Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Turniej Forumowiczów XIV (2015 - Edycja Wiosenna)

hohvar pisze:
TomPL pisze: Ja do tej pory nie wiem, jak przegrałem... :wink:
Właśnie, ja też nie wiem... :wink:
Ja tym bardziej, wyszedłem z oglądania bo znałem wynik. O_O A tu oaza wytrzymała!
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Turniej Forumowiczów XIV (2015 - Edycja Wiosenna)

Nie mam tyle kevlaru. Jeśli już to tylko kevlarową linkę do kite surfingu. :)
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Turniej Forumowiczów XIV (2015 - Edycja Wiosenna)

PitS pisze:
hohvar pisze:
TomPL pisze: Ja do tej pory nie wiem, jak przegrałem... :wink:
Właśnie, ja też nie wiem... :wink:
Ja tym bardziej, wyszedłem z oglądania bo znałem wynik. O_O A tu oaza wytrzymała!
Może chodzi o to, że nasz drwal "wycina" tylko pojedyncze sosny? Cała oaza to dla niego za dużo. rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Turniej Forumowiczów XIV (2015 - Edycja Wiosenna)

Basic pisze:
hitman pisze:Wrzucam urywki z finału. Jeszcze 222 minuty, bo nie miałem czasu bawić się w kompresowanie. Ale postuję już teraz abyście cierpieli te męki oczekiwania razem ze mną.

https://www.youtube.com/watch?v=Qn0n-CRBzjQ
W sumie to publiczny temat więc publiczne pytanie. Czy było w ogóle pytanie na temat upubliczniania nagrania bez zgody uczestników? Nie lubię jak ktoś samowolnie decyduje o czymś co dotyczy innych osób. Ja nie wyrażam zgody przy takim podejściu.
Skoro to jedyny filmik z TF-a i są chętni do obejrzenia, pośmiania się z naszych poczynań na korcie nie widzę przeszkód by zadośćuczynić ciekawości :wink: . Ode mnie zgoda jest, tym bardziej że Hitman nie miał złych intencji, poświęcając "dla dobra ogółu" sporo czasu na obróbkę materiału. Szkoda by było takie inicjatywy zabijać, bo może się okazać, że w przyszłości galerii z TF-ów już nie będzie, bo komu się będzie chciało zbierać podpisów od uczestników turnieju i pamiętać później od kogo zebrał, od kogo nie, albo zaklejać na zbiorowych zdjęciach twarze tych którzy sobie tego upubliczniania nie życzą :wink: .

Chciałbym w tym miejscu przeprosić Basica i innych uczestników TF-a, że nie udało mi się turniejowi nadać charakteru zamkniętego - klub miał zaplanowane inne wydarzenia w tym czasie i zamknąć całego obiektu dla innych gości by się nie zgodził. Nie sądziłem, że może mieć to dla kogoś znaczenie, biorąc też pod uwagę, że występujemy pod nickami (szczerze mówiąc o Basicu wiem tylko tyle, że ma na imię Krzysztof), stąd chcąc nie chcąc impreza miała charakter publiczny, otwarty dla ewentualnej publiczności (i takowa się pojawiła, w postaci np. Kerma :wink: ). Dlatego, z definicji art. 81 prawa autorskiego nie da się ochronić naszych wizerunków, o ile autorzy zdjęć i filmów użyli ich wyłącznie w charakterze informacyjnym. Jakiekolwiek inne użycie jest zabronione. Mam w związku z powyższym prośbę do uczestników TF-a, którzy chcieliby swój wizerunek z ostatniej soboty z Orła odpublicznić, by poprosiły autorów zdjęć i filmów o ich usunięcie z galerii i Youtube. Myślę, że problemu z tym nie będzie. Ja ze swej strony uważam, że Hitman nie miał złych intencji, film z finału wrzucił na Youtube w celu zaspokojenia ciekawości tych uczestników TF-a którzy w tym czasie walczyli na innych kortach oraz tych którzy na Orła nie dotarli. Czyli w czysto informacyjnym charakterze i żądania Basica można uznać za bezpodstawne (nie prośby :wink: ). Choć faktycznie, może lepiej by było, gdyby link do kanału Hitmana pojawił się w wątku niedostępnym dla osób niezalogowanych, np. w blogu, wtedy skuteczność ochrony wizerunku byłaby większa (przypadkowe znalezienie na Youtube tego filmu to chyba ja trafienie szóstki w Totka :wink: ).

Link do jednej z interpretacji przedmiotowego przepisu http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem ... 62666.html
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Turniej Forumowiczów XIV (2015 - Edycja Wiosenna)

JCz pisze:Gdyby link do kanału Hitmana pojawił się w wątku niedostępnym dla osób niezalogowanych, np. w blogu, wtedy skuteczność ochrony wizerunku byłaby większa (przypadkowe znalezienie na Youtube tego filmu to chyba ja trafienie szóstki w Totka :wink: ).
Wystarczy zaznaczyć film jako niepubliczny (film widoczny tylko dla osób, które dostały link) i wrzucić na bloga, wtedy wizerunek jest chroniony.


PS. Na każdym TFie na którym byłem starałem się pomóc w tworzeniu galerii, mam nadzieję, że nikogo tym nie uraziłem.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Turniej Forumowiczów XIV (2015 - Edycja Wiosenna)

Łomatkobosko! Co to - ćwiczenia z poprawności politycznej czy przygotowania do ciszy wyborczej. O_O To może na fejsbuka się przenieśmy... :]
JCz pisze:...Chciałbym w tym miejscu przeprosić Basica i innych uczestników TF-a, że nie udało mi się turniejowi nadać charakteru zamkniętego...
Mam nadzieję, że żartujesz sobie na tę samą poprawnościową nutę. :wink: Nie chodzi przecież o "zamknięcie", na Morelowej też pałętali się "inni" a nawet grali na innych kortach, tylko po prostu było kameralniej. :D
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Turniej Forumowiczów XIV (2015 - Edycja Wiosenna)

TomPL pisze:Mam nadzieję, że żartujesz sobie na tę samą poprawnościową nutę. :wink:
Kto mnie zna ten wie/domyśli się... :wink:
wyczesany pisze:Wystarczy zaznaczyć film jako niepubliczny (film widoczny tylko dla osób, które dostały link) i wrzucić na bloga, wtedy wizerunek jest chroniony.
Faktycznie, idealne rozwiązanie, i wilk syty i owca cała. Nie wpadłem na to.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej Forumowiczów XIV (2015 - Edycja Wiosenna)

JCz pisze:Chciałbym w tym miejscu przeprosić Basica i innych uczestników TF-a, że nie udało mi się turniejowi nadać charakteru zamkniętego...
Nie bardzo rozumiem czemu ma służyć ten sarkazm? Czy ktoś oczekiwał imprezy zamkniętej, nie sądzę, więc po co to było? Jak ktoś chce to może sobie wrzucać filmiki ze sobą do sieci, a jak ktoś nie chce to nie i po prostu tyle. Może po prostu wystarczy uszanować czyjąś decyzję?
Obrazek Speed Graphene MP
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Turniej Forumowiczów XIV (2015 - Edycja Wiosenna)

Basic pisze:Nie bardzo rozumiem czemu ma służyć ten sarkazm? Czy ktoś oczekiwał imprezy zamkniętej, nie sądzę, więc po co to było? Jak ktoś chce to może sobie wrzucać filmiki ze sobą do sieci, a jak ktoś nie chce to nie i po prostu tyle. Może po prostu wystarczy uszanować czyjąś decyzję?
Wyciąłem co trzeba. ;)
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej Forumowiczów XIV (2015 - Edycja Wiosenna)

hitman pisze:
Basic pisze:Nie bardzo rozumiem czemu ma służyć ten sarkazm? Czy ktoś oczekiwał imprezy zamkniętej, nie sądzę, więc po co to było? Jak ktoś chce to może sobie wrzucać filmiki ze sobą do sieci, a jak ktoś nie chce to nie i po prostu tyle. Może po prostu wystarczy uszanować czyjąś decyzję?
Wyciąłem co trzeba. ;)
Jeśli masz na myśli przekleństwa, to nie o to chodzi. Po prostu nie mam w sobie potrzeby publikowania nagrań i tyle, w żadnym miejscu. Czym innym jest samo nagrywanie, a czym innym jest publikowanie tego. To wszystko na ten temat.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Turniej Forumowiczów XIV (2015 - Edycja Wiosenna)

Artlight pisze: 1. Bo ...
...
13. Bo ...
OK, pościemniałeś, nie ma sprawy. ;) A prawda jest taka, że się bałeś, iż będziesz musiał śpiewać szanty i Zapendowska będzie na TAK. rotfl

Basic, jak Cię lubię tak tym razem primadonna z Ciebie wyszła, odreagowanie po oazie? :P
Narobiłeś trzody więc przeproś i koniecznie podaj się do dymisji. rotfl

OK, żeby nie było ... jak w Baltimore :P, jak gdzieś jestem na fotkach czy na filmie to jestem, przecież się nie schowałem. :D
Wymagam tylko kategorycznie otrzymania zgody i autoryzacji gdy występuję z Big Mac-kiem. Nie chodzi o mnie a o dobro McD. Mnie dają większe więc się boją najazdu innych w ten sposób wydymanych klientów. :P rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Turniej Forumowiczów XIV (2015 - Edycja Wiosenna)

Układ z publikacją w blogu filmu ze znacznikiem niepubliczny załatwia sprawę. Czemu?
Basic pojawił się na imprezie zamkniętej, można przyjąć tym samym przez domniemanie że w kręgu tych osób publikuje już swój wizerunek poprzez sam występ. Nie można oczekiwać wobec tego jakichś specjalnych zgód od osób nagrywanych, o ile zachowamy charakter wewnętrzny/niepubliczny materiału.

Dodatkowo oznaczenie materiału na YT jako niepublicznego załatwia wiele problemów np. z próbą "wyniesienia" i publikacji poza miejscem gdzie autor to umieścił czego śledzący mojego bloga mogli doświadczyć. Ktoś to kiedyś zrobił, pomijam intencje, a ja szybko usunąłem kopie, bo właśnie to nie był materiał publiczny tylko skierowany do wąskiego kręgu. Moją intencją nie było uniemozliwienie zobaczenia jak główne postacie kiepsko grają, bo to wciąż można oglądać w moim blogu, a użycie materiału niezgodnie z przeznaczeniem, i podważenie zaufania do mnie osób które się pojawiły na filmie, że obraz zachowa charakter imprezy.

Stąd decyzja basica, choć nielogiczna została uszanowana, ale nie wywołuje żadnych skutków na przyszłość, że będziemy żądać od każdego znajdującego się na zdjęciu zbiorowym, zgody na piśmie na publikację. O_O
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Turniej Forumowiczów XIV (2015 - Edycja Wiosenna)

PitS pisze:Układ z publikacją w blogu filmu ze znacznikiem niepubliczny załatwia sprawę.
Tylko najpierw prośba do moderatorów o usunięcie linków z wątku publicznego.

Ja też jestem za uszanowaniem prawa Basica do prywatności, swoim postem zwróciłem tylko uwagę, że w związku z zaistniałą na Orle sytuacją udowodnienie zamkniętego charakteru imprezy może być problematyczne, zgodnie zresztą z tym co napisał Basic, że miał tego świadomość. Tym samym decyzja należy nie do Basica, a do Hitmana, na którego miejscu, po koleżeńsku uwzględniłbym taką prośbę i nadał temu filmikowi status niepubliczny, umieszczając link na blogu, do wglądu tylko dla zarejestrowanych użytkowników forum.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej Forumowiczów XIV (2015 - Edycja Wiosenna)

Ale jesteście nudni już z tym. Jeszcze raz, zupełnie czym innym jest dla mnie samo nagrywanie a czym innym publikowanie. W ogóle czym innym są fotki a czym innym publikowanie nagrywań i tyle. Zwykła prośba, a tyle szumu :tired: .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Turniej Forumowiczów XIV (2015 - Edycja Wiosenna)

PitS pisze:Układ z publikacją w blogu filmu ze znacznikiem niepubliczny załatwia sprawę. Czemu?
Zgadzam się z uzasadnieniem, też tak to widzę. Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się takiej reakcji, bo nigdy na forum nie przeczytałem, że ktoś nie życzy sobie publikacji, na żywo i po publikacji też tego nie usłyszałem, więc uznałem, że to nie problem.

PS. Może dałoby się dodać dział TFowy do tych widocznych tylko dla zarejestrowanych?
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej Forumowiczów XIV (2015 - Edycja Wiosenna)

JCz pisze:Ja też jestem za uszanowaniem prawa Basica do prywatności, swoim postem zwróciłem tylko uwagę, że w związku z zaistniałą na Orle sytuacją udowodnienie zamkniętego charakteru imprezy może być problematyczne, zgodnie zresztą z tym co napisał Basic, że miał tego świadomość. Tym samym decyzja należy nie do Basica, a do Hitmana, na którego miejscu, po koleżeńsku uwzględniłbym taką prośbę i nadał temu filmikowi status niepubliczny, umieszczając link na blogu, do wglądu tylko dla zarejestrowanych użytkowników forum.
Fizycznie owszem, ale skoro zna moje zdanie na ten temat to chyba wystarczy uszanować, prawda?
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Turniej Forumowiczów XIV (2015 - Edycja Wiosenna)

Basic pisze:Zwykła prośba, a tyle szumu
Nie zgodzę się z określeniem "zwykła", bo rodząca wiele skutków na przyszłość. Już widzę tę sytuację na kolejnym TF-ie, te porozumiewawcze spojrzenia między forumowiczami i czekanie ze zrobieniem fotki grupowej do momentu kiedy Basic wyjdzie do toalety... rotfl
Basic pisze:Fizycznie owszem, ale skoro zna moje zdanie na ten temat to chyba wystarczy uszanować, prawda?
Albo ja zbyt zawile piszę, albo Ty zbyt zawile czytasz. Chodzi o to, że nie tylko fizycznie. Ale nie ma o co się spierać, skoro Hitman uszanował Twoją prośbę.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej Forumowiczów XIV (2015 - Edycja Wiosenna)

JCz pisze:
Basic pisze:Zwykła prośba, a tyle szumu
Nie zgodzę się z określeniem "zwykła", bo rodząca wiele skutków na przyszłość. Już widzę tę sytuację na kolejnym TF-ie, te porozumiewawcze spojrzenia między forumowiczami i czekanie ze zrobieniem fotki grupowej do momentu kiedy Basic wyjdzie do toalety... rotfl
Rany, a czy pisałem cokolwiek o fotkach? :tired: Przeczytaj dokładnie.

No może poza tym, Logi kiedy fotki? :wink: . Albo, że fotki są super. I tyle, więc nie mieszajmy jednego z drugim.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2015, 09:07 przez Basic, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Turniej Forumowiczów XIV (2015 - Edycja Wiosenna)

Basic pisze:
JCz pisze:Ja też jestem za uszanowaniem prawa Basica do prywatności, swoim postem zwróciłem tylko uwagę, że w związku z zaistniałą na Orle sytuacją udowodnienie zamkniętego charakteru imprezy może być problematyczne, zgodnie zresztą z tym co napisał Basic, że miał tego świadomość. Tym samym decyzja należy nie do Basica, a do Hitmana, na którego miejscu, po koleżeńsku uwzględniłbym taką prośbę i nadał temu filmikowi status niepubliczny, umieszczając link na blogu, do wglądu tylko dla zarejestrowanych użytkowników forum.
Fizycznie owszem, ale skoro zna moje zdanie na ten temat to chyba wystarczy uszanować, prawda?
Myślę Krzysiek, że gdyby Twoje obiekcje zabrzmiały w formie zwykłego : "Hitman, nie wrzucaj filmiku, bo ja nie lubię tego i po prostu nie chcę. Dzięki stary." Dyskusji pewnie by nie było. Ale nie, Ty zrobiłeś z tego sprawę opartą na prawie, a i ton wypowiedzi był mało przypominający TF-owe klimaty. Przynajmniej dla mnie. A przecież prawdopodobnie Piotrek nie miał złych intencji, a już raczej na pewno nie zamierzał godzić w Twoją suwerenność.
Basic pisze:W sumie to publiczny temat więc publiczne pytanie. Czy było w ogóle pytanie na temat upubliczniania nagrania bez zgody uczestników? Nie lubię jak ktoś samowolnie decyduje o czymś co dotyczy innych osób. Ja nie wyrażam zgody przy takim podejściu.
P.S. Chyba, że na PW rozmawiałeś z Hitmanem i nie dało rady dojśc do porozymienia.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turniej Forumowiczów XIV (2015 - Edycja Wiosenna)

Karjar gdyby Hitman coś wcześniej o tym napisał, że zamierza publikować, to owszem bym napisał, tak jak piszesz, ale skoro Hitman od razu postawił sprawę jako fakt dokonany, to zrobiłem to w taki a nie inny sposób.
karjar pisze:P.S. Chyba, że na PW rozmawiałeś z Hitmanem i nie dało rady dojśc do porozymienia.
Nie było żadnego problemu. Napisałem tylko jednego priva i Hitman nie robił żadnych z tym problemów i sprawnie szybko zareagował, za co dziękuję :::gd::: .
Obrazek Speed Graphene MP

Wróć do „Turnieje Forumowiczów”