Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

ATP World Tour Finals 2015

Barclays ATP World Tour Finals
Obrazek

15.11.2015-22.11.2015
Kategoria: ATP World Tour 1500
Pula nagród: 7 000 000 USD
Strona główna turnieju: Klik!
Nawierzchnia: hard, hala
Lokalizacja: Londyn, UK
Finał 2014:
Novak Djokovic [1] vs Roger Federer [2] krecz
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: ATP World Tour Finals 2015

Andy otwarcie mówi, że jeśli Belgia wybierze mączkę, to będzie musiał zrezygnować z imprezy w Londynie.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP World Tour Finals 2015

Belgowie wybrali mączkę. Ktoś z bliskiego zaplecza Top 8 się ucieszy. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP World Tour Finals 2015

Trochę to śmiech na sali, Roger jednak nie miał z tym problemów i zagrał normalnie a to, że uraz mu przeszkodził i musiał finał walkowerem oddać to już inna sprawa.

Ktoś ważny z ATP jednak powiedział, że Andy nie może sobie ot tak zrezygnować ze startu, bo kilka dnia po zakończeniu WTF ma finał Pucharu Davisa. WTF należy do imprez "obowiązkowych".

Tak na marginesie to za nic w świecie bym Pucharu Davisa nie przełożył ponad WTF, to w drugim turnieju są większe pieniądze i większy prestiż a za jeden wygrany mecz masz tyle pkt co za samo zwycięstwo w finale PD. Nie rozumiem zatem kalkulacji Andrzeja.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP World Tour Finals 2015

Jurek Kiler pisze:Tak na marginesie to za nic w świecie bym Pucharu Davisa nie przełożył ponad WTF, to w drugim turnieju są większe pieniądze i większy prestiż, a za jeden wygrany mecz masz tyle pkt co za samo zwycięstwo w finale PD. Nie rozumiem zatem kalkulacji Andrzeja.
Też nie rozumiałam, ale przyjęłam do wiadomości, że tak właśnie jest. Ten motyw, wyjątkowości Pucharu Davisa, przejawia się we wszystkich autobiografiach, które czytałam - Agassiego, Samprasa, Rafy. Widać Murray ma tak samo.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: ATP World Tour Finals 2015

Jurek Kiler pisze:Tak na marginesie to za nic w świecie bym Pucharu Davisa nie przełożył ponad WTF, to w drugim turnieju są większe pieniądze i większy prestiż a za jeden wygrany mecz masz tyle pkt co za samo zwycięstwo w finale PD. Nie rozumiem zatem kalkulacji Andrzeja.
Ja go jednak rozumiem. Po prostu inny system wartości. Kasa czy punkty są w każdym turnieju. W Pucharze Davisa nie gra się dla siebie, ale dla całej drużyny. Dodatkowo reprezentujesz swój kraj. Myślę, że dla Andy'ego to jest właśnie kluczowa kwestia. Tym bardziej, że Brytyjczycy czekają na kolejny tytuł od 1936 roku.
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: ATP World Tour Finals 2015

Murrayowi zależy na pucharach, osiągnięciach, niż na pieniądzach. :wink: A w WTF i tak szykuję się łomot od Serba, bądź Szwajcara.

Ale z drugiej strony, nie rozumiem czemu Murray chce odpuścić. Kto z tej Belgii może mu zagrozić? Darcis? rotfl
A co do nawierzchni, Roger jakoś się przestawił na lajcie z harda na clay.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP World Tour Finals 2015

Jurek Kiler pisze:Trochę to śmiech na sali, Roger jednak nie miał z tym problemów i zagrał normalnie a to, że uraz mu przeszkodził i musiał finał walkowerem oddać to już inna sprawa.
Z tym urazem to taka dość mętna historia jest :tired: .
Jurek Kiler pisze:Tak na marginesie to za nic w świecie bym Pucharu Davisa nie przełożył ponad WTF, to w drugim turnieju są większe pieniądze i większy prestiż a za jeden wygrany mecz masz tyle pkt co za samo zwycięstwo w finale PD. Nie rozumiem zatem kalkulacji Andrzeja.
Ja to rozumiem - chce mieć do swojej kolekcji wygranie PD - właściwie w pojedynkę (z lekką pomocą brata) to i się chłopak stara - w przyszłym roku pewnie odpuści całkiem PD.
Ostatnio sobie pomyślałam, że z działań i różnych aktywności poza kortowych, w tym charytatywnych, najbardziej cenię Szkota z całego topu.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP World Tour Finals 2015

matek20 pisze:Murrayowi zależy na pucharach, osiągnięciach, niż na pieniądzach. :wink:.
I to dlatego odpuszcza WTF?
Tenisówka pisze: Jurek Kiler pisze:
Trochę to śmiech na sali, Roger jednak nie miał z tym problemów i zagrał normalnie a to, że uraz mu przeszkodził i musiał finał walkowerem oddać to już inna sprawa.

Z tym urazem to tak nie dość mętna historia jest :tired: .
Dla mnie akurat w ogóle, nie po to męczy się trzy godziny z Wawrinką by odpuścić tak ważny mecz, poza tym pierwszy mecz z Gaelem jasno wskazuje, że miał problem, bo nie był tutaj sobą.
Tenisówka pisze:Ja to rozumiem - chce mieć do swojej kolekcji wygranie PD - właściwie w pojedynkę (z lekką pomocą brata) to i się chłopak stara - w przyszłym roku pewnie odpuści całkiem PD.
I nie lepiej mieć do kolekcji WTF? Tenis to sport przede wszystkim indywidualny. No ale może zdaje sobie po prostu sprawę, że w WTF nie ma szans, tyle, że to wcale nie świadczy o nim dobrze. ;)
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: ATP World Tour Finals 2015

Jurek Kiler pisze: I to dlatego odpuszcza WTF?
Daj znać, jak będzie inny finał niż Djokovic-Federer.
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: ATP World Tour Finals 2015

Andy tak wspierał reprezentację w tej edycji Pucharu Davisa, że głupie byłoby wykluczenie się z finału imprezy. Nie dla wszystkich najważniejsza jest gotówka(poza tym nie chce mi się wierzyć, że 1mln w tą czy w tamtą spędzi mu sen z powiek), czasami ważniejsza jest gra dla kraju, nie tylko na własne konto. Szansę na wygranie WTF za pewne będzie jeszcze miał, a czy ten sezon nie jest świetną okazją do wygrania Pucharu Davisa? To raczej pytanie retoryczne. :wink:
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: ATP World Tour Finals 2015

Jurek Kiler pisze:I nie lepiej mieć do kolekcji WTF? Tenis to sport przede wszystkim indywidualny. No ale może zdaje sobie po prostu sprawę, że w WTF nie ma szans, tyle, że to wcale nie świadczy o nim dobrze. ;)
Inni wielcy mają, to Andrzej też chce wzbogacić swoją kolekcję trofeów i dołączyć do tego zacnego grona :wink: Tym bardziej, że szanse na zdobycie Pucharu Davisa przez GB w tym roku są duże. Poza tym, co tak tylko z tym indywidualnie. Chce chłopie drużynowo, dla kraju, dobra ogólnego, to mu mówią, że powinien się skupić na sobie i kasie. Mamoną i wyrachowaniem ten świat stoi :]

PS Zresztą, jak słusznie zostało zauważone, "przede wszystkim indywidualny". PD się mieści w tym po wszystkim i jest po to, żeby później można było takie sformułowania jak przytoczone w cudzysłowie generować ;>
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP World Tour Finals 2015

Ja się Szkotowi nie dziwię, że takie podejście. Jak wspomniał Szuma Brytole czekają na kolejny tytuł PD od 1936 roku, troszkę już czasu. W tym roku GB ma wielką szansę na tytuł grając z Belgami więc kiedy jak nie teraz? Ma okazję przejść do historii i czemu ma nie skorzystać z tego? O_O
Że niby w trakcie WTF może więcej zarobić? Po pierwsze nie jest to już dla niego priorytet, po drugie zdobywając tytuł PD marketingowo może łącznie dużo więcej zyskać niż sama kasa podczas WTF. Bo chyba on sam na dzień dzisiejszy zdaje sobie sprawę, że dużo większe szanse ma na wygraną w PD niż łącznie WTF.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP World Tour Finals 2015

No cóż po w/w wypowiedziach wynika z tego ze jakiś inny jestem. ;)
Dla mnie nie ukrywam PD jest mało znaczące, oczywiście cieszyłem się, ze Federer wygrał przed rokiem, ale zdecydowanie bardziej wolałbym gdyby wygrał finał WTF a walkowerem oddal potyczki w Pucharze Davisa. Nie ma wielkiego znaczenia, ze PD nie wygrał a WTF 6 razy, impreza ważniejsza ważniejszą zawsze pozostanie.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: ATP World Tour Finals 2015

Materialista pan jesteś i tyle. :]
A gdzie dżentelmeńskie podejście do ojczystej drużyny? A gdzie odrobina romantyzmu?
I w końcu - gdzie miejsce na wspólną radość z wygranej? Grywasz w debla? Tam można poczuć namiastkę takiej radości. :D
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: ATP World Tour Finals 2015

TomPL pisze:I w końcu - gdzie miejsce na wspólną radość z wygranej?
O to to właśnie. Ok, może to o czym Jurek wspomina, czyli splendor, kasa, wysokie miejsce w szeregu tytułów. Ale czy naprawdę zawsze te czynniki muszą odgrywać wiodącą rolę? Radocha i smak sukcesu osiągniętego drużynowo, sama walka nawet (niezależnie od wyniku) i bycie częścią zespołu, to są fantastyczne odczucia i emocje. Innego sortu niż te doświadczone w pojedynkę, nieporównywalne i warto poznać również takie. Tym bardziej, że radocha jest pomnożona, a porażkę łatwiej znieść, bo nie jesteś sam. Romantyczne podejście do tematu? No może. :] W każdym razie, ja tam rozumiem i szanuję którąkolwiek decyzję w tym przypadku (nawet jeśli prym miałby jednak wieść materializm :]), byle sensownie uargumentowaną/dającą się uargumentować.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP World Tour Finals 2015

Jak dla mnie PD czy FedCup oraz Olimpiada to są jakieś zbędne "narośla". Roczny plan rozgrywek jest i tak przeładowany, widać to po częstych urazach, a jeszcze takie "wynalazki". Tenis to gra indywidualna i już. Na Radwańskiej psy kiedyś wieszano bo powiedziała prawdę, to co inni też myślą ale sztab PR-owców i sumy w kontraktach im nie pozwalają być szczerym w tym temacie.
Oczywiście nie wszyscy są cyniczni, kogoś nuta narodowa może i wzrusza, ale jestem się skłonny założyć, że są w zdecydowanej mniejszości. Dla reszty to jest tylko upierdliwe zawracanie im d..y w czasie ciężkiego sezonu ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP World Tour Finals 2015

W 100% zgadzam się z Vividem, no może w 90-ciu, bo jednak IO do Fed Cup czy PD bym nie porównał. Wydaje mi się, że Igrzyska mocno zyskały na znaczeniu i kto wie czy z czasem nie będzie za nie nawet większej ilości punktów niż za turniej rangi Masters. Tyle, że to jest impreza rozgrywana raz na cztery lata, Federer w 2012 bez żalu odpuścił sobie Toronto kosztem IO właśnie, choć poprzednie wie edycje chyba trochę traktował z przymrużeniem oka. Zresztą zwróćmy uwagę, że IO to tak naprawdę jedyny turniej gdzie najlepsi singliści poważnie podchodzą także i do debla, Roger nawet zastanawia się nad przyszłorocznym startem w mikście w parze z Hingis.
Vivid pisze:Na Radwańskiej psy kiedyś wieszano bo powiedziała prawdę, to co inni też myślą ale sztab PR-owców i sumy w kontraktach im nie pozwalają być szczerym w tym temacie.
Ona tak naprawdę nie powiedziała nic co nawet powinno spowodować takie myślenie, nie zacytuje jej wypowiedzi, że ona ujęła to w sposób" Szkoda, że przegrałam, ale teraz nic nie poradzę, przede mną kolejne turnieje (Montreal). Mniej więcej tyle powiedziała Radwańska.
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: ATP World Tour Finals 2015

Jurek Kiler pisze:
Vivid pisze:Na Radwańskiej psy kiedyś wieszano bo powiedziała prawdę, to co inni też myślą ale sztab PR-owców i sumy w kontraktach im nie pozwalają być szczerym w tym temacie.
Ona tak naprawdę nie powiedziała nic co nawet powinno spowodować takie myślenie, nie zacytuje jej wypowiedzi, że ona ujęła to w sposób" Szkoda, że przegrałam, ale teraz nic nie poradzę, przede mną kolejne turnieje (Montreal). Mniej więcej tyle powiedziała Radwańska.
https://www.youtube.com/watch?v=TpwM0m5qVK8

Ktoś kto ma chociaż minimalne pojęcie o tenisie nie usłyszy nic kontrowersyjnego w tej wypowiedzi. A w mediach zrobioną z niej hańbę narodu.
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: ATP World Tour Finals 2015

Wydaję mi się jednak, że najwięcej szumu wywołał ten słaby żart.
Agnieszka Radwańska pisze:Szybko przyszło, szybko poszło, repasaży u nas nie ma, ale może jeszcze sprawdzimy.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”