Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

kolekcjoner pisze:Mam jedną wątpliwość i chciałbym aby mi ktoś to wyjaśnij. Czy Legia została dzisiaj ukarana walkowerem i dyskwalifikacją, czy tylko walkowerem? Bo gdyby tylko walkowerem to te dwa niewykorzystane karne pięknie się zemściły... rotfl .
Z tego co w tej chwili podano, to właśnie Legia nie została zdyskwalifikowana, tylko został przyznany walkower, czyli 3:0 dla Celticu O_O .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Piłka Nożna - sezon 2014/15

Basic pisze:
kolekcjoner pisze:Mam jedną wątpliwość i chciałbym aby mi ktoś to wyjaśnij. Czy Legia została dzisiaj ukarana walkowerem i dyskwalifikacją, czy tylko walkowerem? Bo gdyby tylko walkowerem to te dwa niewykorzystane karne pięknie się zemściły... rotfl .
Z tego co w tej chwili podano, to właśnie Legia nie została zdyskwalifikowana, tylko został przyznany walkower, czyli 3:0 dla Celticu O_O .
Czyli, że jak? Spudłowane karne ugryzły Legię w d***? Haha
Awatar użytkownika
rogdar
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 maja 2013, 12:02
Lokalizacja: Dziki Wschód, lubelskie

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

Echhhh ręce opadają, zgodnie z tą teorią to po wygraniu meczu np 4:0 meczu, w rewanżu nie ma po co grać niech dają walkower a awans i tak jest pewny. Pomyślcie trochę.
"Nie spędziłem zbyt dużo czasu w swoim kraju po tej wygranej. To były dwa dni i dwie noce świętowania... Naszym celem były trzy. Jednak po drugim dniu wylądowaliśmy w szpitalu."- N. Djokovic po świętowaniu wygranej Serbii w Davis Cup 2010.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

rogdar pisze:Echhhh ręce opadają, zgodnie z tą teorią to po wygraniu meczu np 4:0 meczu, w rewanżu nie ma po co grać niech dają walkower a awans i tak jest pewny. Pomyślcie trochę.
Kto ma pomyśleć? My czy UEFA? :].
Awatar użytkownika
rogdar
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 maja 2013, 12:02
Lokalizacja: Dziki Wschód, lubelskie

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

UEFA nie musi myśleć bo oni znają przepisy. Sami je wymyślili. :wink: Walkower oznacza dyskwalifikację i odpadnięcie drużyny z dalszej gry i wynik z pierwszego meczu nie ma żadnego znaczenia. Hehehe Bereszyński dostał jeszcze extra jeden mecz kary za to że wszedł na boisko. rotfl
"Nie spędziłem zbyt dużo czasu w swoim kraju po tej wygranej. To były dwa dni i dwie noce świętowania... Naszym celem były trzy. Jednak po drugim dniu wylądowaliśmy w szpitalu."- N. Djokovic po świętowaniu wygranej Serbii w Davis Cup 2010.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

O ja... Masakra! Fakt ktoś w Legii dał d..y i powinien wylecieć na bruk za takie niedopatrzenie.
Ale walkower za 3 minuty gry jak było 6:1 w dwumeczu? To jest przecież porąbane i sprzeczne z duchem sportu :/. Legia niby złożyła teraz wniosek o uzasadnienie wyroku (ale czy dostanie odpowiedź przed dwumeczami?). Teraz jedyne co by mogło pomóc to złożenie odwołania do komisji do spraw nagłych.

Swoją drogą nie rozumiem, jak w ogóle UEFA mogła zezwolić na podanie takiego zawodnika do składu meczowego? Powinien zostać odrzucony po podaniu składu... Niby Liga Mistrzów a takie amatorstwo :/.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
kolekcjoner
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 4 sty 2014, 20:31

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

Właśnie czytałem oficjalny komunikat UEFY, i na ich stronie internetowej jest taki tekst:

" Following the conclusion of the tie, Legia Warszawa were sanctioned for fielding a suspended player (article 18 of the UEFA Champions League regulations and article 21 of the Disciplinary Regulations). The match was declared as forfeit, meaning Legia lost the second leg 3-0. As a consequence, Celtic qualified for the UEFA Champions League play-offs on away goals (agg: 4-4) ".

W tłumaczeniu znaczy to tyle, że:

" Mecz został uznany jako walkower, czyli Legia przegrała drugi mecz 3-0. W konsekwencji, Celtic zakwalifikował się do baraży o Ligę Mistrzów UEFA dzięki bramce zdobytej na wyjeździe (w dwumeczu: 4-4) ".


Gdyba Legia awansowała do Ligi Mistrzów i przegrała wszystkie grupowe mecze, to i tak na czysto miałaby 60 milionów złotych, plus ewentualne premie od sponsorów... . Tyle pieniędzy przeszło obok nosa rotfl .
Ostatnio zmieniony 8 sie 2014, 15:55 przez kolekcjoner, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

rogdar pisze:UEFA nie musi myśleć bo oni znają przepisy. Sami je wymyślili. :wink: Walkower oznacza dyskwalifikację i odpadnięcie drużyny z dalszej gry i wynik z pierwszego meczu nie ma żadnego znaczenia. Hehehe Bereszyński dostał jeszcze extra jeden mecz kary za to że wszedł na boisko. rotfl
Do tej pory nie znalazłem niczego o dyskwalifikacji a jedynie o zmianie wyniku drugiego meczu z 0:2 na 3:0. Wynik dwumeczu 4:4 i awans Celticu dzięki bramce strzelonej w Warszawie.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

rogdar pisze:Echhhh ręce opadają, zgodnie z tą teorią to po wygraniu meczu np 4:0 meczu, w rewanżu nie ma po co grać niech dają walkower a awans i tak jest pewny. Pomyślcie trochę.
Faktycznie ktoś tu musi pomyśleć. :]
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

Obrazek
_____
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

Jakuboto pisze:
Swoją drogą nie rozumiem, jak w ogóle UEFA mogła zezwolić na podanie takiego zawodnika do składu meczowego? Powinien zostać odrzucony po podaniu składu... Niby Liga Mistrzów a takie amatorstwo :/.
To nie UEFA ma pilnować odbycia kary, tylko kluby. Jak widać jak ktoś chce, to i obcych przypilnuje.. A jak się nie chce, to się ogląda LM w TV.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

scudetto pisze:
Jakuboto pisze:
Swoją drogą nie rozumiem, jak w ogóle UEFA mogła zezwolić na podanie takiego zawodnika do składu meczowego? Powinien zostać odrzucony po podaniu składu... Niby Liga Mistrzów a takie amatorstwo :/.
To nie UEFA ma pilnować odbycia kary, tylko kluby. Jak widać jak ktoś chce, to i obcych przypilnuje.. A jak się nie chce, to się ogląda LM w TV.
No bez jaj. Ale to delegat UEFA zauważył nieprawidłowość, a nie Celtic. Więc jednak pilnują - to mogli pilnować przed i nie robić jaj po meczu. Oby któregoś dnia tą organizację szlag trafił.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

Gdyby UEFA pilnowała za kluby ich powinności, nie byłoby walkowerów. A są. Walkowery oddzielają profesjonalistów od amatorszczyzny.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

Wszyscy winni tylko nie Legia? rotfl

Trzeba patrzeć prawdzie w oczy, Legia dała ciała, i tylko i wyłącznie Legia jest winna. Amatorszczyzna pełną gębą, tyle ... :(

Ja się w 100% podpisuję pod opiniami, że jednak należało iść w duchu fair play i w duchu sportu - czyli to była głupia pomyłka a nie celowe działanie, zawodnik nie wpłynął na wynik dwumeczu - nie strzelił decydującej o awansie bramki, nie asystował przy niej, czy nawet nie był inicjatorem powiedzmy akcji, z której taka bramka by padła.
Dlatego zasadniczo na pierwszy rzut oka ta decyzja UEFA wydaje się dość bezsensowna i na wyrost.
Niemniej trzeba uwzględnić, że Celitic zapowiedział odwołanie do Lozanny w razie nie uznania protestu. W tej sytuacji raczej pewnym jest przegrana tam Legii, bo naruszono ewidentnie przepisy i nikt tego nie kwestionuje, a zatem takie rozstrzygnięcie rozwala rozgrywki LM. I co wtedy? Wtedy jest pasztet. Dlatego jednak UEFA wybrała w sumie dość rozsądnie. Nie UEFA zawiniła i nie musi się z tym bujać. Przepisy są jasne i obowiązują wszystkich, nie powinno być zasadniczo odstępstw.
Nie można też winić Celtic-u, wykorzystali swoją szansę. Przeciwnik na boisku im ewidentnie dokopał ale położył się administracyjnie. Ostatecznie wygrywają zgodnie i w duchu regulaminu, ale może nie w duchu sportu...

Na koniec można jeszcze Legii dołożyć - jak się ma takich matołów w administracji to trzeba było frajerzy strzelić choć jednego z tych karnych, wynik przy walkowerze by był 5-4 i nie byłoby o co wojować.

Szkoda, ale to w końcu sport wyczynowy, dla dużych chłopców ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

Jako kibic Legii miałem dzisiaj sp.....y dzień. Poziom agresji, frustracji jaki dziś osiągnąłem był maksymalny.

Zły byłem (i jestem) na UEFA, Legię, Beresia, Kierownika Drużyny, Leśnego, Celtic ... ogólnie na wszystkich. UEFA to mafia i każdy kto interesuje się piłką to wie. Potraktowali Legię jak frajera (na to miano zasłużyła) - "fikaliście z racami, piszecie f### UEFA, to macie gnojki i nie podskakujcie". Legia dała pretekst przez ewidentny błąd, a oni to wykorzystali. Prawda jest taka, że UEFA interpretuje swoje przepisy jak chce. Raz karzą raz dają prztyczka, raz przymykają oko. Już wczoraj czułem, że na Legii się zemszczą.

Cóż Legia/ działacze dali ciała. Koło nosa przeszła wielka kasa. Chociaż kto wie, może byśmy kolejny dwumecz przegrali.

W tej chwili trzeba skupić się na LE. Awansować tam i pokazać, że w piłkę Legia grać potrafi. Walczyć do upadłego. Zdobyć maksymalną kasę i zrobić maksymalny wynik. Tak aby za rok pokazać tym zła ....om z UEFA, że mogą nas pocałować w d....ę.

Niepokonane Miasto, Niepokonany Klub!

Ps. A Celtic od dziś jest dla mnie synonimem braku honoru. Już drugi raz awansują w ten sam sposób. Przypadek?
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
rogdar
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 maja 2013, 12:02
Lokalizacja: Dziki Wschód, lubelskie

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

Jeżeli to prawda że wystarczyłaby bramka więcej w Wawce i Legia nie musiałaby się oglądać na walkower, to biję się w piersi i przyznaję do błędu. Zasugerowałem się podobnymi sytuacjami chociażby z udziałem VSC Debreczyn. Ale to naprawdę jest bez sensu, gdy o awansie może decydować wynik w jednym meczu, a drugi nie ma już znaczenia i można w nim sumie nie grać, bo walkower 3:0 nie ma już znaczenia. Porozmawiam jeszcze z kolegą z pracy. Sędziuje aktualnie II ligę, to myślę, że wyjaśni to dokładnie. Pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie.

Edit. Jednak tak jest, Legia w dwumeczu zremisowała 4:4 a awansował Celtic dzięki lepszemu bilansowi bramek strzelonych na wyjeździe.
"Nie spędziłem zbyt dużo czasu w swoim kraju po tej wygranej. To były dwa dni i dwie noce świętowania... Naszym celem były trzy. Jednak po drugim dniu wylądowaliśmy w szpitalu."- N. Djokovic po świętowaniu wygranej Serbii w Davis Cup 2010.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

rogdar pisze:Ale to naprawdę jest bez sensu, gdy o awansie może decydować wynik w jednym meczu, a drugi nie ma już znaczenia i można w nim sumie nie grać bo walkower 3:0 nie ma już znaczenia.
Myślisz jednowymiarowo, i tu jest Twój błąd. Jest cały zbiór przepisów a nie tylko jeden. Gdy uwzględniasz tylko ten zapis o 3-0 to faktycznie, wygrać 4-0 i olać rewanż, w końcu zawodnicy odpoczywają. Ale tu właśnie wchodzi to, że taki przepis nie jest w próżni. Jest cały zestaw innych przepisów. I pewnie jest też tam gdzieś, że jak zespół się nie stawi z przyczyn nieobiektywnych (a obiektywny to np. wojna) to wypad.
To że gdzieś coś nie jest obwarowane nie znaczy, że nie jest gdzieś indziej. Dam Ci prosty przykład - internauci strasznie się podniecają, że w myśl Ustawy o prawach autorskich i pokrewnych to sobie można zasysać z netu muzykę i filmy i to nie jest karalne o ile wykorzystuje się protokoły jednocześnie nieudostępniające w trakcie ściągania. Czyli nie wolno udostępniać, ale pobrać tak.
I to jest oczywiście prawda, w myśl TEJ ustawy tak jest. Tylko szanowni radośni piraci zapominają, że jest choćby kodeks cywilny i w oparciu o ten kodeks twórca bez problemu może pozwać pirata i również bez problemu wygrać. Mało jest takich spraw bo nikt się nie będzie kopał o kilkadziesiąt groszy (można pozwać z k.c. o faktycznie poniesioną przez twórcę stratę - skoro jedna piosenka kosztuje 0,90 czy 0,99USD w iTunes to twórca ma z tego kilkanaście centów i tyle faktycznie traci), ale jak są to kończą się w jeden sposób ... ;)
Czyli jak widzisz, mimo że gdzieś coś nie jest obwarowane to nie znaczy, że nie może być w innym miejscu.

Obi, nie masz co się pieklić. ;)

Nie bronię Celticu ale kasa jest kasą. Czy postąpili nie fair? No patrząc obiektywnie a nie emocjonalnie to nie.
Ty patrzysz jako kibić Legii, a kibic Celtic-u może powiedzieć - sorry, goście oszukali, wprowadzili do gry zawodnika, który nie miał prawa grać. Jak napisałem wcześniej, wszystko wskazuje na to, że to głupi błąd, nic celowego, poza tym nic co by wpłynęło na awans, ale jednak kropla drąży skałę, nie jest dobrze jak się czyni odstępstwa. To nie amatorka, inni mogą przestrzegać zasad to i Legia nie święta krowa.

Z drugiej strony zgadzam się, że UEFA, FIFA i wiele innych federacji to dopiero mafie i kółka wzajemnej adoracji i tam tylko prokurator powinien wejść. Tak samo zgadzam się, że gdyby to był Real Madryt, Bayern Monachium to oczywiście nic by się nie stało i nawet takie odwołanie do Lozanny pokrzywdzonego klubu jakoś by się pozamiatało. Tu wychodzi jak wszędzie, rządzi kasa i są równi i równiejsi. UEFA jasno pokazała, że Legia to gówniany klub z jeszcze bardziej gównianej ligi i nikogo poważnego w świecie piłki nie obchodzi (i nie ma tu podtekstu z mojej strony ;)) ...

Ja bym teraz na miejscu Legii totalnie pozamiatał sprawę i oficjalnie nikogo w klubie za to nie rozliczył. Tak żeby pokazać UEFA, że OK, zrobiliście co zrobiliście a my wychodzimy z podniesionym czołem i u nas polowania na czarownice nie będzie.
A nieoficjalnie to można, czy wręcz trzeba, powiedzieć w zamkniętym gronie, że jeszcze jeden taki numer i jaja pourywane.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rogdar
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 maja 2013, 12:02
Lokalizacja: Dziki Wschód, lubelskie

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

Dzięki Vivid za ten post. Faktycznie patrzyłem tylko na pewien aspekt tematu nie biorąc pod uwagę innych czynników. Pozdrawiam.
"Nie spędziłem zbyt dużo czasu w swoim kraju po tej wygranej. To były dwa dni i dwie noce świętowania... Naszym celem były trzy. Jednak po drugim dniu wylądowaliśmy w szpitalu."- N. Djokovic po świętowaniu wygranej Serbii w Davis Cup 2010.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

Jeżeli Legia się teraz podniesie, będzie potrafiła z sercem grać o LE i mam nadzieję, że potem, to będzie to wielki wyczyn. Kibicuję z całego serca, aby tak się stało - w tym wypadku, nie jako fan Legii, ale zwyczajnie po ludzku. To pokaże, czy jest to silny zespół, czy zbieranina gości, którzy kopią piłkę. Mam nadzieję, że pokażą charakter.

Swoją drogą te wszystkie górnolotne hasła UEFA i FIFA niech sobie wsadzą. Respect i fair play - akurat śmierdziele jedne. :tired:
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2014/15

Vivid pisze:Niemniej trzeba uwzględnić, że Celitic zapowiedział odwołanie do Lozanny w razie nie uznania protestu. W tej sytuacji raczej pewnym jest przegrana tam Legii, bo naruszono ewidentnie przepisy i nikt tego nie kwestionuje, a zatem takie rozstrzygnięcie rozwala rozgrywki LM. I co wtedy? Wtedy jest pasztet. Dlatego jednak UEFA wybrała w sumie dość rozsądnie. Nie UEFA zawiniła i nie musi się z tym bujać. Przepisy są jasne i obowiązują wszystkich, nie powinno być zasadniczo odstępstw....
Jesteś pewny tego co napisałeś?
Nigdzie nie słyszałem, że Celtic zapowiedział (fakt dokonany), że w razie nie uznania protestu to skieruje odwołanie do Lozanny. Były informacje, że tak sytuacja mogłaby mieć miejsce (teoretyczne rozważania) a nie, że Celtic to zapowiedział oficjalnie.

Ciekawe jak się teraz czuje snajper Legii mając świadomość, że nie trafił 2x karnego w Wawie...
Obrazek Speed Graphene MP

Wróć do „Inne sporty”