Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komentatorzy tenisowi

El Diablo pisze:Narzekacie na tego Lorka, a jest jednym z nielicznych przygotowanych merytorycznie w tej całej zgrai.
Nie zapomnę jak T. Tomaszewskiego wrzucili na spotkanie gdzie niespodziewanie awansowali zawodnicy mniej znani. Miałem ubaw po pachy, w poprzedniej rundzie X ograł Nadala, a Nadal to... :rolleyes:
Nie narzekamy, tylko się lekko "podśmiewujemy". ;) To z sympatii. ;-P
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Komentatorzy tenisowi

El Diablo pisze:Narzekacie na tego Lorka, a jest jednym z nielicznych przygotowanych merytorycznie w tej całej zgrai.
Ja nie narzekam. Bardzo go lubię, i chyba tak też powyżej napisałem. Uważam, że się wyróżnia właśnie wiedzą i przede wszystkim soczystym i barwnym językiem.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Komentatorzy tenisowi

hohvar pisze: Ja nie narzekam. Bardzo go lubię, i chyba tak też powyżej napisałem. Uważam, że się wyróżnia właśnie wiedzą i przede wszystkim soczystym i barwnym językiem.
Gość jest w porządku. Mądrala, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Lorek komentuje też w Polsacie zawody monster trucków. To jest dopiero mistrzostwo, żeby z takim zainteresowaniem (udawanym bądź nie) opowiadać o chyba jednym z najgłupszych amerykańskich sportowych wynalazków. ;-P
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Komentatorzy tenisowi

sdp pisze:Jak jeszcze raz usłyszę "znowuż" i "dwutysięczny-któryś" z ust pani Nowak, to mnie szlag trafi!
Niestety ta pani bardzo często lubi podawać daty, mówiąc o zawodnikach.
Albo to jej "wow, jak on to pięknie zagrał".
Mało tego, bodajże przedwczoraj nazwała Ryana Harrisona... Harrisonem Fordem. To dopiero wyczyn!
8:7 40:15
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Komentatorzy tenisowi

Na tle słowotoku, który jest nam dane obecnie słyszeć z ust nie do końca jestem pewny czyich (Motylewskiego?) to komentarz Lorka jawi się jako coś pięknego. Również zaliczam się do grona osób doceniających jego sposób komentowania.
#NKrising
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Komentatorzy tenisowi

HeadShot pisze:Na tle słowotoku, który jest nam dane obecnie słyszeć z ust nie do końca jestem pewny czyich (Motylewskiego?) to komentarz Lorka jawi się jako coś pięknego. Również zaliczam się do grona osób doceniających jego sposób komentowania.
Motylewskiego też lubię czasem posłuchać, potrafi czasem głębsze analizy techniczne przemycić. Rzadko słyszane z ust innych. Może sprawiać niekiedy wrażenie hermetycznego monologu, ale dla mnie też OK.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komentatorzy tenisowi

hohvar pisze:Motylewskiego też lubię czasem posłuchać, potrafi czasem głębsze analizy techniczne przemycić. Rzadko słyszane z ust innych. Może sprawiać niekiedy wrażenie hermetycznego monologu, ale dla mnie też OK.
Dla mnie też. Dokładnie z tego samego powodu - analizy technik. I robi to ciekawie, zrozumiale dla kogoś, kto choć trochę wie o czym on mówi , ale na tyle nieagresywnie - że nie powinien być drażniący dla tych, którzy szukają tylko emocji.
Jest jakby drugim biegunem w stosunku do Lorka - ale obu łączy profesjonalizm i dobre przygotowanie do każdej prowadzonej relacji.Wiedzą o czym mówią..w odróżnieniu od innych wybranych komentatorów.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Komentatorzy tenisowi

No dramatu nie ma, potrafi te niuanse wychwycić, ale byłoby to moim zdaniem dużo bardziej strawne, gdyby chociaż między serwisami robił sobie przerwy, chyba że to wyjątkowo dziś się tak często zdarzało.
#NKrising
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Komentatorzy tenisowi

Dzisiaj retransmisję spotkania Federera z Seppim komentowała jakaś nowa osoba - Justyna Kostyra. Całkiem przyjemny głos, nie ma porównania z komentarzem Pani Kasi.
Naprawdę Polsat ma sporo komentatorów tenisowych, naliczyłem ich ośmiu: Tomaszewski T., Olejniczak, Lorek, Motylewski, Gawęcki, Wanio, Nowak, Kostyra...Mógłby ich Polsat lepiej wykorzystywać np. poprzez transmisje całonocne. Kompletnie nie rozumiem dlaczego zmiana w Polsacie kończy się o 1 w nocy, pomimo, że dalej trwają mecze. :?
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentatorzy tenisowi

McGyver pisze:Dzisiaj retransmisję spotkania Federera z Seppim komentowała jakaś nowa osoba - Justyna Kostyra. Całkiem przyjemny głos, nie ma porównania z komentarzem Pani Kasi.
Poza ciągłym, irytującym ROŻER, może być. Już myślałem, żeby pani podesłać filmik z papugą. ;)
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentatorzy tenisowi

Rożer to jest poprawna forma dla rodowitego Szwajcara, wszak nie jest Anglikiem żeby być Rodżerem.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentatorzy tenisowi

PitS pisze:Rożer to jest poprawna forma dla rodowitego Szwajcara, wszak nie jest Anglikiem żeby być Rodżerem.
To posłuchaj papugi...
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentatorzy tenisowi

Widzę że on jednak bardziej angielski niż Królowa Wiktoria. Ale papuga wiedziała lepiej. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Komentatorzy tenisowi

A to było poruszone nawet w książce "Najwspanialszy", Fed niejako sam wybrał sobie sposób wypowiadania jego imienia, zaznaczone było, że ma być Rodżer, nie Rożer. Ale nie pamiętam dokładnie. :wink:
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Komentatorzy tenisowi

Lorek: "Murray pokazuje, że przeszkadza mu kamera. "Uwiera mi duszę". rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Komentatorzy tenisowi

Dawid Olejniczak stał się chyba najważniejszym komentatorem w ekipie Polsatu, bo już od dłuższego czasu komentuje finały największych turniejów. Z jednej strony facet osobiście mi nie przeszkadza, prosty przekaz wcale nie musi być zły, z drugiej strony nieustannie powtarzane te same zwroty trochę irytują.
Szkoda, że Lorek nie był nigdy tenisistą, bo wtedy on by pewnie miał pierwszeństwo. :wink:
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Komentatorzy tenisowi

McGyver pisze:Dawid Olejniczak stał się chyba najważniejszym komentatorem w ekipie Polsatu,
Wczoraj pogrzebałem go ostatecznie :] . Nie dość, że gada jak nakręcony, jakby miał płacone od każdego słowa (żonka z kuchni: "a co ten komentator tak nawija? Nie słychać jak grają" rotfl ), to jeszcze w nieskończoność podaje jakiejś wydziwaczone statystyki, w dodatku w bardzo niezrozumiały i nieskładny sposób. No i językowo słabo, dużo błędów :tired: .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Komentatorzy tenisowi

Sylwester Sikora + nudny sam w sobie mecz = :::snoozer::: .
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Komentatorzy tenisowi

Wczoraj był bajeczny trzeci set pojedynku Nadal vs Djokovic. Tomaszewski mógłby przynajmniej bieżące wyniki ogarniać. :::bd::
Mecz był oczywiście 2 setowy.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentatorzy tenisowi

rotfl

Wszyscy to samo. Jak ja Was kocham. :::gd:::
Temat: Złote myśli komentatorów tenisowych
SPOILER:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Audycje, filmy, artykuły i inne publikacje...”