Awatar użytkownika
cacek_85
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 28 sty 2013, 19:31
Lokalizacja: Ostróda

Komfortowy naciąg na problemy z łokciem

Mam czasami problemy z łokciem i teraz zaczynam właśnie poszukiwania odpowiedniego naciągu dla mnie. Może ktoś pomoże? Z chęcią spróbuje Explosiv, ale może jeszcze byście coś doradzili, np. jakąś tanią hybrydę? Gram Headem Radical MP Youtek (główka 630cm). Wplotłem sobie teraz (typowo na próbę) hybrydę: Signum Pro Hextrame + Head Master 15L. Fajnie się grało, ale niestety trochę odczuwam ból łokcia (chociaż może być to spowodowane częstymi uderzeniami ramą bo na hali jest kiepskie oświetlenie i nie tylko ja mam z tym problem). Dlatego jeżeli macie jakieś propozycję naciągów (w niewysokich cenach) na "łokieć" to podajcie.
NTRP: 5.0
Head Instict Microgel & Head Prestige MP Youtek
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Problemy z łokciem, a dobór strun?

Jeśli boli łokieć to najlepiej bez hybryd tylko czyste multi, a jeśli fundusze pozwalają to jelito.
Właściwie każde multi powinno być komfortowe. Z konkretnych modeli możesz sprawdzić np. Babolat XCel, Signum Pro Micronite, Kirschbaum Touch Multifibre.
A jeśli koniecznie hybryda to z jakimś miękkim co-poly np. Dunlop Black Widow, WC Scorpion, Topspin Cyber Blue etc.
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Problemy z łokciem, a dobór strun?

jurek pisze:Jeśli boli łokieć to najlepiej bez hybryd tylko czyste multi, a jeśli fundusze pozwalają to jelito.
Cacek napisał, że chciałby niedrogie propozycje, jelito odpada na 100%.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
cacek_85
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 28 sty 2013, 19:31
Lokalizacja: Ostróda

Re: Komfortowy naciąg na problemy z łokciem

Zgadza się, szukam zdecydowanie czegoś tańszego :).
Ogólnie całą szpulę wolę kupić jeżeli naciąg naprawdę jest dobry, ale oczywiście na próbę mogę sobie sprawić seta. Ale jakaś niedroga hybryda też się przyda, bo z łokciem nie mam problemów na co dzień, odczuwam tylko jak mam zły naciąg albo za mocno naciągnięty. A jeżeli ktoś z Was ma doświadczenie, to bym był wdzięczny za kilka propozycji pojedynczych jak i hybrydowych naciągów. Oczywiście w miarę umiarkowanej cenie :).
NTRP: 5.0
Head Instict Microgel & Head Prestige MP Youtek
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Komfortowy naciąg na problemy z łokciem

Czym grałeś do tej pory?
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
cacek_85
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 28 sty 2013, 19:31
Lokalizacja: Ostróda

Re: Komfortowy naciąg na problemy z łokciem

Przez kilka lat nie zwracałem uwagi czym gram, dawałem rakietę do naciągnięcia i nie miałem żadnych wymagań. Zawsze dobrze mi się grało zwykłymi "drutami" więc i takie mi naciągali. I czasami odczuwałem ból, jak naciąg był albo zbyt sztywny, albo za mocno naciągnięty albo coś po prostu nie tak.

Ostatnio sam zająłem się naciąganiem i bardziej zacząłem zwracać uwagę na naciągi.

I miałem teraz hybrydę na próbę: Signum Pro Hextreme + Head Master 15L. I muszę przyznać, że naprawdę dobrze się grało. Ale odczuwam lekki ból dlatego zmieniam.
Ale na sezon jeszcze raz wciągnę ten zestaw, aby sprawdzić go przy naturalnym oświetleniu, żebym sprawdzić czy to czasem nie jest wina częstym uderzaniem ramy (słabe oświetlenie na hali, na co narzekają wszyscy)
NTRP: 5.0
Head Instict Microgel & Head Prestige MP Youtek
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Komfortowy naciąg na problemy z łokciem

Z jaką siłą założyłeś ten naciąg?
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
cacek_85
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 28 sty 2013, 19:31
Lokalizacja: Ostróda

Re: Komfortowy naciąg na problemy z łokciem

Planowo było na 25kg, i myślę że taka siła też była, ale niestety nie potrafię aż tak precyzyjnie określić siły naciągu poprzez grę. Zawsze grałem na 27kg i nigdy nie zmieniałem tego. Dlatego teraz mam problemy z odczuciem różnic siły naciągu.

Próbowałem określić siłę poprzez raquetTune i Freqness. Ale wiem, że to nie jest precyzyjne.
NTRP: 5.0
Head Instict Microgel & Head Prestige MP Youtek
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Komfortowy naciąg na problemy z łokciem

cacek_85 pisze:Próbowałem określić siłę poprzez raquetTune i Freqness. Ale wiem, że to nie jest precyzyjne.
Ja tych programów używam do porównania siły na obu rakietach, ale nie biorę na poważnie wyników, które pokazują.

Ciężko coś Ci doradzić, bo nie wiem czym grałeś i jakie były Twoje wrażenia. Przejrzałem swoje archiwum naciągów i bardzo dobrze wspominam:
-hybrydę Signum Pro Plasma Pure 1,23mm/Fiber High Tec EXP 1,35mm, z tym, że siły nie powiem, bo wtedy jeszcze sam nie byłem zbyt doświadczony w naciąganiu i na pewno na rakiecie nie było tego co miało być;
-Pro's Pro Vendetta 1,20mm/Prince EXO3 Comfort 1,25mm @ 26/26kG - cudo- jak dla mnie ten naciąg miał prawie wszystko, moc, czucie i komfort, niestety wytrzymałość miał... żałosną. Rzadko zdarza mi się zerwać naciąg (choć w Prince Beast zerwałem dwie struny jednym uderzeniem :D), ale ta hybryda wytrzymała u mnie 1-1,5h, nie pamiętam dokładnie;
-WC Explosiv! - bardzo komfortowy, ale wbrew nazwie z eksplozją wiele wspólnego nie ma, dla mnie to raczej niewypał, jednakże komfort jest bardzo dobry, a stosunek cena/jakość po prostu świetny. Musisz jednak pamiętać, że tego typu naciągi bardzo szybko (w zasadzie od razu) przesuwają się, jeśli Ci to nie przeszkadza do myślę, że będziesz zadowolony. Wydaje mi się, że może Ci przypasować w hybrydzie z np. Pro's Pro Vendettą, cena takiej mieszanki jest na tyle tania, że warto spróbować;

Odnośnie siły naciągnięcia, myślę, że nie powinieneś przekraczać 25kG.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
cacek_85
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 28 sty 2013, 19:31
Lokalizacja: Ostróda

Re: Komfortowy naciąg na problemy z łokciem

No właśnie nie chcę już przekraczać 25kg i staram się przyzwyczajać do tej siły. 24/25kg będzie maksimum. No niestety nie znam naciągów którymi grałem. Wiem że dobrze mi się grało Pro's Pro Cyber Power.

Z chęcią spróbuję to co zaproponowałeś. Może coś mi podpasuje.

A takie mam pytanko. Skoro naciąga się hybrydę z 2 kawałków naciągu, to jak strzeli jedna struna np pozioma, to można naciągnąć tylko te poziomy a piony zostawić te co były?
NTRP: 5.0
Head Instict Microgel & Head Prestige MP Youtek
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Komfortowy naciąg na problemy z łokciem

cacek_85 pisze:A takie mam pytanko. Skoro naciąga się hybrydę z 2 kawałków naciągu, to jak strzeli jedna struna np pozioma, to można naciągnąć tylko te poziomy, a piony zostawić te co były?
Nie, zawsze wymienia się cały układ.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komfortowy naciąg na problemy z łokciem

Ja bym postawił przede wszystkim na komfort -> zdrowie najważniejsze, czyli zrezygnował z poliestrowych naciągów (nawet w formie hybrydy) aż przestaniesz odczuwać dyskomfort.

Przejrzyj ofertę naciągów "multi" i wybierz coś sobie w atrakcyjnej cenie. Jeśli to ma być tylko "przejściowy" naciąg, to nie masz co szpuli kupować.

Ja jak raz poczułem łokieć swego czasu, zacząłem grać Headem Rip Control, 1.20. Nie jest to chyba multi i podobno jest mało komfortowy, ale ja przestawiając się z poliestrów kompletnie nic nie czułem -> bardzo na plus. Jak na naciąg o takiej konstrukcji, nieźle się nim nadaje rotację i jest dla mnie substytutem na wypadek "awarii" ręki. Śmiało mogę polecić.
Na szczęście już od dawna mnie nic nie boli i mogłem wrócić do poliestrów.
Awatar użytkownika
cacek_85
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 28 sty 2013, 19:31
Lokalizacja: Ostróda

Re: Komfortowy naciąg na problemy z łokciem

No właśnie jakiś przejściowy naciąg potrzebuje, ale myślę też aby częściej grać multi ze względu na rękę. Albo chociaż hybrydy stosować.

Tak jak pisałem muszę sprawdzić to jeszcze przy naturalnym świetle na ceglanych kortach. Najpierw chcę wyleczyć rękę, a później będę sobie kombinował z naciągami. :)

Dzięki za pomoc. :)
NTRP: 5.0
Head Instict Microgel & Head Prestige MP Youtek
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komfortowy naciąg na problemy z łokciem

cacek_85 pisze:No właśnie jakiś przejściowy naciąg potrzebuje, ale myślę też aby częściej grać multi ze względu na rękę. Albo chociaż hybrydy stosować.

Tak jak pisałem muszę sprawdzić to jeszcze przy naturalnym świetle na ceglanych kortach. Najpierw chcę wyleczyć rękę, a później będę sobie kombinował z naciągami. :)

Dzięki za pomoc. :)
Ja bym ci jednak radził jak najszybciej ten naciąg zmienić na bardziej komfortowy.
Twoja ręka i twoja decyzja. Ja cierpiałem właśnie przez mocno naciągnięty TF Black Code, którym zrobiłem kilkadziesiąt godzin.
Awatar użytkownika
cacek_85
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 28 sty 2013, 19:31
Lokalizacja: Ostróda

Re: Komfortowy naciąg na problemy z łokciem

Tak tak, naciąg zmieniam. Ten co miałem już wyciąłem i na razie wplotłem sobie Head Master 16L, ale mam zamiar kupić jeden z tych który podaliście.

Jest może jakaś giełda wymian, lub sprzedaży gdzie internauci wymieniają się swoimi naciągami lub sprzedają ze swoich szpul?
NTRP: 5.0
Head Instict Microgel & Head Prestige MP Youtek
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Komfortowy naciąg na problemy z łokciem

Jest, nawet na tej stronie :D .
Link
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Komfortowy naciąg na problemy z łokciem

Tak przejrzałem dział i myślę, że możesz zainteresować się ofertą napalma, mam tu na myśli: Wilson SGX i Pro's Pro Kingut. Przyznaję się, że nie grałem nimi, ale cena i charakterystyka pasuje do tego, czego wymagasz.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
cacek_85
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 28 sty 2013, 19:31
Lokalizacja: Ostróda

Re: Komfortowy naciąg na problemy z łokciem

No właśnie sprawdziłem jego ofertę i zainteresowałem się tym Wilsonem. I chyba się zdecyduję, aby wypróbować. W ST jest też w dobrej cenie, a akurat zakupy będę robił więc jedna przesyłka będzie.
NTRP: 5.0
Head Instict Microgel & Head Prestige MP Youtek

Wróć do „Naciągi”