Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Polacy generalnie czują się dobrze z kontry, natomiast słabo to idzie jak trzeba budować atak pozycyjny gdy przeciwnik muruje bramkę. Zwyczajnie naszym jak na dzisiejsze standardy piłka za wolno i za mało dokładnie "chodzi".
Każdy musi przyjąć, popatrzeć kto gdzie jest i podać. A to wystarczy by przeciwnik się "przemeblował".
Dziś przed podaniem od partnera już trzeba wiedzieć gdzie kto jest i piłkę tylko przekierować a nie kisić przy kopytach. :P
Dlatego moim zdaniem najważniejsze jest by po 2 spotkaniach była sytuacja gdzie z Ukrainą my potrzebujemy remisu a oni wygranej z nami. Jak będzie odwrotnie to może być słabo.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Halo eksperci. A bierzecie pod uwagę to, że awansują dwie pierwsze drużyny plus cztery z sześciu z trzecich miejsc?
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Ale tu nie ma co kalkulować. Awans powinien być jak klepniemy jeszcze jeden remis. Ale kwestia potem na kogo się trafia dalej, więc lepiej zająć wyższe miejsce niż niższe.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

SABR pisze:Są kanały, gdzie spokojnie obejrzysz Euro, o ile nie przeszkadza Ci obcojęzyczny komentarz. :)
Niestety nie mam satelity, ani niemieckich kanałów :/ .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Załamałam się..wykupiłam. :wink: Nie mogłam znieść, że nie oglądam komfortowo.

Hiszpania - Czechy. Dwie znaczące zmiany - DeGea, a nie Iker, Morata na środku ataku. Cała reszta w zasadzie bz.
Vivid pisze:Polacy generalnie czują się dobrze z kontry, natomiast słabo to idzie jak trzeba budować atak pozycyjny gdy przeciwnik muruje bramkę. Zwyczajnie naszym jak na dzisiejsze standardy piłka za wolno i za mało dokładnie "chodzi..
To nie takie proste. Dobra kontra wymaga nie tylko znakomitej szybkości zawodników atakujących (popatrz na Sterlinga czy Bale'a -to jest szybkość :::gd::: ) - ale również pewnej obrony własnej. Jak patrzę na tego łysego w obronie - to wątpliwości co do jakości. :wink: Kto ma aspiracje - na dobre miejsce, liczenie się w Europie - ten musi umieć konstruować atak pozycyjny. I nie jest z tym tak najgorzej.
Co do ilości miejsca potrzebnego do oddania strzału - cóż Messi potrzebuje kilkunastu cm2 - ale nie każdy jest Messim. Wielu, nie tylko Milk, potrzebuje więcej miejsca, ma kłopoty z pozycją, gdy musi się obrócić w polu karnym.
Na Lewego też z kontry trudno będzie zagrać - Lewy pilnowany jak Gioconda w Luwrze - i tak będzie cały turniej.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

To, że Lewy jest mocno pilnowany tylko otwiera możliwości pozostałym zawodnikom, którzy dzięki temu mają więcej miejsca.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Jakuboto pisze:To, że Lewy jest mocno pilnowany tylko otwiera możliwości pozostałym zawodnikom, którzy dzięki temu mają więcej miejsca.
Oczywiście. A Lewy zresztą nie gra jako typowy pistolet - a jako konstruktor, niezle się naharował z Irlandią.
Piłka gra taktyczna. My analizujemy, nas analizują. Nie można być jednostronnym, zbyt przewidywalnym. Czym dla Hiszpanów skończyło się to, że każdy wiedział jak zagrają - widać było na MŚ. :wink: Stąd tak wielką sztuką są dobre zmiany w trakcie spotkania. I zawodników i taktyki.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Wczorajszy mecz był dobry w naszym wykonaniu. Irole wyszli na nas z takim respektem jak wcześniej my wychodziliśmy na lepsze zespoły. To jest zasługa graczy jak Lewy, Krycha, Milik, Glik, Grosicki. Było widać różnicę w jakości piłkarskiej. Szkoda że Milik nie wykorzystał chociaż jednej ze swoich okazji w 1 połowie. Ten temat o graniu z kontry powoli staje się nieaktualny bo mamy coraz lepszych technicznie i taktycznie piłkarzy. Wczoraj nasi momentami grali świetnie, na spokoju, widać było ogranie zawodników którzy są w dobrych ligach. Nie zgodzę się też z tym, że Polakom piłka za wolno chodzi. Było widać w eliminacjach że potrafią grać szybką klepę. Wczoraj też kilka razy to pokazali chociaż według mnie za dużo było wrzutek które idealnie pasują wyspiarzom. Rywal nie był najwyższych lotów ale trzeba pamiętać o ciężarze takiego meczu, pierwszego w turnieju, gdzie porażka bardzo utrudnia awans.
Co do Messiego to jest tylko jeden na świecie. Milik nie jest takim zawodnikiem który ma się obracać w polu karnym, bardziej Lewy. I potrafi to świetnie robić. Milik jest bardziej wchodzącym napastnikiem i bardzo dobrze bo idealnie to jest ustawione pod zgrania Lewego. Lewy będzie pilnowany w każdym meczu jak ta Anakonda o której piszesz ale on ściąga 2-3 obrońców dzięki czemu Milik, Grosicki czy Kuba mają więcej miejsca i jeśli mamy cokolwiek zwojować muszą to wykorzystywać.
Co do Pazdana, oby miał jak najmniej okazji na słabe akcje bo on będzie je robił. Tak samo Jodłowiec (chociaż ten na szczęście tylko wchodzi w końcówce). I tak samo Wawrzyniak ale tego na razie nie widzieliśmy. Oni po prostu odstają piłkarsko od reszty i są słabymi ogniwami. Dobrze o tym wiedzieli Irole kiedy agresywnie zaatakowali Pazdana i gdyby nie Szczęsny byłby remis.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Dla Szczęsnego też szacunek, że mając tak mało pracy w momencie kiedy przyszła groźna sytuacja to był gotowy i idealnie zareagował.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Aż się prosi żeby grał Diego Costa. Co jak co ale wykończyć akcję, rozepchać się trochę w polu karnym to on potrafi.
Nie powołał go Del Bosgue - choć pod koniec sezonu Costa dobrze grał w Chelsea. Szkoda.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Majorka pisze:Aż się prosi żeby grał Diego Costa. Co jak co ale wykończyć akcję, rozepchać się trochę w polu karnym to on potrafi.
Nie powołał go Del Bosgue - choć pod koniec sezonu Costa dobrze grał w Chelsea. Szkoda.
Ja się cieszę, że Costa nie gra. Jak dla mnie to jeździec bez głowy, owszem potrafi też łysnąć, ale poza tym nigdy nie wiadomo kiedy mu odwali szajba albo inna "chamówa". Do tego pewnie też potrafi mocno w atmosferę ingerować jak coś nie po jego myśli. Mi bardziej brakuje Torresa.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Basic pisze: ... owszem potrafi też łysnąć..

??? Nie znam się na piłce O_O
Basic pisze: ... potrafi mocno w atmosferę ingerować jak coś nie po jego myśli.
Chyba po paelli. rotfl

A poniżej wojna kibiców która daje nadzieję na lepsze czasy... ;)
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VukUnrPr0Tk[/youtube]
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Bardzo ciekawy mecz za moment. Włochy - Belgia. Dla mnie Belgowie to jeden z faworytów tych mistrzostw. Bardzo jestem ciekawa jak zagrają z "dziadkami" z Italii. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Na razie dziadki przycisnęli młodych i trochę młodzież się posypała po stracie bramki.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Nie takie złe te moje dziadki (:] . :::gd:::
Teraz 45 minut bronimy wyniku i jakoś będzie może :wink: .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Tenisówka pisze:Nie takie złe te moje dziadki (:] . :::gd:::
Teraz 45 minut bronimy wyniku i jakoś będzie może :wink: .
Dobrze i mądrze grają Włosi. Za to Belgowie mnie rozczarowują. mam nadzieję ze Kevin De Bruyne podniesie poziom gry na taki jak w City. Zawodzi Hazard - ale on w ogóle miał słabszy sezon. Defensywa posypała się - bardzo brak Kompany'ego
Oj, jaką sytuację miał Lukaku..i nie trafił..

ED. 2:0 Włochy. Swoją drogą to świetny przyczynek do dyskusji o grze z kontry. Jak się dysponuje taką defensywę - to gra z kontry daje wyniki.
Zawiedli Belgowie. :/ Przynajmniej mnie :::bd::
Ostatnio zmieniony 13 cze 2016, 22:53 przez Majorka, łącznie zmieniany 1 raz.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Super! Fajny mecz w ogóle! A cieszą się Włosi :::yay::: .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Ale - choć wiem, że to nieuprawnione gdybanie - jak na tę defensywę Włochów nałożę to co dziś pokazali Hiszpanie - to Iniesta i spółka - rozmontowaliby to. :wink:
Dobranoc. Na pewno przyśnią nam się takie małe ludziki biegające tam i z powrotem na zielonym tle. rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Włochy- zawsze mają kolektyw. Nigdy nie są faworytami, nie mają super gwiazd z Realu czy innej Barcelony. Ale mają zawsze zespół, są zgrani- szacunek ogromny. :) Wczoraj bardzo fajnie zagrali, miło się to oglądało. Ciekawie może to się skończyć w finałowej klasyfikacji. :)

Niestety- brakuje mi Holandii. W fazie grupowej mistrzostw Oranje przez ostatnie parę ładnych lat nie mieli sobie równych. W grupie ładowali gol za golem i nie zostawiali jeńców. Co innego już potem, czasem noga się podwinęła, czasem udawało się dojść dalej- ale ten football destrukcyjny oglądało by się z uśmiechem na twarzy. Szkoda, ale już za 2 lata może uda się Pomarańczowym zagrać na MŚ.

Reprezentacja Polski- całkiem dobry mecz przeciwko Irlandii. Porównując do dyspozycji Niemiec z Ukrainą- mamy szansę na wyrównaną walkę, przynajmniej w pierwszej połowie. Ukraina nie miała szczęścia ale z taką dyspozycją mogą naszym napsuć krwi. :) Nadzieja jednak jest na historyczne wyjście z grupy i awans do pierwszej 8. :)
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016

Tenisówka pisze:Super! Fajny mecz w ogóle! A cieszą się Włosi :::yay::: .
Jak chyba oglądałem inny mecz, na innym (niemieckim :] ) kanale - słaby mecz, mnóstwo niecelnych podań, strat, najczęściej bicie głową w mur bez pomysłu, z obu stron zresztą...

Wróć do „Inne sporty”