiesz jak są skonstruowane ich kontrakty? Wiesz jakie są kryteria wywiązywania się z umowy każdej ze stron?
Odnośnie drugiej kwestii... ponownie, zawodniczki z czołówki z reguły mają kontrakty, a ich zerwanie to kary umowne, które pewnie musiałby pokryć nowy sponsor. Roszady z reguły odbywają się w okienkach pomiędzy kontraktami. Kończy się jeden, zaczynają się negocjacje.

Zerwać kontrakt to można z Haasem, który notorycznie używa sprzętu innych producentów niż sponsor.
Radwa dostała porszaka za sam udział w turnieju w Stuttgarcie ale ma kontrakt z Lexusem, dlatego nie może jeździć tym prezentem od sponsora turnieju.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Eugenie Bouchard

Vivid pisze:Tenis męski ma grać, a damski wyglądać, ot cała filozofia. ;)
Męki tenis musi i grać i wyglądać.
Przecież o tym, w czym biegają po korcie chłopcy i panowie najczęściej decydują ich żony , dziewczyny lub mamy - u niektórych teściowa. (:] Przecież reklama półnagich "ciastek" odzianych w sam zapach , spodnie czy majtki nie jest skierowana do Panów - a produkt przewidziany dla mężczyzn podobno :wink: .
I nie ma co protestować (:] bo to jest już bardzo dawno zbadane i udowodnione.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Eugenie Bouchard

Można sobie zaklinać rzeczywistość ;), a i tak panie mają dostarczać na korcie estetycznych bodźców, natomiast panowie tych sportowych. :)
Oczywiście jesteśmy tolerancyjni, jak sobie baba znad garów rzuci okiem na męski tenis, westchnie przez chwilę, to nie będziemy o to kopii kruszyć. :P
Może nawet rzucić nam oglądającym - Też byś mógł tak wyglądać ...
Riposta oczywista - Gdybym ja tak wyglądał to nie ty byś w tej kuchni stała ... :twisted:

Ale czy nam taki komentarz przeszkadza?
Nie, w końcu liczy się to żeby zupa nie była za słona. :P rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eugenie Bouchard

El Diablo pisze:Kontrakty mają to do siebie, że można z nich żyć nie mając wielkich wyników, przykłady wyżej, i tracić na nich kiedy się wygrywa (Federer).
Możesz rozwinąć myśl jak Federer tracił na kontraktach wygrywając?
SABR pisze:Ana miała seryjnie wygrywać turnieje wielkoszlemowe. Po 2008 roku nastąpiło totalnie załamanie formy. Niby tłumaczyła się kontuzjami, ale myślę, że dużą rolę grała tutaj presja nałożona na nią po wygraniu French Open.
A u niej to nie było problemem majstrowanie przy serwisie przez trenerów? Nie wiem czy to akurat w tym okresie było...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Eugenie Bouchard

Jakuboto pisze:
El Diablo pisze:Kontrakty mają to do siebie, że można z nich żyć nie mając wielkich wyników, przykłady wyżej, i tracić na nich kiedy się wygrywa (Federer).
Możesz rozwinąć myśl jak Federer tracił na kontraktach wygrywając?
El Diablo pisze:
SevenUP pisze:Tak samo zrobił Federer i źle na tym nie wyszedł, a ja wyjdzie na tym Agnieszka - hmmm... zobaczymy.
Że co? O_O

Z Wilsonem miał kontrakt bardzo wcześnie, a kontrakt z Nike z 2002 roku przed wygraniem jakiegokolwiek turnieju WS negocjował sam. Kontrakt z 2002 roku był określany jako najgorsza umowa w historii ("tylko" 1 milion USD rocznie).
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Eugenie Bouchard

Dziewczyny nie obraźcie się ale duuuża większość ogląda was na korcie dla wrażeń estetycznych. Wrażenia sportowe mamy w męskim tenisie gdzie wszystko jest szybsze, mocniejsze, większe. Kiedy jakiś facet temu zaprzecza to w większości przypadków wkręca. Oczywiście nie ma w tym nic złego i nie ma potrzeby z tym walczyć. Tak to już jest i pewnie zawsze będzie. Kiedy tylko pojawi się ponadprzeciętna z urody dziewczyna która coś osiągnie od razu łapią ją sponsorzy bo ładna buzia sprzeda więcej rakiet niż dobry forehand. No chyba że będzie wybitna to wtedy nieco się to zmienia.

Co do Genie to przeszła gruntowne przestawienie tenisowe. Z zawodniczki która dobrze się zapowiadała niewiele zostało bo próbowali zrobić z niej sarenkę na korcie. Schudła, poprawiła poruszanie ale straciła swoje główne argumenty czyli power-game. Stąd te porażki ze słabymi rywalkami. Po drodze była chyba jeszcze jakaś kontuzja. Według mnie z Radwą byłoby to samo gdyby ją chcieli przemodelować.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Eugenie Bouchard

Ja nie raz polecałem oglądanie damskiego tenisa ze względu na rozwiązania taktyczne. One grają na tempie osiągalnym przez tych najlepszych amatorów, nadal mają jednak lepszą regularność i często wydolność.
Dlatego można podpatrywać to co one robią. U facetów jest na tym polu gorzej, zwyczajnie mogą oni zrobić to czego my amatorzy już nie ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Eugenie Bouchard

Vivid pisze:Ja nie raz polecałem oglądanie damskiego tenisa ze względu na rozwiązania taktyczne. One grają na tempie osiągalnym przez tych najlepszych amatorów, nadal mają jednak lepszą regularność i często wydolność.
Dlatego można podpatrywać to co one robią.
Próbowałem, ale nie dałem rady, w wymienionym przez Ciebie celu wolę obserwować najlepszych amatorów, oni nie jęczą na korcie tak jak spora część bab.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Eugenie Bouchard

kolt pisze:Dziewczyny nie obraźcie się ale duuuża większość ogląda was na korcie dla wrażeń estetycznych.
U mnie to akurat prawda. Chętnie zerknę na taką Bouchard i na jej "piękny" tenis. ;-P Ivanovic również, ładnie "zawija". rotfl Na pewno nie Meldoniova, swoją drogą nie wiem co w niej ludzie widzą ale efekty wizualne to już kwestia gustu.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”