Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

ATP 1000: Indian Wells 2014

BNP Paribas Open
Obrazek

06.03.2014-16.03.2014
Kategoria: ATP World Tour 1000
Pula nagród: 4 720 380 $
Strona główna turnieju: Klik!
Nawierzchnia: hard
Lokalizacja: Indian Wells, USA
Drabinki: Klik!
Finał 2013:
Rafael Nadal [5] vs Juan Martin Del Potro [7] 4:6, 6:3, 6:4
Emu
Bywalec
Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: 12 sty 2014, 15:03

Re: ATP 1000: Indian Wells 2014

Moim zdaniem Roger wygra tu albo w Miami. Jest wstanie wygrać z Novakiem i Andym, Del Potro jest kontuzjowany i pół sezonu albo nawet cały może spisać na straty. Warunek jest jeden nie ma Nadala w drabince Rogera. Zobaczymy co pokaże Wawrinka , namieszać może Dimitrov ewentualnie Gulbis.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Indian Wells 2014

Jeśli ma on coś ugrać to prędzej tutaj niż w Miami. Wygrać będzie raczej ciężko, ale półfinały, może finał....
prawdę powiedziawszy to na żadne tytuły nawet nie liczę.
Dobrze byłoby gdyby awansował do top 4 przed Wimbledonem, musi wię solidnie punktować..
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 1000: Indian Wells 2014

Nadal to połknie bez gryzienia, jak zawsze.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: ATP 1000: Indian Wells 2014

hitman pisze:Nadal to połknie bez gryzienia, jak zawsze.
No tak, w zeszłym roku w końcu zrobił to z połykiem, faktycznie... Pierwszy set w plecy, a w drugim już bez breaka był i tylko jego waleczność i chwila słabości Argentyńczyka pozwoliły mu wygrać ten finał. Pamiętam bardzo dobrze ten mecz, bo oglądałem go w nocy na żywo. :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 1000: Indian Wells 2014

Spodziewam się że Nadal bez większych problemów zgarnie tytuł.

1 rakiecie Serbii coś brakuje chęci/motywacji...

Federer nie wygra z Nadalem na tym etapie kariery, fajnie, że wygrał 500-tkę ale to nic nie znaczy...

Będzie to pierwszy turniej Wawrinki po Australian Open (no, był oczywiście jeszcze mecz w ramach Pucharu Davisa ale bez przesady) i wydaje mi się że będziemy świadkami takiej typowej "po sukcesowej" zapaści czyli dziwna przegrana z kimś kto w normalnych okolicznościach nie powinien sprawić poważnych problemów.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
marcintenisozo
Orator
Orator
Posty: 507
Rejestracja: 13 paź 2010, 08:27
Lokalizacja: Łódź

Re: ATP 1000: Indian Wells 2014

Obyśmy takiej zapaści nie zobaczyli. Swoją drogą to Kubot/Lindstedt chyba taką właśnie przeżywają. Po AO przegrywają wszystko jak leci.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Indian Wells 2014

No w sumie mam podobne odczucia, w Melbourne przeszkodziły Nadalowi plecy i genialna forma Wawrinki. Federer z Nadalem szans nie ma, Murray widać jest jeszcze daleki od formy, a Djokovic nie wiedzieć czemu jest jakiś pogubiony, a końcówka poprzedniego sezonu wskazywała, że to będzie raczej rok Serba. Ja oczywiście nie przekreślam tego, ale na ten moment Novak nie wygląda na zawodnika, który miałby seryjnie wygrywać. Mimo wszystko jest on chyba jedynym tenisistą, który może tego Nadala pokonać i ma na niego papiery.

Jest oczywiście jeszcze dobry dziadek Federer. Ale on jest dobry na każdego z wyjątkiem Nadala, Szwajcara może i stać na wyrównany i świetny mecz z Hiszpanem (wystarczy wspomnieć ćwierćfinał Cincinnati), ale nie stać go raczej na wygraną. Poza tym wygrana w Dubaju wcale nie znaczy, że na kolejny jego tytuł będzie czekać krócej niż kolejne sześć miesięcy, choć mam nadzieje, że jednak nie. Popadać w huraoptymizm jeszcze nie proponuje.

Oczywiście nie wykluczę przegranej Nadala, w czołowej powiedzmy 20-30 znajdzie się paru tenisistów, którzy przy swoim świetnym meczu mogą go pokonać. Podam przykłady Gulbisa czy Dimitrova, muszą oni jednak zagrać bardzo agresywnie i cholernie skutecznie.

Natomiast odnośnie Wawrinki to nie wiem, w sumie dawno nie grał więc szybki wylot mnie nie zaskoczy.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: ATP 1000: Indian Wells 2014

Ostatni raz z Nadalem Fed wygrał właśnie w Indian Wells. To był mecz... 3 w nocy, piękna gra Feda, deszcz i Kasia Nowak rotfl .
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Indian Wells 2014

Tak pamiętam, w owym roku przystępował do Indian Wells po tytułach kolejno w Rotterdamie i właśnie Dubaju. Ale to był jednak dwa lata młodszy Federer (sporo jak na ten etap kariery) i po prostu lepszy i to nieporównywalnie. Zagrał wówczas koncertowy mecz w tym półfinale, choć Rafa po prawdzie nie był w jakiejś wielkiej dyspozycji, teraz niby też nie jest, przynajmniej w Rio tego nie pokazał, ale wiadomo jak on podchodzi do meczów z Federerem, albo raczej jak podchodzi do tych pojedynków Szwajcar. Pamiętam też w pamiętnym półfinale sprzed dwóch lat, że przed piłką meczową spadł deszcz, ale po kilkuminutowej przerwie Szwajcar walnął asa i zwyciężył. W ogóle ten deszcz dawał się wówczas we znaki.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 1000: Indian Wells 2014

daroos pisze:
hitman pisze:Nadal to połknie bez gryzienia, jak zawsze.
No tak, w zeszłym roku w końcu zrobił to z połykiem, faktycznie... Pierwszy set w plecy, a w drugim już bez breaka był i tylko jego waleczność i chwila słabości Argentyńczyka pozwoliły mu wygrać ten finał. Pamiętam bardzo dobrze ten mecz, bo oglądałem go w nocy na żywo. :D
Rok temu Nadal przyjechał tu prosto po dwóch wygranych tytułach na mączce. Teraz grał tylko jeden i do tego ma tydzień przerwy. W jego przypadku ten tydzień to jeden cholerny kawał różnicy.
Piotr Szyba.
marcintenisozo
Orator
Orator
Posty: 507
Rejestracja: 13 paź 2010, 08:27
Lokalizacja: Łódź

Re: ATP 1000: Indian Wells 2014

Oglądałem Paribas showdown Bryans kontra McEnroes.
Po siedmiu gemach 7-0 dla bliźniaków i dziwiłem się po co oni tak poważnie podeszli do sprawy i leją dziadków.
Dopiero później zobaczyłem konferencję przedmeczową. McEnroe nawrzucał deblistom. To się doigrał. :D
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: ATP 1000: Indian Wells 2014

Janowicz w 3. rundzie Raonic, w 4. Murray.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Indian Wells 2014

Jednak DelPotro gra. Może nie jest tak groznie z nadgarstkiem jak się wydawało.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 1000: Indian Wells 2014

Majorka pisze:Jednak DelPotro gra. Może nie jest tak groznie z nadgarstkiem jak się wydawało.
A Dżoko znowu ma spacerek nie drabinkę. Ten to ma farta. Za to Nadal... Ten system losowań jest chyba do d..y. :-/
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Emu
Bywalec
Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: 12 sty 2014, 15:03

Re: ATP 1000: Indian Wells 2014

Majorka pisze:Jednak DelPotro gra. Może nie jest tak groznie z nadgarstkiem jak się wydawało.
Gra ale prawdopodobnie odpadnie w 2 max 3 rundzie. Stosuje terapie ale jest to bardziej łudzenie się ,że będzie lepiej. Na dobry wynik nie ma szans , ponieważ będzie cały czas grał slicem. Może się wykuruję na mączkę... Dimitrov namiesza ,Roger niestety ma w połówce Nadala.
Awatar użytkownika
kis12
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 472
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Indian Wells 2014

Roger ma wcześniej Nishikori, Wawrinkę i dopiero Nadal.
Ciężką drabinkę miał na AO i teraz znowu? :/
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: ATP 1000: Indian Wells 2014

kis12 pisze: Ciężką drabinkę miał na ao i teraz znowu? :/
Teraz powinien mieć łatwą, co nie? :D
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 1000: Indian Wells 2014

napalm pisze:
kis12 pisze: Ciężką drabinkę miał na ao i teraz znowu? :/
Teraz powinien mieć łatwą, co nie? :D
Nie, ale Dżoko ma zawsze łatwą.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
kis12
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 472
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Indian Wells 2014

Djoko 2 turniej drabinka wręcz śmieszna.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”