Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Tenisnetowy trening ogólnorozwojowy

Sezon letni już minął, a do następnego jeszcze kilka miesięcy. W związku z tym postanowiłem założyć temat, w którym zbierzemy doświadczenia forumowiczów i spiszemy zestawy ćwiczeń ogólnorozwojowych pod kątem gry w tenisa. Na długie zimowe wieczory jak znalazł - jak również w ramach przygotowań do kolejnej edycji turnieju forumowiczów. Na początek luźno co przyjdzie do głowy, a jak się coś z tego więcej zbierze, to może uda się to jakoś w zestawy/plany ćwiczeń zgrupować.

Ja na wstępie wymienię może 6 Weidera. Wzmacnia mięśnie brzucha. Samodzielnie w ostatnich tygodniach to ćwiczenie zajmuje jednak trochę czasu. Natomiast można jej poszczególne składowe rozdzielić i połączyć z innymi ćwiczeniami. Czyli tak jak tu jest 6 składowych to rozłożyć to na trening 6 dni + dodatkowe inne ćwiczenia na pozostałe partie mięśni.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Tenisnetowy trening ogólnorozwojowy

Będę przerabiał plan treningowy Ligi Mistrzów Jose Mourinho z Adidasem miCoachem, jeśli będę w stanie. Oprócz tego może i ewentualnie piłka, ale baaardzo rekreacyjnie, z zastrzeżeniami. Jeśli sport nie, to będę tylko ściśle pilnował wagi i brzucha. Zawsze to coś. Lepiej za parę miesięcy zacząć wracać do formy, niż najpierw chudnąć i później wracać do formy.
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Tenisnetowy trening ogólnorozwojowy

Z braku czasu, mi pozostaje tylko HIIT.
SPOILER:
HIIT i nie tylko pod spoilerem :] .
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tenisnetowy trening ogólnorozwojowy

Skoro już mowa o HIIT to można jeszcze dorzucić Tabatę.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Tenisnetowy trening ogólnorozwojowy

El Diablo pisze:Skoro już mowa o HIIT to można jeszcze dorzucić Tabatę.
Racja :o .
SPOILER:
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Tenisnetowy trening ogólnorozwojowy

Wyszło mi zupełnie z głowy, ale treningi z Chodakowską chyba też mogą być dobrą metodą na złapanie formy. Sam przeżyłem, więc mogę powiedzieć, że niby tylko kilkanaście minut, ale daje w kość. Ważne, żeby przerwa między treningami wynosiła nie dłużej niż dwa dni. Oczywiście także umiar w jedzeniu ;). Poza tym, jak ze wszystkim, ostrożnie. Zdrowie najważniejsze. Nie ma co przesadzać :).
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Tenisnetowy trening ogólnorozwojowy

Widzę profesjonalne podejście do tematu. U mnie jak zawsze, spacery i około 20 minut lekkich ćwiczeń dziennie, czasem (baaardzo rzadko) 20-30km na rowerze stacjonarnym w średnim tempie plus tenis. Mi w zupełności wystarczy. :)
El Diablo pisze:Skoro już mowa o HIIT to można jeszcze dorzucić Tabatę.
I biczowanie.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Tenisnetowy trening ogólnorozwojowy

Ja ćwiczę we wtorki i czwartki. (w niedzielę mamy 1,5 godzinny trening na hali). Zawsze 5 minut rozgrzewka, około 15-20 minut gry z cieniem, a potem ćwiczenia z podręcznika który zachwalałem już kilka razy:
http://merlin.pl/Anatomia-w-tenisie_E-P ... 19112.html
W tym miesiącu przerabiam nogi. W styczniu planuję brzuch. W lutym plecy i grzbiet.
W marcu mam nadzieję na wydolnościówki już w plenerze (koperty itp.).
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tenisnetowy trening ogólnorozwojowy

wyczesany pisze:
El Diablo pisze:Skoro już mowa o HIIT to można jeszcze dorzucić Tabatę.
I biczowanie.
Nigdy nie sugerowałem, że to stosuję. Trzeba się szanować, nie? :wink: rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tenisnetowy trening ogólnorozwojowy

Jacek fajna książka :)! Zdobyłem e-booka no i jak czas pozwoli to przeczytam i też zacznę coś z tego wprowadzać w życie.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Tenisnetowy trening ogólnorozwojowy

Jacek iREM pisze:Ja ćwiczę we wtorki i czwartki. (w niedzielę mamy 1,5 godzinny trening na hali). Zawsze 5 minut rozgrzewka, około 15-20 minut gry z cieniem, a potem ćwiczenia z podręcznika który zachwalałem już kilka razy:
http://merlin.pl/Anatomia-w-tenisie_E-P ... 19112.html
W tym miesiącu przerabiam nogi. W styczniu planuję brzuch. W lutym plecy i grzbiet.
W marcu mam nadzieję na wydolnościówki już w plenerze (koperty itp.).
Idealnie. Jest regularność i nie ma dużych przerw w treningach. Czy odczuwasz już jakieś zmiany?
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Tenisnetowy trening ogólnorozwojowy

El Diablo pisze:
wyczesany pisze:
El Diablo pisze:Skoro już mowa o HIIT to można jeszcze dorzucić Tabatę.
I biczowanie.
Nigdy nie sugerowałem, że to stosuję.
Znam Cię, nawet mi to przez głowę nie przeszło. :D Zasugerowałem ze względu na zbliżony klimat. :P
Prezes fanklubu Staśka :D
agassi66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: 7 lut 2008, 11:15

Re: Tenisnetowy trening ogólnorozwojowy

Ja buduję formę poprzez "kufling" :zgoda: .
Obrazek
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Tenisnetowy trening ogólnorozwojowy

Ja śmigam 1-2 x w tygodniu po 2h siłownia. Wczoraj najpierw interwał 10 minut na rowerku. Potem po kolei łydki 10 serii po 10 powtórzeń, wyciskanie 10 serii po 10, mięśnie pleców 3 serie po 10, uda 4 serie po 10. Z upływem czasu będzie więcej powtórzeń w seriach. Potem steper na ciężkim obciążeniu, ale krótko i to by było chyba na tyle. Wkurza mnie brzuch i boczki. :) Mam nadzieję, że to zniknie do maja. :) O ręce, nogi i klatę się nie martwię. Na wiosnę zacznę znowu biegać i od maja sezon tenisowy powinien ruszyć pełną parą. Jak jestem w domu to ćwiczę jedynie trochę brzuch, 100 pompek i hantla na biceps oraz triceps.
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Tenisnetowy trening ogólnorozwojowy

Ja dzisiaj 16km na korcik rowerkiem, 2 godzinki na korcie :D, 16 km rowerkiem do domku :] .
Ale co z tego, jak zaraz będę się obżerał i dwa piwka wypiję na deser :twisted:.
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Tenisnetowy trening ogólnorozwojowy

agassi66 pisze:Ja buduję formę poprzez "kufling" :zgoda: .
Ja preferuję ostatnio przez batoning. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Tenisnetowy trening ogólnorozwojowy

Ostatnio osiągnąłem chyba życiową formę, przynajmniej jeśli chodzi o wyniki. Owszem, w dużej mierze postęp wynika z poprawy czysto techniczno-taktycznej, ale przygotowanie fizyczne też ma tu niebagatelną rolę. Od 3-4 miesięcy biegam 5 razy w tygodniu. Nie za dużo - około 2 kilometry, ale regularnie i w coraz lepszym tempie. Dzięki temu czuję moc w nogach, dzięki czemu jestem w stanie bronić się bardzo długo i skutecznie - trzeba albo szybkiej piłki, albo dobrej rotacji i regularności, żeby mnie skończyć. A będzie lepiej. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tenisnetowy trening ogólnorozwojowy

Gary pisze:A będzie lepiej. :wink:
Nie załamuj mnie. Rety, może ja się ruszę? :::scratchy:::
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Tenisnetowy trening ogólnorozwojowy

Obiektyw pisze:
Gary pisze:A będzie lepiej. :wink:
Nie załamuj mnie. Rety, może ja się ruszę? :::scratchy:::
Akurat "będzie lepiej" odnosiło się u mnie nie do fizyczności, lecz do sfery techniczno-taktycznej, która będzie się moim zdaniem poprawiać. Motorykę/kondycję mam zamiar tylko podtrzymywać.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tenisnetowy trening ogólnorozwojowy

Tak, czy siak ... mi to nic nie zmienia w meczach z Tobą. Jest trudno. Nie chcę myśleć, że będzie jeszcze trudniej.

Gary, jaki postęp przez te 3-4 miesiące biegania zrobiłeś? Mierzyłeś poprawiony czas?
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET

Wróć do „Technika, taktyka, trening”