Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Madryt 2016

kolt pisze:Fajnie się wam tak pisze o tej głowie. Ciekaw jestem ile osób z tego tematu gra mecze o jakaś stawkę (chociażby amatorska liga). Wiele by się niektórym zmieniło w postrzeganiu..
Ale co chcesz przez to powiedzieć? Ze psychika nie gra? Lub odwrotnie - ma ogromny wpływ? Czy, że oglądający nie ma prawa wypowiadać się, oceniać? To nie złośliwe pytania- po prostu nie bardzo rozumiem co miałeś na myśli..
Kibice, dziennikarze zawsze oceniają - nawet o ile nie są psychologami sportowymi..

Ale gema grają - jak lew walczy Andy. Nie mógł tak od początku.. :/
Koniec . Kolejny Masters dla Serba.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Ostatni gem trwał 13 minut. Jednak Serb zamyka mecz.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Madryt 2016

kolt pisze:
Gary pisze:
kolt pisze:Fajnie się wam tak pisze o tej głowie. Ciekaw jestem ile osób z tego tematu gra mecze o jakaś stawkę (chociażby amatorska liga). Wiele by się niektórym zmieniło w postrzeganiu.
Ja naliczyłem około 1000 meczów na punkty o coś (liga lub turniej). Czy w takim układzie mogę się wypowiadać?
To powinieneś całkiem nieźle wiedzieć jak się gra z gościem który jest całkowitym dominatorem, praktycznie nie przegrywa ostatnimi czasy. Do tego jest lepszy w takiej grze jak ty prezentujesz. Głowa zawsze jest związana z tym z kim się gra, dlatego np Andy ma mocną głowę z takim Berdychem. Ja bym nigdy nie chciał grać przeciw Nole (w sensie poziom trudności) bo ciężko sobie wyobrazić cięższego rywala.
Dobrze dobrze, tylko Djokovic od Murraya mentalnie to był lepszy od początku kariery.

Djoko zwycięski, ale po dobrym i ciekawym meczu. Szkot skaszanił w pierwszej partii, ale później się ostro postawił.
Awatar użytkownika
Juras
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 24 sty 2016, 21:03
Lokalizacja: Bremen

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Kolejny odcinek telenoweli zakończony, po raz 158 Novak wygrywa gładko pierwszego seta, żeby przegrać przez chwilowy brak koncentracji i lekko podniesioną jakość gry Szkota drugą odsłonę. W 3 secie planowo wszystko wraca do normy i wygrywa ten który wygrać powinien. Oklepany scenariusz.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: ATP 1000: Madryt 2016

kolt pisze:
Gary pisze:
kolt pisze:Fajnie się wam tak pisze o tej głowie. Ciekaw jestem ile osób z tego tematu gra mecze o jakaś stawkę (chociażby amatorska liga). Wiele by się niektórym zmieniło w postrzeganiu.
Ja naliczyłem około 1000 meczów na punkty o coś (liga lub turniej). Czy w takim układzie mogę się wypowiadać?
To powinieneś całkiem nieźle wiedzieć jak się gra z gościem który jest całkowitym dominatorem, praktycznie nie przegrywa ostatnimi czasy. Do tego jest lepszy w takiej grze jak ty prezentujesz. Głowa zawsze jest związana z tym z kim się gra, dlatego np Andy ma mocną głowę z takim Berdychem. Ja bym nigdy nie chciał grać przeciw Nole (w sensie poziom trudności) bo ciężko sobie wyobrazić cięższego rywala.
Wiem i dlatego ja nie piszę tu o meczach z Novakiem, a przynajmniej nie są dla mnie głównym powodem takiej a nie innej oceny. Chodzi mi o dekoncentracje z innymi rywalami, badziewną grę z ogórkami i konieczność gonienia wyniku lub wręcz straty setów.

A tak w ogóle, to poruszyłeś ciekawy temat:
kolt pisze:Głowa zawsze jest związana z tym z kim się gra
Moje obserwacje są poniekąd podobne, ale mnie się udało wiele swoich tenisowych kompleksów wyleczyć i to właśnie dzięki głowie. Nawet jak z kimś przegrywałem wielokrotnie z rzędu (z jednym gościem 15 meczów, z innym 13), to w końcu udawało mi się zacząć ich pokonywać. Nie mówię tu o graczach o 3 klasy lepszych, ale o rywalach z mojej amatorskiej półki, a Novak i Andy to gracze numer 1 i 2 w rankingu, więc też nie można mówić o przepaści w umiejętnościach. Ja jeśli ktoś mnie nawet regularnie lał, to najpierw wyciągałem wnioski - co szwankowało, czym mnie załatwiał, gdzie mu grać, a gdzie nie i ustalałem plan na następne spotkanie, przy okazji trenując po tym kątem. Z kolei przed następnym meczem, choćby nie wiem jaki łomot był w poprzednim meczu, choćby nie wiem, o ile rywal był lepszy, wynajdowałem jakiś powód pozakortowy tej przegranej, żeby na mecz wyjść z mentalnym nastawieniem i przekonaniem, że teraz to już na pewno wygram. I w końcu się udawało.

Nawet ostatnio, będąc w fatalnej formie, grając mecz z późniejszym triumfatorem ligi, który ogrywał wszystkich, wyszedłem na mecz z takim nastawieniem i wygrałem 6/4 6/1.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Tak trochę poza tematem, dziewczynki od piłek dobrali chyba w celu rozpraszania zawodników..:)
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Novaka musi ktoś zaskoczyć, żeby z nim wygrać - jakiś chłopaczyna na początku turnieju, kiedy Serb występuje w wersji "trzeba te pierwsze rundy zagrać - no trudno" , albo jak Stach rok temu ekstremalną agresją. Szkoda tylko, że nie ma chętnych. W finałach jest nie do ruszenia. Wygra w tym roku Paryż , oby potem z radości i presji obniżył loty.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: ATP 1000: Madryt 2016

ayshe pisze:Tak trochę poza tematem, dziewczynki od piłek dobrali chyba w celu rozpraszania zawodników..:)
Kojarząc nieco p. Tiriaca dziwię się, że w ogóle miały coś zakryte. :rolleyes: Z drugiej strony nie da się ukryć, że walor estetyczny widowiska wzrósł.
Tenisówka pisze:Novaka musi ktoś zaskoczyć, żeby z nim wygrać - jakiś chłopaczyna na początku turnieju, kiedy Serb występuje w wersji "trzeba te pierwsze rundy zagrać - no trudno" , albo jak Stach rok temu ekstremalną agresją. Szkoda tylko, że nie ma chętnych. W finałach jest nie do ruszenia. Wygra w tym roku Paryż , oby potem z radości i presji obniżył loty.
Jedna jedna słaba strona tego planu - RG to Novakowy Graal i "dziwnym trafem" mentalna skała nieco topnieje z tej okazji.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: ATP 1000: Madryt 2016

ayshe pisze:Tak trochę poza tematem, dziewczynki od piłek dobrali chyba w celu rozpraszania zawodników..:)
Parę lat temu w Madrycie do podawania piłek zatrudniali modelki, nie wiem, czy tak jest nadal. :D
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Gary pisze:
ayshe pisze:Tak trochę poza tematem, dziewczynki od piłek dobrali chyba w celu rozpraszania zawodników..:)
Parę lat temu w Madrycie do podawania piłek zatrudniali modelki, nie wiem, czy tak jest nadal. :D
Dziewczyny jak łanie, każda jedna z nogami do samej ziemi, może faktycznie modelki..
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
flu
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 22 lis 2011, 10:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Co ciekawe to Roger nie grając wskakuje na 2 miejsce. Mimo że ma z Andym po tyle samo pkt :D

Co do modelek do piłeczek, to WTA też miały modeli do piłeczek
Ntrp - 3.5
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: ATP 1000: Madryt 2016

ayshe pisze:
Gary pisze:
ayshe pisze:Tak trochę poza tematem, dziewczynki od piłek dobrali chyba w celu rozpraszania zawodników..:)
Parę lat temu w Madrycie do podawania piłek zatrudniali modelki, nie wiem, czy tak jest nadal. :D
Dziewczyny jak łanie, każda jedna z nogami do samej ziemi, może faktycznie modelki..
Zaczynam żałować, że nie mam Polszmatu.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Gary pisze:
ayshe pisze:
Gary pisze:
ayshe pisze:Tak trochę poza tematem, dziewczynki od piłek dobrali chyba w celu rozpraszania zawodników..:)
Parę lat temu w Madrycie do podawania piłek zatrudniali modelki, nie wiem, czy tak jest nadal. :D
Dziewczyny jak łanie, każda jedna z nogami do samej ziemi, może faktycznie modelki..
Zaczynam żałować, że nie mam Polszmatu.
Ja też nie mam- zainwestowałam w tennistv.com, co serdecznie wszystkim polecam- statystyki, powtórki, pięknie śmiga i last but not least - brak Lorków, Tomaszewskich i innych złotoustych komentatorów. Sama błogość.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Czarek.
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 7 lis 2013, 12:21
Lokalizacja: Gdańsk.

Re: ATP 1000: Madryt 2016

ayshe pisze:
Gary pisze:
ayshe pisze:
Gary pisze:
ayshe pisze:Tak trochę poza tematem, dziewczynki od piłek dobrali chyba w celu rozpraszania zawodników..:)
Parę lat temu w Madrycie do podawania piłek zatrudniali modelki, nie wiem, czy tak jest nadal. :D
Dziewczyny jak łanie, każda jedna z nogami do samej ziemi, może faktycznie modelki..
Zaczynam żałować, że nie mam Polszmatu.
Ja też nie mam- zainwestowałam w tennistv.com, co serdecznie wszystkim polecam- statystyki, powtórki, pięknie śmiga i last but not least - brak Lorków, Tomaszewskich i innych złotoustych komentatorów. Sama błogość.
Też tam oglądam. Wykupiłem abonament roczny, trochę drogo, ale jak rozbić to na 12 miesięcy, to wychodzi 45 zł. za miesiąc. Jak już wspomniałaś - nie ma głupich komentarzy, mecze można oglądać ze wszystkich kortów, gdzie są kamery i często oglądam na tablecie, jak jestem gdzieś na mieście.
Też wszystkim polecam. Mimo, że trzeba trochę grosza wydać, to naprawdę warto. :wink:
Długich dni i przyjemnych nocy.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Majorka pisze:
kolt pisze:Fajnie się wam tak pisze o tej głowie. Ciekaw jestem ile osób z tego tematu gra mecze o jakaś stawkę (chociażby amatorska liga). Wiele by się niektórym zmieniło w postrzeganiu..
Ale co chcesz przez to powiedzieć? Ze psychika nie gra? Lub odwrotnie - ma ogromny wpływ? Czy, że oglądający nie ma prawa wypowiadać się, oceniać? To nie złośliwe pytania- po prostu nie bardzo rozumiem co miałeś na myśli..
Kibice, dziennikarze zawsze oceniają - nawet o ile nie są psychologami sportowymi..

Ale gema grają - jak lew walczy Andy. Nie mógł tak od początku.. :/
Koniec . Kolejny Masters dla Serba.
Chodzi mi o to aby się nieco pohamować z opiniami o czyjejś słabej głowie kiedy grają z obecnym Nole. Pewność siebie jest bardzo ważna w tenisie i to widać wielokrotnie. To jest właśnie ta wartość dodana bycia dominatorem. Można takich przykładów podawać dziesiątki gdzie Murray, Kei czy ktoś inny pokazuje mocną głowę z graczem od siebie słabszym (wtedy bronią piłek setowych czy meczowych w niewyobrażalny sposób) ale kiedy przyjdzie do meczu z Nole, a kiedyś z Nadalem to całość pękała. Kiedyś Hiszpanie mieli taki syndrom Nadala i lał ich niemiłosiernie. Napisałem celowo o osobach które grają mecze o stawkę bo oni będę w większości znali to uczucie. Tego się nie da opisać, to trzeba przeżyć żeby mieć jakieś pojęcie.

Co do ballgirls - modelki, zresztą nie pierwszy raz w Madrycie o ile nie pomyliłem turniejów.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Madryt 2016

flu pisze:Co ciekawe to Roger nie grając wskakuje na 2 miejsce. Mimo że ma z Andym po tyle samo pkt :D
Strzelam, że ze względu na start w mniejszej ilości turniejów. Mimo wszystko wskakuje na dwójkę tylko na
tydzień, w Rzymie broni 600 punktów a Andrzej jakieś grosze.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Jurek Kiler pisze:
flu pisze:Co ciekawe to Roger nie grając wskakuje na 2 miejsce. Mimo że ma z Andym po tyle samo pkt :D
Strzelam, że ze względu na start w mniejszej ilości turniejów. Mimo wszystko wskakuje na dwójkę tylko na
tydzień, w Rzymie broni 600 punktów a Andrzej jakieś grosze.
Komentator mówił, że przy takiej samej ilości punktów - liczą punkty zdobyte w szlemach, tysięcznikach i finale.
Za co kupiłam - za to sprzedaję. Nawet nie zwróciłam uwagi, kto komentował - Olejniczak?

Kolt, dzięki za odpowiedz. :) Zrozumiałam o co Ci chodziło po Waszej rozmowie z Garym.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Majorka pisze:
Jurek Kiler pisze:
flu pisze:Co ciekawe to Roger nie grając wskakuje na 2 miejsce. Mimo że ma z Andym po tyle samo pkt :D
Strzelam, że ze względu na start w mniejszej ilości turniejów. Mimo wszystko wskakuje na dwójkę tylko na
tydzień, w Rzymie broni 600 punktów a Andrzej jakieś grosze.
Komentator mówił, że przy takiej samej ilości punktów - liczą punkty zdobyte w szlemach, tysięcznikach i finale.
Za co kupiłam - za to sprzedaję. Nawet nie zwróciłam uwagi, kto komentował - Olejniczak?
No okej, zatem jak Roger może być drugi skoro to Andy zdobył więcej punktów w turniejach przez Ciebie wspominanych? Policzyłem, jak to ja. :P Roger 6370, Andy 6570.

Ps. Policzyłem drugi raz i Andrzej ma 5850. Już kurde sam nie wiem. :P
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: ATP 1000: Madryt 2016

Gary pisze: A tak w ogóle, to poruszyłeś ciekawy temat:
kolt pisze:Głowa zawsze jest związana z tym z kim się gra
Moje obserwacje są poniekąd podobne, ale mnie się udało wiele swoich tenisowych kompleksów wyleczyć i to właśnie dzięki głowie. Nawet jak z kimś przegrywałem wielokrotnie z rzędu (z jednym gościem 15 meczów, z innym 13), to w końcu udawało mi się zacząć ich pokonywać. Nie mówię tu o graczach o 3 klasy lepszych, ale o rywalach z mojej amatorskiej półki, a Novak i Andy to gracze numer 1 i 2 w rankingu, więc też nie można mówić o przepaści w umiejętnościach. Ja jeśli ktoś mnie nawet regularnie lał, to najpierw wyciągałem wnioski - co szwankowało, czym mnie załatwiał, gdzie mu grać, a gdzie nie i ustalałem plan na następne spotkanie, przy okazji trenując po tym kątem. Z kolei przed następnym meczem, choćby nie wiem jaki łomot był w poprzednim meczu, choćby nie wiem, o ile rywal był lepszy, wynajdowałem jakiś powód pozakortowy tej przegranej, żeby na mecz wyjść z mentalnym nastawieniem i przekonaniem, że teraz to już na pewno wygram. I w końcu się udawało.
Myślący zawodnik kiedy dostaje lanie powinien przede wszystkim zastanowić się co jest tego powodem i szukać rozwiązań. To najlepszy sposób żeby wychodzić zwycięsko z porażek. Ja na większość przeciwników ligowych z którymi grałem, a sprawiali mi problem mam w głowie ułożony plan. Nie zawsze udaje mi się ten plan zrealizować z powodu braków technicznych (na ogół) ale według mnie dobrze mieć taką bazę. Każdy ma słabe albo słabsze strony i warto z tego korzystać. To jest według mnie inteligencja kortowa.
W odróżnieniu od ciebie nie szukam powodów porażki poza kortem bo nie chcę się warunkować czynnikami zewnętrznymi. Bo skoro zaszczepiasz sobie myśl o przegranej z powodu czynników zewnętrznych to równolegle może ci się pojawiać taka myśl kiedy wygrasz, czyli wygrałeś dlatego bo cośtam z zewnątrz miało wpływ. Nie widzę możliwości rozdzielenia tego jeśli tak stawiasz sprawę bo skoro masz świadomość dobrego elementu to musisz z automatu mieć świadomość złego elementu. Ja po prostu wierzę, że każdego można pokonać tylko trzeba znaleźć sposób i go zrealizować. Mi to wystarczy do wyczyszczenia głowy oraz odpowiednio bojowego nastawienia.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: ATP 1000: Madryt 2016

E. Ties. When two or more players have the same total number of points, ties shall be
broken as follows:
1) the most total points from the Grand Slams, ATP World Tour Masters 1000 mandatory
tournaments and Barclays ATP World Tour Finals main draws, and if still
tied, then,
2) the fewest events played, counting all missed Grand Slams, ATP World Tour Masters
1000 tournaments they could have played (as described under A. above) as
if played, and if still tied, then,
3) the highest number of points from one single tournament, then, if needed, the
second highest, and so on

IX. Emirates ATP Rankings, Str.197, 9.03, punkt E http://www.atpworldtour.com/Corporate/Rulebook.aspx

Majorka, tak, Olejniczak.
Majorka pisze:
Gary pisze:
Juras pisze:Murek swoją grą kaleczy ten piękny sport, nie trawię tego zawodnika i jego stylu.. już pomijam to że gra z Novakiem który jest obecnie cyborgiem.
A ja uważam, że Andy gra bardzo inteligentny tenis i lubię oglądać jego grę. Żałuję tylko, że Szkot jest tak chimeryczny.
:::gd::: No to jest nas dwoje. :)
Troje.
Learn to love the process.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”