Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Bywalec
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 29 maja 2013, 14:54

Forumowa Mafia - edycja II

1. Gra w mafię opiera się na podziale graczy na 2 grupy - mafię, która chce przejąć kontrolę nad "miastem" i niewinnych mieszkańców, którzy to miasto chcą oczyścić z mafii. Niewinni mieszkańcy mają przewagę liczebną, ale nie wiedzą, kto jest członkiem mafii, a kto nie. Z kolei członkowie mafii starają się zachować tożsamość w tajemnicy przed niewinnymi mieszkańcami, wiedząc o sobie nawzajem i współpracując. Niewinni mieszkańcy wygrywają uśmiercając wszystkich mafiozów, zaś członkowie mafii zdobywając przewagę liczebną nad miastem.

2. Gracze co do zasady są uśmiercani na 2 sposoby - jeden przez głosowanie (Lincz Miasta). Odbywa się najwyżej jedno głosowanie na dzień, każdy z "żyjących" graczy wysyła Mistrzowi Gry swojego kandydata do odpadnięcia, starając się trafić mafiozę, w przypadku niewinnych mieszkańców, a po zsumowaniu głosów ten, który dostanie ich najwięcej odpada. W przypadku remisów decyduje Mafia.
Kolejną możliwością odpadnięcia jest Mord Mafii - mafia wybiera gracza, który ma tego dnia paść jej ofiarą. Mafia może zamordować jednego ze swoich, żeby zmylić podejrzenia, po mordach mafii nie ma informacji, czy ofiara była winna/niewinna.
Dodatkowo można odpaść za przekroczenie limitu punktów karnych przyznawanych za brak aktywności(bądź inne wykroczenia), bądź zostać zdyskwalifikowanym za rażące naruszenie zasad gry. Nie można popełnić w grze samobójstwa, można po prostu przestać grać i odpaść za brak aktywności.
Informacja, czy dany gracz należał do mafii podawana jest jedynie w przypadku Linczu Miasta.

3. Po uzyskaniu 5 punktów karnych gracz odpada z gry. Obowiązkiem jest głosowanie (za brak 1 punkt karny) oraz wpisanie się na temat gry w odpowiednim temacie między jednym, a kolejnym głosowaniem (za brak wpisu 1 pkt karny).

Dodatkowo zabronione jest przedstawianie innym graczom korespondencji z Mistrzem Gry w czasie rozgrywki, a także ujawnianie kontaktów odbywających się poza odpowiednim tematem na forum dotyczących rozgrywki. Takie praktyki karane będą wykluczeniem i zakończeniem gry.

Miasto:
Detektyw - co drugi dzień może zapytać Mistrza Gry o konkretnego gracza - MG udziela informacji, czy jest on w mafii (winny/niewinny). Jeśli sprawdzi Ojca Chrzestnego, dostanie informację, że jest on niewinny. DETEKTYW SPRAWDZA CO DRUGI DZIEŃ, W DNIU, KIEDY NIE MA MORDERSTWA.

Ksiądz - w dniach mordu mafii modli się za jakiegoś gracza (może nawet za siebie), i jeśli właśnie tego gracza wytypuje mafia do morderstwa to ta osoba nie ginie. Jeśli ksiądz pomodli się za OC, to mafia dostaje nick księdza. WAŻNE: modlitwa księdza chroni tylko przed morderstwem, Nie chroni przed linczem miasta.

Mafia:
Ojciec Chrzestny - przy jego sprawdzeniu Detektyw dostaje informację, że jest on niewinny.
Jeśli w linczu zginie OC to miasto jest o tym informowane. Np. <nazwa usera>, winny, Ojciec Chrzestny. Dostaje nick księdza, jeśli ten się za niego pomodli.

4. Role - dzielą się na role zarezerwowane dla zwykłych mieszkańców i mafijne. Role nie mogą być przekazywane, czy dziedziczone, przepadają wraz ze śmiercią ich "nosiciela".

5. Testament - gracz po swojej śmierci ma prawo do JEDNEGO postu-testamentu, który musi zamieścić najpóźniej do następnego linczu miasta.

Lincze Miasta:
Codziennie (zaczynając od piątku) do 21:30
Mordy Mafii:
Co drugi dzień (zaczynając od jutra) do 22:00
Detektyw:
Pierwsze sprawdzenie w piątek i dalej sprawdza tylko w dni, w których nie ma mordów.
Ksiądz:
Pierwsza modlitwa już jutro i tak co dwa dni, czyli w dniach mordów mafii.


Lista zgłoszonych graczy:
1. Martinek
2. PitS
3. TaKaN
4. tenisoowka
5. wyczesany
6. ESP
7. YOGItheBEAR
8. Kario
9. Basic
10. TomPL
11. Madox
12. toomanytimes
13. Gary
14. matirow
15. Elf
16. dzikus
17. scudetto

Wymagam co najmniej 1 postu między linczami. Brak postu = 1 pkt karny, brak głosu = 1 pkt. Próg 5 pkt to koniec gry.

Każdy ma obowiązek napisać choć jeden post do pierwszego mordu, który odbędzie się jutro.

3 mafiozów vs 14 miastowych (w tym ksiądz i detektyw).

Role powinny być już na skrzynkach. Dysponuję screenem z losowania. Jeśli nie masz nic na skrzynce, to jesteś zwykłym miastowym.

Po ostatnich burzliwych wydarzeniach w Tenisnetowie nie dzieje się dobrze. Mieszkańcy są nieufni, bojaźliwi i żyją w obawie, że koszmar może powrócić. Nie mylą się. Zło wraca na ulice kiedyś tak spokojnego miasteczka, które było piękną krainą mlekiem i miodem płynącą. W mieście ponownie swoje korzenia zapuściła Mafia, okrutna i bezwzględna. Czy mieszkańcom uda się ją pokonać czy też polegną w bohaterskiej walce?
"„A gdybyś przyszedł do mnie, moja kieska byłaby twoją. Gdyby przez jakieś nieszczęście taki porządny człowiek jak ty narobił sobie wrogów, staliby się oni moimi wrogami... a wtedy, wierz mi, baliby się ciebie.”." - Don Corleone
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Widzę, że fatalnie wybrałem osobę, której oddam rolę MG. Liczyłem na to, że dostanę w zamian jakąś fajną fuchę, a tu nic. :/
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Kolejna nudna edycja. :sadisptd:
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Gary pisze:Widzę, że fatalnie wybrałem osobę, której oddam rolę MG. Liczyłem na to, że dostanę w zamian jakąś fajną fuchę, a tu nic. :/
Już w jednej-zielonej- jesteśmy, w dwóch nie można, byłaby to oznaka braku profesjonalizmu... rotfl
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Martinek pisze:Kolejna nudna edycja. :sadisptd:
Znowu Cię zamordują pierwszego dnia? :D
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
toomanytimes
TROLL
Posty: 270
Rejestracja: 13 mar 2013, 00:29

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Już polosowane? To sobie pozabijałem Madoxa. :]

//Pozwolę sobie wysnuć hipotezę, że ci co się wypowiedzieli do tej pory są niewinni. Reszta zbrodniarzy rozważa jak odegrać swoje role. rotfl
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Zalogowałem się i już miałem pytać kiedy losowanie, a tu wątek otwarty. Hurra, choć to przez łzy bo w pracy nie pogram i nie poanalizuję, szefostwo zawiozło ojca do szpitala i wszystko spadło na mnie, w dodatku z bólem zęba a wolnego wziąć nie mogę.
Ktoś musi otworzyć. :?

Patrzę kto znajomy, kto nowy. Szkoda że mafiozów nie ma więcej, łatwiej byłoby trafić.
Gary - druhu, wreszcie się urwałeś od kieratu, jak nas nie odstrzelą za szybko to połowimy, oby tym razem celnie. :::gd:::
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
dzikus
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 319
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Widzę, że trzeba pisać post to piszę, póki co nic nie wiadomo to nie ma się co rozpisywać. :wink:
Awatar użytkownika
toomanytimes
TROLL
Posty: 270
Rejestracja: 13 mar 2013, 00:29

Re: Forumowa Mafia - edycja II

dzikus pisze:Widzę, że trzeba pisać post to piszę, póki co nic nie wiadomo to nie ma się co rozpisywać :wink:
Mamy pierwszego mafiozę.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Forumowa Mafia - edycja II

toomanytimes pisze:Już polosowane? To sobie pozabijałem Madoxa. :]
Jeszcze zdążysz poubijać... Dzisiaj rzeź to była na Wimbledonie ;-P.
Awatar użytkownika
Kario
Orator
Orator
Posty: 704
Rejestracja: 9 lut 2013, 08:28

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Widzę, że już powstaje grupa przewodnicząca miasta. Och Pits, nic nie wyniosłeś z pierwszej edycji.

Już wysyp postów o braku wiadomości. No tak, już wam wierzę :rolleyes:.
dzikus
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 319
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Forumowa Mafia - edycja II

toomanytimes pisze:
dzikus pisze:Widzę, że trzeba pisać post to piszę, póki co nic nie wiadomo to nie ma się co rozpisywać :wink:
Mamy pierwszego mafiozę.
Myśl co chcesz, widzę, że tu już zdania normalnego nie można napisać, bo już się jest podejrzewanym o najgorsze :D
Awatar użytkownika
TaKaN
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 473
Rejestracja: 5 lut 2012, 18:34
Lokalizacja: Szczekociny/Częstochowa

Re: Forumowa Mafia - edycja II

YtB zasiadasz dalej na fotelu głowy miasta czy jednak abdykowałeś? :P
"Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz"

Obrazek VCore 98D
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Tak się przejęłam tym co się wyrabiało dziś w Londynie, że zapomniałam, że dziś startujemy.
Chciałam tylko zapytać jaką tą mafie mamy teraz?
Rosyjską, sycylijską, czy tych tatuowanych japończyków?
Ostatnio zmieniony 26 cze 2013, 22:02 przez Tenisówka, łącznie zmieniany 1 raz.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Forumowa Mafia - edycja II

PitS pisze:Gary - druhu, wreszcie się urwałeś od kieratu, jak nas nie odstrzelą za szybko to połowimy, oby tym razem celnie.
Mnie zależy, żeby przeżyć pierwsze 2 dni - mord i lincz, potem to już nie będzie tak przykro odpaść, zwłaszcza, że w sobotę i niedzielę gram turniej/ligę, więc i tak nie będę miał wtedy czasu pisać.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Forumowa Mafia - edycja II

toomanytimes pisze:
dzikus pisze:Widzę, że trzeba pisać post to piszę, póki co nic nie wiadomo to nie ma się co rozpisywać :wink:
Mamy pierwszego mafiozę.
Ja za pierwszym razem też wcześnie wysnuwałem teorie, o dziwo miałem pierwsze strzały lepsze od kolejnych, potem za bardzo namąciliśmy.
Ciekawe jak będzie teraz.

Tęsknicie za Yogim? Jaja by były jakby tym razem też dostał rolę. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Forumowa Mafia - edycja II

PitS pisze:Tęsknicie za Yogim?
Ja tęsknię, bo nie ma kto robić ruchu w temacie. Zazwyczaj robiłem go ja, tu liczyłem na to, że będzie się tym zajmował Misiek, ale widzę, że nici z innej taktyki, bo nie lubię ciszy w temacie.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Kario
Orator
Orator
Posty: 704
Rejestracja: 9 lut 2013, 08:28

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Smutno tu bez burmistrza. Może dostał już łapówę od mafii, żeby tyle nie mącił. rotfl
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Forumowa Mafia - edycja II

Może MIsiek został tym razem "osobą duchowną" i tak się przejął , że apel jasnogórski odprawia czy jakoś tak. :::yay:::

Albo targuje się z MG o wysokość łapówki .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Forumowa Mafia - edycja II

tenisoowka pisze:Może MIsiek został tym razem "osobą duchowną" i tak się przejął , że apel jasnogórski odprawia czy jakoś tak. :::yay:::

Albo targuje się z MG o wysokość łapówki .
Może się już modli za siebie?! rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”