busbybabes
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 13 wrz 2013, 11:35

Naciąg - Head Youtek IG Speed Elite

Witam,
od niedawna gram w tenisa i obecnie posiadam rakietę Head Youtek IG Speed Elite:
http://strefatenisa.com.pl/rakieta-teni ... -3073.html

Jaki niezbyt drogi naciąg wybrać na początek, aby wydobyć z rakiety dużo mocy nie zapominając o kontroli i komforcie gry, a także wytrzymałości naciągu + jaką dobrać siłę naciągu?

Jak na razie moim faworytem jest Head FXP Power 16 1.24mm bądź 1.3mm, więc również prosiłbym o opinie na temat tego naciągu.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Naciąg - Head Youtek IG Speed Elite

busbybabes pisze:...Jaki niezbyt drogi naciąg wybrać na początek, aby wydobyć z rakiety dużo mocy nie zapominając o kontroli i komforcie gry, a także wytrzymałości naciągu + jaką dobrać siłę naciągu?

Jak na razie moim faworytem jest Head FXP Power 16 1.24mm bądź 1.3mm, więc również prosiłbym o opinie na temat tego naciągu....
Też mam tę rakietę. Co do naciągu Head'a to miałem fabrycznie FXP (wersja bez power) i nie przekonał mnie - wyciąłem po 1 h gry.
Wg moich doświadczeń to najlepiej pasuje do tej ramy MSV Focus Hex 1,18 lub MSV Focus Hex Soft 1,20, bardzo przyjemnie sprawował się też WeissCannon TurboTwist 1,18.
Przedstawione naciągi są w cenie około 27zł za szt.
Wytrzymałościowo i jakościowo nie widzę różnicy od droższych.
Podobne zdanie ma mój sparing partner, który też ma tę rakietę.
Yonex fan
busbybabes
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 13 wrz 2013, 11:35

Re: Naciąg - Head Youtek IG Speed Elite

1. Z tego co widzę to naciągi MSV można zamówić tylko przez internet, a ja jednak wolałbym kupić coś w sklepie stacjonarnym (Warszawa).

2. Zdarzają mi się nieczyste odbicia, więc czy podane wyżej naciągi nie są jednak za cienkie jak na początek? Widziałem, że MSV Focus Hex występuje w wersji: 1.18 , 1.23 , 1.28 - czy jest widoczna duża różnica podczas grania pomiędzy np. 1.18, a 1.28?
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Naciąg - Head Youtek IG Speed Elite

Ad. 1
Dostaniesz w Protenisie.

Ad. 2
Wbrew pozorom (w końcu to "tylko 0,1mm") różnica jest wyraźnie wyczuwalna dla kogoś kto już trochę gra, dla początkującego też, ale w znacznie mniejszym stopniu. Skoro zaczynasz grać to nie sądzę, aby mniejszy komfort wersji 1,28 był dla ciebie problemem z uwagi na dynamikę uderzeń. Dla "asekuracji" możesz wziąć 1,25mm.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Naciąg - Head Youtek IG Speed Elite

Jeśli dasz radę jako początkujący na tyle mocno sieknąć przy ramie, żeby poleciał naciąg...
W Warszawie masz sklep Protenis, tam jakieś struny MSV powinny być na miejscu.
Cienszy naciąg to lepsza rotacja i większa dynamika ale mniejsza wytrzymałość. Jak nie wiesz czy 1,18 czy 1,28 to weź 1,23, opcję pośrednią. I tak szybko tego nie zerwiesz i tak.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
busbybabes
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 13 wrz 2013, 11:35

Re: Naciąg - Head Youtek IG Speed Elite

Sprawdzę na początek MSV Focus Hex 1.23.

Z jaką siłą naciągnąć? Moja rakieta rekomenduje 26kg +/- 2kg.

Jeśli znacie inne ciekawe naciągi pasujące do tej rakiety to piszcie. :wink:
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Naciąg - Head Youtek IG Speed Elite

Ja osobiście gram Focus Hex 1,10 i w miarę mocno oczywiście jak na typowego amatora. Naciąg taki wytrzymuje mi tak z 10 godzin. Nie sądzę, żeby zaczynając przygodę zerwał go wcześniej niż za 20 h, o ile w ogóle go zerwiesz. Kolega gra 1,18 i raczej zmienia naciag ze względu na utratę jego parametrów niż zerwanie. Także problem zerwania naciągu bym sobie pominął.
Yonex fan
busbybabes
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 13 wrz 2013, 11:35

Re: Naciąg - Head Youtek IG Speed Elite

Dobrze, że poruszyłeś temat eksploatacji naciągu, bo mam pytanie. Rozumiem ogólne pojęcie utraty parametrów, ale czy to ma jakieś szczególne znaczenie dla początkującego gracza? Czy rzeczywiście naciąg, który się w części zużyje staje się bezużyteczny? Większość tutaj pisze, że zmienia naciąg po kilku godzinach gry (czasami po kilkunastu), ale spotkałem się z głosami, że niektórzy zmieniają go dopiero po miesiącu (bądź kilku), albo po prostu kiedy się zerwie...
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Naciąg - Head Youtek IG Speed Elite

Dla początkującego gracza utrata parametrów jest praktycznie niezauważalna (niektórzy grają i dwa sezony jednym naciągiem). W miarę podnoszenia kwalifikacji będziesz to bardziej czuł, przede wszystkim utratę dynamiki i kontroli, ale nie są to bardzo zauważalne zmiany. Widzi się je dobrze jak się ma np. dwie takie same rakiety z identycznymi naciągami i jedna jest częściej używana, wtedy łatwiej się wychwytuje o co biega.
Na początku drogi tenisowej nie jest to najważniejszy aspekt, głównie trzeba się skupić na technice uderzeń i pracy nóg.
Obligatoryjnie trzeba zmienić naciąg przed nowym sezony i jeśli będzie się bardzo przesuwał.
Yonex fan
busbybabes
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 13 wrz 2013, 11:35

Re: Naciąg - Head Youtek IG Speed Elite

Dzisiaj wymieniłem naciąg na MSV Focus Hex 1.18 ( jednak nie 1.23), siła 25kg. Grałem już nim 2h i muszę powiedzieć, że bije fabryczny naciąg w każdym elemencie ( najmniejszą różnicę zauważyłem w mocy, największą w rotacji ). WIELKIE DZIĘKI za dobre rady.

Ps. Jak ktoś się orientuje to niech podrzuci nazwę fabrycznego naciągu w Speed Elite, jestem ciekawy i chciałbym zrobić porównanie na papierze, a nigdzie nie mogę znaleźć.

Wróć do „Naciągi”