Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Patrzę na wyniki a tu i Kvitowa poza turniejem i Sabine dość gładko poległa ze Szwajcarką.
U Panów martwią mnie kłopoty Andrzeja z barkiem , nie wiem jak to się w kolejnych spotkaniach odbije. na wyniku.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Gale psuje piłki z uśmiechem na twarzy. Nawet przy setowej. :D
No i zamiast 2-1 przegrywa 1-2. Teraz już bez banana...
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Beka z organizatorów, przełożyli mecz Monfilsa na Centralny i mogą grać tylko do 23 czasu Londyńskiego. WTF ?
https://twitter.com/Wimbledon/status/617426431140872197
Awatar użytkownika
Czarek.
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 7 lis 2013, 12:21
Lokalizacja: Gdańsk.

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

matek20 pisze:Beka z organizatorów, przełożyli mecz Monfilsa na Centralny i mogą grać tylko do 23 czasu Londyńskiego. WTF ?
https://twitter.com/Wimbledon/status/617426431140872197
Ale że będą zaraz dalej grali, tylko na innym korcie?!
To tak można rozgrywać jeden mecz na różnych kortach? O_O
Długich dni i przyjemnych nocy.
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Nie wiem czy tak można, ale wiem że już grają na centralnym. Angole mają taki problem żeby skończyli w niedziele...
Awatar użytkownika
Czarek.
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 7 lis 2013, 12:21
Lokalizacja: Gdańsk.

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Tutaj ni cholerę nie można grać w niedziele, na RG nie mogą dorobić się oświetlenia, żeby grać, jak się ściemni. Dziwne to wszystko.
Długich dni i przyjemnych nocy.
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re:

Tenisówka pisze:Patrzę na wyniki a tu i Kvitowa poza turniejem i Sabine dość gładko poległa ze Szwajcarką.
Żadne niespodzianki jak dla mnie. Kvitova jest tak labilna, że może przegrać z każdą, a Jankovic to jednak nadal najwyższa półka. Wygrana Bacszinsky z Lisicką też nie zaskakuje. Szwajcarka jest w tym roku w wybornej formie.

Mnie cieszą dobre występy Ivo Karlovica. Jak Murray nie będzie w 100% przygotowany do gry, jest duża szansa dla Chorwata.
dzikus
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 319
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

http://mediacdn.fanatix.com/media/30/78 ... anatix.mp4
SPOILER:
Oglądnąłem powtórkę już z 10 razy i dalej nie mogę rozstrzygnąć czy to było celowe zagranie Ivo, czy nie. Jakie jest Wasze zdanie?
Dodam tylko, że sytuacja miała miejsce w czwartym secie przy piłce setowej dla Tsongi i dałaby mu ta piłka wyrównanie na 2-2 w setach.
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Jak dla mnie piłka leciała za szybko, żeby zdążyć tak zareagować i zagrać celowo.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Rozumiem, że Ivo zdobył w ten sposób punkt i to jest dla mnie nieporozumienie, pal licho czy zagranie było celowe czy nie, zresztą nie podejrzewam go to, bo to raczej fair zawodnik. Dla mnie jest jednak jasne, że aż tak wyraźne podwójne uderzenie nie może być uznawane, przecież gdyby tego drugiego uderzenia nie było to piłka nawet by nie przeszła na drugą stronę kortu, rozumiem jeśli piłkę się dłużej przeciągnie po strunach, ale tutaj na dobrą sprawę to były po prostu dwa odbicia, najpierw jedno a potem po "dłuższej" przerwie drugie.

Wimbledon jest zdrowo popieprzony z tą niedzielą, kuźwa ludzie mają wolny dzień, nie pracują, chcą pooglądać tenisa i nie mogą, ja mam w przyszłym tygodniu drugie zmiany i g***o za przeproszeniem pooglądam, jedyna szansa w piątek, bo będę miał urlop. Bardzo bym chciał żeby teraz zaczęło lać w tym Londynie i storpedowało turniej, może by czegoś to ich nauczyło. W ogóle to szkoda, że w Premier League gramy w Niedziele...
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Ivo raczej odruchowo zagrał piłkę drugi raz, punkt według mnie zdobyty w sposób nieprawidłowy :::bd:: .
Jurek Kiler pisze: Wimbledon jest zdrowo popieprzony z tą niedzielą, kuźwa ludzie mają wolny dzień, nie pracują, chcą pooglądać tenisa i nie mogą, ja mam w przyszłym tygodniu drugie zmiany i g***o za przeproszeniem pooglądam, jedyna szansa w piątek, bo będę miał urlop. Bardzo bym chciał żeby teraz zaczęło lać w tym Londynie i storpedowało turniej, może by czegoś to ich nauczyło.
A dla mnie wyjątkowo ta niedziela pasuje, jutro ostatni egzamin i później cały tydzień z Wimbledonem :::yay::: jak dziewczyna pozwoli rotfl .
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Jurek Kiler pisze:Rozumiem, że Ivo zdobył w ten sposób punkt i to jest dla mnie nieporozumienie, pal licho czy zagranie było celowe czy nie, zresztą nie podejrzewam go to, bo to raczej fair zawodnik. Dla mnie jest jednak jasne, że aż tak wyraźne podwójne uderzenie nie może być uznawane, przecież gdyby tego drugiego uderzenia nie było to piłka nawet by nie przeszła na drugą stronę kortu, rozumiem jeśli piłkę się dłużej przeciągnie po strunach, ale tutaj na dobrą sprawę to były po prostu dwa odbicia, najpierw jedno a potem po "dłuższej" przerwie drugie.
Wg wyżej cytowanych przepisów to że są 2 niecelowe odbicia nie ma znaczenia kluczowym wg mnie byłoby stwierdzenie że jest to w ramach jednego ciągłego zamachu, w przypadku Karlovica wg mnie są dwa zamachy - normalny przy łapaniu woleja (rakieta z góry w dół) i drugi z samego nadgarstka (podniesienie główki rakiety aby pacnąć piłkę). Punkt powinien być przyznany Tsondze.
Jurek Kiler pisze:Wimbledon jest zdrowo popieprzony z tą niedzielą, kuźwa ludzie mają wolny dzień, nie pracują, chcą pooglądać tenisa i nie mogą, ja mam w przyszłym tygodniu drugie zmiany i g***o za przeproszeniem pooglądam, jedyna szansa w piątek, bo będę miał urlop. Bardzo bym chciał żeby teraz zaczęło lać w tym Londynie i storpedowało turniej, może by czegoś to ich nauczyło. W ogóle to szkoda, że w Premier League gramy w Niedziele...
Jak już napisałem, jednym z pozytywnych stron tego jest to że nie koliduje z innymi dyscyplinami, dzięki temu nie będzie sytuacji jak wczoraj, że pokazują kort na którym będzie grać/gra Radwańska.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

To zagranie Karlovica jest zabawne. Samemu zdarzyło mi się tak wygrać punkt i nikt niczego nie widział. :D
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Jurek Kiler pisze:
Wimbledon jest zdrowo popieprzony z tą niedzielą, kuźwa ludzie mają wolny dzień, nie pracują, chcą pooglądać tenisa i nie mogą, ja mam w przyszłym tygodniu drugie zmiany i g***o za przeproszeniem pooglądam, jedyna szansa w piątek, bo będę miał urlop. Bardzo bym chciał żeby teraz zaczęło lać w tym Londynie i storpedowało turniej, może by czegoś to ich nauczyło. W ogóle to szkoda, że w Premier League gramy w Niedziele...
A czego miałoby to ich nauczyć? Układania planu gier pod Ciebie? :]
Słonko smarzy, na powietrze, a nie przed szklane ekrany. Pozostający w turnieju też Ciebie nie poprą... . rotfl

Sytuacja z Karlovicem - punkt dla Tsongi. Nawet kierunek ruchu rakiety był zmieniony przy drugim odbiciu.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

No układaniu pod widza - chyba tak. W końcu gdyby nie widzowie to mogliby sobie grać najwyżej w szopie. Poza tym to przypadek, że większość to krytykuje? Lało by tak 2-3 dni i już mieliby pełne gacie.

No i ja akurat wolny czas spędzam bardzo aktywnie, wczoraj siłownia korty, dzisiaj siłownia, korty, proszę mnie więc na słoneczko nie wyganiać. ;)
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Jurek Kiler pisze: No i ja akurat wolny czas spędzam bardzo aktywnie, wczoraj siłownia korty, dzisiaj siłownia, korty, proszę mnie więc na słoneczko nie wyganiać. ;)
A ja sobie właśnie aktywnie leżę na plaży i twierdzę, że nie ma nic piękniejszego jak niedziela wolna od Wimbledonu. :wink:
Podziwiam jak można grać przy 35 st. w tenisa. To idzie dostać gorączki.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

McGyver pisze:
Jurek Kiler pisze: No i ja akurat wolny czas spędzam bardzo aktywnie, wczoraj siłownia korty, dzisiaj siłownia, korty, proszę mnie więc na słoneczko nie wyganiać. ;)
A ja sobie właśnie aktywnie leżę na plaży i twierdzę, że nie ma nic piękniejszego jak niedziela wolna od Wimbledonu. :wink:
Podziwiam jak można grać przy 35 st. w tenisa. To idzie dostać gorączki.
Idę na 19-tą, tak jak wczoraj. Warunki idealne. ;)
Ja tam same plażowanie zresztą średnio lubię, zwłaszcza w taki skwar a ile można siedzieć w wodzie...

Jutro jest kilka interesujących meczów, oczywiście dla mnie Fed najważniejszy al e z punktu widzenia bezstronnego kibica pojedynek z Agutem raczej będzie przebiegał szybko w jedną stronę, podobnie pewnie będzie z pojedynkiem Djokovica z Andersonem. Ciekawe natomiast mogą być pojedynki Kyrgiosa z Gasquet, Karlovica z Murrayem i Berdycha z Simonem.
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Ja jutro nastawiam się tylko na dwa spotkania:
Kyrgios - Gasquet i Murray - Karlovic. Reszta nuda.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Brytyjczycy nawet z osobnych kranów do ciepłej i zimnej wody nie chcą zrezygnować, a co tu myśleć o niedzieli na
Wimbledonie :wink: .
Tradycja i już. Ja to dość lubię, a dziś przez wzgląd na piękną pogodę to w ogóle kapitalnie, że była przerwa.

Jutro Williams vs Williams -dawno przeciwko sobie nie grały siostry.
U Panów najniewygodniejszego przeciwnika ma Szkot.
No i Iśka , nie wiem czy sobie poradzi.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: WIMBLEDON 2015 (Wielki Szlem)

Dopiero dzisiaj zobaczyłem tą akcję Karlovica i moim zdaniem zrobił to specjalnie pomagając sobie a nie przypadkowo to po pierwsze. Po drugie oczywiście punkt bezdyskusyjnie dla Tsongi. Kto wie, czy dzięki temu nie przeszedł Ivo dalej. W zawodowym tenisie na tym poziomie o wygranej bardzo często decydują malutkie detale. W 5 secie mogłoby się zdarzyć wszystko. Sędzia - :::bd::.

Ja tam się cieszę, że dziś przerwa od Wimbla. Na turniej sobie pojechałem, zajechałem się, cały dzień grania, jutro będę zdychać ale nic na kortach trawiastych mnie za to nie ominęło :D.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”