Awatar użytkownika
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 18 lut 2009, 22:37
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: WTA Miami 2016

Ładną sensację sprawiła Kuznetsova, chociaż gra Sereny dzisiaj to powtórka z finału Indian Wells, brak większego zaangażowania w mecz, a Rosjanka nie przegrała w głowie przed meczem i postawiła się mocno. Serena po finale Australian Open chyba ma podobny okres jak po US Open, niespecjalnie chce się jej grać.

A jak odpadła Williams i Agnieszka, to otwarta droga dla Azarenki, żeby skompletować IW + Miami. A wtedy wskakuje prawdopodobnie na pierwsze miejsce w rankingu WTA Race. Vika wróci na szczyt? ;)
"And let that be a lesson to you all. Nobody beats Vitas Gerulaitis 17 times in a row!" - tennis player, Vitas Gerulaitis, about winning a game against Jimmy Connors after 16 consecutive loses.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: WTA Miami 2016

Dziś Aza może mieć ciężką przeprawę z Muguruzą. Może być lepsze strzelanie niż u facetów.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA Miami 2016

No to się porobiło, kto tam jeszcze z TOP'u pozostał? Aha, Kerber. ;)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WTA Miami 2016

Kerber chyba wskakuje na 2 miejsce w rankingu.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WTA Miami 2016

Serena w 2 i 3 secie serwowała tak szybko i bez zaangażowania, uderzała na sztywnych nogach, że już czułem, że skreczuje mecz. A jednak dograła go do końca. Ewidentnie jej coś dolegało, proste piłki wywalała wszędzie, prócz w kort. Swietę lubię, niech się kobieta ucieszy tym znaczącym zwycięstwem i pnie wyżej w turnieju, bo może tutaj jeszcze wiele namieszać. :)

Radwańskiej nie skomentuję. Wszędzie czytam, że przegrała przez sędzinę... No to jasnej cholery, ma ona 27 lat, jest bardzo doświadczona, a "przeżyła" to jak młoda juniorka. "Obrażę się na świat, przestanę normalnie grać" - idealnie to zdanie opisuje grę Polki po tej sytuacji. Piłki na środek kortu i do tego często uderzane w siatkę z prędkością drugiego serwisu Errani... Fani Radwy już liczą po porażce Sereny, kiedy nasza zostanie liderką... Z taka grą jeśliby została liderką, to byłby największy fail w historii WTA. (Obok Wozniackiej, czy włoskiego finału UsO.)

Vika z Garbi zagrały genialny mecz, szkoda, że nie 3-setowy. Koneserom wyłącznie męskiego tenisa ten mecz na pewno się ten mecz spodoba.

Konta potwierdza, że półfinał AO wcale nie jest przypadkiem. Mam słabość do Brytyjek... :*

Halep odzyskała pewność siebie i formę po konsultacjach z Graf podobnie, jak Kerber. :)
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: WTA Miami 2016

SABR pisze: Radwańskiej nie skomentuję. Wszędzie czytam, że przegrała przez sędzinę... No to jasnej cholery, ma ona 27 lat, jest bardzo doświadczona, a "przeżyła" to jak młoda juniorka. "Obrażę się na świat, przestanę normalnie grać" - idealnie to zdanie opisuje grę Polki po tej sytuacji. Piłki na środek kortu i do tego często uderzane w siatkę z prędkością drugiego serwisu Errani... Fani Radwy już liczą po porażce Sereny, kiedy nasza zostanie liderką... Z taka grą jeśliby została liderką, to byłby największy fail w historii WTA. (obok reignu Wozniackiej czy włoskiego finału UsO)
O jakiej grze mówisz? Oceniasz ją na podstawie tego jednego meczu czy oceniasz ją na podstawie ostatnich kilku miesięcy, gdzie odniosła zaledwie kilka porażek w tym 2 z Sereną i wygrała turniej Masters?
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WTA Miami 2016

Bongos pisze:
SABR pisze: Radwańskiej nie skomentuję. Wszędzie czytam, że przegrała przez sędzinę... No to jasnej cholery, ma ona 27 lat, jest bardzo doświadczona, a "przeżyła" to jak młoda juniorka. "Obrażę się na świat, przestanę normalnie grać" - idealnie to zdanie opisuje grę Polki po tej sytuacji. Piłki na środek kortu i do tego często uderzane w siatkę z prędkością drugiego serwisu Errani... Fani Radwy już liczą po porażce Sereny, kiedy nasza zostanie liderką... Z taka grą jeśliby została liderką, to byłby największy fail w historii WTA. (obok reignu Wozniackiej czy włoskiego finału UsO)
O jakiej grze mówisz? Oceniasz ją na podstawie tego jednego meczu czy oceniasz ją na podstawie ostatnich kilku miesięcy, gdzie odniosła zaledwie kilka porażek w tym 2 z Sereną i wygrała turniej Masters?

Zrozum to, że mówię to całkowicie obiektywnie. (czyli ani ze sympatią ani z pogardą dla Agi) To nie jedyna taka sytuacja. Przytoczę kilka innych. Eastbourne 2015, wieje wiatr, Aga klnie na korcie. I zamiast się skupić na próbie grania innych rozwiązań, niż zwiewających dropshotów, to może wynik trzeciego chociaż seta byłby inny. Inna sytuacja - ostatnio w Doha z Navarro. Widać rozkręconą Hiszpankę to co... Dostaje wystawy na środek kortu i daje jej piłkę skończyć. A jak Carla ma gorszy fragment, to pomaga jej uderzając kilka piłek w siatkę czy aut. Przypominam także, że w Mastersie nie grała Serena, czyli największa zmora Agnieszki. Jej trzy ostatnie mecze były genialne, ale obaj wiemy, że w normalnych okolicznościach te dwa przegrane mecze skreśliłyby jej awans. Przypominam także, w ilu turniejach gra Aga, a przykładowo Serena. Ranking owszem, zdobywa się punktami, ale wiemy, że punkty nie odzwierciedlają realnego stanu rzeczy. Od Agi kilka przynajmniej zawodniczek jest lepszych. W tym sezonie tylko dwa razy pokonała kogoś z pierwszej dziesiątki, trzy razy przegrała. To może teraz mi powiedz, że Aga jest lepszą zawodniczką obecnie, niż Vika czy Kerber?
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA Miami 2016

Bardzo dobry mecz Halep vs Bacsinszky. Obie dobiegały do wszystkiego, ale ten niesamowity BH Bacsinszky przeważył.
Czekam na finał Bacsinszky-Azarenka. :D
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WTA Miami 2016

Dobry ten pierwszy set Szwajcarki z Rosjanką. Nie oszczędzają się dziewczyny.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Miami 2016

Niezły mecz. Mnie dodatkowo ucieszył fakt, że transmisja otwarta na stronie TVP. Dzięki temu jakoś mi czas zleciał - siedzę w Krakowie na szkoleniu.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WTA Miami 2016

El Diablo pisze:Niezły mecz. Mnie dodatkowo ucieszył fakt, że transmisja otwarta na stronie TVP. Dzięki temu jakoś mi czas zleciał - siedzę w Krakowie na szkoleniu.
Idż rano na śniadanie na Józefa 17, Kolanko Nr 6 - najlepsze śniadania w Krakowie :wink: .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: WTA Miami 2016

Albo na Świętego Tomasza do Camelota, świetny klimat i przepyszne jedzenie. :) I koniecznie do śniadania herbata z ich wiśniówką. ;)
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Miami 2016

Wy to byście tylko o żarciu. :-P Ja siedzę w okolicach siedziby Radia. Józefa to co najwyżej Józefitów tutaj. :-P A poważnie to nie chce mi się łazić. Krakowa się naoglądałem 15 lat temu...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: WTA Miami 2016

El Diablo pisze:Wy to byście tylko o żarciu. :-P...
To w końcu podstawa każdej diety :D .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WTA Miami 2016

Byście lepiej doradzili odwiedziny u Radwańskich, zobaczyłby sobie słynny obraz, który dziadek zastawił rotfl . Albo sparing z Keicamem. :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: WTA Miami 2016

Azarenka wczoraj w 1 secie grała bardzo dobrze, niszczyła returnem Kerber. Drugiego nie oglądałem ale widzę był bardziej zacięty. Wygląda jakby Vika miała konkretną formę, Kuza chyba bez szans jeśli Azarenka zachowa taki poziom (strasznie ganiała Kerber w 1 secie). Może być szybki powrót Viki do ścisłej czołówki.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA Miami 2016

hohvar pisze:Byście lepiej doradzili odwiedziny u Radwańskich, zobaczyłby sobie słynny obraz, który dziadek zastawił rotfl . Albo sparing z Keicamem. :wink:
Portfel Radwańskiego już dawno u Kiecama :P, w takim razie ten sparing to lepszy pomysł, ładnie przegrasz to Ci obiad postawi. :P

Dziś będę kibicował "babci" Kuzie, jakoś białoruska miss kołchozu ani aparycją, ani zachowaniem do mnie nie przemawia.
Kuza też nie, ale za wiek. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: WTA Miami 2016

Azarenka chyba wróciła na właściwe tory ale jej zachowania nie mogę znieść. Oby Swieta dała radę :D .
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA Miami 2016

Ależ formę złapała Azarenka... strzela i trafia!
Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Re: WTA Miami 2016

Bongos pisze:Azarenka chyba wróciła na właściwe tory ale jej zachowania nie mogę znieść. Oby Swieta dała radę :D .
Też jej nie trawię ale formę ma naprawdę imponującą.
Niestety nie widzę za bardzo możliwości żeby Swietłana wyrwała choćby seta ;(
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”