Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

Częściej będą brane tzw. "przerwy toaletowe" :wink: . Dobry czas na konsultacje.
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

Babolat Play jak i Sony Sensor są dozwolone.
Kontakt zawodnika ze sztabem jest zabroniony.

Szaleju się chyba najedliście pisząc o tym urządzeniu, a trafnie te wywody podsumowali koledzy:
hokej pisze:Zastanówmy się - w czym może to pomóc zawodnikowi w czasie meczu, nawet gdyby działało. Abstrakcyjnie - zrzut co 2 gemy, ktoś z tyłu odbiera dane, analizuje i co? "Rafa, uderzasz FH za blisko serca"?
wyczesany pisze:"Rafa, za dużo bekhendów, obiegaj więcej!" ;)
Na latającego potwora spaghetti, siedząc w boksie i oglądając mecz trener/sparing partner/amator widzi i słyszy wszystko co mu potrzebne do doradzenia - grasz za krótko, za dużo do backhandu, za mało urozmaicasz.
Czy naprawdę staliśmy się tak nieporadni aby twierdzić iż do takiej analizy potrzebne jest urządzenie?

Zarówno Babolat Play jak i Sony Sensor dadzą tylko zobrazowanie w postaci cyferek i wykresów.
Dla zawodnika mającego swój sztab są one zbędne.

Odniosę się jeszcze do tego...
hokej pisze:Jakoś po SF bym się nie spodziewał takiego nagromadzenia bzdetów i bełkotu marketingowego. ITF zakazuje urządzeń mobilnych? Tzn. że nie można zadzwonić do wujka Toniego z kortu i zapytać jak zdrowie czy rakieta nie może tego zrobić? Supernowoczesna rakieta czy stara rakieta z nowym gadżetem? I najlepsze - nie dali Isi takiego sprzętu... rotfl

Robpal, zdyscyplinuj towarzystwo.
Hokej, gwarantuję Ci że jeśli chodzi o sprzęt tenisowy to 99,9% mediów nie ma o nim zielonego pojęcia co nie przeszkadza im o tym pisać... No ale jeśli w mediach celebryci zaczynają robić za ekspertów no to czego można oczekiwać? :rolleyes:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

El Diablo pisze:Szaleju się chyba najedliście pisząc o tym urządzeniu
Rozmawiamy tylko przecież, Jezu...
El Diablo pisze:trafnie te wywody podsumowali koledzy
To zamknij temat, potrafisz.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

TadX pisze:Rozmawiamy tylko przecież, Jezu...
A może warto by dyskusja przybrała formę nie oderwaną od rzeczywistości?

Po pierwsze, odnośnie samego urządzenia.
Ma ono wyłącznie znaczenie statystyczne, które, w mojej ocenie, będzie większe w przypadku amatora, który trenuje sam niż w przypadku zawodnika otoczonego przez członków swojego sztabu. Każdy parametr jakie to "cudo" (sarkazm) nalicza jest widoczne dla trenera czy sparing partnera, ba! Te osoby nie pomylą smecza z serwisem.

Co więcej to urządzenie w kontekście użyteczności jest daleko w tyle za np. pulsometrem.

Po drugie tak jak napisali wyżej koledzy ono nic nie daje w warunkach meczowych.
Przede wszystkim jest zakaz kontaktu ze sztabem, a nawet jeśli jest łamany to jak absurdalnie musiałoby to wyglądać.
Wystarczająco trudno jest przekazać zwykłe "graj więcej na backhand", a wpleć jeszcze do tego dane z centralnego trafiania piłki.
Co mu przekażą? Rafa! Nie graj ramą!
Zobacz jak absurdalnie to brzmi.

Temat przybrał z kolei kierunek w którym to nie rozprawia się o samym urządzeniu ale o tym jakoby miałoby ono dawać nieuczciwą przewagę Nadalowi na korcie. No bardzo przepraszam ale to jest jakaś paranoja.
Cornet i pewnie nie tylko ona normalnie wnosi komórkę na kort, nie może tylko z niej korzystać, raz zapomniała jej wyłączyć. A wy tutaj o zagłuszaniu sygnału etc.

Dyskutujmy o urządzeniu, jego faktycznych możliwościach i potencjalnym zastosowaniu, a nie w oparach absurdu jakoby miało ono dawać przewagę podczas meczu.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

El Diablo pisze:Dyskutujmy o urządzeniu, jego faktycznych możliwościach i potencjalnym zastosowaniu, a nie w oparach absurdu jakoby miało ono dawać przewagę podczas meczu.
Mówiąc za siebie - nigdzie nie napisałem, że te urządzenie da przewagę. Pisałem w formie przypuszczającej o paru aspektach, także by poddać rzecz pod dyskusję. Nacisk położyłem też na to, że skoro pozwolili na grę z urządzeniem na pokładzie to jakie będą środki przeciwdziałające zrzucaniu danych w trakcie meczu w kontekście ewentualnego coachingu. Tyle.

Koledzy biorący udział w dyskusji też pisali momentami żartobliwie. Dla mnie temat jest mega ciekawy, nie ukrywam. Sam zbieram dane jak chomik ze swoich biegów nawet luźnych, nie mówiąc o treningowych, gdzie mam plan do wykonania.

Wyszydzanie dyskusji na forum dyskusyjnym - logika TenisNet :::gd::: . Ciężko z niektórymi diwami się tu dogadać.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

TadX pisze:Mówiąc za siebie - nigdzie nie napisałem, że te urządzenie da przewagę. Pisałem w formie przypuszczającej o paru aspektach, także by poddać rzecz pod dyskusję. Nacisk położyłem też na to, że skoro pozwolili na grę z urządzeniem na pokładzie to jakie będą środki przeciwdziałające zrzucaniu danych w trakcie meczu w kontekście ewentualnego coachingu. Tyle.
I do tego absurdu się odnoszę. Zgrywaliby dane i co w związku z tym?

Nic. Specyfika ewentualnych nielegalnych kontaktów w trakcie spotkania wyklucza przekazanie głębszych przemyśleń.
Co więcej urządzenie nie daje danych będących "niepozyskiwalnymi" przez trenera oglądającego spotkanie.
I ponownie, co zawodnikowi powie? Trafiaj czysto? No proszę cię.
TadX pisze:Wyszydzanie dyskusji na forum dyskusyjnym - logika TenisNet :::gd::: . Ciężko z niektórymi diwami się tu dogadać.
TadX naprawdę daruj sobie bo jesteś nudny. Jak tu źle, jak niedobrze ale dalej tu siedzisz. Strzeliłeś już wcześniej focha i wróciłeś. Włosiennica ci już nie wystarcza czy po prostu to lubisz? :] Gorąco cię zapraszam do dyskusji na ten temat, przez PM.
I na tym wątek prywatny kończymy. :!exec!:

--------------------

Pisałem kiedyś o przeplocie Dimitrova 18x17 w kontekście obecnych przeplotów S.E.T. oraz faktem iż wypłynęły swego czasu Blade'y z tymże przeplotem. Otóż znalazł się zawodnik, który poza Dimitrovem gra tym przeplotem, co ciekawe nie jest to czołówka. Nie jestem w stanie zidentyfikować modelu ze względu na brak dobrych zdjęć ale poniżej fotka ramy Andreja Kuźniecowa z przeplotem 18x17 (Australian Open 2015).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

El Diablo pisze:Pisałem kiedyś o przeplocie Dimitrova 18x17 w kontekście obecnych przeplotów S.E.T. oraz faktem iż wypłynęły swego czasu Blade'y z tymże przeplotem. Otóż znalazł się zawodnik, który poza Dimitrovem gra tym przeplotem, co ciekawe nie jest to czołówka. Nie jestem w stanie zidentyfikować modelu ze względu na brak dobrych zdjęć ale poniżej fotka ramy Andreja Kuźniecowa z przeplotem 18x17 (Australian Open 2015).
Fajne znalezisko! Chyba nie ma PWS-ów.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

PWS'ów faktycznie nie widać. Niestety ze względu na ranking zawodnika ciężko znaleźć dobre fotki.
Ciekaw jestem czy przeplot "chwyci" ale znając przyzwyczajenia zawodników trzeba będzie poczekać na inne pokolenie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

El Diablo pisze:Nic. Specyfika ewentualnych nielegalnych kontaktów w trakcie spotkania wyklucza przekazanie głębszych przemyśleń.
Co więcej urządzenie nie daje danych będących "niepozyskiwalnymi" przez trenera oglądającego spotkanie.
I ponownie, co zawodnikowi powie? Trafiaj czysto? No proszę cię.
No i właśnie o tego typu dyskusje mi chodzi. Wymianę myśli. Na przykład nie wiedziałem, że sprawa urządzeń elektronicznych w rakietach w ogóle była poruszona w przepisach.
El Diablo pisze:Jak tu źle, jak niedobrze ale dalej tu siedzisz.
Dla garstki osób.
El Diablo pisze:czy po prostu to lubisz? :]
Nie lubię na pewno tego typu prowadzenia dyskusji, który kolejny raz już robisz.

Przecież nic się nie działo, była zwykła dyskusja o nowince i tyle.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

Dobrze, rezygnuję.
Proszę tylko potem nie pisać, że "dyskusja" jest nie na temat i coś trzeba przenieść/wydzielić.
Dziękuję i życzę udanej oraz owocnej wymiany myśli.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

Tak pół żartem, pół serio, skoro tego typu urządzenie nic zawodnikowi i jego sztabowi w czasie meczu nie daje, to czemu ITF go zabrania? :::scratchy:::
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

Chyba nie zabrania, to babol SF? :::donknow:::
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

ppeter pisze:Tak pół żartem, pół serio, skoro tego typu urządzenie nic zawodnikowi i jego sztabowi w czasie meczu nie daje, to czemu ITF go zabrania? :::scratchy:::
Być może, żeby nie robić precedensu, bo nie wiadomo, jak się sprawy tego typu urządzeń rozwiną?
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

http://www.itftennis.com/media/166644/166644.pdf
Świeże z wczoraj, właśnie teraz wpadłem na to.

Słowa Rafy:
"For example, I know to play well I need to play 70 per cent of forehands; 30 per cent of backhands. If I'm not doing that, I know I'm not doing the right thing on court".
"Na przykład wiem, żeby grać dobrze muszę grać 70% FH; 30% BH. Jeśli tego nie robię to wiem, że nie pracuję dobrze na korcie".

"Of course the players have access to the cameras all around the court, but this information is not the same. Rafa's coach Toni likes to use this because he can see exactly where Rafa hits during the serve. He is always looking for more power and this information can tell him where to hit on the string bed".
"Oczywiście zawodnicy mają dostęp do kamer z kortu, ale te informacje nie są tymi samymi. Trener Rafy Toni używa tego, bo widzi dokładnie gdzie Rafa uderza przy serwisie. Zawsze szuka większej mocy i te informacje pozwalają mu powiedzieć, gdzie uderzyć na strunach".

Źródło: http://www.smh.com.au/sport/australian- ... 2u1eb.html

Pytanie tylko, ile w tym marketingu a ile prawdy.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

karjar pisze:
ppeter pisze:Tak pół żartem, pół serio, skoro tego typu urządzenie nic zawodnikowi i jego sztabowi w czasie meczu nie daje, to czemu ITF go zabrania? :::scratchy:::
Być może, żeby nie robić precedensu, bo nie wiadomo, jak się sprawy tego typu urządzeń rozwiną?
Ale to dalej będzie informacja, a nie coś co prowadzi rękę zawodnika.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

TadX pisze: "Na przykład wiem, żeby grać dobrze muszę grać 70% FH; 30% BH. Jeśli tego nie robię to wiem, że nie pracuję dobrze na korcie".

"
"Oczywiście zawodnicy mają dostęp do kamer z kortu, ale te informacje nie są tymi samymi. Trener Rafy Toni używa tego, bo widzi dokładnie gdzie Rafa uderza przy serwisie. Zawsze szuka większej mocy i te informacje pozwalają mu powiedzieć, gdzie uderzyć na strunach".


Pytanie tylko, ile w tym marketingu a ile prawdy.
Na litość boską, no proszę Cię. Masz jakieś wątpliwości?
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

karjar pisze:Na litość boską, no proszę Cię. Masz jakieś wątpliwości?
Nigdy nie siedziałem w sztabie zawodnika światowego formatu. Nie wiem, może oni po meczach/treningach faktycznie robili/robią analizy procentowego udziału FH i BH, na ten przykład. Może zamiast liczyć na kartce papieru, czy później oglądając zapisy video, mają licznik w rakiecie, który to zlicza od razu. Nie wiem. Dopuszczam możliwość, że mogę czegoś nie wiedzieć.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

TadX pisze:
karjar pisze:Na litość boską, no proszę Cię. Masz jakieś wątpliwości?
Nigdy nie siedziałem w sztabie zawodnika światowego formatu. Nie wiem, może oni po meczach/treningach faktycznie robili/robią analizy procentowego udziału FH i BH, na ten przykład. Może zamiast liczyć na kartce papieru, czy później oglądając zapisy video, mają licznik w rakiecie, który to zlicza od razu. Nie wiem. Dopuszczam możliwość, że mogę czegoś nie wiedzieć.
Ja też nie siedziałem, ale to czy zawodnik procentowo użył BH i FH tyle a tyle to nie kwestia jego świadomości na podstawie zebranych danych. Raczej kwestia przeciwnika i objętej taktyki, zarówno swojej, jak i tej którą założył sobie przeciwnik. To wypadkowa tych strategii plus dyspozycja fizyczna. Według mnie jest za dużo zmiennych, aby takie dane obecnie traktować na poważnie, zwłaszcza, że piszemy tu o Nadalu. Nadal wie, że najlepiej byłoby gdyby grał 100 % FH, nic nowego.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

karjar pisze:Nadal wie, że najlepiej byłoby gdyby grał 100 % FH, nic nowego.
Nie to miejsce, żeby o tym dyskutować ale te proporcje, które przytaczają są według mnie jak najbardziej uzasadnione. FH Nadala bez zagrożenia od strony BH to prosta droga do porażki. Gdyby Rafa nie potrafił przyspieszyć z BH tak jak to robi, nie było by go, tu gdzie jest i wbrew pozorom według mnie, klasyczny "puncher" ma więcej z FH Nadala niż z BH.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

TadX pisze:
karjar pisze:Na litość boską, no proszę Cię. Masz jakieś wątpliwości?
Nigdy nie siedziałem w sztabie zawodnika światowego formatu. Nie wiem, może oni po meczach/treningach faktycznie robili/robią analizy procentowego udziału FH i BH, na ten przykład. Może zamiast liczyć na kartce papieru, czy później oglądając zapisy video, mają licznik w rakiecie, który to zlicza od razu. Nie wiem. Dopuszczam możliwość, że mogę czegoś nie wiedzieć.
Czasem mam wrażenie, że TadX oddał cudacznemu psiakowi nie tylko miejsce w swoim awatarze, ale również dostęp do klawiatury.

Takie pocieszne bywają te przemyślenia.

:::gd::: - dodam na wszelki wypadek, bo TadX-a generalnie czytać lubię, a "zdziwa" na Jego wpisy łapie mnie tylko okazjonalnie :D.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem

Wróć do „Sprzęt zawodników”