Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Gracz NTRP 2.0-2.5 z rakietą NTRP 4.0-5.0 :/

Postanowiłem poprosić Was o pomoc, gdy wczoraj na pewnej stronie znalazłem rakietę Dunlop Aerogel 4D 300 Tour (jedyną jaką posiadam) z opisem, że jest ona przeznaczona dla zawodników klubowych (NTRP 4.0 - 5.0). :-? ;(

Po pierwsze, czy to jest tak, że nie mając bladego pojęcia o technice uderzeń, nie powinienem nią grać? Dlaczego?

Po drugie: jaką rakietę powinienem kupić?

Oto ja:
Wiek: 35 lat
Płeć: mężczyzna
Warunki fizyczne: 168 cm wzrostu, leciutka nadwaga. :D Ludzie mówią, że szybko biegam. ;)
Staż tenisowy: Grałem przez 5 lat, potem miałem 15 lat przerwy, teraz gram od roku średnio 2 razy w tygodniu po 1,5h.
Rakiety (wrażenia z gry): Z dawnych czasów pamiętam tylko nazwy Pro Kenex (lżejsza) i Browning (cięższa). Lepiej mi się grało tą cięższą. Jeśli chodzi o moją obecną rakietę, to po zakupie niemile zaskoczył mnie brak mocy. Myślałem, że w porównaniu z rakietami orlikowymi będzie miała większego powera. Za to wiele razy pozytywnie zaskoczyła mnie precyzją, gdy ku mojemu zaskoczeniu piłka lądowała dokładnie tam gdzie chciałem. Tym niemniej chciałbym walnąć sobie soczyście tym bardziej, że potrafię to zrobić z forhendu z opadającej piłki. Moją rakietą mogę to zrobić tylko wtedy, gdy trafię idealnie centrycznie. W przeciwnym wypadku piłka też przeleci tuż nad siatką (nawet jeśli wykręci mi rakietę w ręku) jednak ląduje na linii kara serwisowego. Nie powiem... często jest to ogromne zaskoczenie dla przeciwnika, ale wolałbym zaskakiwać rozmyślnie, a nie przypadkowo. ;)
Tenisowe plany na przyszłość: Chciałbym grać do późnej starości. ;) Nie planuję podboju świata ;-P - będę jeździł po turniejach wokół mojego miasteczka czyli turnieje najwyższej rangi to takie na mączce w miastach do 30 tys. mieszkańców.
Budżet: Najlepiej do 200zł, ale w ostateczności wysupłam nawet 500. Jeszcze nie wiem jak to zrobię, ale czego się nie robi dla tenisa. ;)
NTRP: 1,5 - 2,5.
Styl gry: Allrounder. Chwyt semi-western przy wszystkich rodzajach odbicia. :oops: Brak rotacji z forhendu (być może lekko liftuję, ale nie jestem pewien), rotacja wsteczna z bekhendu (z rzadka drajw).
Oczekiwania od rakiety: Żeby była lekko trudna (przecież zamierzam się rozwijać ;) ) i żebym mógł z łatwej piłki mocno przywalić pomimo moich krótkich rączek. ;)

:!hlplz!:
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Gracz NTRP 2.0-2.5 z rakietą NTRP 4.0-5.0 :/

RoTTeN pisze:Postanowiłem poprosić Was o pomoc, gdy wczoraj na pewnej stronie znalazłem rakietę Dunlop Aerogel 4D 300 Tour (jedyną jaką posiadam) z opisem, że jest ona przeznaczona dla zawodników klubowych (NTRP 4.0 - 5.0). :-? ;(
Ta "pewna strona" to polska, czy amerykańska? Bo jeśli to drugie, to możesz się nie przejmować - tam już po dwóch lekcjach mają NTRP 3.0, więc to 4.0-5.0 to nie jest jakiś kosmos.

A jeśli to naprawdę chodzi o NTRP 4.0 - 5.0? Jeśli dobrze Ci się gra, to bym nie zmieniał. Zagrywać soczyście i pod końcową, a nie w karo da się na dwa sposoby: można poprawić technikę lub kupić rakietę, która w linię kara gra nawet, gdy tylko ją przystawisz, więc każde wyprowadzenie zagrania sprawia, że piłka leci dalej. Ale przy tym drugim wariancie precyzja ucierpi. Dlatego też ja bym sprzętu nie zmieniał, bo jak chcesz się rozwijać, to do tej rakiety dorośniesz prędzej czy później, więc kasę na zmianę sprzętu lepiej przeznaczyć na dobrego trenera lub dodatkowe godziny kortu. Zdecydowanie większy potencjał masz w rozwijaniu siebie, a nie w sprzęcie, więc lepiej iść w tym kierunku.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Gracz NTRP 2.0-2.5 z rakietą NTRP 4.0-5.0 :/

Gary pisze:(...) Ta "pewna strona" to polska, czy amerykańska? Bo jeśli to drugie, to możesz się nie przejmować - tam już po dwóch lekcjach mają NTRP 3.0, więc to 4.0-5.0 to nie jest jakiś kosmos. (...)
Tutaj tak napisali: http://www.mcourt.eu/rakieta-Dunlop-aer ... -1249.html
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Milanello
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 7 lip 2011, 21:34

Re: Gracz NTRP 2.0-2.5 z rakietą NTRP 4.0-5.0 :/

Spoko, Babolat AeroPro Drive i minimalne 5.0? To już nawet TW daje mu 3.5 rotfl.

Nie masz się czym martwić :).
Obrazek
Wilson BLX ProStaff Six.One 90
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Gracz NTRP 2.0-2.5 z rakietą NTRP 4.0-5.0 :/

Milanello pisze:Spoko, Babolat AeroPro Drive i minimalne 5.0? To już nawet TW daje mu 3.5 rotfl

Nie masz się czym martwić :)
Sam gram APD, a NTRP mam 5.0 tylko pod warunkiem, że weźmiemy pod uwagę NTRP najlepszego rywala, którego ograłem, w innym wypadku, to bliżej mi do 3.5. :]
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Gracz NTRP 2.0-2.5 z rakietą NTRP 4.0-5.0 :/

Ja sam zaczynałem grać tym Dunlopem jakiś rok temu. Patrząc na to jak gram obecnie nie wiem, czy należy ją rekomendować na tym etapie rotfl . Mówi się, że jest to rama "wymagająca", co można sobie też przetłumaczyć jako "przyszłościowa" czy "rozwojowa" :D .
Ja grałem najpierw z oryginalnym naciągiem, potem zmieniłem na Vendettę i chyba taki właśnie zestaw mam do dziś.
Myślę, że możesz iść za radą Gary`ego i spróbować dopasować się do tej ramy. A nuż wyjdzie, że też masz NTRP 4-5? :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Gracz NTRP 2.0-2.5 z rakietą NTRP 4.0-5.0 :/

To jest optymalna rama (Dunlop) dla powiedzmy średnich-wyższych stanów zaawansowania.
Czyli prościej mówiąc dla kogoś kto na średnim tempie gry radzi sobie na korcie swobodnie a wymięka dopiero jak piłka jest szybsza (idzie koło 80km/h - z BH i FH) czy bardzo głęboka.
Do tego ma poprawną technikę i przynajmniej te 3/4 pełnego zamachu.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Gracz NTRP 2.0-2.5 z rakietą NTRP 4.0-5.0 :/

Gary, to było naprawdę inspirujące! ::!vgoodv!::

Dziękuję wszystkim za porady. Dzięki Wam właśnie zakończyły się moje pierwsze w życiu rozterki sprzętowe (trwające całe 2 dni!). Hohvar, bierz Dunlopa w rękę, a resztę wywal. Jak już będziemy mieć NTRP 5.0 to wtedy zaczniemy przebierać w ramach. :D

Szkoda, że nie zarejestrowałem się wcześniej na forum. Może wtedy zajęłoby mi mniej niż pół roku dojście do wniosku, że nie powinno się na mączce grać w halówkach... :::scratchy:::

[EDIT] No i gdy właśnie, wypełniony spokojem ducha, miałem opublikować ten post...
odezwał się Vivid! :::dawall:::
:D
Vivid pisze:To jest optymalna rama (Dunlop) dla powiedzmy średnich-wyższych stanów zaawansowania.
Czyli prościej mówiąc dla kogoś kto na średnim tempie gry radzi sobie na korcie swobodnie a wymięka dopiero jak piłka jest szybsza (idzie koło 80km/h - z BH i FH) czy bardzo głęboka.
Do tego ma poprawną technikę i przynajmniej te 3/4 pełnego zamachu.
No nie spełniam tych warunków... :( Czy to oznacza, że ta rakieta spowalnia mój rozwój? Czy może tylko powoduje, że teraz nie gram tak efektywnie jak mógłbym grać inną rakietą?
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Gracz NTRP 2.0-2.5 z rakietą NTRP 4.0-5.0 :/

RoTTeN pisze:No nie spełniam tych warunków... :( Czy to oznacza, że ta rakieta spowalnia mój rozwój? Czy może tylko powoduje, że teraz nie gram tak efektywnie jak mógłbym grać inną rakietą?
To znaczy, że obecnie znalazłoby się sporo rakiet, którymi grałoby Ci się lepiej. Tylko, czy satysfakcjonuje Cię to, co grasz teraz? Jeśli tak, to śmiało kupuj coś łatwiejszego. Jeśli nie, a jednocześnie planujesz rozwijać technikę i masz zamiar grać raczej jako allrounder, to spokojnie przy tym Dunlopie możesz zostać. Oczywiście, o ile wiesz, czego chcesz i nie jesteś mentalną piczą. ;-P No bo ta rakieta jest trochę na wyrost i sporo wymaga, więc jak ktoś po kilku ramach i farfoclach w karo ma strzelić focha, to powinien kupić sobie rakietę odpowiednią do obecnego poziomu zaawansowania. Wtedy będzie lżej, ale też ciężej się rozwijać. Twoja obecna rakieta zmusza Cię do wyprowadzania uderzeń z pełnego zamachu, starannej pracy na nogach. Jeśli zależy Ci na tym, żeby to robić poprawnie w przyszłości i wtedy grać dobrze, to rakiety nie zmieniaj. Jeśli zależy Ci na "tu i teraz", a w przyszłości się pomyśli, to znajdzie się multum prostszych rakiet, którymi możesz przyjemnie pograć.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Gracz NTRP 2.0-2.5 z rakietą NTRP 4.0-5.0 :/

Zrozumiano, Sir! :D

Zależy mi na rozwoju, ale chciałem się upewnić, że zbyt wymagająca rakieta tego rozwoju nie spowolni. Rozumiem, że nie, tak więc zostaję przy swojej rakiecie. :::paq3:::
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Gracz NTRP 2.0-2.5 z rakietą NTRP 4.0-5.0 :/

Jeszcze jedno zastrzeżenie: że chcesz się rozwijać w kierunku raczej gry ofensywnej i wszechstronnej, bo do rozwijania defensywy ta rakieta nadaje się moim zdaniem średnio. Oczywiście nie jest tak "antydefensywna" jak Head Prestige Classic czy Wilson ProStaff 6.0, ale mimo wszystko, obrona to nie jest to, co takie rakiety lubią i wspierają.

Za to w ataku można się fajnie rozwijać, tylko to nie jest takie rozwijanie poprzez trzymanie za rączkę i gładkie prowadzenie do celu. Tutaj metodą wychowawczą nieraz bywa kij. Sam, gdy kiedyś chciałem poćwiczyć wchodzenie ciałem na piłkę i grę pełnym zamachem, wziąłem na mecz wspominanego wyżej Head i skupiałem się na tym, by być starannie ustawionym, by zrobić pełną pętlę, by nie grać samą ręką. Gdy tylko o tym zapomniałem - od razu szedł farfocel w karo albo wręcz piłka lądowała na siatce. Jeśli jesteś osobą, którą będzie w stanie się koncentrować na tym, co masz do poprawienia, to rakieta na wyrost pomoże Ci w przyspieszyć rozwój. Zwłaszcza, że jesteś już do niej w jakimś stopniu przyzwyczajony, więc odpada zapoznawanie się z nową rakietą i zastanawianie się, czy jakaś zmiana w grze to efekt nowej rakiety, czy postępów technicznych.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Gracz NTRP 2.0-2.5 z rakietą NTRP 4.0-5.0 :/

Gary, nie zgodzę się z tym, że rama dostosowana do poziomu utrudnia czy spowalnia rozwój. Wręcz odwrotnie. Jest optymalna więc o wiele łatwiej i szybciej podnieść poziom w prawidłowy sposób, a co za tym idzie ... szukać kolejnej, czytaj trudniejszej, ramy ;). Taka rama wspomaga a nie utrudnia.
Natomiast łapanie się za ramę zbyt trudną to jest hamulec. Nie skupiamy się na rozwoju a na walce z jej przeciwnościami jakie nam stwarza.
Łatwo więc stracić już nabyte prawidłowe umiejętności. Człowiek naturalnie stara się bronić przed trudnościami. Jeżeli rama zbyt wiele wymaga to zaczyna się np.:
1. Spłycanie ruchu bo rakieta za ciężka i SW za duże, nie nadąża się na pełnym zamachu. Zaczyna się rzeźba a w konsekwencji przeciążenia nadgarstka, łokcia czy barku.
2. Jak się skraca ruch to już w ogóle piłka nie odchodzi więc się chaotycznie przyspiesza zrywając płynność. Efekt podobny jak w pkt. 1.
3. itd.
Można stworzyć kilka takich wariantowych łańcuszków.

Co do tej ramy i autora. Możesz mieć przy tej ramie problem z dynamiką i stabilnością (odczuciem braku stabilności). Z kontrolą raczej nie, chyba, że się zdecydowanie spóźniasz.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Gracz NTRP 2.0-2.5 z rakietą NTRP 4.0-5.0 :/

Hmmm... dwa odmienne poglądy... Ciężka sprawa.

Może po prostu powinienem kupić drugą, bardziej dopasowaną rakietę i przekonać się na korcie co i jak.

Vividzie, a jaką rakietę proponowałbyś w zamian? Gdybyś miał chwilkę i wybrał jakiś konkretny model dla mnie, byłbym bardzo wdzięczny.
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Gracz NTRP 2.0-2.5 z rakietą NTRP 4.0-5.0 :/

Kluczowym jest zrozumienie, że mamy dwa pojęcia - rakieta wymagająca i utrudniająca. Różnica jest zasadnicza. Ta pierwsza nam pomaga, ta druga hamuje i szkodzi.

Ja nie wiem co Ty grasz, ale z tego co piszesz to mogę Ci zaproponować np.:

Wilson Juice 100 lub Pro Staff 6.1 100 (może Blade Team), bo 6.1 Team czy Blade to za dużo.
Podobnie nie ryzykowałbym z [K]obra Tour.

Head Instinct YT IG MP, może jakiś Extreme (to nie do gry allround ale umówmy się, Ty jej jeszcze raczej nie prezentujesz). Ale na dziś nie Radical MP czy jakiś lżejszy Speed.

Dunlop, jakaś 500-tka. Może Biomimetic 400 za niedługi czas.

Babolat Pure Storm Team, nowy Aero Pro Team też wydaje się niezły. Ale nie normalny Pure Storm czy jakiś Pure Drive (ma ciut inną charakterystykę).

Są też jakieś Yonexy ale yonkofili tu na pęczki więc się mogą wykazać :P.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Grizzly
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 16 sie 2012, 21:49

Re: Gracz NTRP 2.0-2.5 z rakietą NTRP 4.0-5.0 :/

Zacznijmy od tego, że Twój Dunlop AG 300 Tour to rakieta typu Control ze zwiększoną wagą w porównaniu do standardowego modelu 300. Moim zdaniem faktycznie trzeba "coś" grać, żeby ogarnąć taką rakietę (ciężka, mocy mało, dużo kontroli) - czyli tak jak ktoś pisał - minimum 3/4 zamachu, dobry timing, dobre ustawienie.

Czytając o Twoim stylu gry ze swojej strony mógłbym zaproponować następujące rakiety (w takiej właśnie kolejności):
- Dunlop Biomimetic 500
- Babolat Pure Drive GT (lub wersja Lite)
- Dunlop Biomimetic 400

Wszystkie powyższe to rakiety typu "tweener" - czyli taki złoty środek pomiędzy power a control.
We wszystkich przypadkach można tymi rakietami spokojnie grać na przerzut, a gdy jest potrzeba, to również można soczyście przyłożyć pod linie.

Wielu mówi, że tego typu rakiety nie przyczyniają się do rozwoju techniki i służą przede wszystkim do przebijania piłeczki przez siatkę.
Moim zdaniem są idealne do czerpania przyjemności z gry - czego ja osobiście przede wszystkim oczekuję, a czego Tobie brakuje czytając Twoje odczucia z gry Dunlopem. Tylko te 200zł to trochę mało...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Gracz NTRP 2.0-2.5 z rakietą NTRP 4.0-5.0 :/

Zamieściłeś filmiki z gry w blogu. No to już wiadomo, że te typy jakie Ci wskazałem powinny być OK ;).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Gracz NTRP 2.0-2.5 z rakietą NTRP 4.0-5.0 :/

Vivid pisze:Zamieściłeś filmiki z gry w blogu. No to już wiadomo, że te typy jakie Ci wskazałem powinny być OK ;).
Hhheh ;) I wszystko jasne. :D

Martwi mnie tylko, że większość rakiet proponowanych przez Ciebie oraz wszystkie proponowane przez Grizzly'ego oznaczone są jako sprzęt dla graczy zaawansowanych / wyczynowych / klubowych. O_O Co by tu dużo nie gadać, to do nich jednak "troszeczkę" mi jeszcze brakuje. :-D
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gracz NTRP 2.0-2.5 z rakietą NTRP 4.0-5.0 :/

Jeśli zdecydujesz się na nową rakietę to polecam Biomimetica 500 od Dunlopa (a nawet zastanowiłbym się poważnie nad wersją Tour która jest cięższa). Można ją teraz dostać w cenie około 300 zł.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Gracz NTRP 2.0-2.5 z rakietą NTRP 4.0-5.0 :/

Vivid pisze:Gary, nie zgodzę się z tym, że rama dostosowana do poziomu utrudnia czy spowalnia rozwój. Wręcz odwrotnie. Jest optymalna więc o wiele łatwiej i szybciej podnieść poziom w prawidłowy sposób, a co za tym idzie ... szukać kolejnej, czytaj trudniejszej, ramy ;). Taka rama wspomaga a nie utrudnia.
Natomiast łapanie się za ramę zbyt trudną to jest hamulec. Nie skupiamy się na rozwoju a na walce z jej przeciwnościami jakie nam stwarza.
Łatwo więc stracić już nabyte prawidłowe umiejętności. Człowiek naturalnie stara się bronić przed trudnościami.
Myślę, że tak naprawdę obaj się w dużej mierze zgadzamy, bo to co napisałeś przy wielu osobach będzie słuszne. Jak ktoś nie ma tenisowej świadomości, to za trudna rama go uwsteczni, zwłaszcza, jeśli jeszcze nie ma się odpowiedniego charakteru. Natomiast jeśli ktoś wie, czego chce, potrafi doczytać/dopytać odnośnie interesujących go kwestii, to będzie ok.

Pamiętaj też, że nic nie odbywa się w próżni. RoTTen już jest w jakiś sposób przyzwyczajony do swojej rakiety, wie jak ona się zachowuje przy określonych zagraniach, więc zmiana sprzętu, nawet na łatwiejszy - bardziej dopasowany mogłaby to zaburzyć. Gdyby RoTTen nie grał przez jakiś czas, a miał po prostu w domu tego Dunlopa, to bym sam mu radził kupno łatwiejszej. Natomiast teraz? Nie jestem zwolennikiem majstrowania przy sprzęcie do osiągnięcia pewnego poziomu. Nie tędy droga moim zdaniem. Zwłaszcza, że jak wyżej pisałem, nie działamy w próżni. Wyobraź sobie, że zamieniamy RoTTenowi Dunlopa na APD. Mocy będzie więcej, mogą pojawić się auty. Oczywiście, można to skorygować przez dodanie rotacji, ale równie dobrze zdarza się, że amatorzy korygują to poprzez krótszy zamach, zwalnianie ruchu i tego typu rzeczy. To tak samo szkodliwe jak zbyt trudna rama.

Dużo tu też zależy od osoby. Ja bym nie mógł grać na co dzień za trudną ramą, bo mi zależy na wygranych meczach i turniejach. Na pojedyncze treningi chętnie biorę Prestige'a lub Radicala, żeby się zmusić do starannej gry, ale na mecze wolę coś dopasowanego. Natomiast jeśli ktoś nie gra na punkty lub wynik nie jest priorytetem, wie, jak powinien grać, na co uważać, to moim zdaniem zbyt trudna rama mu pomoże.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Gracz NTRP 2.0-2.5 z rakietą NTRP 4.0-5.0 :/

Ja bym się nie bał etykiet. Pamiętaj, że w takich Stanach NTRP 2.0 masz już jak pomyślisz o tenisie. Jak się umówisz na kort to już masz 2.5. Jak na kort przyjdziesz to 3.0, a jak wynajmiesz trenera to 3.5 :lol: :lol: :lol:

Wielu ludziom się wydaje, że rama dla początkującego to - duża bania (690), gruby profil (27mm), wysoka sztywność (ponad 70), niska waga (do 250g), balans na łepetynę (zdecydowane HH). Co to jest? Definicja rakiety spindoctor czyli po naszemu "prezes-szufla".
I guzik prawda. Bo to jest nie dla osób, które mają słabą technikę i krótki zamach ze względu na brak zaawansowania tylko dla ludzi, którzy są świadomi swojej gry ale mają ograniczenia natury fizycznej.
Dla wchodzącego od zera na kort, a względnie sprawnego człowieka, można spokojnie rekomendować 660 (nawet 645), profil koło 25mm, waga koło 280g, sztywność >=65, balans lekki HH i przeplot 16/19. Jak widać to się nawet z ;) mieści w definicji tweenera ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rakiety”