Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP World Tour Finals 2015

Starość nie radość. ;( Cóż, trzeba przyznać, że wygrał ten co powinien - zdecydowanie najlepszy zawodnik w sezonie. Bezapelacyjnie tym sezonem dołączył do największych w historii dyscypliny. Wielki gracz. Nawet jeśli ma trochę łatwiej bo tour nijaki.

Federer natomiast swoje zrobił, zakończył niezły sezon finałem i nawet jeśli dzisiaj był niemrawy to generalnie występ na duży plus. Po prostu nie starczy już pary na finały z Novakiem (kilka wyjątków niczego nie przesądza). A w Szlemach dodatkowo presja dochodzi (US Open). Cieszmy się tym co mamy.
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: ATP World Tour Finals 2015

Uff, koniec końców dobrze, że jednak jest ten Djokovic.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP World Tour Finals 2015

Z faktami nie ma co dyskutować. Nikt Serbowi nie podskoczy.
Znakomity sezon. Sezon prawdziwego mistrza.

Stasiu... :giv_hrt:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP World Tour Finals 2015

fortomorrow pisze:Starość nie radość. ;( Cóż, trzeba przyznać, że wygrał ten co powinien - zdecydowanie najlepszy zawodnik w sezonie. Bezapelacyjnie tym sezonem dołączył do największych w historii dyscypliny. Wielki gracz. Nawet jeśli ma trochę łatwiej bo tour nijaki.

Federer natomiast swoje zrobił, zakończył niezły sezon finałem i nawet jeśli dzisiaj był niemrawy to generalnie występ na duży plus. Po prostu nie starczy już pary na finały z Novakiem (kilka wyjątków niczego nie przesądza). A w Szlemach dodatkowo presja dochodzi (US Open). Cieszmy się tym co mamy.
Zdecydowanie się zgadzam, i co do Novaka i co do ogólnej oceny Federera, naprawdę dobry sezon Szwajcara, końcówka sezonu mocno w kratkę ale finał WTF to duży sukces, w sumie potwierdzający jego sportową klasę.

Ps. Tylko szkoda, że ten finał tak przeciętny, tak jednostronny. Obaj panowie trzy lata temu zagrali również w finale, ale poziom tego meczu i dramaturgia była na zupełnie innym poziomie, zwłaszcza w przypadku Federera, choć wówczas było i tak 0:2.
Ricardo 7
Bywalec
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 24 sty 2014, 12:46

Re: ATP World Tour Finals 2015

Ciekawy będzie przyszły sezon. Oby się ktoś wspiął jeszcze na poziom Novaka bo inaczej ciężko będzie o emocje.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: ATP World Tour Finals 2015

Majorka pisze:Stasiu... :giv_hrt:
Dokładnie, dzięki Stasiu, ale musisz jeszcze wygrać przynajmniej po Szlemie przez 2-3 sezony rotfl Albo liczymy na powrót Rafcia na RG :)
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP World Tour Finals 2015

Liczymy, liczymy! I nie tylko na RG. :)
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: ATP World Tour Finals 2015

Wynik taki jak przypuszczałem przed meczem. Nie mogło się to inaczej skończyć po tym jak wcześniej wypunktował Nadala. Nie do ruszenia :::gd:::.

Stasiu...! :dvl(: rotfl
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP World Tour Finals 2015

Gratulacje dla Dżokera. Dobry mecz zagrał. Federer w moim odczuciu bardzo pracował przed turniejem nad bekhendem, zwłaszcza kątowym topspinem, oraz taktyką, zmiany tempa, rotacji, wybijanie z rytmu.
Zawiódł serwis, głównie pierwszy, i to bardzo. Dlatego wg mnie nie wygrał. Ale to Djokerowi się należało to trofeum, mimo że nie lubię tak nudnego stylu gra — pełny szacun.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP World Tour Finals 2015

Człowiek ma zawsze głupią nadzieję przed meczem z Djokovicem, że nareszcie jest odpowiednia osoba we właściwej formie, która będzie w stanie pokonać Serba w ważnym meczu. A wychodzi jak zawsze. :/
Cóż, prognozy na przyszły sezon nie są optymistyczne.
Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: ATP World Tour Finals 2015

Federer przegrał nie dla tego, że mu coś nie szło tylko dla tego, że jest słabszy i koniec kropka. Nie ujmujmy Djokerowi :).
Jak tak sobie mówimy to ja mogę rzucić że Kei nie wygrał bo mu nie szło i dużo UE popełniał.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP World Tour Finals 2015

Jurek Kiler pisze:
Basic pisze:
Jurek Kiler pisze:Ed. Moim zdaniem już jest po meczu, po słabym w dodatku, bo Novak gra co najwyżej nieźle, dobrze serwuje to fakt. Niestety Federer się totalnie posypał, bez serwisu i z jakimiś atakami na hura i z dużą ilością prostych błędów.
Będą tylko dwa sety, jeszcze odwróciła się kolejność serwisu...
Po prostu Djoko gra o wiele lepiej niż w meczu grupowym, nie pozwala Fedkowi tak szaleć, neutralizuje Jego ataki więc dlatego Fedek nie ma pomysłu co by tu grać inaczej.
Novak nie gra nic nadzwyczajnego, jedyne co można chwalić to serwis, nawet specjalnie Federera nie rozprowadza by zmusić go do błędów. I to mnie trochę irytuje, bo z taką grą Serb jest do ogrania a wynik jaki jest każdy widzi. :/
Jurek nie napisałem, że Novak zagrał na swoim najlepszym poziomie, albo że grał kapitalny tenis... ale po prostu zagrał o wiele lepiej niż w ich meczu grupowym i to już wystarczyło ;-P .
matek20 pisze:
Basic pisze:P.S.
Pytanko, czy Fedek znowu usiadł nie na tym miejscu na którym powinien podczas prezentacji?
Chyba tak :P Ten kto wchodzi pierwszy powinien chyba zając najdalszą ławeczkę, ale nie jestem pewien.
Jeśli tak to dostał karę za bufonadę i łamanie zasad :::gd::: .
Majorka pisze:Z faktami nie ma co dyskutować. Nikt Serbowi nie podskoczy.
Znakomity sezon. Sezon prawdziwego mistrza.
Stasiu... :giv_hrt:
Stasiu :bbbat: . Tak niewiele brakowało a Djoko miałby szansę na komplet... ale trzeba przyznać, że Wawrinka zagrał po prostu mecz życia w fianale RG .

Brawo Djoko super sezon. Mam nadzieję, że w przyszłym będzie w stanie utrzymać wysoki poziom... nie musi wszystkiego wygrywać, ale ten RG przydałby się :twisted: .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP World Tour Finals 2015

ekba pisze:Federer przegrał nie dla tego, że mu coś nie szło tylko dla tego, że jest słabszy i koniec kropka. Nie ujmujmy Djokerowi :).
Jak tak sobie mówimy to ja mogę rzucić że Kei nie wygrał bo mu nie szło i dużo UE popełniał.
No bo jest słabszy, przecież nikt nie twierdzi, że jest inaczej, nie jest tak szybki, popełnia więcej błędów a dzisiaj nawet gorzej serwował od swojego rywala. Nie rozumiem za bardzo o co chodzi i kto komu ujmuje, Novak to jest perfekcyjna maszyna do przebijania (tak w dużym skrócie), kiedy Federer czy Wawrinka mają dzień konia to może przegrać, bo sam nie ma wówczas specjalnie narzędzi by się przeciwstawić, ale to się zdarzyć może raz w roku, Federer nie ma 25 lat a Stan jest bardzo chimeryczny.
Basic pisze:Jurek nie napisałem, że Novak zagrał na swoim najlepszym poziomie, albo że grał kapitalny tenis... ale po prostu zagrał o wiele lepiej niż w ich meczu grupowym i to już wystarczyło ;-P .
Novak dzisiaj nie zagrał lepiej niż w pierwszym secie grupowego spotkania, drugi zgadzam się, odpuścił, ale w pierwszym secie grał on jak i Roger bardzo dobrze. Dziś niestety Federerowi wiele brakowało do dyspozycji sprzed kilku dni i nie podlega to żadnej dyskusji i nie miała na to wpływu gra Djokovica. Choćby z samego serwisu trzeba już stwierdzić, że to nie był ten Federer.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2015, 21:19 przez Jurek Kiler, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP World Tour Finals 2015

Basic myślisz, że Djokovic wolał by tylko RG niż pozostałe trzy szlemy zgarnąć?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP World Tour Finals 2015

ekba pisze:Federer przegrał nie dla tego, że mu coś nie szło tylko dla tego, że jest słabszy i koniec kropka. Nie ujmujmy Djokerowi:).
Jak tak sobie mówimy to ja mogę rzucić że Kei nie wygrał bo mu nie szło i dużo UE popełniał.
Ja nie ujmuję. Był lepszy i tyle.
Ale skoro Federer wygrał z nim dwa dni wcześniej, także bez serwisu, więc mam prawo sobie przypuszczać, że Z SERWISEM miałby duże szanse wygrać ten turniej. Podobnie jak w Cincin...
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP World Tour Finals 2015

Jurek Kiler pisze:Novak dzisiaj nie zagrał lepiej niż w pierwszym secie grupowego spotkania, drugi zgadzam się, odpuścił, ale w pierwszym secie grał on jak i Roger bardzo dobrze. Dziś niestety Federerowi wiele brakowało do dyspozycji sprzed kilku dni i nie podlega to żadnej dyskusji i nie miała na to wpływu gra Djokovica. Choćby z samego serwisu trzeba już stwierdzić, że to nie był ten Federer.
Czyli, że co, nie takie skuteczności pierwszego serwisu i już nie ma Fedka? Bez przesady...
Jakuboto pisze:Basic myślisz, że Djokovic wolał by tylko RG niż pozostałe trzy szlemy zgarnąć?
Chodzi o przyszły sezon? Szczerze nie mam pojęcia co by wolał Novak... wszystkie pozostałe Szlemy już ma. Zdobywając kolejne Szlemy oprócz pucharu Muszkieterów "jedynie" powiększyłby ich ilość, miałby szansę pewnie skoczyć jakieś miejsce wyżej w liczbie zdobytych Szlemów, ale jednak brakowałoby Mu tego RG na czym bardzo Mu zależy co podkreślał wyraźnie cały poprzedni i zwłaszcza ten sezon.
Więc obstawiam, że wolałby w przyszłym sezonie wygrać jeden Szlem RG niż wygrać 3 Szlemy, ale oprócz RG.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
kis12
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 472
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP World Tour Finals 2015

Coś jest na rzeczy, że w finałach Roger gra słabo. Denerwuje się się strasznie. I jak ładnie gra w turnieju to finał = klapa. A Djoko rewelacji nie grał.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: ATP World Tour Finals 2015

Basic pisze:Jurek nie napisałem, że Novak zagrał na swoim najlepszym poziomie, albo że grał kapitalny tenis... ale po prostu zagrał o wiele lepiej niż w ich meczu grupowym i to już wystarczyło .
Ja wolę lepsze określenie, zagrał na tyle ile musiał ;-P. Moim zdaniem oczywiście. Jakby Federer podniósł poziom swojej gry to automatycznie Djokovic wrzuciłby wyższy bieg, tak to działa. Ciężko starać się grać jeszcze lepiej i lepiej skoro starcza tyle ile daje z siebie aktualnie.

Eh, już tęsknie za tenisem :wink:. Ciekawe jaka forma będzie na AO...
Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: ATP World Tour Finals 2015

La_Patik- pisze: Ja wolę lepsze określenie, zagrał na tyle ile musiał ;-P. Moim zdaniem oczywiście. Jakby Federer podniósł poziom swojej gry to automatycznie Djokovic wrzuciłby wyższy bieg, tak to działa. Ciężko starać się grać jeszcze lepiej i lepiej skoro starcza tyle ile daje z siebie aktualnie.

Eh, już tęsknie za tenisem :wink:. Ciekawe jaka forma będzie na AO...
W 100% zgoda :).

Mam już lekką alergie na tą Federeromanie.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP World Tour Finals 2015

Basic pisze: Jurek Kiler pisze:
Novak dzisiaj nie zagrał lepiej niż w pierwszym secie grupowego spotkania, drugi zgadzam się, odpuścił, ale w pierwszym secie grał on jak i Roger bardzo dobrze. Dziś niestety Federerowi wiele brakowało do dyspozycji sprzed kilku dni i nie podlega to żadnej dyskusji i nie miała na to wpływu gra Djokovica. Choćby z samego serwisu trzeba już stwierdzić, że to nie był ten Federer.

Czyli, że co, nie takie skuteczności pierwszego serwisu i już nie ma Fedka? Bez przesady...
Serwis na pewno jest ważnym elementem w grze Federera, zwłaszcza gdy po drugiej stronie siatki stoi Djokovic. Bąźdmy poważni, pod względem przygotowania fizycznego Federer jest wybitny, ale do sprawności z przeszłości sporo mu brakuje, on po prostu nie jest już tak szybki i na przebijanie nie ma już tyle siły. Tyle, że z gry też wyglądało tym razem to gorzej, Federer popełniał więcej prostych błędów niż w poprzednim spotkaniu z fazy grupowej, mówię o prostych błędach, gdzie jest dogodna pozycja do przyciśnięcia a jednak jest albo aut albo siatka - w takiej sytuacji nie ma większego wpływu w jakiej dyspozycji jest Djokovic.
Basic pisze: Jakuboto pisze:
Basic myślisz, że Djokovic wolał by tylko RG niż pozostałe trzy szlemy zgarnąć?

Chodzi o przyszły sezon? Szczerze nie mam pojęcia co by wolał Novak... wszystkie pozostałe Szlemy już ma. Zdobywając kolejne Szlemy oprócz pucharu Muszkieterów "jedynie" powiększyłby ich ilość, miałby szansę pewnie skoczyć jakieś miejsce wyżej w liczbie zdobytych Szlemów, ale jednak brakowałoby Mu tego RG na czym bardzo Mu zależy co podkreślał wyraźnie cały poprzedni i zwłaszcza ten sezon.
Więc obstawiam, że wolałby w przyszłym sezonie wygrać jeden Szlem RG niż wygrać 3 Szlemy, ale oprócz RG.
Chyba sobie żartujesz, 1>3? Bez przesady. Rozumiem gdyby rekord Szlemów do niego już należał, albo był choć na równi z Federerem. W jego wypadku tylko jedno zwycięstwo Wielkoszlemowe w przyszłym sezonie (zwłaszcza w przypadku takiej a nie innej konkurencji) i nawet gdyby to było RG to byłaby to trochę porażka.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”