Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Fed Cup 2015

Ale o co się rozchodzi z tym drugim singlem Hingis? Dziewczyna miała 6:4 5:2 i była o malutki kroczek od zapewnienia wygranej w całym meczu, bez potrzeby rozgrywania debla. Druga rzecz to taka, że Szwajcarka musi grać spotkania oficjalne w ramach reprezentacji, żeby móc grać w przyszłym roku w Rio.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Fed Cup 2015

No właśnie przez brak tego kroczku o mało nie skończyło się źle, dla Szwajcarek. To było zbyt ryzykowne, podczas gdy debel z Hingis był mega-bezpieczny. I wystarczający do udziału Hingis w Rio.
W sumie nie wiemy, kto zdecydował - trener czy Martina ...
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fed Cup 2015

Artlight pisze:Po drugie - to byli znajomi niektórych z nas :D.
Czy to Obi ich zna?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fed Cup 2015

Jakuboto pisze:
Artlight pisze:Po drugie - to byli znajomi niektórych z nas :D.
Czy to Obi ich zna?
Zna. ;-P
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Fed Cup 2015

daroos pisze:Druga rzecz to taka, że Szwajcarka musi grać spotkania oficjalne w ramach reprezentacji, żeby móc grać w przyszłym roku w Rio.
Nie musi. Wystarczy, że jest w składzie, bo to liczy się tak samo.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Fed Cup 2015

TomPL pisze:
Vivid pisze: Wygrana zasłużona, i tyle. Wystawienie Hingis do singla trochę ryzykowne, ale do obrony patrząc na wynik po 3 spotkaniach.
Trochę? Właśnie po 3 spotkaniach gdy Szwajcarki prowadziły 2:1 było mega ryzykowne! Gdyby przegrywały, to rozumiem, wtedy szukamy 4-go punktu w singlu a tak? O mało nie przegrały z polskim półdeblem. :]
Gra się o całą stawkę a Ty nam tu proponujesz takie asekuracyjne podejście. Nie ryzykujesz to nie wygrywasz. ;) W sumie to im się prawie udało, już Ula była na łopatkach, ale dała radę. Przy 2-1 opłacało się wystawić Hingis by może zamknąć mecz 3-1 i nie liczyć na debla. W mojej ocenie trener Szwajcarek postąpił rozsądnie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Fed Cup 2015

Vidziu, chyba cię pomroczność dopadła - no jak opłacało, jak o mało nie poległy przez to?
Przy 2:1 ja widziałem to tak:
- szansa, że Hingis wygra z Ulką: 30%
- szansa, że debel z Hingis wygra: 90%
Więc dla mnie sprawa opłacania się jest ewidentna, przecież za 3:1 nie dają bonusów, chyba że to Hingis chciała chwały i wymusiła. :]
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fed Cup 2015

Dobra przegrały to przegrały po c... co drążyć temat. Tak samo z grą Hingis.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Fed Cup 2015

TomPL pisze:Vidziu, chyba cię pomroczność dopadła - no jak opłacało, jak o mało nie poległy przez to?
O mało co to nie wygrały 3-1, nie myśląc wtedy już o deblu ...
Widzisz, to jest tak jak z naszym tenisem ;). Ty jesteś asekurant, a ja nie, jest wykładka czy nie, trzeba zapakować. :twisted:
I Ty wygrywasz z biednym Hohvarem, a ja coraz mniej wygrywam z różnymi moimi ziomkami :).
Tylko my jesteśmy amatorzy. A one są zawodowcami i wygrały. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Fed Cup 2015

Jak ktoś posiada Canal+, to teraz Kvitova z Szarapową grają mecz w ramach finału Fed Cup Czechy-Rosja i co tu dużo mówić, kosmiczny poziom. Bardzo przyjemnie się to ogląda.

Po pierwszym dniu remis 1:1, pierwsze rakiety swoich państw grają zatem o bardzo ważny punkt.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Fed Cup 2015

I ten punkt zdobyła Sharapova. Dobry mecz, jak na kobiety nawet bardzo, zobaczymy co zaprezentują panowie Novak i Kei.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Fed Cup 2015

Nishikori prezentował się dotychczas słabo, nie ma powodów by oczekiwać od niego dobrego występu...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Fed Cup 2015

El Diablo pisze:Nishikori prezentował się dotychczas słabo, nie ma powodów by oczekiwać od niego dobrego występu...
I ja wcale tego nie robię, dla mnie Japończyk to "faworyt" do 4ego miejsca w grupie.
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Fed Cup 2015

wwojtek pisze:Jak ktoś posiada Canal+, to teraz Kvitova z Szarapową grają mecz w ramach finału Fed Cup Czechy-Rosja
W Super Tennis też są transmisje. Widziałam tylko fragment meczu Pliszkowej z Pawluczenkową, ależ dyspozycja serwisowa Karoliny O_O. Niestety nie mogę oglądać decydującego debla, ale live score mówi, że Czeszki właśnie doprowadziły do wyrównania w setach.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Czarek.
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 7 lis 2013, 12:21
Lokalizacja: Gdańsk.

Re: Fed Cup 2015

Oglądam rozgrywki na Canal+ Sport 2 i komentatorzy gadają takie same głupoty, jak na sportowych kanałach Polsatu, chociaż nie wiem, czy Wiktorowskiego można nazwać komentatorem, ale stwierdził, że DelPo zakończył karierę. O_O
Długich dni i przyjemnych nocy.
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Fed Cup 2015

Czarek. pisze:Oglądam rozgrywki na Canal+ Sport 2 i komentatorzy gadają takie same głupoty, jak na sportowych kanałach Polsatu
Dlatego lubię oglądać mecze w Super Tennis. Nie znam włoskiego, więc nawet jak gadają od rzeczy, to się człowiek przynajmniej nie zżyma :]. W zupełności wystarczy mi rozumienie takich słów jak: quindici, trenta, quaranta, doppio fallo, molto grande, splendido, etc. :wink:.

Udało mi się jeszcze załapać na trzeciego seta w decydującym spotkaniu. Te deprecjonowane potyczki drużynowe (ba, sama rywalizacja deblowa i to w wykonaniu pań), przyniosły dzisiaj znacznie więcej emocji niż singlowe popisy panów :wink:. Brawo Czeszki :::gd::: .
Learn to love the process.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”