Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA Indian Wells 2016

Póki co, Serena płynie, mnóstwo UE ale też i Azarenka nie cofa ręki, szczególnie jej serwis ustawia grę...
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WTA Indian Wells 2016

Serena też dropsy odstawiła widać. Już się nie wygrzebie Sarenka. 5:1 w 2 dla Azy.
2 finały w tym roku i oba przegrane.

E: O rany Julek można się załamać. Odda jeszcze tego seta Aza?
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WTA Indian Wells 2016

Aza jak nie wygra tego zaraz to posypie się jak domek z kart, jeśli już tego nie zrobiła. Serwując na 6:3 ewidentnie w gacie narobiła.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WTA Indian Wells 2016

Os stanu 1:5 Serena pokazuje dlaczego jest najlepsza.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WTA Indian Wells 2016

Jednak Azarekna dowiozła! Ale Serena trochę jej na końcu pomogła. :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: WTA Indian Wells 2016

Serena taka mocna w tym sezonie już nie będzie. Drugi finał, drugi przegrany a każda taka porażka będzie ją pogrążała jeszcze bardziej. Będzie się działo w WTA...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA Indian Wells 2016

Serena jak śnięta ryba, od rozgrzewki. Do tego odmalowana jak na zabawę karnawałową. Czyżby coś trzeba było przykryć? ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WTA Indian Wells 2016

Nie tworzyłbym tutaj teorii spiskowych. :) Serena włączyła "Federer Mod", czyli mnóstwo BP i wykorzystanie jednego czy dwóch szans na przełamanie i to zadecydowało, że przegrała. Vika solidnie grała, przede wszystkim serwis jej dużo pomagał mimo tych 8 DF.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: WTA Indian Wells 2016

Vivid pisze:Serena jak śnięta ryba, od rozgrzewki. Do tego odmalowana jak na zabawę karnawałową. Czyżby coś trzeba było przykryć? ...
Vivid ogląda cały mecz kobiet od samej rozgrzewki? O_O Co to się dzieje... ratujmyvivida.pl. :D
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: WTA Indian Wells 2016

Basic pisze:
Vivid pisze:Serena jak śnięta ryba, od rozgrzewki. Do tego odmalowana jak na zabawę karnawałową. Czyżby coś trzeba było przykryć? ...
Vivid ogląda cały mecz kobiet od samej rozgrzewki? O_O Co to się dzieje... ratujmyvivida.pl. :D
To pewnie kolejna kobieta na jego niby liście kobiet, których ma w nadmiarze. Tuż za tymi, które spotyka za kierownicą. Na pierwszym miejscu oczywiście i tak Radwańska :twisted: .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WTA Indian Wells 2016

Niby w finale nie było kosmicznego poziomu i w sumie sporo błędów, ale w porównaniu z tym co się dzieje w ATP można by rzec mnóstwo emocji od półfinałów w WTA. rotfl Finał męski obejrzałem do 0:4 i nie dało się na to patrzeć.

A szczytem szczytów jest pan, który mówi że kobiety powinny dziękować ATP że są do nich "przyspawane", tylko szkoda że zapomniał o tym, że np. w 2014 r. finał USO kobiet oglądało dwukrotnie więcej ludzi niż męski. rotfl Nie będę teraz szukał danych, zresztą mam świadomość że w większości finały mężczyzn mają większą widownię, ale nie jest to żadna kolosalna różnica jakby się wydawało. Już nie wspominając o tym, że WTA jest raczej w dołku w porównaniu do lat 2003-2008.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: WTA Indian Wells 2016

Już jakiś czas temu pisałem, że WTA obecnie jest dużo ciekawsze niż ATP. Stąd zapewne przerzutka Vivida :D .
hesser
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 31 mar 2012, 21:22

Re: WTA Indian Wells 2016

Obrazek Obrazek Obrazek

Seksistowski skandal po turnieju w Indian Wells. Dyrektor imprezy Raymond Moore stwierdził wczoraj, że "kobiety powinny na kolanach dziękować Rogerowi Federerowi i Rafaelowi Nadalowi za wkład w rozwój tenisa". Sprawa odbiła się głośnym echem w światowych mediach.

Szef zawodów w Indian Wells w ostrych słowach wyraził swoją opinię na temat równouprawnienia w tenisie.

"Na ich miejscu każdego dnia padałbym na kolana i dziękował bogu za to, że urodzili się Federer i Nadal. To oni zadbali o to, jak wygląda tenis. Kobiety nie miały tu wiele do powiedzenia" - dodał działacz.

Czytaj więcej na http://sport.interia.pl/tenis/news-seks ... gn=firefox
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Indian Wells 2016

Panie mają wyjątkowo mocną pozycję w tenisie jeśli porównamy poszczególne dyscypliny.
To wraca w pewnym sensie jak bumerang. Sprowadzenie problemu, jak to często bywa, tylko do ilości rozgrywanych setów jest głupotą wielowymiarową. Najłatwiej byłoby płacić zgodnie z generowanym przychodem, a nie wprowadzać sztuczne równouprawnienie...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WTA Indian Wells 2016

El Diablo pisze:Panie mają wyjątkowo mocną pozycję w tenisie jeśli porównamy poszczególne dyscypliny.
To jest właściwie nieporównywalne, Serena Williams nie jest specjalnie mniejszą gwiazdą sportu niż np. Kobey Bryant, żadna dyscyplina sportowa w wykonaniu kobiet nie jest tak ceniona jak właśnie tenis, przychodzi mi namyśl jeszcze narciarstwo alpejskie (zresztą one również mają identyczny podział pieniężny) tyle, że z racji niszowości tego sportu względem tenisa i tak narciarki są daleko w tyle za tenisistkami. Tak naprawdę jeśli chodzi o kobiety to sportem numer jeden jest tenis a potem długo, długo, długo nic.

Jeśli natomiast ja miałbym się odnieść do słów dyrektora turnieju Indian Wells - facet mocno przesadził, sam nie zgadzam się za równouprawnieniem...które w rzeczywistości równouprawnieniem nie jest, % zarobków powinien być po prostu identycznie współmierny z oglądalnością przed TV i na trybunach. Mimo wszystko z aż takim dyskredytowaniem WTA się nie zgadzam, to była mocna przesada.

Generalnie podoba mi się stanowisko wypowiedziane przez Djokovica w tej kwestii, absolutnie z nim się zgadzam.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WTA Indian Wells 2016

No dobrze, ale skoro nagrody powinny być proporcjonalne do widowni i oglądalności TV, to co z kolei jak się okaże że w danym turnieju oglądalność mają większą panie niż panowie? Albo, że widzów na trybunach więcej? A jak uśredniamy na np. sezon, to dlaczego np. Serena na której meczach byłoby pełno miała cierpieć bo na mecz Azarenki nikt nie przyszedł?

Możemy iść jeszcze dalej... Jeśli na mecze Nadala przychodzi więcej osób niż na Novaka, to dlaczego ten drugi ma dostać więcej? Może w ogóle nie ważne kto wygrywa, kto przegrywa, po prostu niech zarabia najwięcej ten co ma najwięcej fanów na Facebooku. :angel:

Jeśli już, to tak jak ED mówi, ile zarabia organizacja, takie daje nagrody proporcjonalnie do przychodów.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: WTA Indian Wells 2016

Niech kontraktują mecze tenisowe jak walki bokserskie. ;) Tyle, że wtedy będzie lament bo nie zawsze wygrany będzie zgarniał wiekszą ilość pieniędzy.

Każdy ciągnie w swoją stronę (ATP, WTA) i jakie warunki wynegocjuje tak będzie miał. I to w sumie jest normalne.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Indian Wells 2016

Oczywiście, że zawsze można utonąć w szczegółach jeśli stosuje się za dużo zbyt skomplikowanych procedur, które w teorii mają przełożyć się na największą możliwą "sprawiedliwość", a koniec końców robią tylko bałagan.

Jestem i będę jednak zaciętym wrogiem parytetów, sztucznej równości etc.
Podam przykład mojej koleżanki, żeby było lepiej przykład w drugą stronę, ubiegającej się o dofinansowanie projektu badawczego. Otóż dofinansowanie miało dostać tyle samo Pań co Panów więc stworzono 2 osobne listy rankingowe - pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. O_O I efekt był taki, że projekty Pań były dużo wyżej oceniane, a co za tym idzie u Panów próg aby otrzymać $$$ był wyraźnie niższy o parędziesiąt punktów. Gdyby nie płeć finansowanie rozłożyłoby się tak 70/30 na korzyść Pań.

Płeć nie powinna być czynnikiem determinującym pewne rzeczy ale i tak powtórzę, że to że Panie nie grają w takiej formule jak Panowie w WS'ach nie jest dla mnie argumentem. Są słabsze fizycznie, po prostu i nikomu na dobre by nie wyszło gdyby miały grać dodatkowe sety, poziom i tak przypomina dno oceanu w końcówkach, to by były "dożynki" już na etapie ćwiartek.

Dlatego uważam, że optymalnym sposobem jest ustalenie nagród w oparciu o generowane przychody.
Jeśli chodzi o to, że na przykład Federer przyciąga więcej ludzi niż Simon, czy też u Pań Serena więcej niż Pliskova to jestem zdania iż i tak jest to niejako rekompensowane w formie kontraktów reklamowych, sprzętowych etc. Większość z tych gwiazd więcej zarabia poza kortem niż na nim.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: WTA Indian Wells 2016

Po fali krytyki Raymond Moore rezygnuje z funkcji dyrektora turnieju.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA Indian Wells 2016

Każdy chce zarobić, kariera jest dość krótka. I z tego punktu widzenia ja się dziewczynom nie dziwię.
Co nie zmienia faktu, że nadal murem stoję za Karjickiem, który kiedyś powiedział, że na WTA to grają spasione krowy i w związku z tym jakie równouprawnienie przy kasie?!
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”