Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

Basic ma rację. Padło, że w razie, gdyby UEFA dała małą karę (grzywna), to Celtic może się odwołać i pewnie wygra. Pytanie, czy by to zrobili. Wtedy chyba każdy by Szkotów miał za nic.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

A co jeśli... Celtic dał w łapę sporę sumkę ojro dla Legii, żeby ta wykręciła taki numer? Legia zarobi gwarantowaną sumę bo przecież nie wiadomo, czy by przeszła dalej a Celtic otrzyma szansę na dostanie się do fazy grupowej. Jako, że będą rozstawieni to trafią ogórasów i odrobią tą łapówkę jeszcze z nawiązką. Wszystkie strony zadowolone, plan doskonały rotfl.
kolekcjoner
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 4 sty 2014, 20:31

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

Moim zdaniem, gdyby podobna sytuacja spotkała Milan, Real czy Arsenal to kara byłaby taka sama. Tylko różnica pomiędzy Legią, a Realem jest taka, że Legia 6-1 zrobiła w dwu meczu, a królewscy pewnie w 90 minut rotfl . Wczoraj media uspokajały, że Debreczyn w obliczu podobnej historii dostał tylko karę finansową. Tylko, że okoliczności były zgoła inne. W Debreczynie wystąpił zawodnik uprawniony, ale nie zgłoszony. Natomiast Bereszyński nie był uprawniony. A za to, niezależnie od wyniku, czasu gry, sankcja jest tylko jedna, walkower. Jest to prawo obligatoryjne, a nie fakultatywne. Regulamin nie przewiduje innej kary :wink: .
Szkoda tylko, że po raz kolejny kompromitacja staje się naszą specjalnością narodową rotfl .
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

Basic pisze:
Vivid pisze:Niemniej trzeba uwzględnić, że Celitic zapowiedział odwołanie do Lozanny w razie nie uznania protestu. W tej sytuacji raczej pewnym jest przegrana tam Legii, bo naruszono ewidentnie przepisy i nikt tego nie kwestionuje, a zatem takie rozstrzygnięcie rozwala rozgrywki LM. I co wtedy? Wtedy jest pasztet. Dlatego jednak UEFA wybrała w sumie dość rozsądnie. Nie UEFA zawiniła i nie musi się z tym bujać. Przepisy są jasne i obowiązują wszystkich, nie powinno być zasadniczo odstępstw....
Jesteś pewny tego co napisałeś?
Nigdzie nie słyszałem, że Celtic zapowiedział (fakt dokonany), że w razie nie uznania protestu to skieruje odwołanie do Lozanny. Były informacje, że tak sytuacja mogłaby mieć miejsce (teoretyczne rozważania) a nie, że Celtic to zapowiedział oficjalnie.
Wiesz, pewny nie jestem, z władzami Celtic-u nie rozmawiałem :). To informacja z mediów, wyraźnie podano, że UEFA podjęła taką decyzję gdyż dowiedziano się, że w razie nieuznania odwołania Celtic idzie z tym do Lozanny a tam wygraną ma w kieszeni. Tam nie było mowy o rozważaniu takiej drogi przez Szkotów a zapowiedzi, zakulisowej, że tak zrobią. Szkotom jak podano nie chodziło o jakieś zadośćuczynienie w postaci wysokiej kary a wyłącznie o walkower jaki dawał im awans. Przekaz od strony Szkotów był w myśl tych doniesień jasny - albo walkower albo zadyma. Takie informacje podały wiadomości Polsatu.
W tej sytuacji, jeżeli to prawda, to jak napisałem wcześniej, UEFA postąpiła w sumie słusznie. Nie ma powodu szarpać się za mało znaczący/mogący klub z jednej z najsłabszych lig w Europie.

Jak słusznie zauważa Kolekcjoner, szkoda, bo był świetny wynik sportowy, ale i tak jak zwykle u nas ktoś musiał coś zwyczajnie spi...ć ... :(
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

Nie chcę nikogo tłumaczyć, bo błąd jest ewidentny i są ludzie w klubie dedykowani do pilnowania takich rzeczy (tak sądzę), ale ... prowadząc firmę, wiem ile rzeczy można w natłoku zdarzeń przeoczyć, które wydaje się, że są odfajkowane/ załatwione/ opanowane itd. Błędy zdarzają się wszędzie, sęk w tym, że tym razem konsekwencje są bardzo poważne.

Powtórzę, trzeba się podnieść i pokazać, że Legia zasługiwała na LM. Trzeba zwyczajnie solidnie powalczyć w LE. Liczę, że chłopaki (ich mi najbardziej szkoda [obok kibiców], bo rok mają w plecy) się zmobilizują i wygra sportowa, zdrowa złość.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

Obawiam się, że do końca okna transferowego coś się może jeszcze zmienić - jakoś będzie trzeba te miliony znaleźć...

Szkoda, bo jeżeli jakaś drużyna w najbliższym czasie miała perspektywy na LM to właśnie dzisiejsza Legia, nie sądzę, by za rok byli mocniejsi, lub chociaż w tym samym składzie.
#NKrising
kolekcjoner
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 4 sty 2014, 20:31

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

Dzisiaj Legia gra u siebie mecz ligowy z Górnikiem Łęczna. I zobaczymy jak podłamani zawodnicy zaprezentują się od strony sportowej.
HeadShot pisze: Szkoda, bo jeżeli jakaś drużyna w najbliższym czasie miała perspektywy na LM to właśnie dzisiejsza Legia, nie sądzę, by za rok byli mocniejsi, lub chociaż w tym samym składzie.
Trudno jest oszacować jaki budżet gwarantowałby realne szanse na awans do Ligi Mistrzów. Legia w tamtym roku miała 80 milionów, w tym 105-110 milionów. Nawet przy 300 mln z takim babolem jaki miał miejsce, to z awansu byłyby nici. Smutne jest to, że po reformie rozgrywek Ligi Mistrzów, z każdym kolejnym rokiem, o awans jest coraz trudniej. Europa nam ucieka, póki co nie mamy w Polsce klubu, którego można by nazwać europejskim średniakiem. Trzy lata temu na to miano zasłużył Lech...ale dla polskiego kibica wspomnienia to chleb powszedni rotfl .
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

No i Legia wygrała 5:0. Nie siadła im psychika :P. Teraz w sumie jest tylko minimalna szansa, że jeszcze decyzja UEFA zostanie zmieniona, ale gdyby się jakimś cudem udało to Legia by miała łatwego przeciwnika ...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

Pierwszy tytuł Realu ! Jeszcze 5 do wygrania :D . Dobra forma Ronaldo i Bale, niezły debiut Jamesa, Kroos mega klasa. Słabo Benzema i Carvajal. Krychowiak ładnie zagrał, szczególnie w drugiej połowie.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

Eh, w tym samym czasie MU grało z Valencią. Wynik nawet korzystny, gra średnia, ale nie to mnie najmocniej zmartwiło. Każdy kontakt Fellainiego z piłką kwitowały ironiczne okrzyki i gwizdy, mimo, że sam za nim specjalnie nie przepadam, tak takie zachowanie na trybunach bardzo mocno rozczarowuje. Jaki drewniany by nie był, to ciągle nasz zawodnik, a jeśli chcemy z OT ponownie zrobić twierdzę to zawodnicy powinni czuć wsparcie na każdym kroku. Na szczęście Fella odpowiedział najlepiej jak można, przymierzył z wielkim spokojem i władował brameczkę. :::gd:::
#NKrising
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

Madox pisze:Pierwszy tytuł Realu ! Jeszcze 5 do wygrania :D . Dobra forma Ronaldo i Bale, niezły debiut Jamesa, Kroos mega klasa. Słabo Benzema i Carvajal. Krychowiak ładnie zagrał, szczególnie w drugiej połowie.
Czy ja dobrze widziałem na Sky, że Khedira dostał zielone światło na transfer? Jak Ancelotti to poskłada do kupy to jest dla mnie mistrzem świata.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

hokej pisze: Czy ja dobrze widziałem na Sky, że Khedira dostał zielone światło na transfer? Jak Ancelotti to poskłada do kupy to jest dla mnie mistrzem świata.
Teoretycznie Khedira odchodzi już od miesiąca tak samo jak Di Maria. Za dużo gwiazd w drużynie to raczej zła sytuacja, z drugiej strony Carlo może poukładać drużynę i wtedy z taką ławką rezerwowych można grać na każdym froncie. Do tego dochodzą kontuzje, zmęczenie - z taką paczką można skutecznie rotować składem. Na papierze ten Real jest najsilniejszy w historii, lepszy od Galacticos z lat 2000-2003.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

W oficjalnym meczu polskiej okręgówki padł wynik 35-0! Chciałbym to zobaczyć, nawet biorąc poprawkę, że to jakaś podwórkowa kopanina, to jednak wrażenie robi na papierze.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

Po inauguracji sezonu nowy trener Manchesteru United powinien chyba zmienić nazwisko na Louis van Moyes :D .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

Vivid pisze:W oficjalnym meczu polskiej okręgówki padł wynik 35-0! Chciałbym to zobaczyć, nawet biorąc poprawkę, że to jakaś podwórkowa kopanina, to jednak wrażenie robi na papierze.
Taki wynik raz osiągnęliśmy w piłkę ręczną, a tam jednak pada dużo bramek, choć to 2x30 min.
Tu pół godziny dłużej ale jednak boisko cokolwiek większe! :]
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

Brawo NK Maribor ! Wygrali ze Szkotami 1:0 na wyjeździe i awansowali do LM (o ile jakiś upierdliwy delegat nie znajdzie jakiegoś niedociągnięcia i nie będzie 0:3). Było by bardzo sprzeczne z duchem sportu gdyby Celtic grał w LM i dostawał za to ogromną kasę ...
Oby Celtic trafił w Lidze Europy na Legię :] .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Piłka Nożna - sezon 2014/15

Co się dzieje z Manchesterem? Rozumiem, nie najlepsze wejście w ligę, ale 4:0 w pierwszej rundzie pucharu ligi angielskiej? O_O
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Odp: Piłka Nożna - sezon 2014/15

Martinek pisze:Co się dzieje z Manchesterem? Rozumiem, nie najlepsze wejście w ligę, ale 4:0 w pierwszej rundzie pucharu ligi angielskiej? O_O
Wydali wszystko na Di Marię i teraz bidują ;) . Swoją drogą dobry transfer, o ile Angela nie będą trapić kontuzje. Na pewno lepsze to niż Balotelli w Liverpoolu :::fcplm::: .
Polubiłem czerwone badziewie...
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Piłka Nożna - sezon 2014/15

MK Dons powinni młodzieżówką spokojnie ogrywać, w składzie było pięciu zawodników, którzy mogliby spokojnie grac w pierwszym składzie.

Znakomity deal Realu, ~80 mln € za gracza, który miał dobre pół sezonu i mundial, nieźle. ;) A Balo, to Balo, raczej będzie zastąpieniem Sturridge, który pewnie stanie się głównym snajperem w zespole.

Eto'o w Evertonie.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

To teraz czekam na Celtic w LE. ;-P
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET

Wróć do „Inne sporty”