Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

ATP 500: Rotterdam 2015

ABN AMRO World Tennis Tournament
Obrazek

09.02.2015-15.02.2015
Kategoria: ATP World Tour 500
Pula nagród: 1 600 855 €
Strona główna turnieju: Klik!
Nawierzchnia: hard, hala
Lokalizacja: Rotterdam, Holandia
Drabinki: Klik!
Finał 2014:
Tomas Berdych [3] vs Marin Cilic 6:4, 6:2
kolekcjoner
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 4 sty 2014, 20:31

Re: ATP 500: Rotterdam 2015

Niezbyt szczęśliwe losowanie dla Janowicza, już w pierwszej rundzie trafia na Berdycha. Obsada turnieju robi wrażenie: Murray, Raonic, Berdych, Wawrinka, Dimitrov, Gulbis. A więc, aż sześciu zawodników z top 15. :::gd:::
Berend
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 26 cze 2013, 21:26

Re: ATP 500: Rotterdam 2015

Obsada dobra, ale i tak trybuny będą w Rotterdamie świecić pustkami.
JWB
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 4 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Gdynia

Re: ATP 500: Rotterdam 2015

Polski Tenis - Zawsze Najnowsze Informacje pisze: W przyszłym tygodniu Janowicz miał zagrać w turnieju ATP 500 w Rotterdamie z Czechem Tomasem Berdychem (7). Niestety, musiał wycofał się z zawodów w Holandii z powodu silnej infekcji.

- Boli go gardło i klatka piersiowa. Ma ropną wydzielinę z płuc. Nie ma zupełnie sił. Rano nie mógł wstać z łóżka - informuje Anna Szalbot-Janowicz, mama Jurka.

Jeśli zdrowie pozwoli to powalczy za tydzień w Marsylii.
Trudno. Nie w pełni sił nie miałby żadnych szans. Niech zdrowieje i nabiera sił na kolejny turniej.

Cała notatka: http://www.polski-tenis.pl/news.php?readmore=10549
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 500: Rotterdam 2015

Gulbis kontra Thiem. Na codzień przyjaciele, razem trenujący. Niezłe jaja. :::bd::
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: ATP 500: Rotterdam 2015

niespotykany pisze:Gulbis kontra Thiem. Na codzień przyjaciele, razem trenujący. Niezłe jaja. :::bd::
Gulbis źle zaczął ten sezon. Właśnie jest na najlepszej drodze do wylotu z kolejnego turnieju w 1R... szkoda. O ile na AO mocno kibicowałem Kokkinakisowi to tutaj mógłby Thiema pogonić. Chyba, że nie chce koledze robić przykrości. :wink: Ale wg mnie jest jakiś taki rozkojarzony i zniechęcony...
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 500: Rotterdam 2015

Łotysz w tym roku nie wygrał jeszcze meczu.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Rotterdam 2015

niespotykany pisze:Łotysz w tym roku nie wygrał jeszcze meczu.
Nie wiem jak w innych spotkaniach, ale w drugim secie to tam u niego woli walki nie widziałem...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 500: Rotterdam 2015

Dimitrov broni meczowe piłki z Mathieu. Kolejna niespodzianka ?.
Grigor wraca z dalekiej podróży...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Rotterdam 2015

Ale że też Grigor decyduje się na eksperymenty w trakcie sezonu, jak widać przejście ot tak na inną rakietę nie jest dla wszystkich takie łatwe - przypomnę iż w Rotterdamie gra Headem z przeplotem 16x19, jeszcze podczas AO grał Wilsonem z układem 18x17.

Może to spotkanie wyciągnie ale w pierwszym secie miał problem z utrzymaniem piłki w korcie w większości wymian. :rolleyes:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 500: Rotterdam 2015

I nawet publiczność w Holandii dopisała. :::gd:::
KISIEL
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 4 paź 2013, 07:44

Re: ATP 500: Rotterdam 2015

Na TW ktoś napisał, iż za kilka tygodni pojawi się nowy model Heada, z nowym malowaniem dla Grigora. Więc może już kontrakt podpisany? Ale torba jeszcze Wilsona... :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Rotterdam 2015

Dimitrov już tego nie przegra ale było blisko wtopy...
KISIEL pisze:Na TW ktoś napisał, iż za kilka tygodni pojawi się nowy model Heada, z nowym malowaniem dla Grigora. Więc może już kontrakt podpisany? Ale torba jeszcze Wilsona... :)
Wrzuć link do tej wypowiedzi i jej numer.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Rotterdam 2015

Dlaczego nikt nie napisze najważniejszego, czyli tego, że Mathieu został ewidentnie oszukany w pierwszej piłce tie-breaka i nie pozbierał się po tym mentalnie. Po bardzo mocnym returnie Francuza piłka spada na linię a jednocześnie Dimitrov wskazuje rakietą aut i sędzia liniowy krzyczy aut. Francuz bierze challenge, piłka okazuje się dobra i z niewiadomych nikomu przyczyn po interwencji Bułgara sędzia nakazuje niesłusznie powtórzenie punktu co totalnie rozstraja dominującego do tej pory na korcie Francuza. Jak dla mnie oczywisty przekręt wypaczający dalszy przebieg meczu. Mr Sugarpov nigdy nie był moim ulubieńcem ale w tym momencie jest już u mnie skreślony na dobre. :::bd:: :::bd:: :::bd::
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Rotterdam 2015

golp pisze:Dlaczego nikt nie napisze najważniejszego, czyli tego, że Mathieu został ewidentnie oszukany w pierwszej piłce tie-breaka i nie pozbierał się po tym mentalnie.
Powiem Ci, że Mathieu już był na równi pochyłej pod koniec 2-go seta i nie sądzę aby bardzo go do dotknęło.

Żebyśmy mieli jasność, został oszukany i to nie ulega wątpliwości natomiast nie powiedziałbym żeby to przesądziło o secie, powiem Ci że w moim odbiorze grał wręcz bardziej "energicznie" po tej sytuacji niż w końcówce seta przed TB.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: ATP 500: Rotterdam 2015

Ale w głowie Mu siedziało, Panowie sobie "czule" porozmawiali po meczu. :rolleyes:
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Rotterdam 2015

El Diablo pisze: Żebyśmy mieli jasność, został oszukany i to nie ulega wątpliwości natomiast nie powiedziałbym żeby to przesądziło o secie, powiem Ci że w moim odbiorze grał wręcz bardziej "energicznie" po tej sytuacji niż w końcówce seta przed TB.
Przyznam rację, że PHM praktycznie podarował wygrany mecz Dimitrovovi oddając serwis przy 5-4 w drugim secie. Jednak nie zmienia to faktu, że tie-break to tie-break - był do wygrania, a już w pierwszej piłce Francuz został skutecznie rozmontowany przez ewidentny "cheat" Bułgara. Dalszy przebieg tego spotkania to przykra konsekwencja obu wcześniejszych wydarzeń, szkoda wysiłku Francuza i tyle.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Rotterdam 2015

golp pisze:Jednak nie zmienia to faktu, że tie-break to tie-break - był do wygrania, a już w pierwszej piłce Francuz został skutecznie rozmontowany przez ewidentny "cheat" Bułgara.
Raczej wykorzystania błędnej decyzji sędziego.
Dimitrov podstawił rakietę, było wywołanie, sędzia zarządził powtórkę. Dimitrov musiałby w takiej sytuacji zrzec się punktu.

Ale oczywiście, TB to TB... kto wie, może Mathieu wykrzesałby resztki sił i to wygrał mimo marnej końcówki drugiego seta tuż przed TB.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Rotterdam 2015

El Diablo pisze:Raczej wykorzystania błędnej decyzji sędziego.
Dimitrov podstawił rakietę, było wywołanie, sędzia zarządził powtórkę. Dimitrov musiałby w takiej sytuacji zrzec się punktu.
Wydaje mi się, że to Bułgar pierwszy podniósł rękę do góry wskazując na aut, a jest to jednoznaczne z zatrzymaniem gry. Wywołanie było chyba ułamek sekundy później. Francuz wziął challenge, piłka okazała się dobra, a sędzia zadecydował o powtórzeniu punktu dopiero po interwencji Bułgara. Jeśli się mylę to przepraszam.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Rotterdam 2015

golp pisze:
El Diablo pisze:Raczej wykorzystania błędnej decyzji sędziego.
Dimitrov podstawił rakietę, było wywołanie, sędzia zarządził powtórkę. Dimitrov musiałby w takiej sytuacji zrzec się punktu.
Wydaje mi się, że to Bułgar pierwszy podniósł rękę do góry wskazując na aut, a jest to jednoznaczne z zatrzymaniem gry. Wywołanie było chyba ułamek sekundy później. Francuz wziął challenge, piłka okazała się dobra, a sędzia zadecydował o powtórzeniu punktu dopiero po interwencji Bułgara. Jeśli się mylę to przepraszam.
Za co przepraszasz? Musielibyśmy przeanalizować powtórki i niezależnie czy Bułgar zasugerował, wymusił czy wykorzystał błąd sędziego to najuczciwiej byłoby oddanie punktu Francuzowi.
Ja wcześniej podważałem tylko faktyczną wagę tego punktu w kontekście dyspozycji Mathieu w końcówce w drugiego seta.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”