Awatar użytkownika
Xerneas
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 24 paź 2014, 22:45
Lokalizacja: Europe

Re: WTA Championships 2014

Dzięki Diablo i plus za czujność. :::gd:::
J
dzikus
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 319
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: WTA Championships 2014

Jurek Kiler pisze:Halep się bura należy za to, że po pierwsze wygrała kiedy nie było to tak istotne i chyba za bardzo uwierzyła, a po drugie, że nie potrafiła z tej wygranej należycie skorzystać, dawanie Amerykance szansę do szybkiego rewanżu to po prostu szczyt głupoty.
Możesz to nazywać głupotą. Dla mnie zachowała się po prostu uczciwie, a że to nie zawsze popłaca w sporcie to już inna sprawa, dlatego nie lubię systemu grupowego i tych wszystkich kalkulacji. Zresztą sama Halep po meczu z Ivanović, powiedziała coś takiego, że: "Jeśli ktoś myślał, że zrobię coś albo przegram tylko po to, żeby Serena nie awansowała, to mnie nie zna. Nie robię takich rzeczy. Nie obawiam się żadnej przeciwniczki. Jeśli obie (z Sereną) awansujemy do finału i wygra za mną 6:0, 6:0, nie będzie tragedii(...) Nie miało dla mnie znaczenia to czy już awansowałam (do półfinału) czy nie, lub to że powinnam wygrać kilka gemów więcej by wygrać grupę. Nie myślę o tego typu rzeczach, gram w tenisa ponieważ to kocham i dlatego walczę w każdym meczu." To chyba powinno być najlepszym komentarzem do całej sytuacji.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WTA Championships 2014

Czytam niektóre farmazony nt. Halep i własnym oczom nie wierzę. Do niektórych zdaje się nie docierać, że nie wszyscy tenisiści są "produktami" marketingowymi, niektórzy po prostu uprawiają sport i w zadzie mają kombinowanie, kasę, brudne sztuczki itp.

Halep gra w tenisa, a nie w bierki z WTA. Ma mój szacunek na długo. Można Jej zarzucić brak cwaniactwa, ale jeśli to ma być zarzut, to ja chromolę taki sport.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Championships 2014

Niektórzy lubią ciekawostki, dla nich (w języku angielskim) PDF z uwagami dot. poszczególnych zawodniczek oraz rozgrywanych przez nie spotkań i nie tylko: Pokaż!

Sporo informacji np. ile zawodniczek do tej pory wygrało wszystkie mecze w swoich grupach, jak wygląda tabelka rekordowej ilości tygodni jako numer 1, ile zawodniczek przegrało mecz w grupie, a i tak zdobyło ostatecznie tytuł etc. itd. itp.

Polecam, bo lektura ciekawa. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WTA Championships 2014

Jakby Halep wygrała turniej podkładając się Ivanovic, to nikt nie dałby już jej nigdy spokoju. Pewnie tak jak z Azarenką w AO i wielokrotnym udawaniem kontuzji. :] Niby tytuł to tytuł, ale jednak niesmak by pozostał.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WTA Championships 2014

Przecież nikt nie wykluczał możliwości wygranej przez Ivanovic w stosunku 2:0, było to jak najbardziej możliwe, owszem mogłoby to śmierdzieć, ale żadnej pewności by nie było. Zresztą te moje posty biorą się może z mojej niechęci do Williamsa, nie lubię jej zwierzęcej siły, jej ryków, innym razem durnowatego kokietowania i uśmieszków, a jeszcze innym udawania w stylu "jak to ja cierpię, jak mnie boli, ale walczę". Pamiętam jak bodaj rok temu w meczu z Radwańską w Dubaju zachowywała się tak jakby miała stan zawałowy, no masakra.

Także zaznaczam, że mimo iż zawsze staram się być osobą obiektywną tak w przypadku panny W mam zadanie utrudnione.
Nie zmienia to oczywiście faktu, że zawodniczka typu Halep miała możliwość wykazania się sprytem i cwaniactwem, miała możliwość przegrać 2:0 tak by osób osądzających o ustawianie meczu było niewielu.
Awatar użytkownika
Xerneas
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 24 paź 2014, 22:45
Lokalizacja: Europe

Re: WTA Championships 2014

Jurek Kiler pisze:Przecież nikt nie wykluczał możliwości wygranej przez Ivanovic w stosunku 2:0, było to jak najbardziej możliwe, owszem mogłoby to śmierdzieć, ale żadnej pewności by nie było.
Myślę, że temat "gdybań" i co by było jakby... należy już zamknąć. Halep zrobiła to co uznała za słuszne i jakiekolwiek wymysły o tym, że powinna lub nie podłożyć się, są już nie na miejscu. Wiem, że nie lubisz Sereny, ale będziesz musiał przełknąć jej wygraną jak i następne.


Z drugiej strony jako fan tenisa nie rozumiem takich osób, które popierają niesportowe zachowania. Może co po niektórych nauczyła tego polska telewizja, bo podczas gry Radwańskiej ciągle słyszę : może i teraz będzie jakiś błąd przeciwniczki, może ta lub inna wyjdzie dzisiaj nie w formie, może to nie jest ten dzień, może ktoś coś dzisiaj Radwańskiej podaruje i ciągle w kółko to samo.
Niestety min. z tego powodu przestałem właściwie oglądać jej mecze, chociaż kibicem tej panienki nigdy nie byłem.

Pozdrawiam i życzę więcej obojętności wszystkim, bo jak to mówią złość piękności szkodzi.
Ostatnio zmieniony 27 paź 2014, 20:26 przez Xerneas, łącznie zmieniany 1 raz.
J
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA Championships 2014

Tenis to taka specyficzna gra, że wystarczy przegrać 1-2 niby małoznaczące piłki i oddać w ten sposób seta. Nikt się nie połapie, trzeba wytrawnego oka i wiedzy, a i tak jest to trudne. To tak na marginesie.

Ja w takich sytuacjach jaka miała miejsce zawsze mam mieszane uczucia.
Patrząc z perspektywy zawodnika - graj o wygraną, to też przejaw charakteru, klasy sportowej i szacunku dla rywali.
Patrząc jednak z perspektywy szkoleniowca - zdecydowanie rekomenduję podłożenie się.
Osobiście nie kupuję argumentacji, że coś jest w tym nie halo. To jest regulaminowe wykorzystanie możliwości, optymalizacja szans na wygraną poprzez wyeliminowanie potencjalnie najtrudniejszego przeciwnika, czy to aby nie jest też jakiś przejaw profesjonalizmu? ...
To nie harcerstwo czy koło różańcowe :twisted:. Stosując retorykę ministra Sawickiego - nie można być frajerem ... ;) :P
A czemu nie można powiedzieć - trzeba było sobie wywalczyć awans, a nie liczyć na innych - to do Sereny.

Dlatego konkluzja jest taka - fajnie, że tenis korzysta z takiego systemu rozgrywek (pucharowy - przegrany odpada, nie ma remisów) jaki jest i w związku z tym nie ma takich dylematów.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Xerneas
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 24 paź 2014, 22:45
Lokalizacja: Europe

Re: WTA Championships 2014

Vivid pisze: To jest regulaminowe wykorzystanie możliwości
Regulaminowe to jest poddanie meczu przez wycofanie się. Podkładka grozi dyskwalifikacją.
To jest co najwyżej wykorzystanie możliwości... ale na pewno nie regulaminowe - trochę Ci się pomieszało.
J
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Championships 2014

Finał:
Serena Williams [1] vs Simona Halep [4] 6:3, 6:0

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”